Skocz do zawartości
shadow1221

Wszystko O - Samsung SpinPoint SATA II

Rekomendowane odpowiedzi

Odradzam!! Własnie padł mi kolejny samsung .. 250GB. System sie zawiesił, wykonuje twardy restart i elektronika jego znow zwariowała. Nie polecam!! Sa bardzo delikatne. Szczerze .. i bez obrazy, po tym czasie i opiniach trzeb aby cgłupcem by wybrac dysk tej firmy.

Kurcze to trochę dziwne ża tek już w 2-gim padła Ci elektronika - może masz jakieś skoki napięcia albo co ....

 

Mój przepracował ponad 3700 godz. więc ... może tak .... pracuje u mnie ten samsung sporo i kiedy siądzie podpiszę się pod słowami że jest kiepskiej jakośći :wink: ale narazie nie ma problemów.

 

ale dobrze że raportujecie uszkodzenia .... widzę zę potrzebna jest ankieta : Czy siadł Ci samsung serii 120P? lub jeszcze ciaśniej .... SP2504C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mam chiefteca i raczej nie ma skokow.. Po prostu podczas zwisu widocznie sfiksował. Nie pierwszy raz słsyze iz maja delikatna elektronike, bardzo zniecheciłem sie do tego badziewia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. odzył :) Wczoraj oddałem do sklepu zeby wyslału na gwarancje, dzis dostaje telefon - działa. Przynosze do domu, rozpoznaj normalnie, robie restart - krzaki zamaist nazwy dysku, zmienam ustawienia na domyslne magistrali proca, robie reset i voila ;) Widocznie od złych warunkow fiksowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe.. odzył :) Wczoraj oddałem do sklepu zeby wyslału na gwarancje, dzis dostaje telefon - działa. Przynosze do domu, rozpoznaj normalnie, robie restart - krzaki zamaist nazwy dysku, zmienam ustawienia na domyslne magistrali proca, robie reset i voila ;) Widocznie od złych warunkow fiksowa ;)

To nie masz blokady ? .... ładnie katujesz swoje podzespoły :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

ello. Kurcze zastanawiam się czy brać Samsung SpinPoint 80 albo 160 GB czy WD Caviar SE 80 albo 160GB ??? Ceny podobne, nie ma WD NCQ no ale... help ? Jaki dysk szybki,bezproblemowy? CZy może jednak SEagate 7200. 9 ? Czy ten samsung jest lepszy od WD i Seagate?

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello. Kurcze zastanawiam się czy brać Samsung SpinPoint 80 albo 160 GB czy WD Caviar SE 80 albo 160GB ??? Ceny podobne, nie ma WD NCQ no ale... help ? Jaki dysk szybki,bezproblemowy? CZy może jednak SEagate 7200. 9 ? Czy ten samsung jest lepszy od WD i Seagate?

Seagate 160 GB 7200.9 będzie szybszy od WD czy Samsunga. Ten Seagate ma tylko jeden talerz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie włączyłem blaszaka .... i jak to zwykle Kyle robi :wink: EVEREST->SMART ... a tam RELLOCATED SECTOR COUNT .... 2

 

Dołączona grafika

 

I teraz mam pytnie .... czy myślicie że to od temperatury?

 

Dysk jest przykręcony do metalowej konstrukcji budy ( więc ciepło jest częściowo odprowadzane ) i dodatkowo umieściłem go na przedniej stronie na samym dole czyli w najchłodniejszym punkcie PC'ta.

 

CZy w te upały wasze dyski chodzą przez cały dzień bez chłodzenia aktywnego i nie ma problemów?

 

ps. mój poprzedni dyst 13,6GB Seagate 7200 RPM był na gąbce w dość wysokiej pozycji gdzie jest cieplej i po 5 latach nie miał ani jednego relokowanego ... a też były upały po 30 i więcej stopni ....

 

Poza tym gdyby dysk wymagał aktywnego chłodzenia ( do czego to doszło ) to producent powinien o tym wspomnieć. I jeszcze jedna sprawa ... max temp. otoczenia podczas pracy jaką określa producent to ~60 st .... której to temp. nigdy w mojej budzie nie ma a już na pewno nie w miejscu gdzie jest umiejscowiony dysk.

 

Już są 3 .... kurde migruję dane póki jeszcze mogę :huh:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemacie...

Dyski 160 potaniały - kosztują teraz bardzo małe pieniądze więc stwierdziłem, że czas na wymianę. Zwłaszcza jeśli old Maxtor 20GB zaczyna odstawiać nieprzewidziane szopki w postaci samoistnych resetów.

 

Drogą eliminacji zostały dwa samsungi:

SP1603C

HD160JJ

Obydwa po dwa talerze, pierwszy ma większe talerze( po 125GB - czyli szybszy jak mniemam)

ALE. Wszystko byłoby fajnie, ale ja potrzebuję dysku który nie bedzie działał u mnie 9miesięcy, tydzień, ale dwa - trzy lata.

Czytając wasze wypowiedzi chyba jest inaczej :|

I tutaj moje pytanie - swego czasu bardzo głośno było o Hitachi Deskstarach TK250.

Ostatnio pojawiły się w wersji 160GB SATA II 8MB NCQ. Nie są wiele droższe - pytanie - będą wytrzymalsze?

A może nawet szybsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe. Kyle, miałem zamiar po rzekomej śmierci mojego szajsunga kupić nowego seageta.. jak coś to moze rozważ takie posuniecie ;)

ja tak własnie zrobiłem od lutego Samsung 2504C padał 2 jak również 80 GB zanosiłem 3 razy bo elektronika padała 2 razy, teraz pojawiło sie 13 relokowanych sektorów i sie wkurzyłem i wymieniłem na Seagate 320 GB 7200.10 i narazie spokój. Seagate jest bardziej wydajny od Samsunga i temp jest wyższa tylko o 5-6 stopni no i cisza aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi padl SP2504C = tempo zolwia i tyle bledow ze pogubil pliki systemowe. Relokowanych jeszcze jak sie system ladowal bylo jakos 1400 ..... Ale juz przy ok 1xx byly bledy i komputer ladowal wszystko w niesamowicie slimaczym tempie.

 

ps. jak juz pisalem wczesniej teraz mysle ze najlepsza zamiana bedzie seagate 10 320GB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Kyle nieszczescia chodza parami. Pamietam jak byles zadowolony z dysku Samsunga i je broniles na forum nie raz a tu taki klops.....

 

Wogole nie pisalbym tego postu gdyby nie fakt, ze ja mam taki sam tyle, ze moj przepracowal niecale 1500h i wczoraj spostrzeglem zolta linie w HD Tune....

 

fotka

 

post-125568-1156260950_thumb.jpg

 

 

zeskanowalem dysk, ale zadnych badow nie wykryl. Dysk zastapil uszkodzone zapasowymi.

 

post-125568-1156261171_thumb.jpg

 

 

Czy relokowane sektory uprawniaja do wymiany dysku na gwarancji czy dopiero widoczna ilosc badow? Chodzi mi czy musza byc dopiero czerwone pola zamiast all zielonych....

 

Musialo stac sie to w ciagu ostatnich 7 dnii, bo wczesniej nie bylo. Czy to mozliwe, ze po defragmentacji dysku? Robilem ostatnio all partycji. Narazie widze, ze od wczoraj ilosc relokowanych nie zwiekszyla sie, ale nadzieja moze byc zludna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził poczekać te 2 dni aż go całkiem trafi . Co do SP2504C to cichszy dysk niż seagate 7200.9 którego mam chwilowo w kompie i do tego minimalnie szybszy. Tylko wielka szkoda że Samsung jest tak awaryjny. Niby ma gwarancje ale to wysyłanie dysku na serwis jest nieznośne. W sirius już czekam 4 tydzień na nowy dysk i będzie to ten sam samsung ... nie chcieli wymienić za dopłatą na seagate ( więc muszę przyznać że sirius to beznadziejny sklep któremu nie zależy na klientach ) ... no cóż ... siądzie mi pewnie znowu za ~10 miesięcy ... jednak tym razem już kupię seagate'a w proline ( tam jest bezproblemowa i szybka wymiana ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym radził poczekać te 2 dni aż go całkiem trafi . Co do SP2504C to cichszy dysk niż seagate 7200.9 którego mam chwilowo w kompie i do tego minimalnie szybszy.

Porownujesz tego nowego cienkiego seagate 7200.9 z elektronika schowana do wewnatrz??

Jakie sa odczyty z hd-tach na samsung sata II??

 

Tylko wielka szkoda że Samsung jest tak awaryjny. Niby ma gwarancje ale to wysyłanie dysku na serwis jest nieznośne. W sirius już czekam 4 tydzień na nowy dysk i będzie to ten sam samsung ... nie chcieli wymienić za dopłatą na seagate ( więc muszę przyznać że sirius to beznadziejny sklep któremu nie zależy na klientach ) ... no cóż ... siądzie mi pewnie znowu za ~10 miesięcy ... jednak tym razem już kupię seagate'a w proline ( tam jest bezproblemowa i szybka wymiana ).

No ja wlasnie reklamuje swojego WD RE 160gb w komputroniku(sklep slynacy z olewactwa) i tez niestety nie chca sie zgodzic na wymiane za doplata na barracude 10 250GB.

Ale jest chyba mozliwosc wymiany na inna firme, ale tylko 160gb tylko nie wiem co brac.

Czy odswierzona barce 9 czy samsunga, dlatego pytam o odczyty.

Pzdr

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minal tydzien i jak na razie dysk sie trzyma. Nadal 63 relokowane sektory wiec pozostaje obserwacja....Zreszta i tak z wymiana nie pale sie, bo co ja zrobie z danymi. Mam tylko tego Samsunga...

 

Teraz bralbym Seagate'a.10 320GB lub 250GB, ale na szczescie nic nie dzieje sie wiec moge czekac. Moze za jakis czas pojawi sie cos lepszego.

 

Jesli chodzi o dysk 160GB to tylko Seagate. Ja Samsungowi juz podziekuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minal tydzien i jak na razie dysk sie trzyma. Nadal 63 relokowane sektory wiec pozostaje obserwacja....Zreszta i tak z wymiana nie pale sie, bo co ja zrobie z danymi. Mam tylko tego Samsunga...

 

Teraz bralbym Seagate'a.10 320GB lub 250GB, ale na szczescie nic nie dzieje sie wiec moge czekac. Moze za jakis czas pojawi sie cos lepszego.

 

Jesli chodzi o dysk 160GB to tylko Seagate. Ja Samsungowi juz podziekuje....

Ja akurat dane trzymałem podczas awarii na firmowych płytkach, nagranych na 8x ( nagrywarka max 16x ) DVD w zaciemnionym i chłodnym miejscu, więc nie miałem problemu i Tobie radzę zrobić to samo. Na HDD nigdy bym nie trzymał ważnych danych ( jako jedyne miejsce ich pobytu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plytach DVD tez mam, wiec nie jest az tak zle a jak bedzie trzeba oddac to kilka wypali sie.

 

Mam pytanko- Czy relokowane sektory chocby nawet 5 upowazniaja do reklamowania dysku? Obojetnie jaki sklep ogolnie czy to wystarcza do tego, zeby reklamowac dysk czy dysk musi miec bady

(chodzi mi o te czerwone sektory po przeskanowaniu....Czy moze dysk z relokowanymi sektorami bez zadnych badow nie upowaznia do reklamowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plytach DVD tez mam, wiec nie jest az tak zle a jak bedzie trzeba oddac to kilka wypali sie.

 

Mam pytanko- Czy relokowane sektory chocby nawet 5 upowazniaja do reklamowania dysku? Obojetnie jaki sklep ogolnie czy to wystarcza do tego, zeby reklamowac dysk czy dysk musi miec bady

(chodzi mi o te czerwone sektory po przeskanowaniu....Czy moze dysk z relokowanymi sektorami bez zadnych badow nie upowaznia do reklamowania?

To już zal. od konkretnego serwisu/serwisanta. Powinni już uznać same relokowane ale wiadomo jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no cóż ... siądzie mi pewnie znowu za ~10 miesięcy ... jednak tym razem już kupię seagate'a w proline ( tam jest bezproblemowa i szybka wymiana ).

 

Jak nie chcesz Samsunga sprzedaj od razu nowego-nawet go nie podlaczaj i doloz i kup sobie 320GB Seagate'a. Skoro serwis jest w Polsce i daja 5 lat to chyba obecnie Seagate jest najlepszym wyborem.

 

A co do Proline....pewnie jak zawsze zalezy na kogo trafi sie. Tam nie zawsze jest bezproblemowa wymiana, ale to juz tak bywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz bedzie lame :D

 

W czw. dostane ostnie czesci do kompa.

 

Mam 160 Sata2

 

I teraz czy poprostu zainstalowac system? jak to jest zaraz po wlaczeniu bo dawno temu, kiedy kupilem 20gb samsunga :D mialem partycje 4gb i musialem to jakos usunac.

Szczerze mowiac nie pamietam oco biegalo i jak ja to zrobilem;).

 

Pytanie brzmi czy po wlaczeniu dysku odrazu macie na swoich spinpointach 160gb? czy cos robicie i dopiero instalujecie system ?? czy moge zainstalowac system i dopieru po zminiac partycje.

Ah i wlasnie bo w instrukcji pisze tylko o jamperze do 1,5gb/s a jak to jest z master? nie wstawiam tego jumpera?

Jak ktos moze niech odpowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to teraz bedzie lame :D

 

W czw. dostane ostnie czesci do kompa.

 

Mam 160 Sata2

 

I teraz czy poprostu zainstalowac system? jak to jest zaraz po wlaczeniu bo dawno temu, kiedy kupilem 20gb samsunga :D mialem partycje 4gb i musialem to jakos usunac.

Szczerze mowiac nie pamietam oco biegalo i jak ja to zrobilem;).

 

Pytanie brzmi czy po wlaczeniu dysku odrazu macie na swoich spinpointach 160gb? czy cos robicie i dopiero instalujecie system ?? czy moge zainstalowac system i dopieru po zminiac partycje.

Ah i wlasnie bo w instrukcji pisze tylko o jamperze do 1,5gb/s a jak to jest z master? nie wstawiam tego jumpera?

Jak ktos moze niech odpowie :)

Jak miałeś system na ATA (i pozostawiasz nadal dysk w kompie) to najpierw musisz zmienić w biosie botowanie na z dysku sata.

Początek instalki windy XP -F6- instalujesz sterowniki od sata (na dyskietce przygotowane wcześniej, powinny być na płytce ze sterownikami od płyty głównej). Trochę później dochodzisz do opcji partycjonowania i formatowania z poziomu instalacji XP-ka. Partycje najlepiej ustawić przed instalacją windy.

 

EDIT:

Przyłączę się do narzekań na awaryjność Samsungów (choć sam mam SP 200GB/8MB i odpukać nie ma problemów) to kolesiowi dzisiaj właśnie (koło 20.00) padł nowy (2 miesiące) Samsung SP 250GB. Chodził i padł ! Bez oznak jakichkolwiek. (SMART sprawdzany co jakiś czas nie wykazywał żadnych wcześniejszych problemów)

Sam przechodzę na RAID 0 na Seagate. Choć mam 2 Samsungi, ATA i SATA II to nie mam do nich jakoś cholerka zaufania ! Miałem przez pare lat kilka dysków Seagate i nigdy nie zawiodły. Więc wracam do Seagate, niech mówią co chcą sprawdziłem organoleptycznie Samsungi, to jednak PEWNIEJSZE są Seagate !

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś instalowałem sobie program na dysku SAMSUNG 160GB SATAII i nagle win sie zresetował. System się już nie odpala. Oczywiście bios rozpoznaje dysk, ale jak odpaliłem WINrescue to nie wykrył systemu, a explorer(z WINrescue) widzi dwie partycje tylko że z zerową wartością MB.(nie da się na nie wejść) Dysk 30GB który mam dodatkowo w kieszeni widzi i rozpoznaje ilość MB na dysku.(+eksploracja). Czyżby dysk padł? (da sie uratować dane?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...