Skocz do zawartości
Ouara

% Za Ortografię

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

ChomiK jak byś tak pisał w temacie "Nuda Na PurePc." to poległ byś z banem za uzbierane procenty, ja w tamtym temacie dostałem już 20% za błędy ortograficzne i jakoś nie płacze z tego powodu. A moim zdaniem pisanie "sh" zamiast "sz" jest idiotyzmem. Może według niektórych taki styl pisania jest elo, ale nie jest to różowy blog jakiejś nastolatki.... Po za tym można zainstalować FF w wersji purepc i nie robić już błędów.

 

EDIT: costi ale ja tylko podałem przykład, jeżeli napisał by takiego posta jak tu to też dostał by % a z czasem nawet i bana. Wiem że "Nuda..." rządzi sie innymi prawami niż forum. Widać trochę nie zrozumiale napisałem posta.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic o nudzie, vel "szkola letnia PPC", rzadzi sie nieco innymi zasadami i tam punktowany jest kazdy blad.

W pozostalej czesci forum % dostaje sie tylko za razace bledy lub ich duza liczbe w poscie (co juz Sikor ladnie wczesniej wylozyl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ale dlaczego od czasu mojego pierwszego logowania - jeszcze na dawnym forum tweak.pl do momentu o3ymania przeze mnie pierwszego ostrzezenia nikomu nie przeszkaszal 'elo-styl' ? 4 lata nie mialem z tym problemu az tu nagle wyrazy zawierajace oo i sh stanowia powazne utrudnienie w odbiorze przekazywanej tresci!?

 

Sikor - nie rozumiem jednego - jaka jest definicja bledu razacego - bo mi to pojecie wydaje sie byc wzglednym - co razi niektorych, innych nie musi. I tak na przyklad w ostatnim temacie za ktory dostalem % wypowiadalo sie nascie osob [+/- nie pamietam], przejrzany zostal przez osob dziesiat [a moze set;], przy czym moje podwojne o nie pasowalo dwojgu uzytkownikom, ktorzy na mnie raportowali.

 

Wcale nie placze nad moimi 20% - nie o to mi chodzi. Wiem rowniez jaki jest regulamin. Wydaje mi sie jednak, ze w tej kwestii wymaga zmian. Powiesz - uzywasz forum, akceptujesz regulamin, musisz sie z nim pogodzic, AMEN...OK - ale po co nam wtedy subforum "o forum" skoro uzytkownicy nie maja nic do powiedzenia?

 

Sikor - domyslalem sie ze znajdziesz w moim poprzednim poscie kupe bledow [jak pewnie i w tym;] - czlowiekiem jestem i czasem trudno sie mi ich ustrzec - ale - czy uwazasz ze dyskwalifikuja mnie one jako pelnoprawnego partnera POTOCZNYCH rozmow prowadzonych na forum? [nie twierdze ze nie - mozliwe ze jednak tak...] i czy zatem slusznym jest jednoznaczna ocena uzytkownika i ban za powiedzmy 10 krotne zlamanie zasad nieuzywania podwojnego 'oo' [tymbardziej jesli ktos postuje na purepc raz na jakis czas]?

 

Podsumowujac uwazam, ze albo powinno sie zaostrzyc zasady karania za bledy, albo pokusic sie o wieksza wyrozumialosc - moze bardziej indywidualne podejscie - weryfikacja posta wraz z jego zawartoscia merytoryczna i dopiero ocena ogolnego odbioru, a nie indywidualne preferencje estetyczne. Rownie dobrze komus moze nieodpowiadac czyjs awatar albo sig [swoja droga te wszystkie kolorowe sygnatury czesto duzo bardziej potrafia utrudnic czytelnosc watku, jednak nie na tyle, abym przeciwko nim protestowal;]

 

PS: Grzechoo_1990 - mysle ze nie w pelni zrozumiales o co mi chodzilo...

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: Grzechoo_1990 - mysle ze nie w pelni zrozumiales o co mi chodzilo...

A czy to jest naprawdę potrzebne :?:

 

Moim zdaniem kary nie powinny być zaostrzane, teraz pisząc na forum nie myślę kompletnie o ortografii a jeśli ktoś ma problemy może przecież zastosować wersję FF SGJ :wink: Edition z opcją sprawdzania pisowni a forum będzie wyglądało dobshe ;) A el0 pr0 pisownia rodem z blogów różowych 13 niech pozostanie tam gdzie jest jej miejsce.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdr - a czy naprawde utrudnilo ci to zrozxumienie przeslania plynacego z mojego posta? czy forumowicz o ksywce grzechu musi wczytywac sie 3 razy zeby w koncu dojsc ze chodzilo o niego? nie sadze ;] mysle rowniez ze daleko mi do 13 latkow z rozowych blogow ;] ale nie mi to oc3niac ;]

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdr - a czy naprawde utrudnilo ci to zrozxumienie przeslania plynacego z mojego posta? czy forumowicz o ksywce grzechu musi wczytywac sie 3 razy zeby w koncu dojsc ze chodzilo o niego? nie sadze ;] mysle rowniez ze daleko mi do 13 latkow z rozowych blogow ;] ale nie mi to oc3niac ;]

 

pozdr.

Ale powiedz czy łatwiej ci pisać zamiast E - 3, zamiasz sz - sh, zamiast u - oo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze mozna miec problem z ortografia (sam czasem mam dylematy) ale mozna uzyc Firefox-a ktory zostal przygotowany przez zaloge purepc ktory ma wbudowany slownik.

Natomiast jesli chodzi o te wszelkie potworki slowne typu "jush" albo "boshe" itp to dawalbym conajmniej 50% za takie rzeczy, IMHO jest to objaw wyjatkowego wprost kretynstwa.

Niech taki ananas napisze tak prace z polskiego jesli juz nie chodzi do szkoly to niech zlozy CV napisane w ten sposob. :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdr - a czy naprawde utrudnilo ci to zrozxumienie przeslania plynacego z mojego posta? czy forumowicz o ksywce grzechu musi wczytywac sie 3 razy zeby w koncu dojsc ze chodzilo o niego? nie sadze ;] mysle rowniez ze daleko mi do 13 latkow z rozowych blogow ;] ale nie mi to oc3niac ;]

A ja zadam Ci bardziej podchwytliwe pytanie. Wiesz, że na forum istnieje wyszukiwarka, prawda? Działa ona na zasadzie wyszukiwania danego słowa, zgadza się? Niestety jest to tępa maszyna i nie ma umiejętności domyślania się czy 3 to E, oo to ó, a zrozxumienie to zrozumienie. A potem się ludzie dziwią i krzyczą, że nie wyszukuje tego co by się chciało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdr - a czy naprawde utrudnilo ci to zrozxumienie przeslania plynacego z mojego posta? czy forumowicz o ksywce grzechu musi wczytywac sie 3 razy zeby w koncu dojsc ze chodzilo o niego? nie sadze ;] mysle rowniez ze daleko mi do 13 latkow z rozowych blogow ;] ale nie mi to oc3niac ;]

 

pozdr.

Akurat zmiana pisowni nickow uzytkownikow nie jest najlepszym pomyslem - zdarzaja sie na forum osoby z bardzo zblizonymi nickami (np. costi - conti - canti, mechl!k - mechl!n) i mozna akurat trafic w taka kombinacje.

 

Nie wspominajac juz o tym, ze osobiscie uwazam to za niegrzeczne w stosunku do danej osoby - nick to nasze forumowe imie i nazwisko, a ja na ten przyklad nie lubie, gdy ktos przekreca moje nazwisko. I na pewno jakbym zobaczyl swojego nicka napisanego jako c0sti czy, nie daj Boze, (0571, to bym sie na takiego kogos pogniewal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech ... mam nadzieje ze ktos przeczytal mojego przedostatniego posta - i poprzedniego rowniez...sikor licze na ciebie ;] zauwazcie ze mowa tu nie o tym co latwiej co wygodniej ale o pewnej formie wolnosci - wyrazania siebie - oczywiscie w granicach jednoczesnego powszechnego zrozumienia przez rzesze czytajacych przekazywanej tresci - to tak jak awatar - dajmy na to - cycatej laski w bikini - wiekszosc nie zwroci na to uwagi - ale niektorzy moga byc na tyle skrajnymi krzewicielami danych idei [np. rasowy sluchacz radia maryja - hipotetycznie] i nie zgodzic sie z taka forma wyrazu...

 

mam nadzieje ze moje 2 posty - te dluuugie - ktos w koncu przeczyta i zalapie idee mojego postowania w tym temacie.

 

S_Works - szybko potrafish uznac kogos za ktretyna - dziekuje i za twoja opinie - w odwecie nie odwdziecze sie zadna na twoj temat...zapewnie cie jednak ze potrafie napisac swoje cv nieuzywajac sh i oo - nie o to mi chodzi - czytaj poprzednie 2 dluuugie posty

 

gdr - czytaj pierwszy akapit tego postu i 2 wspomniane dluuugie posty mojego autorstwa - nie o to mi chodzi.

 

costi - oboje wiemy, ze nie pogniewal bys sie za c0sti ;] mysle ze jednak wiesz o co mi chodzi. dodatkowo - nieczesto statystycznie zdarzy sie ze po odpowiedzi na posta uzytkownika o niku dajmy na to mechl!N ktos odpowie na jego posta przekrecajac nika, a nastepnie pojawi sie zdezorientowany uzytkownik mechl!K i powie ze nie wie o co mi chodzi ;] costi - przesadzasz ;]

 

zapraszam do przeczytania obu dluuugich postow mojego autorstwa - ostatecznie ten drugi na poczatku strony nr 16 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ChomiK - na IRCu siedzę od paru ładnych lat i naprawdę skręca mnie, gdy widzę, jak ktoś pisze sh zamiast sz, oo zamiast o z kreską, itp. Jesteśmy Polakami, to piszmy po polsku. Nie starajmy sie wprowadzać "nowopisownictwa". Złe nawyki powinno sie wykorzeniać, starać się ich unikać, a nie przyzwalać na nie. To może być zaraźliwe. To tak, jakbyś wiedział, że do spożywania obiadu używa się sztućców, a w towarzystwie robił to rękami, bo tak Ci wygodniej i tak się przyzwyczaiłeś. Z pewnością większość osób towarzysząca Ci w tym posiłku stwierdziła by, żeś postradał zmysły, nie potrafisz się zachować (po prostu nie traktowała by Cię poważnie). To tyle co mam do powiedzenia i cieszę się, że "zarząd" pilnuje, aby ludzie pisali poprawnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roger - ale dlaczego kazesz mi isc za wiekszoscia ? nie mowie tu o poprawnym poslugiwaniu sie jezykiem polskim [bo mysle ze oficjalnie jakos mi to wychodzi;] ale o indywidualnym charakterze wyrazania siebie w mowie potocznej [kazdy z nas to robi w mniejszym lub wiekszym stopniu rozmawiajac z kolegami itepe, a skoro post na forum to nie oficjalne pismo urzedowe a wlasnie mowa potoczna, czemu tego zabraniac - oczywiscie w granicach jak to juz pisalem iles tam razy - zrozumialego przekzania tresci]

 

to czy na codzien jem rekoma czy widelcami nie ma znaczenia - i nie obchodzi mnie co sobie ktos o mnie pomysli przy stole = imo - podales zly przyklad. To czy nawyk jest zly czy nie jest raczej kwestia uwarunkowan kulturowych - sprawa jest raczej wzgledna. Pamietajmy ze to co laczy nas na tym forum to komputery i wszystko co bezposrednio lub posrednio z nimi zwiazane, a nie to, kto jakiej slucha muzyki, kto jak sie ubiera, slowem - kto w jaki sposob wyraza na codzien swoja osobowosc..[ocena tegoz rowniez jest nie na miejscu - bo to indywidualna sprawa] dodam jeszcze ze jesli mialbym wybor - pisac sh zamiast sz i nie byc na forum traktowanym powaznie przez kilka osob wzglednie na odwrot [bla bla]- wybralbym to pierwsze - jezeli ktos nie chce traktowac mnie powaznie to przeciez nie moj problem - bo merytorycznie staram sie zawsze byc jak najbardziej powazny ...

 

Ja naprawde potrafie na codzien napisac sz zamiast sh - zareczam ;]

 

Oczywiscie jesli regulamin forum mowi tak i tak - trzeba sie z nim pogodzic - to co tu pisze to tylko moje sugestie. Jesli jednak zostaniemy przy zasadzie - karac za bledy razace, proponuje sporzadzic dokladna liste bledow razacych - bo to przeciez sprawa wzgledna ;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że potrafisz normalnie pisać. Chodzi tylko o to, że jeśli pozwoli się jednej osobie na pisanie w "IRCowym" stylu, to za chwilkę zobaczymy posty w stylu: Cz3ść, m4m pr0bl3m..., itp. Jeśli teraz ktoś ukarze tą osobę, to ta osoba może mieć słuszne pretensje, że została niesłusznie ukarana, bo innej osobie (w tym Tobie) pozwala się na używanie "wesołego" języka pisanego. :)

 

Bez urazy. :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci ChomiK polecil spojrzec tez jeszcze raz na post marco odnosnie szukajki i podjecie proby wyobrazenia sobie, jaka bedzie jej skutecznosc, gdy kazdy zacznie "wyrazac siebie".

 

Inny przyklad: za chwile ktos przyjdzie i pieknym 13375|*34|<13|\/| udzieli Ci odpowiedzi, bardzo pomocnej i merytorycznej, na zadane przez Ciebie pytanie w ktoryms z dzialow "tematycznych". I co wtedy? On w koncu "wyraza siebie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech ... mam nadzieje ze ktos przeczytal mojego przedostatniego posta - i poprzedniego rowniez...sikor licze na ciebie ;] zauwazcie ze mowa tu nie o tym co latwiej co wygodniej ale o pewnej formie wolnosci - wyrazania siebie - oczywiscie w granicach jednoczesnego powszechnego zrozumienia przez rzesze czytajacych przekazywanej tresci - to tak jak awatar - dajmy na to - cycatej laski w bikini - wiekszosc nie zwroci na to uwagi - ale niektorzy moga byc na tyle skrajnymi krzewicielami danych idei [np. rasowy sluchacz radia maryja - hipotetycznie] i nie zgodzic sie z taka forma wyrazu...

 

mam nadzieje ze moje 2 posty - te dluuugie - ktos w koncu przeczyta i zalapie idee mojego postowania w tym temacie.

.......

Po pierwsze:

Mój nick to Sikor, a nie sikor. :evil: Jest to pseudonim, którego używam zarówno w internecie, jak i w realu i NIE ŻYCZĘ SOBIE BYĆ TRAKTOWNY Z MAŁEJ LITERY. Nazwy własne, imiona, nazwiska i pseudonimy według zasad pisowni języka polskiego winny pisane być wielką literą. Pisane małą literą są BŁĘDEM ORTOGRAFICZNYM. Dotarło :?:

Po drugie:

Chcesz flagować się wolnością wyrażania Siebie :?: Proszę bardzo. Załóż sobie blog i tam się spełniaj. Pisz sobie do woli eL0pR0mŁoDzIeShOfYm JeNzYkIeM (sic!). Ciekawe tylko, kto będzie to czytał :?: Czyżby dzieci Neostrady :?: :twisted2:

Na PurePC tolerowane to nie będzie.

Po trzecie:

Masz rację. To subforum służy m.in. do wyrażania opinii. Wyraziłeś takową o potrzebnych wg Ciebie zmianach regulaminu i jak widać, nikt Ci za to głowy nie urwał, ani tejże opinii nie usunął.

Oficjalnie jednak Cię informuję, że sugerowane przez Ciebie zmiany regulaminowe wprowadzone nie będą.

Po czwarte:

Jesteś uparty i nie reagujesz na upomnienia moderacji forum. Dalej posługujesz się świadomie i z premedytacją w ramach wyrażania Swojej osobowości nieprawidłową pisownią. Uważaj teraz na to, co piszesz, bo możesz się nie doczekać pełnej setki oprocentowania. Przypomnę Ci pewien zapis regulaminu:

.....

III. Kary i ograniczenia

......

3. Użytkownicy nagminnie łamiący regulamin i ignorujący upomnienia moderatorów powinni liczyć się z zablokowaniem dostępu do forum. Także jednorazowe przewinienia uznane przez któregoś z administratorów/moderatorów za ciężkie mogą zaowocować tym samym bez uprzedniego upomnienia.

......

Nie chcesz zrozumieć po dobroci, to nie. Wolny kraj. Może w ten sposób coś do Ciebie dotrze.

 

 

 

 

BTW, nie wiem teraz, czy przypadkiem nie przeliczyłeś się ze swoim liczeniem na mnie. Traktuj moje ostrzeżenie poważnie, nie zamierzam żartować. Każdy następny post w Twoim wykonaniu, zawierający więcej niż trzy błędy ortograficzne, spowoduje zastosowanie sankcji regulaminowych z wiadomymi Ci konsekwencjami. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikor [wiekszych s nie bylo;], wcale nie liczylem na twoja przychylnosc - liczylem tylko na to ze ze zrozumieniem przeczytasz moje posty. Pozostaje mi tylko czekac na liste bledow razacych. To po pierwsze. Po drugie: przejrzyj moje posty i sprawdz czy rzeczywiscie posluguje sie eL0pR0mŁoDzIeShOfYm JeNzYkIeM - zauwazysz ze ogranicza sie to do parokrotnego uzycia podwoojnego oo i czasem sh - a to moim zdaniem roznica. Ban za podwojne oo to moim zdaniem lekka przesada..nie mi to jednak oceniac - widac jednak ze powolne wprowadzanie dyktatury w tym kraju udziela sie nie tylko braciom K.

 

I nigdzie nie napisalem ze nie beda sie stosowal do regulaminu - slynne juz podwojne oo czasem mi po prostu 'wpada' - punkt cwarty twojej wypowiedzi jest bezzasadny - nie robie tego z premedytacja - to po pierwsze. Po drugie - czy rzeczywiscie robie to tak czesto i tak bardzo utrudnia to odbior moich postow ? nie sadze.

 

OK - koncze juz dyskusje na temat podwojnego oo i sh. Pozostaje mi tylko czekac na kolejne procenty albo obiecanego bana przed czasem - za co? PAMIETAJCIE ZE Z MODERACJA NIE WCHODZIMY W ZADNA POLEMIKE [taki zapis w regulaminie juz istnieje? - powinien anyway] Swoja droga nie wiedzialem ze niektorych tak szybko mozna wyprowadzic z rownowagi;]

 

" Każdy następny post w Twoim wykonaniu, zawierający więcej niż trzy błędy ortograficzne, spowoduje zastosowanie sankcji regulaminowych z wiadomymi Ci konsekwencjami"

 

widze ze dorobilem sie juz nawet specjalnego traktowania ;]

Edytowane przez ChomiK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sikor, nie za bardzo sobie wziąłeś do serca moderowanie ? wydaje się mi, że te wszystkie % za błahe błędy ort. to trochę takie „czepianie” się szczegółów, sam zerwałem 20% za to, że gdzieś tam nie użyłem dużej litery na początku zdania i przykro by mi było gdybym musiał zrezygnować z przeglądania, udzielania się na forum z powodu 100% tylko dlatego, że nie użyłem dużej litery i gdzieś raz na kilka postów przywaliłem błędem a Ty to zauważyłeś.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slavOK. 20% otrzymałeś w temacie "Nuda na forum PPC". W tym topicu za każdy błąd ortograficzny, każdy użytkownik dostawał % i ZPP (1 dzień ZPP za każdego orta). Wszyscy piszący w topicu o nudzie byli o tym dobrze poinformowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nic nie wskórasz. Było już kilka osób, które też nie były świadome zasad w tym temacie o których dość mocno "trąbiono".

Tak więc teraz, to lepiej znajdź sobie jakiś dobry temat na faq, zamiast narzekać ;)

A co do tematu o który pytasz, to wciąż jest na forum, tyle że zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, piszący w topicu, a nie ktoś kto sporadycznie pyknie posta, jeżeli są takie zasady powinien być FAQ na 1 stronie.

btw gdzie ten topic sie podział :P

No, była informacja i to zawarta w tytule. :twisted2:

A temat został zamknięty i leży sobie gdzieś w czeluściach Oślej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do wyrażania siebie potrzeba teraz "jushów" i "boshów"? Co to się porobiło :>

Czuję się trochę jak w dyskusji o szkodliwości palenia - sam nie palę, więc łatwo mi radośnie zawrzasnąć "piece of cake". Acz nie zmienia to faktu, że dostaję wysypki na płacie czołowym, jak widzę "ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury", "wogle" albo "3l0!".

A skoro Sikor tak pomstuje, to też ośmielam się zwrócić szanownemu audytorium uwagę, że ja jestem "jonas", nie "Jonas". To drugie wygląda jak nazwa koktajlu w barze dla pedałów :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=212445

Lepiej zobaczcie na posty tego gostka... Aż oczy napierdzielają z bólu i serce sie kraje...

 

EDIT: Crosis użyłem i jakoś nie widziałem reakcji ;) No może tylko jonathan widział i przyszedł to skontrolować ;]

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ośmielam się zwrócić szanownemu audytorium uwagę, że ja jestem "jonas", nie "Jonas".

jonas a masz może jakieś czity do bankomatu? :cool:

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=212445

Lepiej zobaczcie na posty tego gostka... Aż oczy napierdzielają z bólu i serce sie kraje...

Use the power of RAPORT button.

 

PS. A Orgiusz zaraz dostanie % za OT. :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=212445

Lepiej zobaczcie na posty tego gostka... Aż oczy napierdzielają z bólu i serce sie kraje...

Ała, ała. I oczywiście "jestem dyslektykiem". Za moich czasów na ławę kładli i w goliznę grzmocili.

Wszyscy ci nieszczęśni idioci nawet nie wiedzą, co symulować. Dysleksja to nieumiejętność poprawnego czytania.

Acz może i czytać nie umie, kto go tam wie :>

 

OT

Orgiusz - też cię kocham. Cmok :>

/OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...