Skocz do zawartości
ULLISSES

Windows 7 (Seven) 32bit/64bit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 kompy:

1. stacjonarny z Windows 7, karta wi-fi, do kompa podpiety jest modem kablowy

2. laptop z windowsem xp, karta wi-fi

 

Dotychczas na stacjonarnym mialem windowsa 2003 i udostepnialem polaczenie internetowe przez wi-fi laptopowi. Na laptopie po zalogowaniu sie na profil znajdowal siec, automatycznie laczyl sie ze stacjonarnym i byl dostep do internetu.

 

Teraz zainstalowalem Win 7, zrezygnowalem z oprogramowania producenta (ktore i tak nie dalo sie zainstalowac na Win7 x64) i skorzystalem z narzedzi wbudowanych. Poustawialem wszystko i jest problem. Po wlaczeniu laptopa znajduje siec, ale nie laczy sie do niej. Musze na Win7 kliknac polacz i dopiero wtedy dziala... Komputery lacza sie ze soba ad-hoc.

 

Teraz mam pytanie: jak zrobic, aby po wlaczeniu laptopa laczyl sie automatycznie z komputerem stacjonarnym?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze dokup ram, a dopiero potem narzekaj. 2GB to minimum, wiec nie wiem skad ten zal

 

Człowieku przecież mam 3GB ramu a W7 32bit (tak wiem że zapomniałem wspomnieć że takowy miałem zainstalowany) więcej i tak mi nie obsłuży :blink:

 

Nie mówiąc już o karcie graficznej gdzie na o wiele mocniejszych sprzętach ww gry sie słabo chodzą...

 

Tak? to dlaczego teraz siedzę na XP i wybieram ten sam tor, ilośc przeciwników itd. w Shifcie i mam 33-40FPS a na W7 miałem 20-25FPS??

 

To pytanie nie jest złośliwe - może coś na prawde miałem źle skonfigurowane - bo W7 już zaczął mi się podobać

 

To samo Crysis - te same ustawienia - W7: 14-20FPS, XP: 25-35FPS

Edytowane przez Raus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie sprawnie mi 7 64bit będzie działało na laptopie jak w sigu mam (będzie 4gb ramu) ? co do gier to nie wymagam nie wiadomo czego, na lapku gram raczej tylko w strategie (RA3, C&C Generals itp.) chodzi mi o fajną bezproblemową i stabilną prace. no i czy warto 64bity? jest tam zawarty jakiś emulator, korzystam z kilku programów co do których mam obawy czy będą działać: diagnostyka samochodowa vag-com, polski vag, winOLS, scanmaster itp... nie będzie z tym problemu ? bo z tego co czytam programy różnego typu co nie chciały współpracować z vista64 na 7 chodzą.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie sprawnie mi 7 64bit będzie działało na laptopie jak w sigu mam (będzie 4gb ramu) ? co do gier to nie wymagam nie wiadomo czego, na lapku gram raczej tylko w strategie (RA3, C&C Generals itp.) chodzi mi o fajną bezproblemową i stabilną prace. no i czy warto 64bity? jest tam zawarty jakiś emulator, korzystam z kilku programów co do których mam obawy czy będą działać: diagnostyka samochodowa vag-com, polski vag, winOLS, scanmaster itp... nie będzie z tym problemu ? bo z tego co czytam programy różnego typu co nie chciały współpracować z vista64 na 7 chodzą.

Niektóre programy diagnostyczne nie chcą śmigać na 64 bitach. Z tym że lekarstwem może być tryb XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem. Mam dysk ustawiony w AHCI i pod koniec wylaczenia/restartu systemu i ostatecznie komputera badz resetu, system zatrzymuje i uruchamia dysk na nowo. Powtarza to 3 razy albo i 4. Zatrzymuje talerz, za sekunde uruchamia, zatrzymuje, uruchamia itd. Jest to meczace bo to zajmuje najwieksza czesc czasu zamykania systemu. Jak przestawie dysk w IDE to wszystko pieknie sie zamyka, zatrzymuje dysk i wylacza komputer. Na Viscie tak nie bylo.

Myslalem, ze to przez sterowniki Windowsowe, ale bardzo sie rozczarowalem jak nie zobaczylem na stronie Gigabyte sterownikow do AHCI czy RAIDu.

 

A tak o samym sytemie, nie czuje wiekszych zmian w porownaniu z dobrze ustawiona Vista. Jest pare niuansow, ktore sa bardziej user friendly, ale to wszystko. Dobrze, ze UAC teraz chodzi jak powinien i mozna go wreszcie wlaczyc bo to przeciez dobra sprawa.

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam pewien problem ,otóż przesiadłem się z W7 RC build 7100 na Windows 7 Home premium 64bit ,stery do Ati takie jak na wcześniejszej wersji ,w zasadzie programy na aktualniejsze wersje wymienione. System oczywiście postawiony od podstaw ,i tu mam taki problem zainstalowałem 3DMark Vantage odpalam a tu komunikat "schemat kolorów został zmieniony na podstawowy" włącza się smark i jak biorę test to skanuje system i zawiecha ,w ogóle się nie włącza do testu. Czy mógł by mi ktoś pomóc ,o co chodzi w tym problemie ?

 

Dodam że wcześniej zero problemów z vantage ,jak pamiętam robił mi tak tylko 3dm 06 ale za to odpalał się normalnie i smark przechodził.

Edytowane przez Bartass13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie jak pozbyc sie IE8 z Win7 (32bit) i zainstalowac v7? Ewentualnie zainstalowac 7 nie usuwajac 8, z mozliwoscia ustawienia 7 jako default browser. Juz tlumacze po co ten zabieg - w pracy niektore aplikacje nie dzialaja z 8, a chcemy przetestowac Win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem ostatnio dysk samsung HD502HJ i mam problem z instalacja win7 , visty tez xp smiga

blad jest zawsze przy rozpkowywaniu plikow :

post-177569-1257336549_thumb.jpg

uzywalem roznych plyt 3 wersji obrazow windowsa [win7plx64,win7x64en,vistaultimatex32 ] wyaploncyh z rozna predkoscia a nawet probowalem zainstalowac z USB ekfet taki sam

udało mi sie raz zainstowlac gdy na partycje C: zainstalowalem xp i w windowsie sformatowalem partycje D:

wtedy odziowo window 7 sie zainstalowal jednak nie bylo widac parycji C wiec jakbym stracil 100 gb

wiec nie moze to byc wina mojego dVd ani obrazu plyty

zuwazylem jeszcze ze po zladowaniu biosu widac napis "No Hard Disk Detected" jednak nie wiem czy to istotne skoro nawet inastalator widzi dysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam następujący problem posiadam Windowsa 7 Ultimate 64BIT..

Gdy mam włożone 4GB pokazuje mi we właściwościach że mam dostępne tylko 2GB (z 4GB), gdy włożę 5GB pokazuje że 3GB jest dostępne, a gdy 8GB to 4GB jest dostępne. Płyta główna to MSI P55-GD65 (Bios najnowszy 1.4), procek I870, karta graficzna hd5850. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos wie jak pozbyc sie IE8 z Win7 (32bit) i zainstalowac v7? Ewentualnie zainstalowac 7 nie usuwajac 8, z mozliwoscia ustawienia 7 jako default browser. Juz tlumacze po co ten zabieg - w pracy niektore aplikacje nie dzialaja z 8, a chcemy przetestowac Win7.

W jakim sensie nie działają? Sam program jest prawie identyczny z 7, w dodatku pozwala przełączyc silnik na tryb pracy zgodny ze starszą wersją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie nie działają? Sam program jest prawie identyczny z 7, w dodatku pozwala przełączyc silnik na tryb pracy zgodny ze starszą wersją.

Sa aplikacje ktorych uzywa tylko nasza firma i pod IE8 sa problemy, np strony otwieraja sie w osobnym oknie zamiast w oknie aplikacji, nasz Intranet sie rozjezdza na 8 lub menu sie zwija i compatibility view nic nie pomaga. Sa to przewaznie starsze aplikacje, ktore byly pisane jeszcze pod IE6, z tym ze na IE7 wszystko dziala jak nalezy, a kazac deweloperom przerobic cos co skonczyli robic 5 (i wiecej) lat temu nie wchodzi w gre bo spowoduje tylko kolejne problemy i koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A strona AMD?..

Okazalo sie, ze mialem zainstalowane sterowniki od AMD. Odinstalowalem i problemu nie ma tylko, ze teraz w systemie dysk jest wykrywany jako ATA. I tu pytanie, czy wszystkie udogodnienia zwiazane z AHCI dalej dzialaja? Bo hotplug niby jest, ale czy NCQ dalej dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NCQ nie działa na poziomie sterownika tylko kontroler/firmware wewnątrz dysku.

Racja, troche poszperalem i to znalazlem. Znalazlem tez, ze jednak dysk dziala w AHCI na Windowsowych sterownikach. Wszystko jest ok wiec nie bede zmienial. Z ciekawosci chcialem zobaczyc skad ten sterownik od AMD sie wzial, ale Catalystach go nie znalazlem. Trudno. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę pochwalić win7 za stan hibernacji. Otóż moje koty naparzając się między sobą wyłączyły przedłużacz i razem z nim kompa gdy system był właśnie w hibernacji. Ku mojemu zaskoczeniu system podniósł się ze wszystkimi programami i ustawieniami z jakimi go zostawiłem do uśpienia. Jak dla mnie respekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, myslałem ze jakos zabezpiecza ten obraz przed uzytkiem w W7 Home...

 

 

 

A jednak mozna sobie go normalnie uzywac jesli:

1. Nie potrzeba integracji z pulpitem

2. Nie potrzeba obslugi USB

3. Nie przeszkadza nam fakt uzywania... nielicencjonowanej wersji XP....

 

I jeszcze jeden drobny szczegół. Na VPC 2007 ten system działa tylko 30 dni(aktywacja, której sie nie da wykonać).

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w końcu, po latach, odkrył dlaczego, jeśli usługa indexowania i inne śmieci są wyłączone, windoza po paru minutach spokoju mieli dyskiem. Mieli i mieli i mieli i wkur***a straszliwie :]

 

(sorry mam zły dzień).

Edytowane przez djsilence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę pochwalić win7 za stan hibernacji. Otóż moje koty naparzając się między sobą wyłączyły przedłużacz i razem z nim kompa gdy system był właśnie w hibernacji. Ku mojemu zaskoczeniu system podniósł się ze wszystkimi programami i ustawieniami z jakimi go zostawiłem do uśpienia. Jak dla mnie respekt.

A co w tym takiego niezwykłego? Przecież tak to właśnie ma działać...

 

 

@djsilence - antywir, windows defender, aktualizacje...mnie nic nie mieli

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chcesz powiedziec ze po prostu nie uzywałes nigdy wczesniej hibernacji? Hibernacja działa w taki sposób odkąd pojawiła się w Windows czyli od 10 lat.

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak usunąć te białe strzałki przy ikonach na pulpicie ? 2ga sprawa jak zrobić normalny pasek na dole ? tzn taki by szerokość zminimalizowanych do paska programów była do cholery normalna a nie takie małe coś w postaci ikony....

no i 3cia sprawa, wyjątkowo często podczas pracy systemu włącza mi sie wentylator w laptopie a w tym HP jest on naprawdę głośny :/czy to przez te bajery aero ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w końcu, po latach, odkrył dlaczego, jeśli usługa indexowania i inne śmieci są wyłączone, windoza po paru minutach spokoju mieli dyskiem. Mieli i mieli i mieli i wkur***a straszliwie :]

 

(sorry mam zły dzień).

Wyłącz harmonogram automatycznej defragmentacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc chcesz powiedziec ze po prostu nie uzywałes nigdy wczesniej hibernacji? Hibernacja działa w taki sposób odkąd pojawiła się w Windows czyli od 10 lat.

Nie korzystałem, bo działało strasznie wolno. Vista też tutaj nic nie zmieniła. W pracy korzystam z G5 appla, ale kilka pecetów z Vistą też jest i podnoszenie z uśpienia zajmuje im tyle ile odpalenie kompa od nowa. Stąd nigdy z uśpienia nie korzystałem. A że na 7 trwa to u mnie z 2 sek. to "odkryłem" tę funkcję na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...