Skocz do zawartości
Jin*

Seriale

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam za sobą kilka dosyć krótkich seriali, jednak wychodzę z założenia, że dosyć często te krótkie są o wiele bardziej treściwe od tych z pierdyliardem sag, części, chapterów czy Bóg wie co jeszcze.

 

Pierwszym serialem była Utopia - świetny serial z elementami gdybania "co będzie, gdy...". W tle psychopatyczny morderca, którego uwielbiam, chyba w czołówce moich ulubionych postaci tego typu.

 

Drugi serial to Z-Nation - serial o zombie, który został dosyć oschle przyjętych. To prawda, iż fabuła nie jest mocną stroną tego dzieła, ale dla kogoś kto chce się ot po prostu zrelaksować po pracy jest doskonały, różnorodne postacie i ich historię, a w tle oczywiście zombie, serdecznie polecam podobnie jak wcześniejszy serial.

 

Trzeci ostatni serial jaki ostatnio widziałem to Black Mirror (2 sezony) - w mojej opinii genialny i podobnie jak Utopia pokazuje pewne skutki (często zgubne) rozwoju technologii i ingerencją tejże w nasze życie... nawet bardzo, ale to bardzo prywatne.

 

Miałem piękne combo z tymi serialami. Wszystkie trzy były na swój sposób, czasami dziwaczny (patrz. Z-Nation) genialne. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zobaczeniu The Last Man on Earth mam mieszane uczucia, ponieważ są odcinki genialne, ale trafiają się również totalne porażki i nie ma jakiegoś rozgraniczenia na pośrednie, a to dosyć mocno irytuje zwłaszcza po kilku pierwszych seansach gdzie zapowiada się wybitna rozrywka na wysokim poziomie. Pozostaje czekać jak twórcy rozwiążą ten problem bo według mnie jakiś zaczyna być.

 

Kolejny serial to Fargo - nie ma się co nad nim rozwodzić bo jest genialny i chyba właśnie to jest jego największą wadą i zaletą jednocześnie, ponieważ nie każdy zrozumie albo raczej poczuje klimat niektórych odcinków, które (jeżeli już się wczujemy) dają mega satysfakcję z oglądania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na The Messengers, który może być duchowym spadkobiercą Supernaturala, ale obawiam się, że zrobią z tego marne romansidło dla nastolatków, a apokalipsa i takie bardziej religijne czy filozoficzne zagadnienia to tylko tło będzie. 

 

Oglądam właśnie The 100 i jest kiepsko... Wszyscy tacy piękni, młodzi i uzdolnieni, że głowa mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko cichą nadzieję, że nie stanie się z GoT to samo co z Walking Dead i nie zacznie się masakrowanie oglądającego piłą motorową z napisem: NUDA!/Powtarzalność.

Edytowane przez Sloth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto pisal, ze Underwood zostal prezydentem w 3 sezonie?

On tylko wygral w jednym okregu a po akcji z zona zapewne zacznie sie jego upadek  :)

 

Najnowszy odcinek Vikingow troche nudny. 

Przez polowe czasu Rollo i syn Ragnara poganiaja innych do zdobywania murow, a Ragnar sie tylko temu przyglada. Za to w zapowiedziach szykuje sie jakis przewrot albo bunt, wiec moze byc grubo :D

 

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na The Messengers, który może być duchowym spadkobiercą Supernaturala, ale obawiam się, że zrobią z tego marne romansidło dla nastolatków, a apokalipsa i takie bardziej religijne czy filozoficzne zagadnienia to tylko tło będzie. 

 

Oglądam właśnie The 100 i jest kiepsko... Wszyscy tacy piękni, młodzi i uzdolnieni, że głowa mała.

 

The 100 w 1 sezonie to jest typowy teen drama od CW, glownie dla nastolatek.

Ale warto przebrnac przez 1 sezon, bo w 2 sezonie mamy calkowita odmiane i robi sie ciekawy serial.

Bardzo dobrze widac to w ocenach odcinkow, porownujac 1 i 2 sezon - http://graphtv.kevinformatics.com/tt2661044

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że nie zrezygnowałem i brnę przez ten pierwszy sezon bo może wreszcie doczekam się czegoś sensownego w tych klimatach. Cała ta otoczka i tło wydarzeń w serialu to tak bardzo moje klimaty, że serce się kraje jak nie mogę oglądać przez słaby scenariusz.

 

Aktualnie zacząłem również oglądać The Strain i wydaje się, że produkcja naprawdę dobra, chociaż widzę kilka błędów w pierwszych odcinkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powers - polecam trzymac sie zdala od tego tworu. Aktorzy (w szczegolnosci ten co sie teleportuje) sa dosc irytujacy a zachowania ich postaci b. czesto debilne. Do tego fabula... A raczej brak wiekszego pomyslu na nia. Ale i tak mimo wszystko to wlasnie aktorstwo polozylo ten serial - a trailer zapowiadal cos niezlego :C

 

Better Call Saul - B. dobry, jednak do BB troche brakuje, a moze to tylko powazniejsza fabula. Trzeba czekac na kolejny sezon :)

 

Arrow - mogliby juz skonczyc retrospekcje i przestac ciagnac jak fleki z olejem watek z Ras'em. Strasznie nijaki ten serial - i ostatnio ciagle mina Arrowa niczym mina srajacego kota. Kolejny serial po TWD ogladany z przyzwyczajenia. No i te laczenie Arrow z Flash, gdzie ma sie wrazenie ze postacie cierpia na skleroze i nie wiedza co ich spotkalo w drugim serialu.

 

Flash - robi sie coraz ciekawiej, mimo ze akcja rozwija sie niewiele szybciej niz w Arrow. Moze byc mocne zakonczenie sezonu.

 

Ktos ogladal marvelowego Daredevila i moglby podzielic sie opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ogladal marvelowego Daredevila i moglby podzielic sie opinia?

 

Dużo akcji, długie sceny walki z minimalną ilością przejść/cięć, co jakiś czas wrzucane w dany odcinek "origins". Tak na szybko zasłyszane.

 

Jak skończe sezon Person Of Interest, na pewno zaryzykuje.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ogladal marvelowego Daredevila i moglby podzielic sie opinia?

W kategori seriali o superhero jak dla mnie pierwsza liga. Sekwencje walki są długie, fajnie i dosyć realistycznie zrobione (niemilce nie padają po kilku ciosach). Klimat zwłaszcza w pierwszych odc bardzo nolanowski i ogólnie dosyć mroczny.

 

Arrow - mogliby juz skonczyc retrospekcje i przestac ciagnac jak fleki z olejem watek z Ras'em. Strasznie nijaki ten serial - i ostatnio ciagle mina Arrowa niczym mina srajacego kota. Kolejny serial po TWD ogladany z przyzwyczajenia. No i te laczenie Arrow z Flash, gdzie ma sie wrazenie ze postacie cierpia na skleroze i nie wiedza co ich spotkalo w drugim serialu.

Arrow już na obecnym poziomie długo nie pociągnie to fakt, ale jeszcze nie ma imo tragedii. Nie tak jak w przypadku Supernatural, które tylko z przyzwyczajenia oglądam już 5 sezon jak przestało to to być strawne i czekam aż skończą katować i zakończą historie. :mellow:

Crossovery z flashem jak dla mnie na plus, dodają trochę świeżości(Flash do arrowa aniżeli odwrotnie co prawda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze na wielu portalach o tym pisali - jego ostatnia przygoda z wezami. Ale czy tworcy beda sie tego trzymac? Zobaczymy, co nie mzienia faktu ze jeden z nielicznych seriali, ktore przyciagaja jak magnes kazdym odcinkiem (no. moze pierwszy sezon i akcje z Athelstanem i jego rozsterkami wzgledem wiary troche slabsze byly).

 

edit: Machnalem pierwszy odcinek Daredevila - od razu moge powiedziec, ze wszystkie flashe i arrowy chowaja sie pod wzgledem walk.

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze na wielu portalach o tym pisali - jego ostatnia przygoda z wezami. Ale czy tworcy beda sie tego trzymac? Zobaczymy, co nie mzienia faktu ze jeden z nielicznych seriali, ktore przyciagaja jak magnes kazdym odcinkiem (no. moze pierwszy sezon i akcje z Athelstanem i jego rozsterkami wzgledem wiary troche slabsze byly).

 

edit: Machnalem pierwszy odcinek Daredevila - od razu moge powiedziec, ze wszystkie flashe i arrowy chowaja sie pod wzgledem walk.

Mnie to bardziej zastanawia czy synkowie wywra na krolu odpowiednia kare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...