Jump to content
Sign in to follow this  
Jin*

Seriale

Recommended Posts

A nie to, ze oba sie oglada na szkielku? Aktualnie ogladam tylko BlackSails i w sumie nie za bardzo mam ochote na nowe seriale. Zmeczyc jeszcze musze archiwum x, ktorego odcinki potrafia czasami zanudzic - szczegolnie jak sie oglada seria.

Nie, obecnie uważam, że netflix robi na razie w miarę ok seriale, a Marco Polo jest całkiem w porzadku i warto go obejrzeć.

Archiwum X cóż... trochę tego masz do obejrzenia. Jak tak zrobiłem m. in. z Farscape, czy Breaking Bad.

Edited by NostradamuSek

Netflix w PL póki co bieda, ale jest i tak lepiej niż było. Jest nieco materiałów w 4K, ale brakuje z HDR.  Mimo to obejrzałem na razie 2 sezony o Saul z Breaking Bad . Czasu na oglądanie i tak mało. Póki co wziąłem darmowy miesiąc, który niedługo się kończy. Czy przedłużę raczej nie na razie. 

Jak kto ma dostęp i czas to polecam z netflixa:

Narcos (2 seasons, 20 episodes)
Marco Polo (2 seasons, 20 episodes)
Stranger Things (1 season, 8 episodes)
House of Cards (4 seasons, 52 episodes)
Bloodline (2 seasons, 23 episodes)
Marvel’s Daredevil (2 seasons, 26 episodes)
Orange is the New Black (4 seasons, 52 episodes)
Unbreakable Kimmy Schmidt (2 seasons, 26 episodes)

Poza tym można zerknąć na:

Sons of Anarchy (7 of 7 seasons)
Dexter (8 of 8 seasons)
Lost (6 of 6 seasons)
Luther (4 of 4 seasons)
Sherlock (3 of 4 seasons)
The Walking Dead (6 of 7 seasons)
Breaking Bad (5 of 5 seasons)

Iron Fista zacząłem, 3 odcinek i zobaczymy, bo mnie zaciekawił...

twd shit, sherlock shit, dexter shit (obejrzalem ze 4 odc), sons w 6 sezonie bez ikry.

z poerwszej listy tylko marco i 2 ostatnich nie ogladalem.

Naraził komu tobie ?

Ostatni sezon Losta to też padaka jak dla mnie. TWD o 3-4 sezonu systematycznie w dół.

WIęc nie wiem do kogo z tą  listą  i w ogóle jaki jest sens byś tu co chwila takie listy wrzucał bez żadnego opisu czy recenzji bo tobie się  spodobał.  

Edited by Devil
  • Upvote 1

Jak komuś spasował Belfer - to może mu podejść czeskie Pustkowie. Klimatycznie ciężkie.

Jak ktoś lubi potyczki finansowo-prawne - Billions, Jest już drugi sezon. Są m.in. Damian Lewis ("rudy" z Homeland) i Maggie Siff (Tara z Sons of Anarchy)

Sherlock (3 of 4 seasons) shit?

Jak Dexter i Sons to też dla Ciebie shit to strasznie się naraziłeś, ale cóż, gust gustem.

Tak sherlock to shit i to do tego z aktorem, ktrore nie znosze - mowa o gostku co wcielal sie w Bilbo w hobbicie... W kazdym filmie jakim go widze dziala mi na nerwy. Co do samego serialu dziala mi na nerwy cala otoczka tego serialu, ale ja po prostu mam alergie na angielskie seriale (obejrzalem kiedys w tv 2 odcinki doktora who... dzizaz co za pazdzierz).. Ogolnie 3/10 (sherlock) i 2/10 (doktor who)

Sons ogladalem i bardzo mi sie podobalo do 5 sezonu, ktory od polowy przysiadl, ale jak widze, nie zrozumiales mojej wypowiedzi. A Dexter... kilka odcinkow co obejrzalem bylo tak glupich... ze odpuscilem sobie. Z TWD meczylem sie do 7 sezonu, gdzie obejrzalem 1 odcinek i doszedlem do wniosku po ch... marnowac swoj czas na taki pazdzierz?  tak wiec aktualnie 8/10, ale jak przemecze do konca to pewnie poleci 7/10

Co do TWD to obejrzalem cale Fear The Walking Dead, ktore wg. mnie jest znacznie lepsze od pierwowzoru - tak, nie zgadzam sie z osobami najezdzajacymi na ten serial i jakos nie krzycze, ze komus podpadly :P. Byl na pewno bardziej dynamiczny niz TWD, chociaz w 2 sezonie za bardzo poszli droga TWD - 7/10.

W sumie prawie wszedzie wychwalane GoT tez wydalo sie super, ale po 4 sezonach, gdzie maks 2-3 odcinki na sezon wciagaja zaczelo nudzic. 7/10 (szczegolnie za dobra realizacje)

Rodzina Soprano - serial o gangsterach, gdzie gangsterki brak... 3 sezony ogladania perpetii rodzinnych mr. soprano i spasowalem. Nuuuda. 4/10

Wikingowie - swietny serial do czasu akcji z cpajacym Ragnarem. A to co sie dzialo podczas ostatniego sezonu, ktory jeszcze rozbili dluzsza przerwa na 2 czesci... porazka. Ocena poleciala z 10 na 8/10 - tyle sie utrzymalo przez pryzmat starych sezonow.

Archiwum X - niestety ale ogladanie tego w duzych dawkach potrafi zniechecic do dalszego ogladania. Za statyczne to wszystko, a ciekawych odcinkow tez nie bylo za wiele. Do tego znamienita wiekszosc odcinkow oderwana od reszty i tylko czasami kilka odcinkow ze soba powiazanych. 7/10

Netflix wcale taki swietny w serialach nie jest jak go rysuja. Ok, ma kilka dobrych produkcji, ale... tylko kilka. DD w sumie najlepsze co od nich widzialem - chociaz Fisk mi jakos nie podszedl :P (9/10 przez 2 sezon, troche gorszy od pierwszego). 

Jessica Jones - dzizas... co chwila "zlapali go i... uciekl lub zostal wypuszczony". Postac killgrave'a kompletnie nie przekonywujaca, wrecz smieszna. Nie ma jak wymuskany gogus probuje grac psychola... 3/10

Luke Cage - W sumie lepiej niz w JJ, ale koncowka z jakims popaprancem w stroju rodem z Power Rangers... Do tego caly ten nigga klimat... Nie moja bajka. 5/10

Iron fista opisywalem, wiec pomine.

Stranger Things - dobry serial, jednak 8/10 to maks co moge dac. Czemu? Bo od samego poczatku mialem co chwila deja vu, ze ja juz to gdzies widzialem w innym filmie/serialu.

Aktualnie u mnie kroluja Piraci (black sails) i o ile nie skopia koncowki serialu (niby ostatni sezon teraz) to bedzie to drugi serial u mnie z 10/10 (jakby byla to skala 100pkt to bylby nawet przed breaking bad z przewaga kilku pkt :D ). 

Saul - obejrzalem pierwszy sezon i... to nie BB. Aktor mial niezla rolke w BB, a tutaj... slabo. Jakos ani to smieszne, ani wciagajace. Czegos zabraklo. Moze 2 sezon lepszy, ale jakos nie mam ochoty wracac do tego serialu. 6/10

A swoja droga zaczal sie 5 sezon... Samuraja Jacka ^^ Podobna trzyma poziom i jest dosc mroczny. Aktualnie szukam jakiegos dobrego zrodelka z 4 pierwszymi sezonami, aby sobie cala historie przypomniec i dopiero z 5 sezonem rusze. "Aaaa-Ku! Kiedys Cie dorwe!" :D Szkoda tylko ze pewnie bez polskiego dubbingu bedzie, ktory byl dobry. Jak dla mnie SJ 10/10 ;)

• Downvote 2

Naraził komu tobie ?

Ostatni sezon Losta to też padaka jak dla mnie. TWD o 3-4 sezonu systematycznie w dół.

WIęc nie wiem do kogo z tą  listą  i w ogóle jaki jest sens byś tu co chwila takie listy wrzucał bez żadnego opisu czy recenzji bo tobie się  spodobał.  

Mnie nie. Natomiast pisząc o serialu, który generalnie jest bardzo wysoko oceniany wszędzie, że to shit jest co najmniej nieporozumieniem, ja bym to nazwał rażącym wprowadzaniem w błąd. Można mieć własne zdanie, ale obiektywne. 

Listę po to wstawiam, by ktoś kto poszukuje, wiedział, że takowe istnieją. Opinia jak opinia, trzeba się samemu przekonać, czy podejdzie, czy nie.

A opis i recenzję to są gdzie indziej, całą robotę nie muszę wykonywać, bo ktoś jest na tyle leniwy, że mu się nie chce zerknąć chociażby na filmweba.

A co mnie obchodza inni? Im sie podoba to ok, mi nie musi. Po za tym wystarczy popatrzec na filmweb i jego oceny aby zobaczyc, ze nie odzwierciedlaja rzeczywistosci w wiekszosci przypadkow. Np. taki TWD 8,5/10 xD a wiekszy smiech, ze dotychczas (ostatni sezon to padaka) swietny serial Vikings ma niewiele wiecej - 8.7. I ta ocene jestem w stanie uznac za ok, ale nie to co jest przy TWD. To pierwszy z brzegu przyklad, a nie chce mi sie przegladac top100 seriali i po kilkadziesiat odcinkow kazdego aby wszystko poweryfikowac i zamknac gebe "A to podpadles brahu!" ludkom.

Iron Fist znienawidzony przez krytyków, ale oglądałem wszystkie odcinki w weekend to w sumie nie ma dramatu, wiadomo, budżet raczej niewielki, (Carrie-Anne Moss ehh gdzie ten matrix) przypomina mi Legendy Kung Fu.

Legion mutanci w akcji w trochę inny sposób, fajna pokręcona fabuła, niezła gra aktorska, da sie oglądać.

Black Sails S04E09. Ostatnia scena masakruje. Ten serial z sezonu na sezon coraz bardziej wciaga i wgnata w fotel :D

Niestety :/ Ciekawe czy serial opowiadajacy o dalszych losach piratow (nie pamietam nazwy) ma chociaz troche poziom zblizony do Black Sails ;) Brakowac bedzie postaci Flinta (aktor go grajacy wykonal zajebista prace ;) ) i Silvera (co prawda Flintowi ustepuje, ale tylko nieznacznie). W sumie to teraz nie ma zadnego ciekawego serialu do ogladania :/ Ostatni sezon GoT dopiero w wakacje (?) a i tak nie jest tak wciagajacy jak ostatnie 2 sezony BS.

Jest film o dalszych losach bohaterów na podstawie książki Wyspa Skarbów. Film mataki sam tytuł i z tego co czytalem to wersja z1990 roku jest najlepsza. Co do seriali, Taboo oglądało mi sie mega przyjemnie, czekam na 5 sezon House of cards w maju, a tak to z przyzwyczajenia oglądam BBT i Supernatural;)

Niestety :/ Ciekawe czy serial opowiadajacy o dalszych losach piratow (nie pamietam nazwy) ma chociaz troche poziom zblizony do Black Sails ;) Brakowac bedzie postaci Flinta (aktor go grajacy wykonal zajebista prace ;) ) i Silvera (co prawda Flintowi ustepuje, ale tylko nieznacznie). W sumie to teraz nie ma zadnego ciekawego serialu do ogladania :/ Ostatni sezon GoT dopiero w wakacje (?) a i tak nie jest tak wciagajacy jak ostatnie 2 sezony BS.

Ostatni sezon GOT dopiero za rok (tylko 6 odcinków), a tegoroczny krótszy niż poprzednie (tylko 7 odcinków) Ja oglądam Homeland i obecny sezon całkiem niezły, oczywiście trzeba się przyzwyczaić do głównej bohaterki która potrafi być irytująca :>

A mi sie wydawalo, ze to juz ostatni sezon GoT :D

Taboo zaczalem ogladac, aktualnie 3 odc. Troche irytuja mnie te akcje z jakimis murzynskimi rytualami czy komunikacja przez ognisko niczym telefon o,O

Zaliczyl ktos juz Prison Breaka nowego? Warto w ogole tracic czas (z perspektywy 4 sezonu, watpie, ale a noz widelec...)

Edited by Havoc

No i koniec Black Sails. Zakonczenie moim zdaniem bardzo hmm filozoficzne, podobało mi się choć sam wątek homo niesamowicie irytował. Ogolnie jest to jeden z najlepszych seriali jakie oglądałem a scena bitwy w ostatnim odcinku między statkami była kapitalna. Polecam każdemu

Edited by DarkSoul88

Trochę poleciałeś z tym homo spoilerem. Wczoraj zacząłem drugi sezon, a tu takie dziwi.

Co do nowego Prisona to będziecie zaskoczeni. Dużo się dzieje jak na pierwszy odcinek. Żadne tam ślimaczenie od razu coś się dzieje konkretnego. Polecam.

Zaliczyl ktos juz Prison Breaka nowego? Warto w ogole tracic czas (z perspektywy 4 sezonu, watpie, ale a noz widelec...)

Wczoraj obejrzałem i powiem szczerze, że jest tak jak spodziewałem się czyli średniak. Poziom 4 sezonu  jak dla mnie. Moze potem będzie ciekawiej. Zobaczymy. 

Jesli 4 sezon uwazasz za sredniak... to nie chcialbym widziec serialu, ktory uwazasz za dziadostwo. Ogolnie PB pierwszy sezon bdb, 2 ledwo dobry, a 3 i 4 to juz jazda bez trzymanki ostro w dol. Ledwo zmeczylem calosc :/

Co do Tabu (taboo). Swietnie wyglada, ale... ot pusta wydmuszka. Zwidy glownego bohatera denerwuja i nijak nie pasuja do calosci. Historia taka troche na odwal sie. Im dalej tym gorzej :/ Ogolnie to z calego serialu najlepiej zagral aktor wcielajacy sie w donosiciela tranzystyte. Hardy po raz kolejny okazal sie przereklamowany - nie ma to jak po raz setny grac mroka z zerowa ekspresja... 6/10.

No to i ja stracilem godzinke na braci Scotfield. Ogolnie plus za klimat poprzednikow, prace kamery, muzyke i T-Baga bo gosc ma dalej tą psychozę w oczach. Ale raczej nic super z tego nie bedzie, fabula żenująca, odwrocenie rol to nie jest pomysl godny nawet odgrzewanego kotleta.

Ale to było do przewidzenia z tym odwróceniem ról, bo nic innego by nie wymyślili.   Co do 4 sezonu to napisałem średniak bo były ze 2 odcinki dobre.  Dlatego go nie skreśiłem. Po za tym reszta odcinków to dno.  A które to te lepsze z 4 sezonu ? To finalny dawał radę i ten jak  Michael kradł Scylle.  W 3 sezonie z kolei wszystkie były dla mnie słabe, a niektóre  to już w ogóle. 2 sezon nie dużo lepszy.   Dla mnie serial mógł się zakończyć na 1 sezonie.  

Co do finału 7 sezonu TWD to jest tak jak przewidziałem z Neganem. Czyli czekamy na 8 sezon.

Ktos jeszcze TWD oglada? Toc to zakrawa o masochizm :P Skonczylem wlasnie BlackSails... Kurde bedzie mi brakowac postaci Flinta i Rakhama :C 

Ja oglądam, ale się trochę wycwaniłem, bo bym już dawno odpuścił te głupoty. Aż mi się nie chce wierzyć, że komiks jest tak samo durny.

Moj sekret to przewijanie do przodu :D Dosyć z paplaniem i rozterkami, głupią miną Ricka zza tłustych włosów która towarzyszy nam od paru sezonów i innych bzdetów. To nie Moda na sukces.

Ponoć kończą tą gehennę na 8 sezonie. Zamierzam oglądać do samego końca :)

TWD oglądam na zasadzie: czekam na 3-4 odcinki, całość obejrzę w 30minut, czuję że niewiele straciłem :E

To już Z Nation wychodzi na bardziej racjonalny serial o zombie...