Jump to content
Sign in to follow this  
Jin*

Seriale

Recommended Posts

American Gods S01E01-02 - Podczas znacznej części pilota nie wiedziałem co oglądam. Książkowego pierwowzoru nie znam i sam świat serialu wydawał się co najmniej dziwny.

Po emisji drugiego odcinka co nieco się już układa i jak narazie jest intrygująco dobrze. Nie ukrywam, że serial zainteresował mnie z początku głównie przez Iana McShane, którego grę aktorską lubię, ale reszta postaci też ciekawa.

Ja oglądam.Jak dla mnie,ciężki klimat,drugi sezon był porąbany ale ten....przynajmniej pierwsze dwa odcinki.Od trzeciego jest już ciekawiej.

Super, że są starzy aktorzy. Dwa pierwsze odcinki faktycznie ryją beret. Mało co się kupy trzyma. Po pierwszym tak mnie zassało, że musiałem zapodać drugi. A spać miałem iść :)

Jest fajnie, cały Lynch.

house of cards 5 sezon juz od 2 dni jest.

edit: 5 sezon dosc slaby :/ W sumie nie mieli juz chyba pomyslwo jak dalej to popchnac, wiec zaczeli juz baaardzo ostro tracic kontakt z rzeczywistoscia.

Edited by Małpożer

Ozark z netflixa. Kawał dobrego 10-cio odcinkowego serialu. Ludzie mówią, że są podobieństwa do BB. Jest amerykańska rodzina, meksykańskie gangusy na poziomie tych z Queen of the South, ale nie ma dragów. Jest kasa.

https://www.youtube.com/watch?v=UiLYP7P2tDU

Edited by dumpmuzgu

Czekając na Narcos 3 warto o coś zahaczyć na Netflix ?

Orange is the new black zaczęliśmy głównie ze względu na żonę. Miło się na tym śpi ale chciałbym przeplatać poszczególne odcinki czymś dla mnie.

Możecie coś polecić ?

defender - lepiej niz JJ, LK czy IF, ale nadal daleko do poziomu DD :/ Troche glupich pomyslow, troche lania wody i glupawe zakonczenie. Od czasow DD poziom walk smiesznie niski jak w jakis budzetowkach... 6/10

Co warto obejrzec z netflixa? DD (daredevil), black sails, better call saul (cos w klimatach Braking bad).

Rick and Morty w ogóle jest genialny, nie ma słabych odcinków, no może początki w pierwszym sezonie nie były aż tak dobre.

Obejrzałem ostatnio wikingów, okazał się świetny w zastępstwie dla GoT. Czy Black Sails jest na podobnym poziomie? 

Nie wiem jak z poziomem GoT, ale BS polecam. Lubie ten piracki okres, przeciąganie pod kilem nabrało innego wymiaru. Fajne cycki też są :D

Zacząłem oglądać Guyane-Złoto Gujany. Francuski serial o wydobywaniu na lewo złota w Gujanie. Wciąga, bo jest akcja i gorączka złota. Polecam.

Narcos S03 bez Pabla, ale Cali daja radę. Polecam.

Blood Drive, taki kiczowaty Tarantino :)

Ciągle w klimatach Narcos polecam Queen of the South.

Polecam trzeciią serię serialu Narcos. Naprawde warto jest sobie właczyć ponieważ ogląda się bardzo dobrze. Nie spodziewałem się, że seria będzie tak dobra po świetnym pierwszym i drugim sezonie. Które byłu bardzo dobre Obawialem sie,ze jak wiele innych serii zacznie tracić urok. Jednak nie. Nadal ogląda się odcinek po odcinku z zapartym tchem.

Jeśli nie macie możliwości obejrzeć sobie tego na Netflixie to polecam zajrzeć sobie na kinoman.co . Można tam sobie obejrzeć serial bez limitów i w dobrej jakości. https://www.kinoman.co/

Edited by geek22

3 sezon Narcos jest gorszy niz 2, ale w sumie porownywalny do pierwszego.

Ostatnio machnalem Defenders i z serialu na serial marvel robi coraz wiekszy syf. Zaczynam watpic, ze Punisher im wyjdzie :/

Ozark nudne. Brakuej tutaj charyzmatycznych postaci jak w BB, ale drugi sezon Better Call Saul byl juz kozacki i mysle, ze w kolejnym dobija juz do poziomu BB :D

Obejrzałem Saul pierwszy sezon na Netflixie w UHD i powiem szczerze że poziom nawet całkiem udany.  Chętnie bym obejrzał jeszcze Wire w UHD.  Szkoda że nie ma tego na Netflixie. To też był obok BB niezły serial. Właśne  jestem  w połowie 5 sezonu BB (obejrzanego już  w całości kiedyś) i za każdym razem serial trzyma w napięciu. Pokazuje jak człowiek  z czasem może stać się zły. Wpływ środowiska i sytuacja życiowa. Różne czynniki. Ale tak czy inaczej  myślę, że takie przypadki się zdarzały. To że baronami narkotykowymi czy też konkrentymi przestępcami zostawali niegdyś zwyczajni ludzie. Co mieli rodziny i nie przyszło by im  do głowy lub komuś z otoczenia, że mogą  się tak zmienić.  Jak dla mnie BB jest jednym z ulubionych seriali. Mogliby w sumie zrobić i 6 sezon. Na pewno by szło wymyślić. No i parę scen rodem z tych o Tuco Salamance  i jego... kuzynach z siekierami czy inne takie mocne  sceny jakie tam były.    

Troszkę seriali mam do obejrzenia. No i jeszcze TWD wraca 23. Oraz  Vikings w Listopadzie.  

Edited by Devil

Star Trek Discovery - ogląda ktoś? Na razie są 4 odcinki. Jestem fanem s-f a niestety w tym klimacie jest posucha, więc ochoczo zabrałem się za nowy serial pomimo że jakimś wielkim fanem treków nie jestem. Serial ciekawy, póki co rozkręca się ale jest inny niż pozostałe produkcje z tej rodziny. Oprawa wizualna przyzwoita. Główna bohaterka ciekawa, takiej jeszcze chyba nie było w rodzinie choć mówię fanem nie jestem to mogę się mylić. Co mi nie pasuje, to trochę nijaka załoga z kapitanem na czele, w starych serialach załoga była bardzo ważna, znaliśmy dobrze kapitana, pierwszego, lekarza, gościa z maszynowni i parę osób jeszcze,tu jakoś tego brakuje ale może jeszcze za szybko. Serial na pewno inny, pokazujące nieco inne oblicze federacji jak i samej załogi. Póki co jestem na tak i czekam na kolejne odcinki :)

Ja oglądam Discovery , choć szkoda że tak skopali go ( w sensie kolejny serial ST a nie DSC samo w sobie ) .

Generalnie stara wiara lała na niego hejt wiadrami zanim serial został wyemitowany , częściowo zasłużony hejt patrząc po wyglądzie serialu i dość szokujących zmianach jak np. Klingonii .

Może będzie lepszy niż Enterprise o ile wyrwie się z łap / powiązań z Abramverse - niestety widać skarzenie wypocinami JJA już na starcie .

Punisher - obejrzałem jak na razie 5 odcinków. Zaczynam 6. Wciąga tak jak 1 sezon DD, ode mnie ma solidne 8/10. Zobaczymy jaka ocena będzie pod koniec.

Odnośnie ST: Discovery - ciężko przyzwyczaić się do nowych klingonów, ale serial nie jest zły. Szczególnie kilka ostatnich odcinków było ciekawych. Szkoda że teraz przerwa.

Edited by zuy_zgred

Nigdy nie przepadałem za ST i nie zamierzam to mi to rybka.  Obejrzałem może kiedyś z kilka odcinków  w TV jak miałem kilkanaście lat. Nie podszedł mi w ogóle. A lubię bardzo ten gatunek seriali.   Do dziś  wspominam SeaQuest no i  StarGate. Bardzo dobre seriale chociaż wiadomo że to co innego niż Star Trek.  

Ale fakt że coraz wiecej powracających  seriali są po prostu słabsze. X-Files, Prison Break..   Pewnych rzeczy po prostu nie powinno się już ruszać po latach.

Edited by Devil

Raczej sentyment do starych seriali sprawia, ze stare serie oceniasz lepiej. Ogladalem w sumie archiwum x do 4 sezonu niedawno i w sumie jakies to takie bez wiekszego polotu, acz dobrze zrealizowane. Tak samo Sopranos - niby najlepszy serial wg. niektorych a mnie nudzil poza kilkoma momentami :/

edit: po 6 odcinkach Punishera daje 8/10. Do jakosci 1 sezonu DD nieco brakuje i gosc grajacy Punishera (przynajmniej ja mam takie wrazenie) ciagle gra tak samo w kazdym filmie :D I czasami ten jego rozbiegany wzrok nie zawsze pasuje. Ale tak to 8/10 ;) Moze to bedzie przelamanie zlej passy JJ, LK, IF i D.

Wysłane z mojego SM-G950N przy użyciu Tapatalka

Edited by Małpożer

Agents of SHIELD - 5 sezon, po 5 odcinkach jest bardzo dobrze. Nawet lepiej niz w 4 sezonie ;) Teraz czekac na 6 odc. do 4 stycznia.

line of duty 

2012 a nie slyszalem o tym wczesniej - jak narazie po pełnym pierwszym sezonie - miazga 9/10

(1 pkt odejmuje za)

wkurzajaca praca kamery czasem

W dniu 30.12.2017 o 15:06, kamilo23 napisał:

Black mirror kolejny genialny sezon.

Szczerze to dobiłem dopiero do 3 sezonu i z każdym kolejnym odcinkiem jest coraz gorzej. Irracjonalność postępowania głównych bohaterów jak i same wymysły twórców skutecznie zabija jakąkolwiek przyjemność oglądania. Także stan po s03e01 -> 3/10 i w sumie nie zanosi się na żadną poprawę tego stanu rzeczy.

Black Mirror jest dobrym serialem, oczywiście część będzie nudna jak flaki z olejem, część zachowań irracjonalnych, ale właściwie każdy zostawia po sobie ślad w pamięci, powoduje że myślisz o tym odcinku.. ma to coś w sobie. 

electric dreams - cos z stylu black mirror (najbardziej podobał mi sie odc "autofac")

la casa de papel (dom z papieru) - bdb hiszpanski o napadzie na mennice narodową - minus za netflixa bo odcinkow zrobiono 15 - po 70 minut - netflix zrobił z pierwszych 9 odcinkow - 13 - po 40minut kazdy - wiec tak jakby drugiej serii (6odc) nie ma na te chwile 

Altered carbon - nie czytałem książki, więc nie mam odniesienia, ale serial bardzo dobry. Kryminał w klimacie hard sf, takie IMO połączenie Blade Runnera z Ghost in the Shell, łyknąłem w dwa dni, polecam.

Legion - przypadkowo natrafilem na ten serial i wciaga. Przez wiekszosc czasu ma sie w glowie "WTF?!", ale takie pozytywne. Po 5 odc. pierwszego sezonu 7,5/10.