Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra ... to jest dla mnie trochę za trudne chyba.: skąd będę wiedział pod biosem jaki dzielnik dostały pamięci?

 

dla mnożnika 9.5 przy HT 200 to będzie 9,5*200=1900 no i teraz co ? która opcja mi powie jaki dzielnik dostają w tym momencie pamięci lubn jak to wyliczyć ? Co to deprymuje ? HTT czy coś innego ? bo znudziła mi się zabawa w kotka i myszkę gdzie jak zmieniam po prostu szybkości pamiątek to one różne dzielniki dostają ... no chyba, że w tej opcji to jest na stałe przypisane? DDR 400, 533, 667 i 800 jaki dzielnik dla jakiej szybkości jest przypisywany? Bo z tabelki to się nie wyznaję szczerze mówiąc.

 

Pozdrawiam.

 

moze to CI pomoze, http://www.deep-powder.net/OC_Guide/advanc...cking_steps.htm

 

jak co szukaj jeszcze A64 memfreq ale to tylko pod DDR1 chyba....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra.. na chłopski rozumek:

 

k8 <-> NB link = 3 co oznacza, że FSBx3 = HTT to kumam,

prędkość proca dzielona przez ddr speed aktualny daje nam dzielnik...

dzielnik dobierany jest automatycznie dla p[amięci względem cpu tak?

 

kurka ... fajnie to rozpisane co podałeś ale ni korby tego nie rozgryzę... jestem antytalentem matematycznym i nie daję rady. Mnie tylko chodzi o to czy jest możliwość określenie dla jakich prędkości pamięci jaki zostanie przydzielony ten magiczny dzielnik. Czy w ogóle jest taka opcja żeby to w miarę dokładnie określić czy może jest zbyt dużo zmiennych.

 

Jaki jest wpływ zmiany mnożnika procka na zmianę tych dzielników? Da radę ktoś to bardzo prosto opisać ?

 

jakoś zmieniałem z 6,5 na 9,5 przy ustawieniu na sztywno HT na 252 i HT link na 4 żeby ponad te 1000 MHz nie wybijało. No a pamięci szły na dzielniku 7 przy ustawieniu z boisu prędkości na 400 MHz, przestawienie ich na 800 poskutkowało zmianą dzielnika na 5. Więc jakie sa te zależności ? Czy zmieniając prędkość pamięci z biosu zmieniam im dzielnik?

 

EDIT: czy jest tak, że dzielnik pamieci jest dobierany względem aktualego mnoznika CPU ? teraz dałem multi na 10 a pamięci poszły na 8 czyli lipa.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok... tabelkę kumam... tylko która opcja (jaka jej nazwa) w biosie odpowiada za to że user może sobie sam dobrac dzielnik ? Bo mi wychodzi ze u mnie to własnie zmieniając zadeklarowaną szybkość pamięci tak działa.... a jeśli nie to podajcie przykłady nazw jakich mam szukać ?

 

Podrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mozliwe aby na a64 x2 4200 (ihs zdjety) bez oc miec temp 40/26 w idle? Chlodzenie ac freezer 64 pro. Zastanawiam sie nad dociskiem, moze ktos pokazac jakies autorskie rozwiazanie?:) W stresie do ok 51/42 pod;ozy;em kawalek zwinietego papieru pomiedzy radioator a zapinke(cos jak tu http://www.dzikie.net/index.php?art=zdejmo...p=2&cpage=1 ) aby dociskalo, ale wydaje mi sie ze w idle to za duzo. Stres 2xorthos mam 52/44 po paru minutach. Plyta msi k8n. Temp mierzona Core Temp

Edytowane przez loki_7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy mozliwe aby na a64 x2 4200 (ihs zdjety) bez oc miec temp 40/26 w idle? Chlodzenie ac freezer 64 pro. Zastanawiam sie nad dociskiem, moze ktos pokazac jakies autorskie rozwiazanie?:) W stresie do ok 51/42 pod;ozy;em kawalek zwinietego papieru pomiedzy radioator a zapinke(cos jak tu http://www.dzikie.net/index.php?art=zdejmo...p=2&cpage=1 ) aby dociskalo, ale wydaje mi sie ze w idle to za duzo. Stres 2xorthos mam 52/44 po paru minutach. Plyta msi k8n. Temp mierzona Core Temp

mozliwe ze masz przeklamania..albo normalne tempy

pytanie co rozumiesz przez idle, bo ja idle to mam c'n'q, proc 1,1ghz, napiecie 1,1v i tempy 33-34 stopnie, na starcie nizej nawet, na ac64 przy predkosci 2000

ihs zdjelem, przesmarowalem, zalozylem z powrotem, przesmarowalem, na to dopiero ac64

uzywam ac silver 5

 

przy czym w stresie mam max 55stopni, na 2,7ghz, 1,35v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moje boje" - fajny gryps, ktoś to już wymyślił więc nie ja, ale garstka informacji może się komuś przydać. Więc! większość doświadczeń z kręcenia proca to ja mam jeszcze z czasów 386 i 486 oraz pierwszego Pentium 60 i 66mhz (to ten co walił byki "firmowo" w obliczeniach) Później już było prościej bo nie trzeba było wachlować zworkami. Poprzedni proc z serii AMD to Venice, rev.E6 niezbyt ceniona przez koneserów u mnie z ACFryzjeremPRO+AS5 (przy temperaturze na zewnątrz budy 18C) i napięciu 1,475v niezbędnym do osiągnięcia (w przypadku mojego egzemplarza) ~2700mhz.

 

Venice 1800@~2700 temperatura idle: 28C, very busy: 47C (sp2004)

 

obecnie

 

Manchester X2-3600(to ten z okrojonym cache 2x256)

Vcore 1,350v 2600mhz temp. idle cpu1:27-29C cpu2:28-31C very busy: cpu1:~51C cpu2:~48C

Vcore 1,400v 2600mhz temp. idle cpu1:29-32C cpu2:28-32C very busy: cpu1:~54C cpu2:~48C

Vcore 1,450v 2600mhz temp. idle cpu1:31-34C cpu2:30-34C very busy: cpu1:~55C cpu2:~52C

Vcore 1,475v 2600mhz temp. idle cpu1:32-34C cpu2:31-34C very busy: cpu1:~58C cpu2:~53C

Vcore 1,500v 2600mhz temp. idle cpu1:32-34C cpu2:32-34C very busy: cpu1:~60C cpu2:~58C

 

do 2600mhz nie zależnie przy jakim napięciu (gotowanie ORTHOS'em powyżej 4 godzin) full stabilny

...aczkolwiek przy 1,5v i temperaturach oscylujących po wyżej 60C, potrafi zaskoczyć bykiem(tylko sp2004, Orthos, Prime95) - SuperPi, gierki, kompresowanie i inne bzdury hulają jak tralala!

Niestety znów trafiła mi się "padaka" i nie mogę jej wykręcić powyżej 2650mhz

Mała konkluzja... stary dobry i sprawdzony AC Freezer 64Pro choć radził sobie nawet z Venice'm E3@3170mhz(na DFI Lanparty przy 1,60v, temp max 53C) przy kręconym X2 dostaje już zadyszki!!!

...i jeszcze ciekawostka: po obniżeniu napięcia poniżej 1,35v rdzeń 1 grzeje się mniej niż rdzeń 2, nawet przy pełnym obciążeniu!!! :blink:

Edytowane przez Brutalus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów i osoby ktore do dzis dręczo procesorki ode mnie

 

 

po dluzszej przerwie na 939 mam pytanko

 

 

mam do załatwienia X2 pod 939 ale na jądrze Toledo (na manchesterze jest wiele na allegro) ale o Toledo to juz całkowicie cięzko

 

Jak sie kręcą te 3800 bo jak dostarczałem wam 4200 to kręciły sie rewelacyjnie

a jak jest z 3800 ?????

 

nie wiem czy działać dalej - jak myślicie bedzie popyt ???? bo jak widze ceny 4200 jak wywindowały to masakra !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

jakie x2 poleciacie za ok. 200-250zl - im mniej tym lepiej;)? mam do kupienia 4400+ za ok. 190-200 zl ale bez gwarancji w oemie i za 225 to samo ale box z gw

Edytowane przez Game_Plan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z głupia frant

może ktos widział, wie lub porównywał:

 

jaka(o ile w ogóle) jest czy może być róznica w wydajności (NIE SYNTETYKI -GRY) między takim samem taktem 939 a am2?

 

np zegar 2.5ghz, 2gb ramu, cl 4 ddr2 667 a cl 2.5 ddr450 ?czy coś zblizonego, albo z ramem 800mhz wersuis 450 do 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci lataly 2T ale dlatego, ze kazda jest z innej parafii tylko na takich samych kosciach (az cud, ze w ogole dual dziala). Niezaleznie od procesora (3700+ Sandiego, 3000+ Venice, moje Toledo) na 2T nie lataja takze podejrzewam, ze to od nich zalezy a nie do kontrolera w procku. Zreszta nie przejmowalbym sie tym zbytnio bo z tego co wiem to 1T/2T daje wzrost wydajnosci tylko w testach:)

 

Jak testowalem proca na 2,8GHz to byly ustawione zdaje sie, ze na standardowe 400MHz (wytrzymuja chyba do 460) i testowane Orthosem (test blend) przez 2,5h.

Znalazlem chwile czasu i zamontowalem wreszcie procka u siebie. 2,7 zrobil na domyslnym napieciu (cala nocke Orthosa robil), teraz mam go @2,86 z vcore=1,4v. Postuje nawet na 3,1GHz i wchodzi do windy ale nie moge ustabilizowac, nawet 1,55v nie pomaga, a nie chce go katowac tak od nowosci. Temperatura w normie, w stresie nie przekracza 40. Fajny jest. Musze tylko dozbierac 3x512 ramu na TCCD i bede hepi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa... na procu Prison Pro V2. :) Okazuje sie jednak ze nie jest 100% stabilny i musze dac 1,5v zeby mi jako tako chodzilo 320x9. Nic to, moze sie wygrzeje. Temperatura skoczyla wg RT do skoczyla 43, Core Temp okazuje 50-52 na jednym jajku, 54-56 na drugim. Najwyzej oskalpuje goscia jak sie zdenerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie z głupia frant

może ktos widział, wie lub porównywał:

 

jaka(o ile w ogóle) jest czy może być róznica w wydajności (NIE SYNTETYKI -GRY) między takim samem taktem 939 a am2?

 

np zegar 2.5ghz, 2gb ramu, cl 4 ddr2 667 a cl 2.5 ddr450 ?czy coś zblizonego, albo z ramem 800mhz wersuis 450 do 500

hmm kiedys na samym poczatu jak procki na am2 wchodzily bylo duzo porownando 939... i wszlo na to ze am2 ten sam zegar plus tyle samo l2 cache jest wolnieszje... co prawda na poziomie bledu procentowego ale jednak ;p Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na dziś: czym grozi trwałe przekraczanie bariery HT Link o 200 MHz ? wiem z doświadczenia w pracy, ze miesiąc to nic dla AMD serii BE-2XXX ale co z BB ?

 

teraz mam tak:

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=295297

 

czym to grozi ... jeśli w ogóle ?

 

EDIT: Dołączona grafika

jak w końcu to skalibrować ? Nic nie kumam z tą czujka temp w procu. Inaczej wychodzi z termometra, inaczej z obserwacji inaczej z programów. Wspólnym mianownikiem jest tylko "skopany czujnik". Mozna to reklamować w sklepie ?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na to nie patrz... tak samo na temperatury jesli jakieś będą u mnie na skrinach :) jeden jajec przy orthosie ma -6 a drugi leci powyzej 65*C fajnie nie ?

 

poza tym miernik jest skuteczny i ten coolermaster też jak na razie ... na linii 12 mam dokładnie 12,001V przy stresie - kumpel sprawdzał przy mnie. W idle'u mam wyżej i to mnie dziwi i martwi zarazem chociaż może tak ma być. 12,15V w idle to dobrze dla kompa ?

 

EDIT: teraz oblukałem skrina więc dokładniejsze oględziny wykazuja jak mało coś tu jest dopracowane : popatrz na volty na core'ach :P

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Właśnie skończyłem pasjonującą lekturę 162 stron tego tematu :) i sam postanowiłem dorzucić doń cegiełkę :)). Kupiłem niedawno x2 3800+ na Socket 939, zastępując nim wysłużonego A64 3000+, a wszystko to na bazie płycie Soltek SL-K8TPro-939. By płyta widziała dwurdzeniowca, BIOS w wersji 1.4 zastąpiłem najnowszym (z lipca 2005 roku), oznaczonym numerem 1.6. Przy okazji okazało się, że straciłem w ustawieniach BIOS-u opcję "Cool'n'Quiet", która wcześniej znajdowała się w Power Management Setup, a teraz jej tam nie ma. Przeszukałem inne sekcje BIOS-u, ale nigdzie nie ma C'n'Q. W związku z tym pytanie: czy bez ustawienia C'n'Q w BIOS-ie będzie działac w XP (może nowszy BIOS ustawia defaultowo włączone Cool?). Jeżeli tak, to jak to sprawdzić (ustawiam w XP oszczędzenie energii na schemat "minimalne..." lub laptop) czy działa - używam AMD Power Monitor - czy przy słabym obciążeniu procka powinno nastąpić obniżenie standardowej częstotliwości taktowania z 2000 MHz - z tego co wiem właśnie tak. Przyznam szczerze, że w A64 3000+ tak to działało, tutaj natomiast jakoś nie chce - sterowniki do procesorów dwurdzeniowych oczywiście zainstalowane. Jak teraz C'n'Q nie zechce działać trudno, nie jest to sprawa najważniejsza - tym niemniej ciekawi mnie czy da się to jakoś rozwiązać... . Zastanawiające jest to, ze odpowiednia opcja występująca jeszcze w BIOS-ie 1.4, w wersji 1.6 rozpłynęła się bez śladu.

Pozdrawiam

--

LeHardi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji okazało się, że straciłem w ustawieniach BIOS-u opcję "Cool'n'Quiet", która wcześniej znajdowała się w Power Management Setup, a teraz jej tam nie ma. Przeszukałem inne sekcje BIOS-u, ale nigdzie nie ma C'n'Q. W związku z tym pytanie: czy bez ustawienia C'n'Q w BIOS-ie będzie działac w XP (może nowszy BIOS ustawia defaultowo włączone Cool?).

Moze się myle, ale opcja takowa w Biosie być powinna ustawiona "ręcznie", a nawet jesli teoretycznie defaultowo to gdzieś ustawione jest to wgląd do tego być powinien.

Zawsze jeszcze możesz sprobować ze sterownikami do procesora bo samo zaznaczenie "minimalnego zużycia energii" w XP to raczej za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze się myle, ale opcja takowa w Biosie być powinna ustawiona "ręcznie", a nawet jesli teoretycznie defaultowo to gdzieś ustawione jest to wgląd do tego być powinien.

Zawsze jeszcze możesz sprobować ze sterownikami do procesora bo samo zaznaczenie "minimalnego zużycia energii" w XP to raczej za mało.

No więc właśnie - tak tez zakładam. Niestety w BIOS-ie nie mogę znaleźć śladu C'n'Q, zaś co do sterowników, to wszystkie zalecone - również w tym wątku - zainstalowałem już wcześniej.

--

LeHardi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie - tak tez zakładam. Niestety w BIOS-ie nie mogę znaleźć śladu C'n'Q, zaś co do sterowników, to wszystkie zalecone - również w tym wątku - zainstalowałem już wcześniej.

--

LeHardi

elo

 

nie musisz miec na płycie w biosie włączonego c'n'q, wystarczy to ustawic z poziomu windy

 

zainstaluj sterownik od amd do procow a64 x2 i dual core optimizer

 

i uzyj np rightmark cpu utylity do ustawienia własnego c'n'q, polecam wersje 2,51

 

ja domyslnie wyłaczam c'n'q w biosie, program robi za mnie wszytko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...