Skocz do zawartości
Gość

Gf6800,6600,5900,itd.-freezy,zacinki,problemy

Rekomendowane odpowiedzi

U niektórych rzeczywiście moze to być sprawa temperatury, kumpel ma G 6600 + obudowe bez wentylacji i karta po kilku godzinach grania zacinała się na 5s, pozniej działała kilka minut i tak na okrągło ( temp. około 110C). Po dodaniu wiatraczka do obudowy 80mm problem zniknoł.

Jednak jeśli chodzi o przycięcia których ja doświadczyłem na 6800gt to było coś innego, poprostu karta w mniejwięcej w regularnych odstępach czasu gubiła kilka klatek, najdziwniejsze jest to ze fraps tego nie rejestrował, ale przycięcie było widoczne. Działo się to niezależnie od temperatury, zastosowanej płyty głównej czy zasilacza. sprawdzane na abit nf7s v2 oraz na starym epox 8k3a+ (kt333), zasilacze to dwie wersje chieftecha 360W, z jednym wiatrakiem i z dwoma, napięcia wzorowe. Komputer wyposażony w 1,5GB ramu, więc dogrywanie z dysku mozna raczej wykluczyć. Jedyne czego nie sprawdziłem to jak zachowuje się karta na platformie intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

ogladalem film ripa i chyba mam pomysl

piszcie ile macie stopni na grafie w idlu i w stressie jakie zasilki - napiecia

teraz troche cieplo jest i moze grafy sie przegrzewaja???

ja chlodzonko mam dobre jak widac - czy komus na zalmanku vf700cu tez pojawia sie ten problem???

ja jak wykrecilem grafe to mialem takie freezy w 3dmarku  - pomogl vmod! karta poszla wyzej i na tych zegarach co byly freezy juz chodzilo normalnie...

1530181[/snapback]

nie jest to wina temp...na 99% nie...poniewaz freez potrafi sie pojawic po 5 minutach grania (wiec wtedy grafa jest jeszcze w miare zimna) albo po 3 godzinach (a do tego czasu juz sie rozgrzała ze 100 razy)

 

ale oki..ja mam w stressie ok 70-72C...wiec normalna temperatura...

 

a po drugie teraz pomyslalem..freezy przez temp obalone są też przez to że na NIEPODKRĘCONEJ grafie tez są freezy..a wtedy grafa jest chłodniejsza

 

jeszcze prosilbym na koniec moderow o PRZYLEPIENIE tematu..uwazam ze jest dosc wazny i moze wspolnymi siłami do czegos dojdziemy

 

I NA KONIEC!!! zainstalowalem te BETY 80.40..pograłem w JUICED ok 1H..i zero freezow!!!..wiec narazie dobrze..ale 1H to troszke za malo..ale juz ide spac i jutro od rana bede znowu katowal kompa

 

EDIT------------------------------------------------

co trzeba przyznac to te stery 80.40 daja niezlego kopa..przetestowałem 3dmarkiem 2003 na ustwieniach "codziennych"(procek 9x300, grafa 400/900)...przedtem miewałem ok 12.200 na takich ustawieniach...teraz 12.423..wiec 200 punktow na plus!! jutro moze zorbie test na "wyśrubowanych" ustawieniach(jak w linkach do 3dmarkow)..pewnie wyniki podejdą pod 13.500

Edytowane przez lukk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zmieniłem wnętrzności kompa, teraz mam:

Sempron s.754 @ 2400MHz

MSI K8N NEO bios 1.6

Asus GF 6800LE (potoki i vertexy jeszcze nie ruszane)

2x512 SpeedPremium AA4T

 

Również miałem freezy nawet co 1h, ale tylko z włączonym AA. Bez AA mogłem grać cały dzień.

 

Problem udało mi się wyeliminować po przeczytaniu masy threadów na zagranicznych forach. Problemy występują głównie na płytach NF3.

 

Moje porady:

1)W BIOS'ie ustawić "AGP Aperture Size" na 512 lub więcej

2)Podnieść minimalnie napięcie AGP do 1.6V

3)Sterowniki nie mają zanczenia (próbowałem chyba wszystkie)

4)FastWrites musi być wyłączone.

5)Używając programu RivaTuner należy wymusić aby zegary były we wszystkich trybach (2D, 3D low-power, 3D performance) identyczne. Aby to zrobić należy w głownym oknie przejść na zakładkę "Power user", rozwinąć drzewko "RivaTuner 2.0 RC xx.x". W polu "EnablePerfLevelForcing" należy wstawić 1. Teraz w sekcji podkręcania będziemy mogli wymusić zegary wybierając z listy "Force constant performance level" "performance 3D". Kartę podkręcamy nawet o 5MHz Core/Mem w trybie "performance 3D"

 

Po tych zabiegach komp ma freezy raz na dzień grania albo wcale (zależy od gierki).

Edytowane przez rydzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Moje porady:

1)W BIOS'ie ustawić "AGP Aperture Size" na 512 lub więcej

2)Podnieść minimalnie napięcie AGP do 1.6V

3)Sterowniki nie mają zanczenia (próbowałem chyba wszystkie)

4)FastWrites musi być wyłączone.

5)Używając programu RivaTuner należy wymusić aby zegary były we wszystkich trybach (2D, 3D low-power, 3D performance) identyczne. Aby to zrobić należy w głownym oknie przejść na zakładkę "Power user", rozwinąć drzewko "RivaTuner 2.0 RC xx.x". W polu "EnablePerfLevelForcing" należy wstawić 1. Teraz w sekcji podkręcania będziemy mogli wymusić zegary wybierając z listy "Force constant performance level" "performance 3D". Kartę podkręcamy nawet o 5MHz Core/Mem w trybie "performance 3D"

 

Po tych zabiegach komp ma freezy raz na dzień grania albo wcale (zależy od gierki).

1530455[/snapback]

Ad1. miałem ustawione 512MB w BIOSie..nic nie dalo..teraz jade na 256

Ad2. podniosłem - nic nie dało

Ad3. tu wlasnie sie chyba nie zgodze..bo to chyba stery nawalają

Ad4. wyłączenie fastwrites to podstawa..z włączonym było jeszcze gorzej..jak uruchomiłem 3dmarka to same zacinki co chwile były...ale na MÓJ problem nic to nie dało

Ad5. tez mam zrównane WSZYSTKIE zegary(2d,low power 3d i 3d) + wymuszone PERFORMERANCE 3D - nic nie dało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stery mam 71.89 WHQL. Ze strony nVidii ściągnąłem miesiąc temu. Zasilacz został mi ten sam czyli Seasonic SS-300GS. Jeszcze nie sprawdzałem na innym, mocniejszym.

Jak masz podłączoną wtyczkę molex do karty? Ja mam wydzielony osobny kabelek, do którego nie są podłączone żadne inne urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Stery mam 71.89 WHQL. Ze strony nVidii ściągnąłem miesiąc temu. Zasilacz został mi ten sam czyli Seasonic SS-300GS. Jeszcze nie sprawdzałem na innym, mocniejszym.

Jak masz podłączoną wtyczkę molex do karty? Ja mam wydzielony osobny kabelek, do którego nie są podłączone żadne inne urządzenia.

1530490[/snapback]

tez tak mam..ile ja juz kombinacji zrobiłem to nie zlicze (przestawilem tez na AGPx4 - tez nic nie dalo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te "freezy" są spowodowan małą ilością ramu co ? Wrzućcie więcej ramu i zobaczycie że znikną. Co do przycięć w Half Life 2 to już nie wina karty bo na ATI chodzi tak samo (może z dysku doczytuje za dużo. Taki już engine tej gry). A jeżeli chodzi o UT 2004 i 6600GT to nie ustawiaj wszystkiego na maxa, ta karta ma 128 bit szynę do pamięci i choćbyś podkręcał nie wiem jak to jednak tego nie przeskoczysz. I zgadzam się z tym ze ATI robi teraz zdecydowanie lepsze stery niż Nvidia, chociaż ja używam 77.50 WHQL i jest wszystko spoko.

 

Peace and Love.

 

 

 

--------------------

 

AMD64 3000+ Venice

DFI LanParty UT NF4 SLI-D

PDP Patriot 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-2-2

GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Creative Audigy 2

Creative MegaWorks 5.1 THX 550

WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

NEC ND-3540

Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrz mój pierwszy post..fast writes WYŁĄCZONE..z włączonym wogóle sie nie da grać

1529165[/snapback]

Hmm... a ja mam wlaczone i nic sie nie dzieje.

Ogolnie rzecz biorac to wogole nie mialem przycinek. Niezaleznie od sterownikow itd.

Nie sadze zeby stery byly tu winowajca freezow. Wydaje mi sie ze raczej to jest problem sprzetowy. Bo jesli stery mialyby byc do d**** to przeciez kazdy by to zauwazyl.. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może te "freezy" są spowodowan małą ilością ramu co ? Wrzućcie więcej ramu i zobaczycie że znikną.

1530596[/snapback]

brednie piszesz, ja mam 1GB i wczesniej na Radku9800PRO @ XT nie mialem takich zdarzen.

 

1)W BIOS'ie ustawić "AGP Aperture Size" na 512 lub więcej

2)Podnieść minimalnie napięcie AGP do 1.6V

3)Sterowniki nie mają zanczenia (próbowałem chyba wszystkie)

4)FastWrites musi być wyłączone.

5)Używając programu RivaTuner należy wymusić aby zegary były we wszystkich trybach (2D, 3D low-power, 3D performance) identyczne......

1530455[/snapback]

1. mam 256 i nic to nie daje

2. nic nie dalo

3. WLASNIE to WINA STEROW!

4. od samego poczatku mam wylaczone

5. od ok 2tyg juz tak mam i tez nic nie daje

 

lukk ja tez zainstaluje pozniej (narazie jestem w domu na ok 2godz) te stery - moze jutro i przetestuje. a tempy na GPU, RAM, czy tez zasilacz imo nie maja tu nic do rzeczy, bo np ten filmik na poprzedniej stronie ktory nagralem to jest z 1min po wlaczeniu gry. :ss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

A może te "freezy" są spowodowan małą ilością ramu co ? Wrzućcie więcej ramu i zobaczycie że znikną.

chyba sobie jaja robisz :wink: :wink: :wink: :lol: 1GB ramu to za mało??

 

Hmm... a ja mam wlaczone i nic sie nie dzieje.

Ogolnie rzecz biorac to wogole nie mialem przycinek. Niezaleznie od sterownikow itd.

Nie sadze zeby stery byly tu winowajca freezow. Wydaje mi sie ze raczej to jest problem sprzetowy. Bo jesli stery mialyby byc do d**** to przeciez kazdy by to zauwazyl..  :huh:

1530688[/snapback]

z pewnością jesty to wina sterow..czasmi jak mi sie komp zrestaruje yo potem pojawia sie okienko na wstepie windowsa z błędem i jest wspomniany plik nv4.coś tam coś tam

 

btw..znowu pograłem troche w Juiced..tak z 40 minut..zero freezow..kurcze wieczorem musze przysiaść i pograć dlużej..teraz nie mam czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o jakie freezy wam chodzi :lol: . Ja mam coś takiego jak podkręce za mocno rdzeń grafy, albo zacznę za bardzo podkręcać czestotliwość PCI-E i jednocześnie grafę w windzie. Jak jest na domyślnych ustawieniach jest ok (350\1000), po podkręceniu na 400\1100 też (niezależnie od napiecia), tylko niekiedy jak jest gorąco i podkręce wyżej to mam freeza na kilka sekund, jeżeli nie jest tak ciepło to spoko chodzi na 420\1130. Jeżeli u was dzieje sie tak na defaultowych ustawieniach to może to wina zasiłki ?

 

A jeżeli chodzi o takie gry jak Half Life 2, FarCry, Battlefield 2, Doom 3, Boiling Point, Bloodlines to 1GB ramu to naprawdę za mało (żeby puścić wszystko na full z AAx4 i AFx8 bez przycięć). :-P

 

Peace and Love

 

 

--------------------

 

AMD64 3000+ Venice

DFI LanParty UT NF4 SLI-D

PDP Patriot 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-2-2

GeForce 6800GT Leadtek PX-6800GT-TDH256

Creative Audigy 2

Creative MegaWorks 5.1 THX 550

WD Caviar SE 120 GB WD1200JB 8MB cache

NEC ND-3540

Tagan 420W TG420-U02 - PFC

Edytowane przez Wujo Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

Już wiem o jakie freezy wam chodzi  :lol: . Ja mam coś takiego jak podkręce za mocno rdzeń grafy, albo zacznę za bardzo podkręcać czestotliwość PCI-E i jednocześnie grafę w windzie. Jak jest na domyślnych ustawieniach jest ok (350\1000), po podkręceniu na 400\1100 też (niezależnie od napiecia), tylko niekiedy jak jest gorąco i podkręce wyżej to mam freeza na kilka sekund, jeżeli nie jest tak ciepło to spoko chodzi na 420\1130. Jeżeli u was dzieje sie tak na defaultowych ustawieniach to może to wina zasiłki ?

Ty no nie mów mi ze moj Antec 550W to za mało..bez przesady znowu...wina zasiłki napewno to nie jest

A jeżeli chodzi o takie gry jak Half Life 2, FarCry, Battlefield 2, Doom 3, Boiling Point, Bloodlines to 1GB ramu to naprawdę za mało (żeby puścić wszystko na full z AAx4 i AFx8 bez przycięć). :-P

1GB za mało do tych gier?? chyba sobie jajka robisz :lol: :lol: Boiling Point i Bloodlines zgadzam sie ze to za mało..ale to dlatego ze te gry są skopane jak cholera!

 

HL2, Doom 3, FarCry smigają PIEKNIE w 1024x768 max detali + AA i AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sobie jaja robisz :wink:  :wink:  :wink:  :lol: 1GB ramu to za mało??

z pewnością jesty to wina sterow..czasmi jak mi sie komp zrestaruje yo potem pojawia sie okienko na wstepie windowsa z błędem i jest wspomniany plik nv4.coś tam coś tam

1530772[/snapback]

Mam od tygodnia LeadTeka A6600. Grać nie mam czasu. Na sterach dostarczonych z kartą, pod LightWave (taki kombajn do grafiki 3D) po 2-3 godzinach roboty juz 2 razy miałem niebieski ekranik "IRQ NOT LESS OR EQUAL" z odnośnikiem do tego pliku nv4cośtam. 3 dni temu wgrałem najnowsze stery i na razie działa. Na razie.... Zobaczymy co bedzie gdy dłużej posiedze.

 

A swoja drogą, czy można zmusić tą karte żeby działały pod nią sterowniki od Nvidi (a nie tylko ze stron LeadTeka)??

 

Win XP,PIV 3Ghz, 1Giga Ram.

 

Dzochar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

A właśnie że nie.

:blink:

1531664[/snapback]

moze bys rozwinal temat?? jak ja lubie takie wypowiedzi :mad: :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja lubie jak ktoś bzdety pisze.

Sterowniki nie mają tu nic do rzeczy, chyba że nawalone już jest ostro.Pomimo odinstalowywania sterowników zdarzają się takie kwiatki j/w ->nv4_disp.dll.Żonglujecie sterami jak klauni w cyrku i spodziewacie się cudów.

FW też nie wywołuje u mnie żadnych przycięć, mam właczony i wszystko działa jak należy.

Naprawdę życzę Wam rozwiązania problemów z kompem ale przyczyn może być wiele.I z tego co widzę to odnosi się do tak różnych konfiguracji sprzętowych, że nie ma chyba jednego panaceum(trudne słowo) na tę dolegliwość.

Pomóc nie pomogłem ale rozwinąłem tak jak prosiłeś.

Choć z drugiej strony można wykluczyć winę sterowników i FW(przynajmniej na niektórych platformach) i to nie tylko z mojego doświadczenia lecz i innych użytkowników.

 

...a, lukk nie irytuj się tak bardzo bo złość piękności szkodzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukk

nie bede sie tu kłócił ale ja NADAL uważam ze to wina sterow

 

niestety..80.40 tez do kitu..freez..ja chyba zwariuje naprawde..no trudno..wracam do 77.72 od nvidii i trzeba sie chyba pogodzic z tym faktem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie ze jakby to była wina sterowników to by to już dawno naprawili oraz sam fakt ze u nie wszystjch pojawiają się problemy jest wystarczający aby wykluczyć wine sterów. Aby zbadać sprawe dokładniej potrzeba z 10 kart graficznych 6800 + komputer na którym było widać przycięcia. Następnie przekładamy karty po koleji i sprawdzamy czy na którejś nie ma przycięć. Jeśli tylko niektóre egzemplarze są felerne to myśle ze by to wyszło podczas tego testu. A i karty muszą być z innych serii.

Ewentualnie cały test mozna uprościć do dwóch kart graficznych, trzeba by było znależć egzemplarz na którym są przycięcia oraz taki na którym nie ma, i karty sprawdzić na tym samym komputerze. Myśle ze doszło by się do jakichś wniosków. Bo całkiem mozliwe ze karty 6800 nie "lubią" niektórych kombinacji komponentów komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie na szczęscie freezy omineły ani na nf2 ani na nf3, nie miałem freezów ani na odblokowanym winfascie 6800 ani nie mam teraz na "pełnym" winfascie 6800GT. Dużo gram w ET także na wszelkiego rodzaju skoki fps jestem wyczulony, nie mówiąc juz o jakichs freezach.

Sys: xp sp1

stery 77,72

stery do płyty 5,10

bios płyta 1,50

fastwrites: off

agp 67mhz

agp aperture size: teraz 256mega na "zwykłym" 6800 128mega

proc 270x10, pamieci 225 2,5-4-3-6-1T dual

zasilator: chief 360-302-df

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

A ja już w sumie nie wiem od czego freezy zależą... Dzisiaj grałem kilka godzin w NFSU2 i żadnych przycinków nie było.

 

A grafę podkręcałem spod winfoxa2 - 380/850. Natomiast w trybie 2D mam zegary 200/700 - no bo po co grzac grafe bez potrzeby :)

 

I wszystko działa. Temp w stresie to max 65 stopni.

 

 

Może u niektórych to jednak sprawa zmodowanych biosów w kartach? ;)

Do tego jedne gry są wrażliwe na kręcenie grafy a inne nie.

 

Lub na kręcenie CPU - ja tak miałem z DOOM3. Ekran w pewnym momencie podczas gry robił się czarny, a system dalej działał, dzwięk etc. Miałem to TYLKO w tej konkretnej grze.

 

Odkręciłem proca i DOOM3 śmiga bez problemu :)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Poprzednio posiadałem kartę gainward 5900. Freezy występowały po jakiś 5 minutach grania. Jak freez się "odwiesił" występowały artefakty :cry: Po 3-5 dniach karcie spalały się pamięci, i karta była do wymiany. Miałem trzy takie 5900, wszystkie się schrzaniły. Czwartego już sprzedałem i już nie mam problemów - mam 9800pro

 

wniosek ? zamiana karty na ATI. (w pewien sposób oczywiście żartuję).

 

Mogę dodać że posiadając właśnie 5900 pojawiały się piski, syczenie, artefakty, a potem pasy z bluescreenami i END MEMORY :unsure:

 

Niestety tego problemu nie jestem wstanie rozwiązać. Po wymianie płyty głównej i zasilacza będę miał dylemat:

 

6800GT albo X800XL

 

W związku z problemami dużej liczby użytkowników tych kart chyba zdecyduję się na x800...a że sam posiadałem "podobne" problemy u NVIDII to chyba już nie zdecyduję na zakup od niej.

 

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie ostatnio są freezy ale nie we wszystkich grach. W takie GTASA mogę grać cały dzień i nic, zero problemów. Za to dużo gram w AA gdzie freez mam co jakieś 5s :(

 

Może zrobimy jakieś zestawienie na jakich kompach przycina, a na jakich nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech kazdy napisze maila na support do nvidii i poczekamy co odpisza.. chyba raczej maja wieksza wiedze od nas.... moze cos wymysla

 

ps. czy ktos ma freezy na p4????????

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech kazdy napisze maila na support do nvidii i poczekamy co odpisza.. chyba raczej maja wieksza wiedze od nas.... moze cos wymysla

 

ps. czy ktos ma freezy na p4????????

1532221[/snapback]

 

Na P4 wystepuja rownie czesto jak i na AMD. Ale rowniez roznie, czyli na jednym sa na innym nie...

Dzieki ci Boze ze ja nie mam tego problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak. Poprzednio posiadałem kartę gainward 5900. Freezy występowały po jakiś 5 minutach grania. Jak freez się "odwiesił" występowały artefakty  :cry:  Po 3-5 dniach karcie spalały się pamięci, i karta była do wymiany. Miałem trzy takie 5900, wszystkie się schrzaniły. Czwartego już sprzedałem i już nie mam problemów - mam 9800pro

 

wniosek ? zamiana karty na ATI. (w pewien sposób oczywiście żartuję).

 

Mogę dodać że posiadając właśnie 5900  pojawiały się piski, syczenie, artefakty, a potem pasy z bluescreenami i END MEMORY  :unsure:

 

1531985[/snapback]

Przeciez nie mozna zrzucac winy za spalone pamieci i syczenie, piszczenie na nVidie. Ona jest producentem chipu GeForce a nie calych kart. Jak juz do mozesz sie zrazic do producenta karty ze zamontowal takie a nie inne podzespoly, lub do samego Samsunga / Hynixa ze ich pamieci sie pala :?

Ja w swojej historii mialem i 5900XT ktory krecil sie poprostu bosko (dobre pamieci-Hynix), producentem byl Asus. Nic nie piszczalo, nie syczalo-ogolnie wszystko w 100% ok. Teraz mam 6800GT firmy AOpen (producent w sumie malo znany w Polsce) i tez nic nie piszczy. Frezow rowniez brak.

Coraz bardziej przekonuje sie w mysli ze wine frezowania ponosi niedogranie sprzetowe...

A jak sprawa u was wyglada po formacie? Czysty system i tylko stery... Po zainstalowaniu SP1 i SP2 i bez nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie...

 

Ja dla odmiany stawiam na stery...

 

Żył sobie raven_88 pięknie, niczego mu nie brakowało, aż go naszło na update sterów...:mur:

 

Zainstalowałem 80.40 i mam freezy w każdej grze...a i jeszcze inne cyrki są (screena w topicu o Area 51 rzuciłem)...

 

Obecnie...

XP SP2

karta 550/1150 by 77.72 WHQL

Mobo stery 5.10

Zasiłka jak w podpisie

AGP Aperture Size - 256 MB

reszta jak w sigu...

 

Wszystko (prócz ut :mur: ) śmiga piknie - zero freezów...

Wróciłem do 77.72 - problemy zniknęły...(nie licząc UT 2k4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Ja powiem tak. Poprzednio posiadałem kartę gainward 5900. Freezy występowały po jakiś 5 minutach grania. Jak freez się "odwiesił" występowały artefakty  :cry:  Po 3-5 dniach karcie spalały się pamięci, i karta była do wymiany. Miałem trzy takie 5900, wszystkie się schrzaniły. Czwartego już sprzedałem i już nie mam problemów - mam 9800pro

 

wniosek ? zamiana karty na ATI. (w pewien sposób oczywiście żartuję).

 

Mogę dodać że posiadając właśnie 5900  pojawiały się piski, syczenie, artefakty, a potem pasy z bluescreenami i END MEMORY  :unsure:

 

Niestety tego problemu nie jestem wstanie rozwiązać. Po wymianie płyty głównej i zasilacza będę miał dylemat:

 

6800GT  albo  X800XL

 

W związku z problemami dużej liczby użytkowników tych kart chyba zdecyduję się na x800...a  że sam posiadałem "podobne" problemy u NVIDII  to chyba już nie zdecyduję na zakup od niej.

 

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwiązania problemu

1531985[/snapback]

ja odwrotnie :-))

brak jakich kiolwiek ferezow i artow na pozyczonej 5950fx.

:-))

sam mam 9800pro i wiem ze nastepna bedzie nv, podobaja mi sie stery, anizo, uwazam ze na tej 5950 obraz jest troche lepszy przy 1600@100Hz niz na moim szafirku.

zero problemow ze sterami pod linuxa.

jednym slowem nastepna grafa bedzie to cos z nv

ati mam dosyc (zartuje )

:-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...