Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby Ci się chciało przeszukać ten topic to znalazłbyś moje posty z identycznym problemem. Przy czym ja posiadam BOX'a.

 

Sterownik, który instalowałeś jest napisany przez Intela, natomiast wcześniej w systemie kontroler RAID/SATA był obsługiwany przez sterownik podpisany przez Microsoft.

 

Może zabrzmi to śmiesznie ale taka aktualizacja wiąże się ze zmianą producenta elementu płyty głównej. A co za tym idzie (Vista OEM przypisana do danego numeru seryjnego danej płyty głównej) Vista traktuje to za wymianę płyty głównej na inną (innego producenta) i po wysłaniu raportu do serwera licencji MS, ten nie chce aktywować.

 

Zadzwoń na infolinię MS, opowiedź o swoim problemie - miła Pani zada Ci kilka podchwytliwych pytań czy napewno nie wymieniłeś płyty głównej na inną, a na koniec automat poda Ci nowy klucz do aktywacji.

 

Mi to zajęło 16 minut :)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Skype

Czy miał ktoś problemy z działaniem Skypa pod nowymi oknami? U mnie, czy mam włączonego systemowego firewalla, czy nie, to Skype miesza w miejscu i po chwili wywala komunikat żebym sprawdził połączenie. Czasami na chwilę zaskakuje, ale po kilkunastu sekundach znowu pada...

 

2. Aeroglass

Gdzie można go wyłączyć, ew. przekonfigurowaćm mam wrażenie, że ta opcja powinna być w "panel sterowania/personalizacja/kompozycja", ale jest tylko widok klasyczny windows i Vista z AeroGlass, a gdzie bez?

 

3. Ikony

Jest możliwość płynnej zmiany wielkości ikon na pulpicie, bo te akurat w rozdz. 1280x1024 wydają mi się za wielkie.

 

W tej chwili to tyle, przesiadłem się na Viste ze względu na kilka wiszących w powietrzu hitów i DX10, mam nadz., że z waszą pomocą dam jakoś radę

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po małych problemach z kilkoma aplikacjami na Vista X64 przesiadłem się na wersje X86 przynajmniej do czasu rozwiązania problemów z wyżej wspomnianymi aplikacjami. Jak to mam w zwyczaju (i zapewne nie tylko ja) przed instalacją przerobiłem image Visty X86 w vLite i tu ciekawostka musiałem to zrobić na Windows Server 2003 bo na Viście X64 wysypywał mi się system podczas zabawy vLite ;/ Z obrazu ważącego 2,40GB po wycinkach został obraz o rozmiarze 903MB nie chciałem wycinać wszystkiego bo dla przykładu Aero mi się podoba i chciałem je mieć ;) Za to gry i wszystkie sterowniki poszły się paść ;) Po instalacji przyszła pora na kastrowanie usług ale też bez przesady miało zostać Aero i sieć włącznie z mapowaniem dysków i udostępnianiem zasobów, metodą prób i błędów doszedłem do takiej konfiguracji :

 

Dołączona grafika

Mardok czym ty kastrowales te uslugi bo ja umie je jedynie wylaczyc a one i tak zostaja na liscie u ciebie widze ze ich niema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok czym ty kastrowales te uslugi bo ja umie je jedynie wylaczyc a one i tak zostaja na liscie u ciebie widze ze ich niema

Niczym ich nie wycinałem zrobiłem screena tylko tych włączonych, bo po co reszty skoro i tak nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pewnego dnia uruchamiam komputer i moim oczom ukazuje sie czarny ekran i otwarty folder "Dokumenty", nie ma pulpitu, pasku start, za kazdym uruchomieniem systemu jest czarne tlo i wlacza sie folder "Dokumenty", dodatkowo wszystkie programy dzialaja normlanie, moge je uruchamiac i ogolnie nie ma zadnych problemow z ich praca :| Nie wiem jak oodzsykac pulpit i pasek start, wczesniej wszystko bylo ok, gdy klikne na tym czarnym tle prawym czy lewym przyciskiem myszy to nic sie nie dzieje :/ Tutaj zrzut ekranu: http://www.joetoy.webd.pl/screen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Mam Vistę i mam problem icon_sad2.gif Zainstalowałem Vistę Ultimate i mam problem z grafiką, nie mogę jej uruchomić, tzn. instaluję sterownik do karty a potem wyskakuje że nie ma sterownika icon_sad2.gif Jak wchodzę do właściwości ekranu - ustawienia zaaawansowane - typ karty nie mam tam nic albo brak albo niedostępne, co jest, jak to naprawić? może to przez płytę główną nie mam do niej sterowników.

 

Mój sprzęt to:

 

MSI K7N2-V

ATI Radeon 9600 XTG

Sempron 2800+

DDR 1024Gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj zupdatowałem system vista 64 bity i po tym ie 32 przestał widzieć internet jednak sieć lokalną np router widzi. Dodatkowo jeszcze po wczorajszych updatach wyskoczył bład bootloadera z ograniczeniem cylindrow widocznych w biosie dla hd, ale z trym sobie poradzilem. IE 32 nie widzi internetu, inne przeglądarki łacznie z IE64 widzi, coś na ten temat wiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może mi ktoś napisać czym odczytać S.M.A.R.T dysku pod VISTĄ x86?

Miałem przez chwile Viste x64, a tam to wogóle nic nie działało przeszedłem na 32bitowy os i dalej nie moge odczytać smartu.

Z góry dzięki za jakieś info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zanlazlem program ktory czyta S.M.A.R.T dysku na Viscie 64 i płycie na nforce 680/650.

 

Jest to Astra 32.

 

http://www.astra32.com/

Ten programik niby jest pod Viste x64 ale u mnie na 64bit os to zawieszał viste :angry:

Natomiast jak już kotoś wcześniej napisał Hdtune - nie widzi, Everest - nie widzi u mnie SMARTA.

Kontroler mam z i680 a stery ze stronki windows update bo najpierw mialem orginalne z nvidii ale ostatnio zrobilem windows update i wrzucilem te z m$.

Zresztą na żadnych narazie nie potrafie smarta zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten programik niby jest pod Viste x64 ale u mnie na 64bit os to zawieszał viste :angry:

Natomiast jak już kotoś wcześniej napisał Hdtune - nie widzi, Everest - nie widzi u mnie SMARTA.

Kontroler mam z i680 a stery ze stronki windows update bo najpierw mialem orginalne z nvidii ale ostatnio zrobilem windows update i wrzucilem te z m$.

Zresztą na żadnych narazie nie potrafie smarta zobaczyc.

Tez mam tes same stery pod i680. U mnie dziala Astra32 pod Vista 64 bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można w jakiś sposób zmusić RivaTuner do autostaru, bo z tego co widzę to Vista bardzo skutecznie się przed tym broni.

Już nie wspomnę o dedykowanym sofcie Abita do monitorowania mobo, tam pod XP nie było żadnych problemów w opcjach ustawiało się autostart, a tu lipa, opcja jest szara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek zanlazlem program ktory czyta S.M.A.R.T dysku na Viscie 64 i płycie na nforce 680/650.

 

Jest to Astra 32.

 

http://www.astra32.com/

DZIĘKI CI WIELKIE O ZBAWICIELU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Tak na próbę sobie oblukałem ten programik i co się okazało!

TEN PROGRAM POTRAFI ODCZYTAĆ SMARTA DYSKÓW POD RAID0 na VIŚCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ani Everest, ani HDtune nie dawały z tym rady. Myślałem, że to wina Visty lub serowników do płyty, a tu się okazuje, że po prostu programy są niedopracowane.

OTO zrzuciki: 2x160 RAID0 i kieszeń na ESATA

post-20519-1187429365_thumb.jpg

post-20519-1187429538_thumb.jpg

post-20519-1187429564_thumb.jpg

 

BTW błędy ATA powstały prawdopodobnie w momencie jak, przekładałem skrzynkę z dyskiem w inny slot przy włączonym kompie, kabelek od SATA się wysunął ;) Ach to lenistwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na intelowskim P35 niestety nie widzi dysków w raid-zie. A już myślałem że coś się zmieniło.

 

EDIT:

Boxter: chodzi Ci o opcję: "Run at Windows startup" ? U mnie jest aktywna(vista x86) i riva(v2.01) odpala się ze startem windy z takimi ustawieniami jakie chcę.

Edytowane przez vojt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pewnego dnia uruchamiam komputer i moim oczom ukazuje sie czarny ekran i otwarty folder "Dokumenty", nie ma pulpitu, pasku start, za kazdym uruchomieniem systemu jest czarne tlo i wlacza sie folder "Dokumenty", dodatkowo wszystkie programy dzialaja normlanie, moge je uruchamiac i ogolnie nie ma zadnych problemow z ich praca :| Nie wiem jak oodzsykac pulpit i pasek start, wczesniej wszystko bylo ok, gdy klikne na tym czarnym tle prawym czy lewym przyciskiem myszy to nic sie nie dzieje :/ Tutaj zrzut ekranu: http://www.joetoy.webd.pl/screen.jpg

 

Witam

Mam identyczny problem, i chcialam sie dowiedziec, czy nie da sie czegos z tym zrobic, czy juz tylko serwis, i reinstalka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Przedwczoraj zainstalowałem sobie Vista Buisness coby spokojnie zagrać w Halo 2 :)

I nie mam internetu, mimo że z DHCPa pobiera ładnie mi cała paczke z adresem ip, bramki, DNSami.

Dopiero po jakimś czasie internet automagicznie zaczyna działać. :damage_wall:

Czasami miałem tak samo na moim XPku, że internet przestawał działać na jakieś 20-30minut, mimo że perfekcyjnie pobierało info z DHCP. Karta sieciowa to zintegrowana Marvell Yukon 88E8053.

Ktoś wie o co biega? :)

Edytowane przez mihn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pewnego dnia uruchamiam komputer i moim oczom ukazuje sie czarny ekran i otwarty folder "Dokumenty", nie ma pulpitu, pasku start, za kazdym uruchomieniem systemu jest czarne tlo i wlacza sie folder "Dokumenty", dodatkowo wszystkie programy dzialaja normlanie, moge je uruchamiac i ogolnie nie ma zadnych problemow z ich praca Nie wiem jak oodzsykac pulpit i pasek start, wczesniej wszystko bylo ok, gdy klikne na tym czarnym tle prawym czy lewym przyciskiem myszy to nic sie nie dzieje :/ Tutaj zrzut ekranu: 2721305[/snapback]

Witam

Mam identyczny problem, i chcialam sie dowiedziec, czy nie da sie czegos z tym zrobic, czy juz tylko serwis, i reinstalka?

 

Dzisiaj coś przypadkowego zrobiłem i pojawil mi sie pulpit i pasek start, niestety po ponownym uruchmieniu sytuacja znowu jest taka jak na screenie zalaczonym w linku powyzej, teraz wychodze z siebie zeby dojsc jak udalo mi sie przez przypadek przywrocic pulpit ;/ Naprawde nikt nie ma zadnego pomyslu???

 

EDIT

 

Udalo mi sie odzyskac pulpit i pasek start poprzez uruchemienie pliku explorer.exe znajdującego sie w głównym folderze Windows. Niestety podczas nastepnego uruchmienia problem z brakiem pulpitu powtarza sie i po prostu musze za kazdym razem uruchamiac plik explorer.exe aby go odzyskac. Co zrobic aby explorer ladowal sie automatycznie, dlaczego podczas kazdego urucheminia otwiera sie automatycznie folder dokumenty???

Pozdrawiam

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z perspektywy czasu mogę coś napisać o tych betach. Reakcja systemu stała się szybsza i dostęp do plików na dyskach szybszy. Kopiowanie również zajmuje mniej czasu. Z początku byłem zadowolony. Po pewnym czasie zaczęły się problemy z jednym z dysków. Włączał się i wyłączał - cały czas, czasami lepiej pracował kiedy się na nim coś robiło. Myślałem, że to elektronika mi się sypie i zrobiłem backup około 100GB danych. Przypomniałem sobie na szczęście o tych betach i je odinstalowałem obie. Wszystko wróciło do normy :) Tego samego dnia zrobiłem aktualizację z WU i znowu pojawiły mi się te poprawki jednak tym razem jest wszystko dobrze.

 

Ogółem - kilka dnie stresu i nerwów, nie warto. Następnym razem sobie daruję bety i poczekam te 2 tygodnie na wydanie oficjalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...