Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, z dosem mają tyle wspólnego ze w Windows NT znajduje się jedynie jego emulator(a w wersjach x64 nawet i jego nie ma)...

 

Jesli zrobisz moj test (patrz wyzej) i potwierdzisz, ze nie mam racji - przeprosze cie publicznie i jeszcze wysle skrzynke wybranego przez ciebie browaru na podany adres. Jesli nie, to nie mamy o czym gadac.

A zwrócisz mi za prąd? Bo ja za 2 komputery chodzace bez przerwy nie mam zamiaru płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbiję się do dyskusji, bo z wieloma twoimi opiniami "flasht" się nie zgadzam!

Narazie 100% osob ktore probowaly Visty, mowi ze to syf. Sam doswiadczalnie sprawdzilem ze to syf zanim uslyszalem inne opinie.

Możesz odjąć mnie i każdego, który pisał w superlatywach o Viście w tym topicu. 100% już niestety nie będzie. Inaczej sprawa będzie wyglądać, jeśli miałeś na myśli swoich kolegów, mających takie pojęcie o komputerach jak nasi politycy.

Tak czy siak sam przyznales ze nie ma wielkiej roznicy pomiedzy XP a Vista... to nadal pytam: po co?

Choćby: Bardziej mi się podoba LOL + Jest (10^10)^100 stabilniejsza, niż zapchlony XP

A teraz nie mam co probowac, bo znowu strace mnostwo na sama instalacje.

To, że nie umiesz, bądź ci się samo krzaczy podczas instalacji tzn, że masz coś nie tak z konfigiem, albo nie wiadomo jakie jest pochodzenie płyty instalacyjnej, bo wątpię żebyś kupił Oryginała.

 

 

Odnośnie wymienionych błędów:

 

- Blue screeny >>> BULLSHIT przez 5 miesięcy użytkowania Bety oraz później Full'a miałem 1 z powodu konfliktu sterowników(w moim przypadku do kluczyków WI-Fi) Problem zażegnany w kilka minut.

 

- Zla wydajnosc 3D. >>> BULLSHIT Już od dawna nie ma różnic w 3D Smarkach. Ja w grach także nic nie zauważyłem.

 

- Nie dzialajace poprawnie 3D przechodzenie miedzy okienkami >>> BULLSHIT!! Czy ty w ogóle sterowniki zainstalowałeś? LOL

 

- Te jak one sie tam nazywaja... programiki po prawej stronie - wiekszosc dodatkowcyh miga podczas uzytkowania (np. weatherbug). >>> NIE UZYWAM

 

- Juz podczas problemu z instalacja Vista nie jest w stanie kontynuowac... dostaje sie komunikat, ze wystapil problem i instalacja i trzeba zaczac od poczatku (nawt jak to juz jest po restarcie!) >>> Nie Doświadczono na dwóch różnych komputerach (C2D i X2) i 2 ORG HomePremium

 

- Problemy z USB ... np z USB2IDE ... wystarczy poszukac w necie - bug windowsa zwiazany z jego wlasnymi sterownikami. >>> Brak problemów z USB. Co nie podepnę, to działa.

 

- W zasadzie zadnych roznic w stosunku do XP poza DX10 (pieprzony wymysl microsoftu, zeby ludzie MUSIELI zmienic system, jesli chca pograc w nowe gry), wygladem, upierdliwymi komunikatami ktore i tak przed niczym nie chronia (po zgodzie dla programu ktoremu ufamy - jesli w nim jest wirus to i tak sie zainstaluje i bedzie poprawnie funkcjonowal) >>> Jeśli używasz Kontroli Użytkownika, to jesteś... szkoda słów :D

 

Cheers!!!

VISTA RULEZ!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>> Jeśli używasz Kontroli Użytkownika, to jesteś... szkoda słów :D

Przeczytaj jeszcze raz mojego posta... ale tym razem ze zrozumieniem, bo chyba o tym zapomniales.

 

Co do moich kolegow, jestes w bledzie co do ich inteligencji oraz wyksztalcenia, ale juz mi sie nie chce gadac.

 

Cheers!!!

VISTA RULEZ!!!!!!!!!!!!

To chyba wszystko wyjasnia.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś koszmarne problemy z Vistą. Używam na codzień w domu Vistę Home Premium i WinXP, a w pracy Vistę Enterprise, Win Srv 2003 i XP. Każdy z tych systemów pracuje stabilnie i bez zarzutu. Nie mam zmuleń, nigdy nie zobaczyłem bluescreena czy kompletnego freeza systemu (Vista). Owszem zdarzały się czasami sytuacje podbramkowe ale były np. spowodowane sterownikami do komórki.

 

BS widziałem np. w momentach gdy przeginałem z O/C nie ważne czy to był XP, 2003 czy Vista :wink:

 

Uważam jednak, że Vista to dobry system. Zawiera trochę bugów i mógłby być szybszy ale z czasem np. SP1 to się zmieni. Wystarczy spojrzeć na XP i ilość wydanych do niego hotfix'ów włącznie z tymi w service packach. XP też nie miał zbyt ciekawego wejścia na rynek, użytkownicy wieszali na nim psy, a teraz wychwalają pod niebiosa. Każdy system wymaga dopracowania i systematycznego usuwania usterek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam jednak, że Vista to dobry system. Zawiera trochę bugów i mógłby być szybszy ale z czasem np. SP1 to się zmieni. Wystarczy spojrzeć na XP i ilość wydanych do niego hotfix'ów włącznie z tymi w service packach. XP też nie miał zbyt ciekawego wejścia na rynek, użytkownicy wieszali na nim psy, a teraz wychwalają pod niebiosa. Każdy system wymaga dopracowania i systematycznego usuwania usterek :wink:

To tez dlatego nie spisuje jeszcze tego systemu na straty. Nie wykluczam, ze poprostu nie lubi mojej konfiguracji... a bugi, ktore znalazlem zostana jednak naprawione.

 

Co do XP to wiele osob nadal uwaza, ze ten system nie powinien w ogole powstac... Chociaz znam tez takie osoby, ktore dopiero po kontakcie z Vista zauwazyli jego zalety ;-)

 

Niestety nadal musze podtrzymac opinie, iz w Viscie nie ma tak naprawde nic nowego... kilka bajerow ktore moznaby wydac w poprawce do XP. No ale najwyrazniej strategia marketingowa microsoftu jest taka, ze niezaleznie czy cos maja czy nie... co iles lat windows musi wyjsc. W zasadzie wcale sie temu nie dziwie...

 

PS. A co do insynuacji, ze mam pirata... Viste Ultimate wygralem w wewnetrznym konkursie programistycznym Prokomu. Wiec raczej nie jest to wina "wersji".

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal musze podtrzymac opinie, iz w Viscie nie ma tak naprawde nic nowego... kilka bajerow ktore moznaby wydac w poprawce do XP.

No nie ma.. Szkoda tylko ze nowosci, których nie da się wprowadzic do XP widac juz podczas instalacji...

Nie wspominając o tym czego zwykły uzytkownik, tzw klikacz 'dalej' nawet nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma.. Szkoda tylko ze nowosci, których nie da się wprowadzic do XP widac juz podczas instalacji...

Nie wspominając o tym czego zwykły uzytkownik, tzw klikacz 'dalej' nawet nie widzi.

Detale... detale... nic co byloby warte takich pieniedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detale, np.

 

- Bitlocker (Vista Ultimate i Enterprise) - wymarzona innowacja dla korporacji posiadających cenne i poufne dane na kompach, a szczególnie w laptopach. Odpada koszt zewnętrznego oprogramowania szyfrującego.

 

- Readyboost pozwalający na zwiększenie wydajności systemu przy małej ilości RAM'u czy odczycie/zapisie dużej ilości małych plików w pamięci wirtualnej.

 

- Błyskawiczne wyszukiwanie plików/programów.

 

- Wygodniejsze menu start

 

- Funkcja Aero pozwalająca na oglądanie w 3D nachodzących na siebie okien. Przy wielu otwartych pozwalają błyskawicznie odnaleźć to potrzebne

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detale, np.

 

(...)

No. Niestety ostatnia z wypisanych funkcji nie zawsze dziala poprawnie. Przy niektorych oknach mimo klikniecia w ktores pod spodem w widoku 3d, nie przechodzi do tego okna. No chyba ze to tak mialo byc...

 

Tylko czy te kilka funkcji rzeczywiscie tworzy z Visty zupelnie nowy system operacyjny za ktory trzeba wybulic w wersji oem 615 PLN? (Ultimate)

 

Poczatkowo Microsoft planowal duzo wiecej przekonujacych nie-przecietnego uzytkownika funkcji... jednak z nich porezygnowal. Moze dlatego jestem rozczarowany tym systemem pod wzgledem funkcjonalnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak trafny komentarz swiadczacy o umiejetnosci dyskutowania oraz czytania ze zrozumieniem...

 

Mowie o zmianie XP -> Vista

Nie ma to jak twierdzenie ze napisało się coś czego się nie napisalo...

 

Poza tym kto cie zmusza do kupna nowego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak twierdzenie ze napisało się coś czego się nie napisalo...

Wystarczy pomyslec.

 

Poza tym kto cie zmusza do kupna nowego systemu?

Przyszedlem tutaj podzielic sie swoja opinia glownie dlatego bo jest odmienna. Tego typu pytania nie wprowadzaja nic konstruktywnego do dyskusji, wiec pozwole sobie na nie nie odpowiadac.

 

EDIT: A co do twojego adminowego edita - jesli bedziesz mial racje, zwroce pieniadze.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol nie wiem co wy macie do stabilnosci XP i visty... Na xp upitme mam nieraz po 20dni (nigdy nie wyl kompa, a siedze po 10h dziennie).

 

Niepamietam kiedy w xp mialem blu'a.

 

Viste uzywalem przez 4 miesiace i zadnego bluescreena nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detale, np.

 

- Bitlocker (Vista Ultimate i Enterprise) - wymarzona innowacja dla korporacji posiadających cenne i poufne dane na kompach, a szczególnie w laptopach. Odpada koszt zewnętrznego oprogramowania szyfrującego.

 

- Readyboost pozwalający na zwiększenie wydajności systemu przy małej ilości RAM'u czy odczycie/zapisie dużej ilości małych plików w pamięci wirtualnej.

 

- Błyskawiczne wyszukiwanie plików/programów.

 

- Wygodniejsze menu start

 

- Funkcja Aero pozwalająca na oglądanie w 3D nachodzących na siebie okien. Przy wielu otwartych pozwalają błyskawicznie odnaleźć to potrzebne

- ulepszony instalator(+ większe mozliwosci instalacji nienadzorowanych)

- mozliwosc dodawania sterowników z innych napędów niz fdd

- tryb chroniony IE

- UAC

- poprzednie wersje

- kontrola rodzicielska

- narzedzia kopii zapasowych

- nowe narzedzia do monitorowania stanu systemu

- nowe programy i narzedzia

- wieksze mozliwosci zarządzania dyskami

 

I tak by mozna jeszcze wiele wymieniac.

 

 

 

To milo.

I to jest cały komentarz do tego ze ktoś potwierdza ze nie ma zadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

PS. A co do insynuacji, ze mam pirata... Viste Ultimate wygralem w wewnetrznym konkursie programistycznym Prokomu. Wiec raczej nie jest to wina "wersji".

Znasz się na programowaniu, to zapewne masz jakieś doświadczenie z radzenia sobie z problemami natury komputerowej. Chociaż czasami to różnie bywa. Osobiście to z fachowcem, który nie potrafi sobie poradzić z błędzikami Visty nie chciałbym mieć nic do czynienia.

 

"..upierdliwymi komunikatami ktore i tak przed niczym nie chronia (po zgodzie dla programu ktoremu ufamy - jesli w nim jest wirus to i tak sie zainstaluje i bedzie poprawnie funkcjonowal)"

 

Z tego opisu wynika, że chodziło ci o Kontrolę Konta Użytkownika, ciągłe wyskakiwanie okienek z potwierdzeniem. Więc wg mnie zrozumiałem bardzo dobrze. A ty nie powinieneś tego wypisać jako wadę, gdyż można to wyłączyć w ciągu 10s.

 

I mój tekst "Vista rulez" co ma niby wyjaśniać? Piszesz takie farmazony, że aż czytać się nie chce.

To świadczy tylko o tym, że uważam Vistę za najlepszy system jakiego używałem. Vista w porównaniu do XP, to dla mnie niebo, a ziemia. Nie moja wina, że nie możesz sobie z nią poradzić. Ja sobie radziłem nawet, gdy działałem na wersji Beta.

BTW: Przez tydzień to wiesz, co można testować? Dziadka do orzechów, a nie system operacyjny.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego opisu wynika, że chodziło ci o Kontrolę Konta Użytkownika, ciągłe wyskakiwanie okienek z potwierdzeniem. Więc wg mnie zrozumiałem bardzo dobrze. A ty nie powinieneś tego wypisać jako wadę, gdyż można to wyłączyć w ciągu 10s.

Nadal nie rozumiesz.

Wada jest to, ze funkcja ktora Microsoft rozglosil jako 80% ochrona przed wszelkiego rodzaju syfem jest nic nie warta. W 15 minut napisalem program, ktory dziedziczac po pierwszej aplikacji, ktora zyskala prawa do ingerencji w system (uzytkownik sie na to zgodzil), zainfekowala komputer. Innymi slowy sa to TYLKO upierdliwe komunikaty i zadna ochrona. Teoretycznie przecietny uzytkownik niby nie powinien znac hasla... jednak wirusy moga sobie spokojnie czekac na to az administrator postanowi cokolwiek zainstalowac. EDIT: No nie mowiac juz o zwyklym zainfekowaniu pliku, ktory uzytkownik pozniej uzna za "trusted", co sie konczy natychmiastowa infekcja systemu. Do tego nie trzeba nawet byc programista... wystarczy pierwszy lepszy program do bindowania exekow.

 

Co do wypisanych funkcji przez SGJ ... polowa juz byla w poprzednich windowsach, a kilka narzedzi... no, jestem pod wrazeniem...

 

Btw. jesli kontrola rodzicielska ktorej rzeczywiscie nie uzywalem w ogole jest naprawde dobrze rozwinieta, to mysle ze jesli system jest stabilny na danej maszynie, to rzeczywiscie moze byc argument za kupnem nowego windowsa. Ale czy Microsoft wydawalby kolejnego windowsa tak ograniczajac grupe odbiorcow? (niby mamy wyz demograficzny)

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UAC

Generalnie, podstawowym zadaniem UAC, jest zmniejszenie pola ataku oraz pomoc w zapobieganiu i informowaniu nas o próbach nieautoryzowanych zmian w systemie, które bez naszej wiedzy mogłyby zostać wprowadzone przez wszelkiego rodzaju malware.

 

Złośliwe oprogramowanie próbujące zainfekować nasz system poprzez np. strony internetowe, najczęściej stara się to robić w sposób jak najbardziej dyskretny. W Viście, osiągnięcie tej dyskrecji nie będzie już takie proste. Każda próba modyfikacji ustawień mających wpływ na działanie systemu, będzie zgłaszana przez UAC i to my będziemy decydować czy na taką modyfikację wyrażamy zgodę.

A antywirusa trzeba mieć...

Co do kompatybilności Visty ze sprzętem to faktycznie dużo ludzi się skarży. Ja nie miałem najmniejszych problemów. Nie miałem od razu wszystkich sterów do Visty, ale bezproblemowo działały te od xp. Nadal z resztą jadę na xpekowskich sterach do sata/raid bo mam południowy mostek od ULI. A że Nvidia kupiła tą firmę no to wiadomo...

Jedyne BSODY jakie widziałem, to te podczas OC

 

System nie jakiś rewolucyjny, ale jest po prostu lepszy od xpeka. Wygodniej i szyciej się obsługuje. Odświeżony wygląd to drobny bonus.

 

A dla graczy to i tak 'must have'. Jedyny dylemat to moment przesiadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac slabo korzystales skoro tak twierdzisz.

Pokorzystaj z windowsa XP bez restartu przez 2 tygodnie.. pozniej pokorzystaj z 2003. Jak skonczysz to wroc i powiedz przepraszam.

nie wiem czlowieku co ty masz za sprzet albo jakies problemy z zasilaniem albo poprostu nie umiesz systemu skonfigurowac.... Juz minely czasy ze BSODy co pare dni, mam XP od roku nie widzialem BSODA a uptimy siegaly do 34 dni :) a co do Visty to masz chyba jakies kompleksy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem walić mojego zapytania do działu extreme o/c więc pytam się tutaj, bo chodzi o Vistę & SuperPi.

 

A mianowicie, czy ktoś testował SPI na XP i Viście? Jeśli tak, to jakie są różnice czasowe( próbka 1M i 32M)? bardziej chodzi mi oczywiście o Athlony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiesz.

Wada jest to, ze funkcja ktora Microsoft rozglosil jako 80% ochrona przed wszelkiego rodzaju syfem jest nic nie warta. W 15 minut napisalem program, ktory dziedziczac po pierwszej aplikacji, ktora zyskala prawa do ingerencji w system (uzytkownik sie na to zgodzil), zainfekowala komputer. Innymi slowy sa to TYLKO upierdliwe komunikaty i zadna ochrona. Teoretycznie przecietny uzytkownik niby nie powinien znac hasla... jednak wirusy moga sobie spokojnie czekac na to az administrator postanowi cokolwiek zainstalowac. EDIT: No nie mowiac juz o zwyklym zainfekowaniu pliku, ktory uzytkownik pozniej uzna za "trusted", co sie konczy natychmiastowa infekcja systemu. Do tego nie trzeba nawet byc programista... wystarczy pierwszy lepszy program do bindowania exekow.

Konto tworzone podczas instalacji jest kontem z uprawnieniami administratora z nałozonymi ograniczeniami przez UAC. Konto normalnego uzytkownika nie ma dostępu do systemu. W przypadku korzystanie ztakiego konta trzeba znac juz haslo administratora, tego zwykły uzytkownik najczesciej nie zna.

Wirusy dzisiaj nie są zadnym problemem. Większosc obecnego syfu to spyware i robaki które wymagają aktywacji przez uzytkownika. A tu UAC przed uruchomieniem daje informacje ze plik chce uzyskac dostep do systemu. Wystarczy nie klikac bezmyslnie w kazdy komunikat UAC'a.

 

Co do wypisanych funkcji przez SGJ ... polowa juz byla w poprzednich windowsach, a kilka narzedzi... no, jestem pod wrazeniem...

- ulepszony instalator(+ większe mozliwosci instalacji nienadzorowanych) - brak

- mozliwosc dodawania sterowników z innych napędów niz fdd - brak

- tryb chroniony IE - brak, ale jest mozliwe

- UAC - brak

- poprzednie wersje - teoretycznie jest, praktycznie dziala troche inaczej

- kontrola rodzicielska - brak, fragment funkcjonalnosci ->limitowanie godzin logowania na serwerach w domenach, lokalnie tylko z wiersza poleceń

- narzedzia kopii zapasowych - vista ma dodatkowe, których wczesniej nie było

- nowe narzedzia do monitorowania stanu systemu - brak

- nowe programy i narzedzia - brak

- wieksze mozliwosci zarządzania dyskami - brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżanie monitora można łatwo zmienić:

 

PPM na Pulpicie :arrow: Personalizuj :arrow: Ustawienia ekranu :arrow: Ustawienia zaawansowane :arrow: zakładka Monitor :arrow: i wybieramy Częstotliwość ekranu i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżanie monitora można łatwo zmienić:

 

PPM na Pulpicie :arrow: Personalizuj :arrow: Ustawienia ekranu :arrow: Ustawienia zaawansowane :arrow: zakładka Monitor :arrow: i wybieramy Częstotliwość ekranu i gotowe.

wiem ale w grze zawsze zmienia sie na 60HZ :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ludzie mają do Visty. Używam go od czasu premiery, ani raz nie było problemu, ba, spodobał mi się wygląd i czas zamykania i uruchamiania.

 

Jeśli ktoś pisze, że Vista ma wysokie wymagania to gratuluję poczucia humoru, obecnie 2-rdzeniowego procka AMD kupimy już za 150 zł (używka), a 2 GB RAMu nieco ponad 300 zł. Reszta jest nieważna, a grafika każda zgodna z DX9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterach grafy wymusić

 

Ewentualnie jakimś tweakerem.

ale jak wymusic przez dxdiag ma viscie to chyba niedziala,tweaker masz na mysli refresclock ,refreforce one tez nie dzialaja np w bioschok ,infernal ma 60Hz i jest naprawde ciezko w far cry 75hz i da sie przezyc

 

vertical sync sie pobaw w sterach

ale to chyba nic nieda bo juz tego probowalem za rada innego uzytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...