Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

Mam maly problem.Zainstalowalem kolezance viste .

Sempron 2600+,2x512 ddr 400 , gigabyte nf3 , ata 160gb , 9200SE.

Problem polega na tym ze ma bardzo stara karte sieciowa - bo ta co jest na plycie glownej spalila sie .

Vista nie znalazla sterownikow do tej karty sieciowej a nie da sie okreslic jej jakie producenta .

To co moge powiedziec ze jest szeroka i ma 4 diody z tyłu oraz jest na PCI.

Jak rozwiazac ten problem? Win XP bez problemu mial do niej stery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie podobnego formatu jest ta karta sieciowa tylko obok jeszcze ma 4 diody zielone ktore tworzą kwadrat :) cieżko cokolwiek stwierdzic po karcie ponieważ jest wszystko tak powycierane że nic nie da rady odczytać.

Everestem nie sprwadzalem ..... boje się tylko że może karta być tak wiekowa że nie bedzie sterownikow pod viste :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ludzie mają do Visty. Używam go od czasu premiery, ani raz nie było problemu, ba, spodobał mi się wygląd i czas zamykania i uruchamiania.

 

Jeśli ktoś pisze, że Vista ma wysokie wymagania to gratuluję poczucia humoru, obecnie 2-rdzeniowego procka AMD kupimy już za 150 zł (używka), a 2 GB RAMu nieco ponad 300 zł. Reszta jest nieważna, a grafika każda zgodna z DX9.

 

mialem giga dodalem drugie tyle - jest lepiej co czuc przy pracy

otwiera sie jednak dlugo - moze readyboost by pomogl - zamyka sie calkiem normalnie ja w xp

niestety cos popieprzylem(albo nvidia w sterownikach) bo 2 dzien same bluscreeny - myslalem ze ram bo zmienialem niedawno ale xp perfekt memtest tez......juz jak baran sobie kolejnosc sterownikow i kilka wersji spisalem na kartce i idzie sie pochlastac.....

poki co do wiekszosci zastosowan obecnie xp jest idealny - vista jeszcze z rok dwa musi poczekac na dopracowanie i szybszy sprzet.......a microsoft juz kombinuje nad nastepca wiec podejrzewam ze vista skonczy jak niedorobiony Me.....choc moze sie myle...

 

co do wydajnosci to mam 5.0 w ichnim rankingu - zmd x2 4200 2 gb ram ddr800 gforce 7600 gt - gry chodza o pod vista ale system w porownaniu do xp muli nadal - juz nieznacznie ale jednak wolniej - szczegolnie to widac chocby w winampie na analizatorze czy flstudio - grafika nienadaza zupelnie........przekonfigurowalem wszystko co sie dalo - pomaga na chwile doslownie.........

a najgorsze jest uruchamianie programow - ono trwa duzo dluzej(tu znow moze ten ready boost ale nie chce mi sie pendrive,a kolejnego kupowac)

 

moze ktos powie jak to sie spisuje w praktyce bo slyszalem ze porazka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spisuje się z 100000x lepiej, niż u ciebie. Masz coś pochlastane ze sterownikami.

Mam bardzo podobny sprzęt i u mnie nie zauważyłem nawet 1 zamułki.

moze dlatego ze masz RAID0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady adbok.

Może kolega ma włączony harmonogram defragmentacji? I mu cały czas dysk podżera i dlatego przymula tak wczytywanie wszystkiego. Całkowicie defragmentacje można wyłączyć: Start>Programy>Akcesoria>Narzędzia sys>defragmentator i odhaczyć krzyżyk

Z tego, co zauważyłem to po zainstalowaniu Visty, często ona coś tam robiła, ale po 1-3 dniach wszystko ustało i dioda od dysku w IDLE nawet sie nie zapala.

 

@zbynia

Jaki to dysk, tak na marginesie?

Powiedz, jak tam twoja dioda sygnalizująca pracę dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest teraz z Vistą, jeżeli chodzi o wydajność w grach?

Dalej jest duży spadek wydajności czy producenci kart graficznych dopracowali sterowniki?

Mam zamiar właśnie sobie kupić Home Premium 32bit i chciałbym się dowiedzieć jaki jest % spadku wydajności w stosunku do XP PRO, konkretnie chodzi mi o gry CS:S i Bioshock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z ze swoim drugim dyskiem mam wrażenie, że wchodzi bardzo często w jakiś rodzaj uśpienia. Problem polega na tym, że jak wchodzę na partycję na dodatkowym dysku (ATA) to czasami łapie 2-3s zacięcie, w czasie którego wyraźnie słyszę rozruch dysku, porobię swoje (kopiowanie/archiwizacja) i po pewnym czasie znowu słyszę, ale jak tym razem się wyłącza.

O co chodzi na XP-ku czegoś takiego nie doświadczyłem (?).

 

@Quintrix

Wydajność w grach, świeży test - LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Nie mowiac juz o tym, ze gry dzialaja o 50% wolniej. Przynajmniej GRAW2 (ktory tez nie byl wyjatkiem - kilka razy sie wykrzaczyl z blue screenem (co ciekawe slyszalem ze bluescreeny sa RED w Viscie... a sa jednak blue))

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś testował tą łatkę microsotu mającą poprawić wydajność w grach 3D?

Inna sprawa po wyłączeniu kompa stery grafiki gubią ustawienie systemu dla telewizora dzięki czemu mam przstawianie na pal za każdym razem ekstra razem z kazym filmem - spotkał się ktoś z tym?

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktoś testował tą łatkę microsotu mającą poprawić wydajność w grach 3D?

Inna sprawa po wyłączeniu kompa stery grafiki gubią ustawienie systemu dla telewizora dzięki czemu mam przstawianie na pal za każdym razem ekstra razem z kazym filmem - spotkał się ktoś z tym?

Kilka stron temu juz ja podawal Mardok, ja wgralem jakis czas temu, ale nie sprawdzalem co sie zmienilo na + jeszcze. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady adbok.

Może kolega ma włączony harmonogram defragmentacji? I mu cały czas dysk podżera i dlatego przymula tak wczytywanie wszystkiego. Całkowicie defragmentacje można wyłączyć: Start>Programy>Akcesoria>Narzędzia sys>defragmentator i odhaczyć krzyżyk

Z tego, co zauważyłem to po zainstalowaniu Visty, często ona coś tam robiła, ale po 1-3 dniach wszystko ustało i dioda od dysku w IDLE nawet sie nie zapala.

 

@zbynia

Jaki to dysk, tak na marginesie?

Powiedz, jak tam twoja dioda sygnalizująca pracę dysku.

 

nie no az takim laikiem nie jestem - harmonogram defragmentacji jak i skanowanie windows defenderem wylaczone na amen

wogole czesc niepotrzebnych uslug wylaczona

dobrze wiem ze vista sie z czasem optymalizuje zaleznie od dzialan uzytkownika no ale poltora miesiaca to z deka za dlugo - tym bardziej ze uzywam komputera minimum 5 godzin dziennie....

dioda sie nie zapala bo nie ma po co - fakt przed wylaczeniem defragu i defendera swiecila jak glupia....- dysk mam ok - samsung sata2 400gb 16 mb cache - jeden z najszybszych........

 

wczoraj vista zdechla zupelnie - myslalem ze cos nie tak z ramem bo zmienialem ale to nie to....oc nie mam wiec tez nie to - xp perfekt bez zajakniecia....memtest nic nie wykazuje po 5 godzinnym tescie......nawet timingi zwiekszylem pamieci ale nic...

instaluje viste dorzucam jakikolwiek program i bluscreen.......

 

amd x2 4200,2GB ramu ADATA 800+ DDR2,400GB samsung sata2 16MB cache,plyta asus m2npv-mx,geforce 7600gt,emu1212m,zasilacz feel3 400w,liteon dvd rw 18x....

 

a poczatku myslalem ze to przez emu ale ona dziala perfekt

wczesniej mialem 1GB geil 667 ddr2 i bylo super a na adacie wysypka - napiecia w obydwu wypadkach 1.9 badz auto(pewnie 1.8)

 

rece mi od tego badziewia opadaja - fakt ze z poczatu dzialal troszke ale mial dwa bluscreenki po jakims czasie ale to od gry wiec moglem przymruzyc oko na ten fakt.....

jeszcze dzis sprobuje moze z raz bez zadnych sterownikow........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OEM przypisany jest do płyty i może być wykorzystywany tylko z danym komputerem. BOX może być instalowany na różnych komputerach, przy czym tylko jednym w danym momencie.

Wiec co jestli teraz mam komputer - powiedzmy co jakis czas wymieniam podzespoly w nim wszystkie - to musze kupowac nowego windowsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płytę główną na nową to musisz aktywować Vistę. Jeśli przez internet nie da rady to dzwonisz na infolinię MS i udajesz głupa, że Ci się popsuła płyta główna i na gwarancji dostałeś inną. Zwykle to przechodzi i nie ma probloemów z aktywacją Visty - kobiera daje Ci nowy numer. Znam tylko jeden przypadek, że chcieli faksem papiery :wink:

 

BOX jest pod tym względem bezpieczniejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj vista zdechla zupelnie - myslalem ze cos nie tak z ramem bo zmienialem ale to nie to....oc nie mam wiec tez nie to - xp perfekt bez zajakniecia....memtest nic nie wykazuje po 5 godzinnym tescie......nawet timingi zwiekszylem pamieci ale nic...

instaluje viste dorzucam jakikolwiek program i bluscreen.......

 

amd x2 4200,2GB ramu ADATA 800+ DDR2,400GB samsung sata2 16MB cache,plyta asus m2npv-mx,geforce 7600gt,emu1212m,zasilacz feel3 400w,liteon dvd rw 18x....

 

a poczatku myslalem ze to przez emu ale ona dziala perfekt

wczesniej mialem 1GB geil 667 ddr2 i bylo super a na adacie wysypka - napiecia w obydwu wypadkach 1.9 badz auto(pewnie 1.8)

 

rece mi od tego badziewia opadaja - fakt ze z poczatu dzialal troszke ale mial dwa bluscreenki po jakims czasie ale to od gry wiec moglem przymruzyc oko na ten fakt.....

jeszcze dzis sprobuje moze z raz bez zadnych sterownikow........

bluscreeniki od gry? Ciekawostki opowiadasz. A co wypisuje na owym bluscreniku?

No i rozwiązanie oczywiste podmień pamiątki i sprawdź co sie dzieje - czasem wystarczy ustawienia pamięci zmienić aby problemy odeszły w przeszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko dotyczące Visty. Otóż:

O co chodzi tej płycie. Kiedy ją włożę do DVD'ka w PC wyskakuje mi takie oto okienko:

http://img128.imageshack.us/img128/5042/beztytuu4yn7.jpg

 

Czy nie będzie problemu z instalacją? I tak właściwie jak się za nią zabrać kiedy mi coś takiego wyskakuje?

Zaznaczę, że mam zainstalowanego XP'ka bez żadnych SP.

 

P.S.

 

Wybaczcie jeśli to głupie pytanie.

Edytowane przez McDrive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie będzie problemu z instalacją? I tak właściwie jak się za nią zabrać kiedy mi coś takiego wyskakuje?

Zaznaczę, że mam zainstalowanego XP'ka bez żadnych SP.

W wolnym tłumaczeniu oznacza to tyle ze masz sobie Viste zainstalować od zera z formatem partycji najlepiej, bo upgredować z zachowaniem softu i ustawień się z tego XP nie da.

Edytowane przez Zigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...