Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakiś sposób aby filmy DVD startowały od początku po każdym uruchomieniu w Windows Media Center, nie znalazłem takiej opcji w konfiguracji a zawsze zaczynają się od momentu na którym zakończyłem je oglądać, najczęściej są to litery końcowe <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzućcie jakimś linkiem do działających sterów do karty TV dla x64 ;)

 

Chyba będe musial zmienić starego Play TV Pack II na coś nowszego ze sterami pod Viśte.

Moze mi się uda skaner uruchomic pod linuksem to przynajmniej nie bede musiał i jego wyrzucac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mikołaj (czyli ja) postanowił pod choinke przynieść mi najnowsze dziecko Microdsoftu. Nie wiem co mnie pokusiło, ale stało się i postanowiłem zmienić XP na Vistę. No i teraz mam kłopociki.

 

Na początek.

Mam laptopa z Vistą Home Basic 32bit oraz komp stacjonarny (X2 4200+; Asrock 939 Dual VSTA; 4GB Ram) z nowiutką pachnącą jeszcze nowością Vistą Ultimate 32 bit. Za pomoca kabli sieciowych obydwa ustrojstwa sa podpięte pod router DL-604, który to wpiety jest pod modem Motoroli dostarczający mi net z kablówki.

Problem polega na tym, że uruchomienie neta na kompie stacjonarnym graniczy z cudem, lub kombinowaniem.

Router jest skonfigurowany poprawnie; od strony WAN jest DHCP i działa bez problemowo. Od strony LAN ustawiałem i na static i na dynamic. Laptop działa zawsze bezproblemowo, włączam i mam połączenie z netem bez żadnych komplikacji.

Stacjonarke włączam i glutemus maximus, mam ograniczone połączenie i siec niezidentyfikowaną. Czasami pomaga wyłączenie i włączenie karty sieciowej lub restart rotera lub modemu. Co ciekawe najpewniejszym i 100% skutecznym sposobem jest uruchomienie lapka.

Dla zobrazowania:

Włączam stacjonarkę (lapek w szufladzie i śpi), oczywiście dostaje komunikat o ograniczeniu łączności i niezidentyfikowanej sieci. Ping do routera daje błąd 1832, z przeglądarki nie mogę wejśc na router, generalnie kicha i nic nie działa. Nie pomagają ipconfig /renew ani resety karty/modemu/routera (czasami sie zdaży że zaskoczy sieć po tych zabiegach). Ale wystarczy, że podepne pod router laptopa i go uruchomie, sieć w cudowny sposób zaczyna działać na stacjonarce, dostaje ip identyfikuje sieć i jest net! WTF?

Zmieniałem sterki sieciówki (na wszystkie dwa dostepne w sieci), przekopałem wszystkie ustawienia sieci, wyłączyłem TCPIPv6, roter dawałem na static i dynamic i ciągleto samo. Jedynym pewnymsposobem jest odpalenielaptopa aby net pojawił się na stacjonarce.

Wiedziony nadzieją zadzwoniłem do biura pomocy M$ i powiedziano mi, że to wina routera. Jakoś mi to nie gra, gdyż na Laptopie działa normalnie. Wkurzony zainstalowałem na stacjonarcę XP i wszystko działa miodzio i bez problemów, ale co zrobic aby ruszyło to na Viście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem:

 

Swiezo zainstalowana Vista Home Premium 64bit, potem wrzucony Service Pack, stery od mobo, stery od grafy. Zero problemow sprzetowych, zero problemow programowych. Wszystko hula pieknie ... do momentu kiedy zaczalem instalowac gry ... Przy instalacji Crysisa i GoW zaczelo sie cos dziac. Po pierwsze instalki trwaly dobre 30min, pod drugie jak juz sie zainstalowaly - to nigdzie sie nie pojawila ikona, skrot, folder w panelu etc.

 

Zero jakiegokolwiek skrotow do gier. GoW kompletnie sie nie odpala, natomiast Crysis odpala lecz jest przesuniecie w menu i nie moge myszka najechac tak, zeby uruchomic gre. Inne tytuly jak CoD4 czy Dirt dzialaja bez zadncyh problemow.

 

Jakies pomysly ?

 

PS. Wkurza mnie to ze dysk caly czas cos tam robi, nawet jak siedze w desktopie i pisze. Mieli niemilosiernie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką datę utworzenia pliku install.wim (lub innych) w folderze sources macie na instalce DVD Visty x86 PL? Dzisiaj sprawdziłem u siebie i mam 04-12-2006 godzina 21:00 a kumpel ma 04-12-2006 godzina 12:00 skąd ta różnica? Chyba powinno być tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką datę utworzenia pliku install.wim (lub innych) w folderze sources macie na instalce DVD Visty x86 PL? Dzisiaj sprawdziłem u siebie i mam 04-12-2006 godzina 21:00 a kumpel ma 04-12-2006 godzina 12:00 skąd ta różnica? Chyba powinno być tak samo?

Pirackie wersje z tak zwanym "OEM Bios" mają i daty z 2007 roku, wiec jak któryś z was ma pirata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pirackie wersje z tak zwanym "OEM Bios" mają i daty z 2007 roku, wiec jak któryś z was ma pirata...

No właśnie tego się boje :mur: dlatego może ktoś sprawdzi na swoim krążku. Mam oryginalną wersję ale czytałem, że trafiają się dobrze podrobione piraty, nie mam żadnego cracka czy loadera itd. Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos moze taki problem:

 

Dołączona grafika

 

W momencie nacisniecia linka w mail'u wyskakuje mi taki komunikat. Ale pomimo tego przegladarka sie uruchamia i laduje link. Ktos sie z tym spotkal ?

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na Viscie problem z netem mianowicie:

 

Wszystko cacy dziala przegladam strony ,a tu nagle klops nie mozna wyswietlic strony. Ściąganie w Bit Comecie dziala ,rozlaczam sie i lacze z siecia kilka razy ,ale to nic nie pomaga, jedynie po restarcie wszystko jest ok.

Co robić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na Viscie problem z netem mianowicie:

 

Wszystko cacy dziala przegladam strony ,a tu nagle klops nie mozna wyswietlic strony. Ściąganie w Bit Comecie dziala ,rozlaczam sie i lacze z siecia kilka razy ,ale to nic nie pomaga, jedynie po restarcie wszystko jest ok.

Co robić ??

moze ipconfig /flushdns i ipconfig/renew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ile Vista powinna zajmować miejsca na dysku świezo po instalacji + firefox, gg, winamp

Dziwne bo u mnie trochę za dużo bo niecałe 20GB :mur:

Dołączona grafika

Natomiast gdy sprawdze ile każdy plik waży na tej partycji to wychodzi w sumie niecałe 14GB <_<

Dodam, że sam folder "Windows" waży niecałe 12GB

Jeżeli ma to jakieś znaczenie to jest to wersja 64 bitowa.

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłącz przywracanie systemu to zaoszczędzisz parę GB. Do tego wszystkie pliki tymczasowe.. I będzie elegancko u mnie Vista zajmuje "tylko" 10 gb ;). Nie bawiłem się w odinstalowywanie poszczególnych jej komponentów

Edytowane przez neq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mikołaj (czyli ja) postanowił pod choinke przynieść mi najnowsze dziecko Microdsoftu. Nie wiem co mnie pokusiło, ale stało się i postanowiłem zmienić XP na Vistę. No i teraz mam kłopociki.

 

Na początek.

Mam laptopa z Vistą Home Basic 32bit oraz komp stacjonarny (X2 4200+; Asrock 939 Dual VSTA; 4GB Ram) z nowiutką pachnącą jeszcze nowością Vistą Ultimate 32 bit. Za pomoca kabli sieciowych obydwa ustrojstwa sa podpięte pod router DL-604, który to wpiety jest pod modem Motoroli dostarczający mi net z kablówki.

Problem polega na tym, że uruchomienie neta na kompie stacjonarnym graniczy z cudem, lub kombinowaniem.

Router jest skonfigurowany poprawnie; od strony WAN jest DHCP i działa bez problemowo. Od strony LAN ustawiałem i na static i na dynamic. Laptop działa zawsze bezproblemowo, włączam i mam połączenie z netem bez żadnych komplikacji.

Stacjonarke włączam i glutemus maximus, mam ograniczone połączenie i siec niezidentyfikowaną. Czasami pomaga wyłączenie i włączenie karty sieciowej lub restart rotera lub modemu. Co ciekawe najpewniejszym i 100% skutecznym sposobem jest uruchomienie lapka.

Dla zobrazowania:

Włączam stacjonarkę (lapek w szufladzie i śpi), oczywiście dostaje komunikat o ograniczeniu łączności i niezidentyfikowanej sieci. Ping do routera daje błąd 1832, z przeglądarki nie mogę wejśc na router, generalnie kicha i nic nie działa. Nie pomagają ipconfig /renew ani resety karty/modemu/routera (czasami sie zdaży że zaskoczy sieć po tych zabiegach). Ale wystarczy, że podepne pod router laptopa i go uruchomie, sieć w cudowny sposób zaczyna działać na stacjonarce, dostaje ip identyfikuje sieć i jest net! WTF?

Zmieniałem sterki sieciówki (na wszystkie dwa dostepne w sieci), przekopałem wszystkie ustawienia sieci, wyłączyłem TCPIPv6, roter dawałem na static i dynamic i ciągleto samo. Jedynym pewnymsposobem jest odpalenielaptopa aby net pojawił się na stacjonarce.

Wiedziony nadzieją zadzwoniłem do biura pomocy M$ i powiedziano mi, że to wina routera. Jakoś mi to nie gra, gdyż na Laptopie działa normalnie. Wkurzony zainstalowałem na stacjonarcę XP i wszystko działa miodzio i bez problemów, ale co zrobic aby ruszyło to na Viście ?

Miałem to samo. Drugi komp w sieci jest na XP i zawsze widział sieć a Vista x64 już nie koniecznie... Wszystko się samo naprawiło, kiedy zainstalowały się jakieś tam łatki do Visty. Teraz jest ok i net ZAWSZE działa, zarówno po włączeniu od zera jak i po hibernacji czy wstrzymaniu...

 

Próbowałem odtworzyć ten błąd na czystym systemie i wyszło na to że wystarczy ustawić na sztywno IP w Viście (tak żeby router nie przydzielał własnego) oraz otworzyć na ten IP jakiś port (np. do torrenta czy emule się to przyda). Wszystko wtedy wraca do normy nawet bez łatek :wink: B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...