Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ostatnio problem z Vistą Home Premium x64, co jakiś wyskakuję niebieski error i restart kompa. Obojętnie z czy bez OC. Dodam, że znalazłem w menadżerze jaką niezgodność karty microsoft

Dołączona grafika

Jak wyskoczy ten błąd jeszcze raz to cykne fote, pamiętam że chodziło coś o pamięć RAM i system liczył do 100 po czym się restartował <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka.

 

Czy na laptopie warto instalować Vistę? Mój lapek to Sempron 3400+ (1.8 GHz), 2 GB DDR2-667, 80 GB dysk. Lapek służy przede wszystkim do pracy, net i gra na kurniku, jeśli już gry to stare (97-2000 rok).

 

Za Vistą przemawia to, że mam ją oryginalną z lapka, poza tym HP wydaje mi sterowniki pod Vistę, pod XPka strasznie trudno cokolwiek dostać, szczególnie z grafiki (GeForce Go 6100).

 

Miałem już Vistę na komputerze, jednak tam był dwurdzeniowy procesor i 2 GB RAMu i chulało to elegancko. Vista mi się podoba, bo nigdy z nią nie miałem problemów sprzętowych, poza tym podoba mi się.

 

Chciałbym usłyszeć głównie osoby o podobnej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka mam problem ostatnio na Aero mi się zacina nie mogę grać ani nic tzn ppm na pulpicie i jest to powolne ... zlapalem jakiegos ***** czy co jak wezme normalny stary widok systemu to chodzi dobrze

 

jakieś pomyśły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka.

 

Czy na laptopie warto instalować Vistę? Mój lapek to Sempron 3400+ (1.8 GHz), 2 GB DDR2-667, 80 GB dysk. Lapek służy przede wszystkim do pracy, net i gra na kurniku, jeśli już gry to stare (97-2000 rok).

 

Za Vistą przemawia to, że mam ją oryginalną z lapka, poza tym HP wydaje mi sterowniki pod Vistę, pod XPka strasznie trudno cokolwiek dostać, szczególnie z grafiki (GeForce Go 6100).

 

Miałem już Vistę na komputerze, jednak tam był dwurdzeniowy procesor i 2 GB RAMu i chulało to elegancko. Vista mi się podoba, bo nigdy z nią nie miałem problemów sprzętowych, poza tym podoba mi się.

 

Chciałbym usłyszeć głównie osoby o podobnej konfiguracji.

przy tej konfiguracji z laptopa warto zainstalowac Viste,napewno nie bedzie za slaby na ten system a grafika(6100)spokojnie uciagnie Aero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio problem z Vistą Home Premium x64, co jakiś wyskakuję niebieski error i restart kompa. Obojętnie z czy bez OC. Dodam, że znalazłem w menadżerze jaką niezgodność karty microsoft

Dołączona grafika

Jak wyskoczy ten błąd jeszcze raz to cykne fote, pamiętam że chodziło coś o pamięć RAM i system liczył do 100 po czym się restartował <_<

No i udało mi się w ostatniej sekundzie strzelić fote komórką :)

błąd wyskoczył niespodziewanie podczas skanowania NODem 32

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem też zmienić adres mac programem smac 2.0 i nie udało się.

No z tym MAC-kiem to jest coś na rzeczy. Kumpel się z tym męczył i nie dał rady. Próbował wszystkiego. Na niektórych mozna bez problemu a na niektórych za diabła. Może ktoś wie jak to obejść.

 

Czy na laptopie warto instalować Vistę?

To jest chyba jakaś mania. Co za różnica czy lapek czy desktop? :blink: :blink: Nie mogę tego pojąć. Jak sprzęt uciągnie OS to instaluje. Nie czaje tego rozgraniczenia lapek, desktop. To już ktoś z kolej tak pyta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten blad zwiazany z zapisem i odczytem na dysku, oprocz tego raida masz dysk na ata?

Tak, mam teraz podłączonego WD 80GB ale ten błąd wyskakuję także bez podłączonego dodatkowego dysku <_<

Odinstalowałem i zainstalowałem też sterowniki od RAID ale to nic nie pomogło :mur:

 

Najczęściej wyskakuję podczas grania w CS:S

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

U mnie działa ten FireFox ale ta wersja spakowana, wersja instalacyjna nie chce działać i nie wiem dlaczego.

I mam pytanie ktoś mi tu polecił kodeki vista codec 2 paczki, są ok, ale na klite codec jest lepszy obraz. I z tego co widzę to media player w vista ultimate jest 32 bit, więc zainstalowałem sobie wersję media palyer cinema 64 i te kodeki 64 (klite) i obraz jest elegancki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

U mnie działa ten FireFox ale ta wersja spakowana, wersja instalacyjna nie chce działać i nie wiem dlaczego.

I mam pytanie ktoś mi tu polecił kodeki vista codec 2 paczki, są ok, ale na klite codec jest lepszy obraz. I z tego co widzę to media player w vista ultimate jest 32 bit, więc zainstalowałem sobie wersję media palyer cinema 64 i te kodeki 64 (klite) i obraz jest elegancki.

GOM Player sobie zainstaluj(nie ma tu potrzeby instalowania kodeków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze widze to ten player jest tylko 32 bitowy...

 

 

I z tego co widzę to media player w vista ultimate jest 32 bit

Są 2 wersje x86 i x64 z tego co widze po katalogach i chyba x64 jest domyslny bo pamiętam ze mi w nim kodeki nie chodziły. Ale teraz dokałdnie nie sprawdze bo musze czekac na powrot plyty z serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Vistę na lapku i jestem zdrowo zdziwiony, że chodzi naprawdę OK. Zaraz zainstaluję SP1 i zobaczę, czy jest jakaś różnica. Jeszcze jak dołożę Turiona 64 X2 i lepszy dysk to Vista będzie super szybka, dziwi mnie, że wujek, który ma Turiona 64 X2, 2 GB RAMu i 160 GB dysk narzeka na nią, że wolna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nigdy nie potrzebowalem tworzyc konta z ograniczeniami ale zawsze jest ten pierwszy raz.

Odkad siostra zaczela napierac po 6h dziennie w cs'a dostalem wytyczne od rodzicow ;)

 

Wymagania:

- dostep tylko do firefoxa, gadu-gadu, foobara oraz windows media playera

- dostep tylko do partycji F: + wydzielone np 1gb miejsca

- brak mozliwosci instalowania programow

- dzienny limit uzytkowania 3h

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sadzicie warto przejść z XP 64 na Viste 64 jako system do gier ?

 

W sumie zalezy mi na obsludze 4 gb ramu , a ten xp 64 jest mocno umiarkowany w moim odczuciu w porownaniu do wersji 32 bity.

 

Grafika: 2900 pro

Cena systemu nie gra roli bo i tak wszystko dostaje z programu dla uczelni informatycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z vistą ;/

 

1)czasem, podczas uzytkowania, ikonki otwartych programow na paskow " wpychaja sie na znaczek windowsa, system zaczyna nie odpowiadac( oprocz niektorych uruchomiomych programow) zrestartowac kompa da sie tylko przez kombinacje klawiszy alt+ctrl+del(ta plansza zawsze dziala bezłędnie)

 

2) czasem komp nie znajduje zadnej sieci wi-fi - pomaga tylko restart kompa..........

 

posiadam laptopa hp pavilion 6640ew + dodatkowo 2 gb ramu

format nic nie daje(płyty odzyskiwania hp`ka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję spolszczyć Viste Home Basic 32bit. MUI dostępne jest tylko dla wersji Ultimate i Enterprise, a LIP ma różne egzotyczne języki poza polskim :|

Sprwa jest dość pilna, więc prosiłbym o wszelkie konkretne rady, a nie żeby kupić nowy system, czy czekać na LIP:>

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Macie jakis pomysl jak sprawic zeby CoreTemp uruchamial sie automatycznie ze startem Visty?? Bo za kazdym razem jak sie system uruchamia to wyskakuje mi ten wkurzajacy monit ze system windows zablokowal niektore programy startowe...i musze mu dawac pozwolenie zeby sie uruchomil. Dodam jeszcze ze uzytkownik ma pelne prawa dla coretempa i jest jego wlascicielem.

Macie jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...