Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zna ktos moze sposob na przywrocenie bootloadera visty, generaline przez swoja nieuwage i roztargnienie zachcialo mi sie przeinstalowac winxp i teraz nie maoge odpalc visty probowalem naprawic z plytki ale nie idze pisze ze plik uszkodzony lub jego brak hmmmmmm macie jaki pomysl bo nie chce przenstalowywac teraz visty :/

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem podobny problem. Mam 2 twardziele. Na pierwszym mam XP-ka a na drugim Vistę. System startuje z dysku pierwszego. Pojawia się opcja wyboru systemu do załadowania. Chcę całkowicie pozbyć się pierwszego dysku z XP-kiem i ustawić drugi dysk z Vistą jako startowy (primary master). Jak zrobić żeby z tego dysku Vista się wczytywała??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z polaczeniem sieciowym. Nagle zrobilo mi sie polaczenie tylko LAN, nie mam wyjscie na internet. Pinkg na router daje odpowiedz, ale na wp.pl juz nie. Nie umiem skonfigurowac nowego polaczenia, tzn nie wiem gdzie znalesc ta konfiguracje, jak wchodze w konfiguruj siec to tam mam 4 opcje do wobury jaka siec, ale kazda z nich dotyczy polaczenia bezprzewodowego. Jak skonfigurowac nowe polaczenie na zwykla sieciowke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zna ktos moze sposob na przywrocenie bootloadera visty, generaline przez swoja nieuwage i roztargnienie zachcialo mi sie przeinstalowac winxp i teraz nie maoge odpalc visty probowalem naprawic z plytki ale nie idze pisze ze plik uszkodzony lub jego brak hmmmmmm macie jaki pomysl bo nie chce przenstalowywac teraz visty :/

 

pozdrawiam :)

 

Ja mam całkiem podobny problem. Mam 2 twardziele. Na pierwszym mam XP-ka a na drugim Vistę. System startuje z dysku pierwszego. Pojawia się opcja wyboru systemu do załadowania. Chcę całkowicie pozbyć się pierwszego dysku z XP-kiem i ustawić drugi dysk z Vistą jako startowy (primary master). Jak zrobić żeby z tego dysku Vista się wczytywała??.

Vista bootpro i uzywanie wyszukiwarki przed napisaniem posta. Wszystko jest w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym... niby wszystko z systemem OK zero problemów ale za to z instalacją nie bardzo ;) Ale po kolei... Zamówiłem sobie dwa nowe dyski (będą za jakiś czas) postanowiłem sobie nowym vLite przygotować nową wersje instalacyjną systemu, to jak zwykle powycinałem co trzeba zrobiłem image nagrałem na płytkę i mając chwilę wolną postanowiłem sobie go zainstalować najnormalniej w świecie zobaczyć czy nie powycinałem za dużo. Przed instalacyjną sporządziłem kopie obecnego systemu Ghost'em i zabrałem się do pracy, no i tu zaczęły się krzaczki. Instalacją zawsze się powiedzmy wiesza w tym samym miejscu, myszka chodzi ale instalator stoi nie ważne czy poczekam 1min czy 30min zawsze staje w tym samym miejscu. Jest to dokładnie zaraz po pierwszym resecie gdzie pisze "Kończenie Instalacji". Pierwsze wnioski pewnie wyciąłem za dużo, powrót do systemu za pomocą Ghost'a i sporządzenie nowej instalacji i tak z 10 raz zawsze to samo, myślę sprzęt podkręcony to go odkręcę a tu ci kolejna nowość po odkręceniu wszystkiego instalator w ogóle nie rusza, znaczy pojawia się kolorowe tło i staje. Kilka kombinacji dalej to samo powrót do poprzednich ustawień tylko ze znacznie mniejszym FSB i jak na początku każda próba instalacji staje na "Kończenie Instalacji". Myślę może coś nie tak z vLite więc biorę w ogóle nie modyfikowaną wersję Visty, instaluje i co ? Dalej STOP na "Kończenie Instalacji" nosz cholera już pomysłów mi brakuje system z Ghost'a przywracam i chodzi jak burza ale nowego zainstalować nie mogę... Problem dość dziwny zwłaszcza że jakoś wcześniej musiałem ten system zainstalować i nie miałem takich przygód...

 

Dziś również miałem identyczny problem ja Mardok swego czasu. Przekopałem cały topic i nie udało mi się znaleźc odpowiedzi, (google też nie okazało się pomocne). No więc rozwiązanie okazało się dośc proste. Poprzednio instalując Viste miałem dysk ustawiony w trybie IDE. Teraz był jako AHCI i instalacja łapała freeza tak jak Mardok pisał. Po prostu trzeba było dorzucic stery do kontrolera :) Niby takie banalne, ale w przeciwieństwie do XP tutaj instalka od początku widzi dysk (bez sterów), tylko po prostu nie postawi na nim systemu. Może dlatego ciężko było na to wpaśc. W każdym razie może komuś się to info przyda.

Edytowane przez grandzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema coś mi sie pokrzaczyło w systemie i nie moge np. instalować niektórych programów. Nie moge też zapisywać plików w firefoxie (ie działa). Jak chce zainstalować coś to wyskakuje coś takiego. Jakieś pomysły??? (mam uprawnienia admina)post-103077-1201339253_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień położenie zmiennych środowiskowych TEMP i TMP na jakiś folder, do którego na pewno masz uprawnienia zapisu/odczytu, np X:\tmp i x:\temp. Zobacz czy problem zniknął. (Zakładam że wolne miejsce na dysku masz ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie działa :/ miejsce oczywiście mam

 

zauważyłem ostatnio dziwną rzecz: w komputer dyski zamiast nazywać sie C:\vista (czy jakoś tak) zaczely nazywać sie bez tych C ,D i tak dalej(np. sama "vista" lub "dane") i pozamieniały się miejscami (pierwszy jest D zamiast C) Co jest????

Edytowane przez bjabrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam całkiem podobny problem. Mam 2 twardziele. Na pierwszym mam XP-ka a na drugim Vistę. System startuje z dysku pierwszego. Pojawia się opcja wyboru systemu do załadowania. Chcę całkowicie pozbyć się pierwszego dysku z XP-kiem i ustawić drugi dysk z Vistą jako startowy (primary master). Jak zrobić żeby z tego dysku Vista się wczytywała??.

Tez mam dwa systemy xp i viste. Poprostu w biosie ustawiam dysk z którego ma startowac system i działa bez problemu.

 

Wogole nie mam zadnych problemów z Vistą, tyle osób tutaj narzeka, a tak naprawde to dobry system :) A poco mi XP? Bo nie ma IPX i w starcrafta juz pograc sie lokalnie nieda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś również miałem identyczny problem ja Mardok swego czasu. Przekopałem cały topic i nie udało mi się znaleźc odpowiedzi, (google też nie okazało się pomocne). No więc rozwiązanie okazało się dośc proste. Poprzednio instalując Viste miałem dysk ustawiony w trybie IDE. Teraz był jako AHCI i instalacja łapała freeza tak jak Mardok pisał. Po prostu trzeba było dorzucic stery do kontrolera :) Niby takie banalne, ale w przeciwieństwie do XP tutaj instalka od początku widzi dysk (bez sterów), tylko po prostu nie postawi na nim systemu. Może dlatego ciężko było na to wpaśc. W każdym razie może komuś się to info przyda.

U mnie okazało się iż wystarczy odpiąć pozostałe dyski na czas instalacji (a mam ich trochę) pozostawiając tylko ten na którym instaluje system, po tym zabiegu nie było już problemów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejj mam maly problem z paskiem zadan dzieje sie to dosc rzadko, jednak jest to uciazliwe bo musze potem resetowac kompa. A wyglada to tak: przyjrzyjcie sie temu zdjeciu :

Dołączona grafika

 

Ogolnie nie chodzi tylko o to, ze nie ma nazw okien ktore mam otwarte, ale w ogole sypie sie caly pasen zadan oraz szybkiego uruchamiania tzn nie moge normalnie otwierac okien itd., klikajac na np. winampa z szybkiego uruchamiania otwiera sie cos zupelnie innego. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje (w sumie dlatego tu przeciez pisze :wink:), ale za to wiem dokladnie kiedy :D. Zazwyczaj dzieje sie tak kiedy minimalizuje jakas gre (szczegolnie -> Football Managera). Raczej to nie wina virusow, moze to jakis bug Visty?

 

System: Orginalna Vista 64-bit Business.

 

Jakies pomysly?

Edytowane przez Itachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejj mam maly problem z paskiem zadan dzieje sie to dosc rzadko, jednak jest to uciazliwe bo musze potem resetowac kompa. A wyglada to tak: przyjrzyjcie sie temu zdjeciu :

Dołączona grafika

 

Ogolnie nie chodzi tylko o to, ze nie ma nazw okien ktore mam otwarte, ale w ogole sypie sie caly pasen zadan oraz szybkiego uruchamiania tzn nie moge normalnie otwierac okien itd., klikajac na np. winampa z szybkiego uruchamiania otwiera sie cos zupelnie innego. Nie wiem dlaczego tak sie dzieje (w sumie dlatego tu przeciez pisze :wink:), ale za to wiem dokladnie kiedy :D. Zazwyczaj dzieje sie tak kiedy minimalizuje jakas gre (szczegolnie -> Football Managera). Raczej to nie wina virusow, moze to jakis bug Visty?

 

System: Orginalna Vista 64-bit Business.

 

Jakies pomysly?

Miałem swego czasu to samo, nie trzeba restartować komputera wystarczy wyłączenie a potem włączenie procesu explorer.exe u mnie sprawę załatwiła któraś z ostatnich łatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś, jeszcze na radku, sobie zaktualizowałem stery na jakieś nowsze. Wszystko było ok, ale coś tam sobie wykoncypowałem i usunąlem całkowicie stery i zaintstalowałem na czysto te nowe. No i właśnie tak mi się zaczął sypać pasek. I jeszcze mi się explorer wywalał. Nie umiałem tego naprawić i skorzystałem z przywracania systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIRU$, uważam tak jak TY, i wypróbowałem różne softy... Generalnie Vista x64 ( takowa posiadam) nie chce współpracować z tzw. "odkurzaczami" , po prostu je blokuje (nawet uważany za ekstra jv 16Power Tools wysiada). Nie jestem znawcą, ale wydaje mi się, że to nawet dobrze. Po ostatnich eksperymentach z Mechanic Registry (był z jakąś gazetą, niby kosztuje 70 dych i miał byc dobry) i wykasowaniem przez niego jakiś ważnych wpisów do rejestru dałem sobie spokój i pozostałem przy CCleaner i Ashampoo WinOptimizer 2008 (tez był z jakąś gazetą). Ccleaner jest b.dobry, zawsze go używałem, i chodzi z Vistą bez uwag, Ashampoo tez b.dobry, niemniej znajduje w rejestrze kilkaset wpsiów i je pokazuje, ale podaje komunikat, że ich nie skasuje. Może tak ma być? Czyszczenie robie raz na 2-3 dni, i z jednym razem oba programy kasuja ok. 100 Mb różnego badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal po zmianie sprzętu mam taką jazdę z tą vistą , że szkoda gadać. Po 15 minutach rozwala się pulpit całkowicie, nachodzą na siebie paski, ikony znikają, nie widać nazw plików dopiero po najechaniu myszką. Zainstalowałem niby tą poprawkę z mikroszitu i niestety po poprawce aż do 1 minuty dłużej pulpit wygląda ładnie ;/. Może macie jakies jeszcze namiary na poprawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal po zmianie sprzętu mam taką jazdę z tą vistą

na początek skręć wszystko do ustawień domyślnych.

wgraj nowy bios do płyty.

ściągnij najnowsze oficjalne sterowniki do wszystkich urządzeń.

ściągnij av z fw (np ten http://emea.trendmicro.com/emea/downloads/...and-homeoffice/ )

odepnij kompa z netu.

postaw Vistę na czyściutkim dysku.

wgraj sterowniki i sprawdź czy wszystko ok.

 

jeśli tak to zapodaj program av z fw, wepnij się do netu i aktualizuj system korzystając z WU

 

jeśli nie, szukałbym jakiejś sprzętowej przyczyny (np płyty Abita często ustawiają niestosowne napięcie i timingi dla memek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początek skręć wszystko do ustawień domyślnych.

wgraj nowy bios do płyty.

ściągnij najnowsze oficjalne sterowniki do wszystkich urządzeń.

ściągnij av z fw (np ten http://emea.trendmicro.com/emea/downloads/...and-homeoffice/ )

odepnij kompa z netu.

postaw Vistę na czyściutkim dysku.

wgraj sterowniki i sprawdź czy wszystko ok.

 

jeśli tak to zapodaj program av z fw, wepnij się do netu i aktualizuj system korzystając z WU

 

jeśli nie, szukałbym jakiejś sprzętowej przyczyny (np płyty Abita często ustawiają niestosowne napięcie i timingi dla memek)

Ekhym... Abit daje zarówno timingi jak i napięcie "by SPD" chyba że użytkownik sam zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina sprzętu. Jest dużo osób mających ten problem, pozatym jest to samo co na poprzednim sprzęcie czyli x2 i socket 939. Karty były tez dwie 8800gts i teraz 8800gt, stery najnowsze, wszystko zaktualizowane. Jak pisałem microszit wydał nawet poprawkę do tego problemu:

http://66.102.9.104/search?q=cache:ZfzOHEN...;cd=1&gl=pl

 

Chodzi o odświezanie pulpitu. Jak dotąd bez żadnej poprawy. Jest to ewidentnie wina systemu nie sprzętu.

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhym... Abit daje zarówno timingi jak i napięcie "by SPD" chyba że użytkownik sam zmieni.

te same pamięci na różnych rewizjach biosów (by SPD) potrafiły ustawiać różne wartości - miałem taki przypadek z serią KN9. też sądziłem że to producent kości ustawia te wartości i by SPD powinny być wszędzie jednakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o odświezanie pulpitu. Jak dotąd bez żadnej poprawy. Jest to ewidentnie wina systemu nie sprzętu.

hmm może jednak nie o sam system idzie bo jak wyjaśnić to że nigdy nie miałem z tym problemu i nawet nie miałem pojęcia o jego istnieniu? karta 8800GT (wcześniej 8600GTS) a samą Vistę instalowałem na różnych konfigach i problemu nie doświadczyłem. ja bym jednak spróbował wszystko skręcić i jak pisałem na czysto postawić od nowa po aktualizacji biosu mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę . że kolega Itachi ma to samo. Kurde a zależało mi na filmach w HD i tylko 20 % obciążenia proca do tego płynność w oglądaniu tych fimów , na xp niestety nv nie potrafi zrobic sterow :(. Kurde balans jak nie urok to sra....

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te same pamięci na różnych rewizjach biosów (by SPD) potrafiły ustawiać różne wartości - miałem taki przypadek z serią KN9. też sądziłem że to producent kości ustawia te wartości i by SPD powinny być wszędzie jednakowe.

Bo są stałe i ustawiane przez producenta kości (można samemu przeprogramować SPD ale nie o tym temat) natomiast czasem producenci płyt głównych a dokładniej ich biosy interpretują niektóre ustawienia pamięci "po swojemu" w calu osiągnięcia większej kompatybilności ale to też nie temat o tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to też właśnie miałem na myśli - "po swojemu" :)

 

No i co, że nigdy nie miałeś? U mnie też nigdy tego nie było, oprócz jedynego przypadku zabawy ze sterami do grafiki.

no i to że nie można jednoznacznie powiedzieć że to wszystko wina systemu, niezależnie od konfiguracji sprzętowej czy sterowników - czytaj między wierszami bo nie będę więcej wyjaśniał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie mówili że sam off-top to u siebie na jakiś czas poradziłem sobie z problemem (bo nie można nazwać tego rozwiązaniem) w następujący sposób. Mianowicie na Sidebar (bo on akurat się "nie sypie" podczas całego tego bałaganu z odświeżeniem) utworzyłem sobie skrót do pliku *.BAT o zawartości:

 

@echo offtaskkill /IM explorer.exe /Fexplorer

Po kliknięciu w skrót Explorer się automatycznie resetuje i pulpit ponownie nadaje się do użytku, nie jest zbyt "eleganckie" rozwiązanie ale lepsze takie niż nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to też właśnie miałem na myśli - "po swojemu" :)

no i to że nie można jednoznacznie powiedzieć że to wszystko wina systemu, niezależnie od konfiguracji sprzętowej czy sterowników - czytaj między wierszami bo nie będę więcej wyjaśniał

Jasne, ze nie wina systemu. Dlatego wydają poprawki - do wg googla - popularnego problemu, dlatego u mnie się samo naprawiło bez ruszania biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...