Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Wybierasz dany dysk w biosie jako pierwszy do bootowania. Niektóre płyty mają aktywny klawisz F11 podczas POSTa i można sobie wybrać na szybkiego bez wchodzenia do biosu.

Niestety nie mam takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie przeszukuję forum i nie mogę namierzyć rozwiązania problemu, a mianowicie: mam dwa dyski, na jednym XP a na drugim Vista. Myślałem, że podczas instalacji bootmanager sam rozwiąże ten problem ale niestety. Jak rozwiązać ten problem aby podczas startu wybrać sobie system ?

BCDEDIT/VistaBootPRO

 

 

Niestety nie mam takiej możliwości.

Ta ciekawe w takim razie co jest ku*&(^%*&%a na 38 stronie manuala, w dodatku ze zdjęciem

 

<F12>: Boot Menu

Boot Menu allows you to set the first boot device without entering BIOS Setup. In Boot Menu, use

the up arrow key < > or the down arrow key< > to select the first boot device, then press <Enter>

to accept. To exit Boot Menu, press <Esc>. The system will directly boot from the device

configured in Boot Menu.

Note: The setting in Boot Menu is effective for one time only. After system restart, the device boot

order will still be based on BIOS Setup settings. You can access Boot Menu again to change the first

boot device setting as needed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmusic kompa z XP i lapa z Vista HP, zeby sie zobaczyly w LAN (po kablu)? Nijak mi sie ta sztuka nie udaje, lacze przez router Linksys WAG200G.

 

EDIT: Vista widzi router, ale nie widzi kompa z XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ

 

Po pierwsze jest to, że w BIOSie możesz sobie ustawić, który dysk ma startować pierwszy, przy czym podczas bootowania nie masz już na to wpływu. F12 daje możliwość wyboru: FDD, HDD, CD-ROM itd. Nie możesz natomiast po wciśnięciu F12 wybrać, który dysk rusza pierwszy. Tą opcję ustawiasz w BIOSie na sztywno.

Po drugie systemy były stawiane oddzielnie, tzn. najpierw XP (był tylko jeden dysk) później VISTA na innym dysku ale w tym momencie dysku z XP nie było w kompie. W żaden sposób nie wiem jak je powiązać bez reinstalacji VISTY. VistaBootPro w ogóle nie widzi dysku z XPkiem.

Edytowane przez Pietrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanko ode mnie:

 

Wylaczam sobie usluge Centrum Zabezpieczen (poprzez services.msc), po czym po nastepnym uruchomieniu wyskakuje mi powiadomienie, ze nie mozna uruchomic Centrum Zabezpieczen :mur: Da sie to jakos wylaczyc?

 

Spróbuj tego ;)

*  Kliknij na Start | Uruchom i wpisz cmd.	* Wpisuj kolejno komendy potwierdzając je klawiszem Enter:	  cd\, cd Windows\system32, takeown /f wscapi.dll, takeown /f wscsvc.dll, takeown /f wscui.cpl.	* Kliknij na Start | Uruchom i wpisz services.msc.	* Znajdź i wyłącz usługę Security Center.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyłączyłem Windows Defendera i też mam przy włączeniu komunikat, że nie można go uruchomić :/

 

PS. Podeślecie coś o optymalizacji Visty? Pre rzeczy już zrobiłem ale na pewno jest jeszcze coś czego nie widziałem a warto zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SGJ

 

Po pierwsze jest to, że w BIOSie możesz sobie ustawić, który dysk ma startować pierwszy, przy czym podczas bootowania nie masz już na to wpływu. F12 daje możliwość wyboru: FDD, HDD, CD-ROM itd. Nie możesz natomiast po wciśnięciu F12 wybrać, który dysk rusza pierwszy. Tą opcję ustawiasz w BIOSie na sztywno.

Po drugie systemy były stawiane oddzielnie, tzn. najpierw XP (był tylko jeden dysk) później VISTA na innym dysku ale w tym momencie dysku z XP nie było w kompie. W żaden sposób nie wiem jak je powiązać bez reinstalacji VISTY. VistaBootPro w ogóle nie widzi dysku z XPkiem.

 

Po pierwsze. Kazde normalne bootmenu w biosach umozliwia wybór wszystkich zainstalowanych napedów. Wygląda na to ze ta płyta jest jakas ułomna i z tego co widze to nawet bardzo...

Po drugie. Vistabootpro nie widzi niczego bo to ty masz dodac tam recznie system do ustawień.

 

 

PS. Podeślecie coś o optymalizacji Visty? Pre rzeczy już zrobiłem ale na pewno jest jeszcze coś czego nie widziałem a warto zrobić :)

A o czym jest ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problemik z plikiem wsadowym na viscie x64. Po uruchomienu plku wyskakuje taki komunikat.

 

post-137249-1218348543_thumb.jpg

 

Jest mozliwosc uruchomienia tegoz pliku na tej viscie?

Edytowane przez Proofit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Windows Vista Home Premium.

Z internetem łącze się za pomoca WIFI.

Od jakiegoś czasu zrobił mi się jeden cud - :)

Po włączeniu porogramu utorrent ( używany do celów freeware) przestaje mi chodzic przeglądarka internetowa.

Wtedy muszę rozłączyć się z siecią wyłączyć utorrenta. i połączyć się znowu - wtedy dopiero stronki zaczynają się otwierać .

Nie ważne czy to IE czy FireFox.

Może wie ktoś o co chodzi albo co się przestawiło ? Bo jest to bardzo denerwujące!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem wszystkie pliki typu *.lnk czyli linki otwierają mi się za pomocą firefoxa (sic!).

Jaki program wskazać w "Ustaw skojarzenia" by było po staremu

 

połączyłem dwa posty tj. odp do wpisu M1ska

Nie o to chodzi , koło startu są przyciski np pokaz pulpit teraz zmieniła sie jego ikonka na tą z firefoxa i gdy ją naciskam włącza sie przeglądarka. Tak jest ze wszystkimi skrótami na pulpicie, także w start->programy. Przykładowo na dysku d mam folder dokumenty tworze skrot na pulpicie do tego folderu, normalnie gdybym go kliknął otwiera się ten folder a teraz jakiś program (obecnie firefox), gadugadu stworzył własny skrót klikam go wiadomo co powinno się włączyć niestety tak nie jest i mam kolejne okno firefoxa

Mogę zmienić i zamiast firefoxa domyślnym programem może być jakaś gra, winamp , edytor grafiki itp. ale znów każdy link będzie sie otwierał ten program

 

Rozwiazanie : usuniecie z rejestru wpisów:

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileEx­ts\.lnk\OpenWithList

HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileEx­ts\.lnk\OpenWithProgids

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem:

 

Jak daje pokaz slajdów jakiegoś zdjęcia i daje Kompozycje -> (przejście) Zanikanie to zdjęcie jest nieostre i zamazane, a na klasycznym jest już ostre ale np. tekstu nie bardzo da się odczytać :/

 

Nieostre - Zanikanie

 

http://nvision.pl/forum/index.php?act=Atta...ost&id=1678

 

Ostre - Klasyczny

 

http://nvision.pl/forum/index.php?act=Atta...ost&id=1679

 

Możecie zobaczyć czy u Was też tak jest ?

Edytowane przez Trofix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie poradziłem sobie z tym błedem po włączeniu utorrenta.

Nawet jak ustawie żeby połaczeń było 50 na torrent i ściagnie 100kb/wysylanie 15kb/s to nadal żadna storna niechce się otworzyć.

Mam DSL+ 4mb.

POMOCY!

Spróbuj zainstalować program "cFosSpeed"

Może coś pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolejny problem, tym razem ze zintegrowana grafa w lapku (Intel X3100) - ustawiam w sterowniku "skalowanie z zachowaniem proporcji", po czym wlaczam Fallouta i mam obraz 1:1 (czyli male okienko posrodku ekranu). Wychodze z gry, zagladam do sterownika, a tam ustawienie "pelny ekran" :huh:

 

Ma ktos jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposob na rozszerzenie partycji rozruchowej pod systemem Vista x64 i dyskami w Raidzie 0 ??

Moze akurat ktos bedzie wiedzial...

Mam 2x500GB w Raid 0. Partycja systemowa C:\ ma 30gb (vista) D:\ reszta (magazyn)
Chce zainstalowac SP1 do mojej Visty x64 ale mam za malo miejsca wolnego na C: (wymagane 10gb wolne 5gb) (wszelkie przywracania, hibernacje, itp mam wylaczone - wdl cafe.pl i ich poradnika)

Rozwiazanie?
rozszerzyc partycje systemowa ... - wydaje sie latwe ale wcale nie jest...
nr 1:
Power Partition Magic - nie dziala pod Vista x64
nr 2:
Vistowskie zarzadzanie dyskami - nie mozna rozszerzyc partycji systemowej - moge zmniejszyc magazyn, utworzyc kolejna nowa ale rozszerzyc C: nie moge!
nr 3:
Rozny soft do zarzadzania dyskami pod Viste i Viste x64, ten ktory dal sie zainstalowac dalej nie poatrafi rozszerzyc C:
nr 3.1
Plyta instalacyjna Vista x64 - podczas instalcji visty ekran z wyborem partycji - nie jest w stanie rozszerzyc partycji systemowej - wyskakuje jakis blad - dokladnie nie pamietam jaki ... - za to inna partycje moge polaczyc z inna itd ...
nr 4:
BOOT CD w postaci Linuxowego gpart -czy jakos tak i innych aplikacji (cos na A... - nie jestem przy swoim kompie by sprawdzic) - nie widzi macierzy Raid0, albo widzi dyski oddzielnie ...
nr 5:
Hiren Boot CD - moze i by zadzialalo ale podczas wyboru danego softu nie moze zaladowac sterownik do cdromu pod sata!!!
nr 6:
Podlaczyc 3 dysk - zainstalowac xpka i partition magiciem potraktowac - ale tego to mi sie juz naprawde nie mam ochoty robic, bo tylko chce SP1 zainstalowac...

Wszystko by bylo latwiutkie jakby to byl zwykly XP ale sprawe komplikuje Vista, do tego jeszcze 64bitowa i na dodatek na raidzie... ufff a mialo byc tak pieknie.... Edytowane przez Tunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z systemem, mianowicie coś się sypnęło i teraz za każdym razem jak klikam na jakiś plik bądź skrót prawym przyciskiem myszy to wywala mi komunikat "program explorator windows przestał działać"

 

oto specyfikacja błędu:

 

Podpis problemu:  Nazwa zdarzenia problemu:	APPCRASH  Nazwa aplikacji:	explorer.exe  Wersja aplikacji:	6.0.6001.18000  Sygnatura czasowa aplikacji:	47918e5d  Nazwa modułu z błędem:	StackHash_7490  Wersja modułu z błędem:	6.0.6001.18000  Sygnatura czasowa modułu z błędem:	4791a7a6  Kod wyjątku:	c0000374  Przesunięcie wyjątku:	000b015d  Wersja systemu operacyjnego:	6.0.6001.2.1.0.256.1  Identyfikator ustawień regionalnych:	1045  Dodatkowe informacje 1:	7490  Dodatkowe informacje 2:	2fa9dff71dbe4293ff84adc56e46e7e4  Dodatkowe informacje 3:	bfe5  Dodatkowe informacje 4:	1282c2cd4950628cf7bd5fc3e1590d51Przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji:  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid=0x0415

dodam, że klikanie na rozwiązanie problemu on-line nic nie daje...

 

ktoś ma jakiś pomysł, bo szczerze mówiąc trochę mnie to wkurza ;/ a nie uśmiecha mi się reinstalacja tego chorego systemu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z systemem, mianowicie coś się sypnęło i teraz za każdym razem jak klikam na jakiś plik bądź skrót prawym przyciskiem myszy to wywala mi komunikat "program explorator windows przestał działać"

 

oto specyfikacja błędu:

 

Podpis problemu:  Nazwa zdarzenia problemu:	APPCRASH  Nazwa aplikacji:	explorer.exe  Wersja aplikacji:	6.0.6001.18000  Sygnatura czasowa aplikacji:	47918e5d  Nazwa modułu z błędem:	StackHash_7490  Wersja modułu z błędem:	6.0.6001.18000  Sygnatura czasowa modułu z błędem:	4791a7a6  Kod wyjątku:	c0000374  Przesunięcie wyjątku:	000b015d  Wersja systemu operacyjnego:	6.0.6001.2.1.0.256.1  Identyfikator ustawień regionalnych:	1045  Dodatkowe informacje 1:	7490  Dodatkowe informacje 2:	2fa9dff71dbe4293ff84adc56e46e7e4  Dodatkowe informacje 3:	bfe5  Dodatkowe informacje 4:	1282c2cd4950628cf7bd5fc3e1590d51Przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji:  http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=50163&clcid=0x0415

dodam, że klikanie na rozwiązanie problemu on-line nic nie daje...

 

ktoś ma jakiś pomysł, bo szczerze mówiąc trochę mnie to wkurza ;/ a nie uśmiecha mi się reinstalacja tego chorego systemu ...

MIalem taki sam problem w styczniu jak kupilem lapka. Zainstalowalem sterowniki, troche softu i po 3h zabawy Vista zabilem ja wlasnie w taki sposob. Przy ppm mialem tez taki komunikat, nie udalo mi sie naprawic i XP zawital u mnie na lapku. Dzis daje Viscie druga szanse :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bym miał możliwość instalacji XP na laptopie to bym to dawno uczynił :P niestety HP w przypadku tego laptopa zapomniał

:D wszystko mozna wystarczy sterów poszukać (10 min ) i niekoniecznie na stronie HP

sata , chipset , grafika wszystko jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata, cipset, grafika to pikuś problemy zaczynają się przy klawiszach quickPlay, czytniku linii papilarnych, kamerce, 2gim mikrofonie, bezprzewodowym pilocie bluetootchu, czytniku kart pamięci i wielu innych [ciach!]łach które jak nie działają to mnie drażnią :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...