Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

większość zalet co wypisujecie to bardziej w psychice samego info że jest sp2 siedzi, niż w faktycznej zmianie ;)

zmiana jest ale głównie praktyczna mój komp szybciej se ładuje i programy żwwiej się włączają no i jak wcześniej napisałem schudł o kilka giga. nawet lapek starych z vistą 32-bit lepiej chodzi po wgraniu sp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po instalacji SP2, przy wejściu na (Mój) Komputer słyszę pojedyńcze warknięcie stacji dyskietek. Złapałem coś, czy u was też tak jest?

 

tzn. nie za każdym razem, ale po dłuższej przerwie

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak mówisz ;)

Jakoś wcześniej mi się ten dźwięk nie narzucał, może dlatego, że prawie non-stop słucham jakiejś muzy. HijackThis nie nie znalazł.

 

A stacja już mi nie potrzebna, ale nie będę wyrzucał. Mało śmigana, bo praktycznie tylko do "Płatnika" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja ostatnio robiłem format i instalowałem Vistę ze zintegrowanym SP2. Komp chodzi tak samo jak wcześniej z SP1, a jeśli jest różnica to na pewno jej nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Panowie , mozektos zna rozwiazanie.

 

c-xp

i-vista.

 

Xp chodzi , wybierajac viste mam:

 

a missing or corrupt e:\windows\system32\winload.exe.

Probowalem zrobic to:

 

http://social.technet.microsoft.com/forums...3-1e185fb7544c/

 

U mnie bcd podaje wlasnie , ze winload.exe jest w katalogu windows\system32 , a tymczasem powinien byc w katalogu windows\system32\boot

 

Gdyby udalo mi sie to naprawic , przestawic sciezke tak jak w tym linku to mialbym problem rozwiazany. Niestety w bcd wpisujac komende do zmiany sciezki pisze mi , ze nie moge wykonasc tego polecenia bo cos tam. BCD wykrywa mi 2 oesy , na c xp i na i viste. Macie moze jakis sposob by wymusic zmiane tego katalogu?

 

Komenda:

 

As i'm sure you all know, the command to change it is "bcdedit.exe /set {current} path \Windows\system32\boot\winload.exe" (- the "")

I nie moge jej wykonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Ja z szybkim pytankiem - wiecie może jak ma się sprawa upgrade'u do win7 w przypadku gdy zakupiłem lapciaka w zeszłym roku (compal) i do niego w tym samym okresie (wrzesień 2008) viste home premium x64? przejdzie to czy nie bardzo? szukam i szukam i jakoś na ten temat ani mru mru..

 

dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Ja z szybkim pytankiem - wiecie może jak ma się sprawa upgrade'u do win7 w przypadku gdy zakupiłem lapciaka w zeszłym roku (compal) i do niego w tym samym okresie (wrzesień 2008) viste home premium x64? przejdzie to czy nie bardzo? szukam i szukam i jakoś na ten temat ani mru mru..

 

dzięki za odpowiedzi.

a jak ma byc? jak zaplacisz za update to bedziesz mial win7 :) chyba nie liczysz na darmowa aktualizacje systemu :) pare firm jedynie zrobilo tak, ze jak kupisz w jakims tam okresie lapka z preinstalowana vista, to dostaniesz darmowy upgrade. w takim komputroniku to jak kupisz teraz OEM-a, tzn. jakiegos DOEM-a to za 70 zl dostaniesz po 22.10 plytke z win7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ,chciałem się upewnić z tego co wyczytałem to gdy zakupimy Vista Ultimate Box to są załączone dwie wersje 32 i 64 bitowa tak?

W każdym sklepie masz opis towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi dual na płycie. Dokładnie to nie działają sloty pamieci B1-B2. Płyta to Asus Rampagae Formula.

Teraz mam nowe pamięci 2x2GB wsadzone w sloty A1-A2 (czyli obok siebie)... i dlaczego Vista działa tylko na 2GB chociaż niby widzi 4GB ??

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lama1

 

Maż zainstalowany system 32bit dopiero 64bit widzi pełne 4gb pozdrawiam

 

moje pytanie do was brzmi która aktualizacja jest odpowiedzialna za orginalność systemu bo wyskakuje mi ze mam piracka wersje z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi dual na płycie. Dokładnie to nie działają sloty pamieci B1-B2. Płyta to Asus Rampagae Formula.

Teraz mam nowe pamięci 2x2GB wsadzone w sloty A1-A2 (czyli obok siebie)... i dlaczego Vista działa tylko na 2GB chociaż niby widzi 4GB ??

 

Dołączona grafika

Po pierwsze pamięci sa źle włozone, powinny być A1B1 przez co masz single channel zamiast dual.

Po drugie w biosie jest opcja w ustawieniach pamięci remap...(coś dalej szczegółowo nie pamiętam ale znajdziesz na pewno) i dopiero po tym system prawidłowo zobaczy cały ram. System jak widać jest 64bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pamięci sa źle włozone, powinny być A1B1 przez co masz single channel zamiast dual.

Napisałem, że nie działają ni sloty B1-B2, zatem nie mogę włożyć jak zalecasz (czyli normalnie). Aż taki lama to nie jestem....Cokolwiek włożę w sloty B1 czy B2 to system nie startuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie jak zmienić atrybut folderu, aby nie był tylko do odczytu? Potrzebuję zmienić zawartość folderu C:\ProgramData\Test drive unlimited, abym mógł grać z carpackiem po sieci. Ale nie da się tego zrobić poprzez ppm>właściwości, ponieważ po przestawieniu system przywraca z powrotem atrybut tylko do odczytu. Próbowałem też tym sposobem, ale w odpowiedzi dostaje komunikat: "Format parametru jest niepoprawny -". Pomóżcie bo już od prawie tygodnia z tym walczę, a nie chcę instalować XP specjalnie dla jednej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem przetestowac funkcje readyboost w windowsie. Niestety po podlaczeniu pedndrive nie wyskakuje nawet okiekno autoodtwarzania. W opcjach urzadzenia nie ma zadnej funkcji przypominajacej readyboost. Wersja windowsa to Home Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejąłem foldery C:\programdata i C:\programdata\test drive unlimited, nadałem sobie pełną kontrolę, ale nic to nie zmieniło, w dalszym ciągu po próbie zmiany atrybutu folderu system przywraca atrybut tylko do odczytu :damage_wall: . Macie jeszcze jakieś pomysły? System bez wirusów, sprawdzany. Dziwi mnie to, że TDU umieszcza tam CDKey.txt do podstawki bez problemu, a Megapack nie może, tzn plik Addon.txt jest tworzony, ale gdy tylko uruchomię TDU jest automatycznie kasowany, nawet jeśli umieszczę go za pomocą narzędzia activate-add-on.exe :damage_wall: .

 

EDIT: Już wiem jak to rozwiązać. Jednak jest jedno ale. W jaki sposób na stałe uruchamiać programy jako administrator? Pytam, ponieważ gdy kliknę ppm > właściwości > zgodność opcja uruchom ten program jako administrator jest nieaktywna (szara). Czy znowu muszę gdzieś grzebać i nadawać sobie uprawnienia? Niestety opcja ppm > uruchom jako administrator odpada ze względu na to, że tdu uruchamiam przez program .bat, który z kolei uruchamia TestDriveUnlimited.exe, ponieważ tylko w ten sposób gra łączy się z siecią. Potrzebuję więc na stałe ustawić uruchomienie jako administrator.

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wlasnie brakuje tego menu :) Nie wiem dlaczego, nic raczej nie zmienialem.

 

 

 

Google twierdzi, że usługa ReadyBoost może być wyłączona. Dla W7 jeszcze znalazłem, że ta karta może zniknąć, jak się superfetch wyłączy. A może pendrive jakoś nie spełnia wymagań... Już nie będę zgadywał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...