Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Jawor , nie kombinuj bo nie ma takich wersji - zrob to z botujacego pendrajwa - taki 4GB Sandisk Cruser za 35 zl i jedziesz.

 

U Ciebie to na CD nie wlazlaby pewnie i wersja okrojona Visty :P

 

Znaczy sie jest pewna wersja , ale o tej mowic nie mozna wiec - vLite.

Jak nie ma, jak na MSDNAA mojej uczelni była do ściągnięcia jakiś czas temu Vista Business bodajże na 5CD, w prawdzie wersja X86 ale była ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Jak nie ma, jak na MSDNAA mojej uczelni była do ściągnięcia jakiś czas temu Vista Business bodajże na 5CD, w prawdzie wersja X86 ale była ;)

Zwracam honor , nie przypuszczalbym w snach , ze ktos wyda oes na CD...

 

@Mardok,

wiem że jest x86 ale mi zależało by na x64.

@Firekage,

chodziło mi o podzielenie obrazu iso na 700mb party i ponagrywać je na cdki.Pendrive i tak muszę kupić więc pomyślę o tym sposobie.

Podzielisz iso - ok , ale jak zrobisz aby bylo to botowalne? Wedlug mnie lepiej szarpnac sie na pena - 4GB styka na oes tego typu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie z tym poradzić?

 

Dołączona grafika

 

Chyba wywaliłem windows mail przy obcinaniu viśty a wu chce mi na siłę zainstalować do tego poprawkę. Mam włączoną automatyczną aktualizację a system przy każdym zamknięciu próbuje mi to zainstalować. Cały czas oczywiście status failed a ja muszę czekać aż sobie pomieli dyskiem i koniec końców się rozmyśli bo się nie udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie z tym poradzić?

 

[urld=http://img145.imageshack.us/my.php?image=failu.gif]Dołączona grafika[/url]

 

Chyba wywaliłem windows mail przy obcinaniu viśty a wu chce mi na siłę zainstalować do tego poprawkę. Mam włączoną automatyczną aktualizację a system przy każdym zamknięciu próbuje mi to zainstalować. Cały czas oczywiście status failed a ja muszę czekać aż sobie pomieli dyskiem i koniec końców się rozmyśli bo się nie udało.

To wyłącz automatyczna i daj na ręczną. Potem odznacz tą poprawke żeby jej nie instalował i po kłopocie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo cos na temat premiery SP2?

Dzisiaj na Windows Update ma pojawić się 'Aktualizacja dla Windows Server 2008 i Windows Vista (KB955430)' (wymaganie wstępne dla SP2), co zwiastuje finalną wersję dodatku Service Pack 2 na początku przyszłego miesiąca.

 

A new patch Tuesday, April 28, 2009

 

Update for Windows Server 2008 and Windows Vista (KB955430)

 

Locale: All

Deployment: Important/Automatic Updates, WSUS, and Catalog

Classification: High Priority, Non-Security

Target platforms: Windows Server 2008 and Windows Vista

Approximate file sizes:

Windows Server 2008 for IA-64 update: ~ 14268KB

Windows Server 2008/Windows Vista update: ~ 4287KB

Windows Server 2008 x64/Windows Vista x64 update: ~ 10148KB

 

Description

Install this update to enable future updates to install successfully on all editions of Windows Server 2008. This update may be required before selected future updates can be installed. After you install this item, it cannot be removed. This update is provided to you and licensed under the Windows Vista and Windows Server 2008 License Terms.

Poprawka już zainstalowana. Teraz tylko czekać na SP2.

 

PS. SP2 już jest :)

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZieki , pomoglo. Moge teraz wlaczyc udostepnianie ale pokazuje sie napis "niestandardowe" , a w sieci zamiast komputerow widze "microsoft publication service device host" - wiesz o co tu chodzi ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Windows Update ma pojawić się 'Aktualizacja dla Windows Server 2008 i Windows Vista (KB955430)' (wymaganie wstępne dla SP2), co zwiastuje finalną wersję dodatku Service Pack 2 na początku przyszłego miesiąca.

 

(...)

Mam takie pytanko, czy tylko u mnie jeszcze ta poprawka się nie pojawiła na WU? Sprawdzam codziennie i nic takiego nie ma. Tego dnia którego ta poprawka miała się pojawić pojawił się tylko IE8 (którego NIE instalowałem i jakoś nie mam zamiaru ;)). Słyszałem, że czasami niektórzy mają obsuwy ale to już piąty dzień... Z jednej strony to do czasu jak SP2 nie pojawi się na WU to nie jest to dla mnie problem ale czemu ten update się jeszcze nie ujawnił to dla mnie zagwozdka... Wg Windowsa ta poprawka nie jest zainstalowana, sprawdziłem to na wypadek gdyby update się jakoś przemycił bez mojej wiedzy :P.

 

Tak BTW: na WU wisi u mnie cały czas do pobrania pakiet sterowników do karty sieciowej Realteka (przewodowej), które już instalowałem... Dlaczego to dalej tam wisi? Stery zainstalowały się ok, ponowna instalacja kończy się błędem (bo już te stery są w systemie). Może to przez to?

 

Windows oczywiście legalny, preinstalowana na laptopie Vista SP1 Home Premium w wersji ANG. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem.Rozpakowywałem WinRarem plik na partycji D o rozmiarze około 7 Gb i z dysku C nagle znikło mi właśnie 7 Gb.Przeczyściłem dysk C ccleanerem ale to nic nie dało.Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo winrar kożysta z pliku tymczasowego na C.

Domyslna lokalizacja dla pliku (można sprawdzić w samym winrarze i to zmienić) C:\Użytkownicy\użytkownik-twoja nazwa\AppData\Local\Temp\

Oczywiście włącz do tego pliki ukryte. Sprawdż przed wykasowaniem zawartości ile tego tam jest.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo winrar kożysta z pliku tymczasowego na C.

Domyslna lokalizacja dla pliku (można sprawdzić w samym winrarze i to zmienić) C:\Użytkownicy\użytkownik-twoja nazwa\AppData\Local\Temp\

Oczywiście włącz do tego pliki ukryte. Sprawdż przed wykasowaniem zawartości ile tego tam jest.

Ewentualnie:

 

Start > Uruchom > CMD

I klepiemy polecenie:

 

del /f /s /q /A "C:\Users\%username%\AppData\Local\Temp"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... jak zainstalowac w viscie x64 enterprise polski pakiet jezykowy? mam system z msdnaa w wersji angielskiej, pobrane lp-pl-pl_(cośtam).exe nie działa (wywala blad, ze nie ma plikow jezykowych)... system mial zintegrowany sp1, teoretycznie powinien sie pojawic w windows update mui i opcja na jezyk polski, ale tak sie nie dzieje... pomoze ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam przedziwny problem, z którym walczę już 2 dni i niestety google jest bezsilne. Albo to ja nie umiem znaleźć rozwiązania. Chodzi o to, że gdy włączę cokolwiek w trybie zmaksymalizowanym to wyłącza się przezroczystość. System to Vista x64. Poprzednio wszystko było ok, dopiero po formacie się zepsuło. Już próbowałem chyba wszystkiego i nie wiem co jest grane. Jeżeli koś wie co z tym zrobić to bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest standardowy numer w Viście, też się musiałem z tym trochę pobawić żeby tak się nie działo.

O ile dobrze pamiętam to trzeba było coś zmienić w rejestrze, w domu mam gdzieś programik co tego dokonuje to po powrocie z pracy sprawdzę i dam znać.

 

update:

Jednak nie rejestr tylko trzeba spaczować: uxtheme.dll, themeui.dll i shsvcs.dll

Najprościej za pomocą Vista Glazz

Edytowane przez Janisław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie odczuje pozytywną różnice...raczej bym przy 32 został o ile nie wykożystuje 64bit oprogramowania.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie, czy jest program typu ComboFix (lub jego wersja) na Vistę x64?? Combofix w żaden możliwy sposób nie działa na Viście x64, nawet w awaryjnym i w trybie zgodności z XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...