Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, myślałem o zainstalowaniu sobie Visty w wersji 64bit, żeby wreszcie wykorzystać te 64bit procka. Wacham się tylko, czy nie będę miał spadku wydajności w programach, czy grach w porównaniu z XP 32. Kilka miesięcy temu czytałem gdzieś porównanie XP i Visty, i jednak sporo tytułów chodziło lepiej pod XP. Czy teraz ta sytuacja się zmieniła i czy lepsza będzie ta wersja 64bit.

Ps. Jak wygląda sprawa z przenoszeniem folderów systemowych w Viscie, tak jak np. przenoszenie moich dokumentów na partycję nie systemową w XP. ?

Sam mam Moje Dokumenty za zupełnie innym dysku niż system i nie było z tym żadnych problemów, przenosi się praktycznie tak samo jak w XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja maialem wczsniej wersje 64bit i jej wydanosc w grach jest raczej srednia. Aktualnie mam 32bitowa i aplikacje jak i same gry chodza lepiej.

Czyli podsumowywując wersja 32bit. jest lepszą wersją od 64bit.??? Czy jednak jest coś, co przemawia za wersją 64bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem w action taką wersję:

MS Vista Home Prem PL UPG AE DVD (BOX)

 

zastosowanie: Pakiet EDUKACYJNY (AE), do uzytku dla kwalifkowanych uzytkownikow edukacyjnych

Wersja: UAKTUALNIENIE (VUP), wersja pudelkowa produktu (BOX)

Pakiet zawiera: Nosnik, licencje, instrukcja

 

Chodzę do technikum informatycznego i tak się zastanawiam czy mogę nabyć taką wersję? Cena BOX wynosi około 300zł.

Czy mogę taką wersję zainstalować na czysty dysk czy tylko uaktualnienie z XP oraz czy ta wersja akademicka różni się czymś od zwykłej Visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowywując wersja 32bit. jest lepszą wersją od 64bit.??? Czy jednak jest coś, co przemawia za wersją 64bit ?

Według mnie tak .. :) Na 64bit haczył Test Drive Unlimited i Stalker, niezaleznie od ustawien, czego nie ma w wersji 32bit-owej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mialem najnowesze sterowniki i co ... dalej to samo było :) Aczkolwiek zastanawiam sie czy to nie była wina procka (AMD X2 3800+), płyty (M2N32-SLI Deluxe WiFi) i pamięci (DDR2 2x1GB 667Mhz), bo razem ze zmiana sprzetu, zmienilem tez Viste :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia z XP x64 vs 32bit wiem że szybkośc działania gier się na tych systemach nie różniła. W przypadku Visty powinno być podobnie z tego względu że Vista x64 kożysta z tego samego silnika WOW64 na jakim bazował XP x64. IMO zauważone przez was spadki szybkości gier mają jedynie związek z ogólnym spowolnieniem gier w Viście, oraz ze sterownikami które po trzech kwartałach są nadal średnie. W tej kwestii to nie pozostaje nic tylko modlić się o SP1

Inną sprawą jest że jeżeli nie masz 4GB ramu lub więcej lub nie używasz jakiegoś softu x64 to nie ma sensu pakować się w x64, bo ma słabesze wsparcie i ogólnie czasami jest ciężko... chyba że jesteś takim entuzjastą jak ja ;-)

 

Z doświadczenia z XP x64 vs 32bit wiem że szybkośc działania gier się na tych systemach nie różniła. W przypadku Visty powinno być podobnie z tego względu że Vista x64 kożysta z tego samego silnika WOW64 na jakim bazował XP x64. IMO zauważone przez was spadki szybkości gier mają jedynie związek z ogólnym spowolnieniem gier w Viście, oraz ze sterownikami które po trzech kwartałach są nadal średnie. W tej kwestii to nie pozostaje nic tylko modlić się o SP1

Inną sprawą jest że jeżeli nie masz 4GB ramu lub więcej lub nie używasz jakiegoś softu x64 to nie ma sensu pakować się w x64, bo ma słabesze wsparcie i ogólnie czasami jest ciężko... chyba że jesteś takim entuzjastą jak ja ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde drapnałbym sie na wiśte, bo dx10 i wogóle...

Ale jak przeczytałem ostatenie 3 strony i co 2 post zaczyna sie od MAM PROBLEM...az tak zle jest?

Ojej... ja siedzę na 3 Vistach , 2 w robocie jeszcze od bety z listopada , potem na finalnej od kwietnia i zero problemów , chodzą softy , których bym nie posądzał o to . jeden z kompów robi praktycznie jako serwer , podłaczonych jest do niego 5 -7 kompów + testuje na nim wyroby i wypełniam dokumenty .... ZERO PROBLEMÓW ..nigdy .drugi to samo.

W domu ... stoi vista od kwietnia , masa instalowanych gierek , softów , sterów itd , zadnych kłopotów , wszystko chodzi cacy ........ osobiście jestem bardziej zadowolony niż z Xp....wszystkie Osy to 32 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM PROBLEM ;)

 

a tak calkiem serio to dawno tu nie zagladalem, uzylem opcji szukania w temacie lecz nic sensownego nie znalazlem.

czy w kwestii regulacji obrotow wentylatora na karcie graficznej zmienilo sie cos czy dalej trzeba uzywac ntune ktorego to po kazdym uruchomieniu systemu trzeba odpalac i konfigurowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z was używa "zaawansowanej wydajności" dla dysków SATA? (ppm właściwości dysku --> zakładka zasady). jest tam info o awaryjnym zasilaniu i utracie danych - zastanawiam się jak duże jest ryzyko i czy warto wykorzystać tą fcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dla dysków SATA tylko dla wszystkich dysków.

 

Uzywalem w Server 2003 i problemów nie było. Działa troche szybciej.

 

Ale jak padnie zasilanie podczas zapisu czegos to te dane moga polecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak w viscie 64 zarzadzac przywracaniem systemu bo przeciez to mi tak rosnie ze glowa boli,a znalazlem tylko sposob zeby odznaczyc w ochronie systemu i wtedy leci wszystko a chcialbym miec mozliwosc skasowania starszych a pozostawienie nowszych migawek.

idzie tak?

znalazlem jeszcze we wlasciwosciach dysku/poprzednie wersje ale tam tez nic nieda sie wywalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślnie Vista rezerwuje 15% partycji na której włączone jest przywracanie. w XP można było tą wartość łatwo regulować - tutaj natomiast nie widzę tej opcji. bez wątpienia można tylko trzeba pogrzebać w rejestrze. niestety na szybko nie znalazłem stosownych wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stestowalem sp1 jako update, wczesniej bawilem sie juz zintegrowana z systemem wersja.

 

Troche scr.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Update instalowal sie dosyc dlugo, bo ok. 45' , moze troche przez fakt, ze procek byl ustawiony na cnq - 1,2ghz - 0,875v , w miedzyczasie kilka restartow i po bolu. ;] Co do szybkosci dzialania systemu to wiekszych zmian nie widze, moze dlatego, ze mialem juz dobrze zoptymalizowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposob sciagnac badz zainstalowac tego sp1 z aktualizacji ?

Ath miał go w postaci paczki *.exe a nie jak wcześniej gotowej instalki z zintegrowanym SP1. SP1 w wersji finalnej nie jest dostępny jeszcze i trochę to potrwa zanim będzie.

 

EDIT

 

Mój 5000 post ;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ath miał go w postaci paczki *.exe a nie jak wcześniej gotowej instalki z zintegrowanym SP1. SP1 w wersji finalnej nie jest dostępny jeszcze i trochę to potrwa zanim będzie.

 

EDIT

 

Mój 5000 post ;)

Dokladnie, z windows update sie tego nie sciagnie teraz, beta dostepna tylko dla testerow i rodziny Billa G. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak w viscie 64 zarzadzac przywracaniem systemu bo przeciez to mi tak rosnie ze glowa boli

chyba znalazłem odpowiedź (rzecz warta umieszczenia w faq):

 

Change System Restore volume size in Windows Vista

 

Microsoft's philosophy is that using 15% of 500GB (or even 250GB or 160GB) is far less onerous for the average user than using 15% of 80GB was in 2001.

 

But this probably won't sit well with people who want to have some level of control over the size of the shadow volume on each drive. The good news is that while the GUI for the System Restore volume sizing function has vanished, the command-line utility vssadmin does the same thing. So an administrator can easily write a batch file or some other script to accomplish the needed changes to the shadow volume in an automated way.

 

To use the vssadmin tool, you'll need to run an elevated command prompt. The syntax for changing a given drive's shadow volume size is:

 

vssadmin resize shadowstorage /on= /for= /maxsize=

<drive_letter> is the drive letter to change the storage parameters for; <max_size> is the maximum size with a suffix that designates which units you're using (typically MB or GB). If you typed vssadmin resize shadowstorage /on=c: /for=c: /maxsize=2GB, this would resize the shadow volume for the C: drive to 2GB. The changes should take effect immediately.

 

Note: When you change the size of a shadow volume, it's truncated so that the oldest entries in the volume are deleted first. Also, if you leave off the /maxsize switch, this allows the shadow volume to grow without limits. However, the /maxsize setting can never be less than 300MB for any volume.

 

About the author: Serdar Yegulalp

 

:google: wie wszystko ;)

 

Ojej... ja siedzę na 3 Vistach (...) wszystko chodzi cacy ........ osobiście jestem bardziej zadowolony niż z Xp....wszystkie Osy to 32 bit.

jak się spojrzy na Twój sig to nie ma dziwota, że chodzi cacy ~ C2D@3GHz + 4GB RAM.

w słabszych configach XP bez wątpienia sprawdza się narazie lepiej i pewnie tak zostanie.

identyczna sytuacja miała miejsce z XP kiedy po wejściu na rynek mulił na tych 128MB RAMu które miał może co szósty właściciel komputerka w naszym kraju ~ za to lewą kopię miał prawie każdy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak ogolnolnie to bardzo zly system jak to wszystko od MS :P

 

System jest fajny. Wszystko działa, nie ma problemów(no poza tym ze czasem trzeba cos instalowac trochę naokoło). Szkoda tylko ze pod tymi wszystkimi fajnymi zmianami wiele opcji dostępnych jest cały czas w starych okienkach niezmienionych od ponad 12 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nastepujacy problem, zainstalowalem stery 163.69whql i co podkrecilem w riva tunerze albo atittolu to mi wracalo do def ustawien, dzisiaj wgralem 163.71 i zegary sie zwiekszaja, ale po przeprowadzonych testach stwierdzam, ze nadal sa na def, czyli tylko pozornie sie zwiekszyly (wyniki w benchach przed i po o/c sa identyczne), jakby jakas blokada przed podkrecaniem, czy cos takiego... mial ktos takie cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

mam problem z internetem w viscie...

 

szukałem w tym temacie, czy ktoś miał już taki problem, ale nie znalazłem, więc piszę.

 

Kupiłem laptopa, jest w nim vista home premium, zmieniam w nim adres mac karty sieciowej, wkładam kabel i... nic :/

wyskakuje komunikat, że sieć jest niezidentyfikowana.

 

Sprawdzałem na win xp i wszystko śmiga, tak więc karta sieciowa jest ok.

 

Wydaje mi się, że jest tam coś za dużo protokołów sieciowych, v4 i v6, nie idzie v6 odinstalować,

 

proszę o pomoc,

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...