Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Czy instalował ktoś Vistę na Asrock dual sata (939)

1. Nie mogą zainstalować sterów do dzwięku oraz nie wiem co z sterami dla "agp to pci" bo mam kartę na agp.

2. Drugi problem to brak sterowników dla karty radiowej Ralink Rrt2400 i przez to nie mam netu na "viście"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wie ktoś, dlaczego pod Vistą mam komunikat "Dostęp wzbroniony" czy coś takiego gdy próbuje zmienić plik np. txt w notatniku, który był utworzony spod windowsów XP na partycji z XP? Gdzieś się ustawia jakieś prawa dostępu czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam te zapowiedzi ... "nasz nowy windows wygladem bedzie nawiazywal do najnowszych gier" itp itd. A co z tego zostalo? Nikomu nie potrzebne przełaczenie okien "3d" :lol:

 

PS

 

Jak sformatowac ta partycje gdzie jest windows?

Edytowane przez Tha.Doggfather

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już było wałkowane milion razy trzeba wcisnąć windows+tab.

co wy z tym bylo bylo..

moze sie ludzi epytaja bo mimo wszystko nie dziala ta przelaczanie windows tab ?

i to chyba ty nonstop z tym niegrzecznym bylo....

 

ja np nie potrafie tego wlaczyc..

 

 

a do tego nadal mam pytanie odnosnie opery, zeby mi sie nie wylaczal aeroglass jak ja wlaczam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym to sie chyba nic nie da zrobic. zwyczajnie - opera nie potrafi obsluzy aeroglassa wiec ten sie wylacza. lepsze to niz opera mialaby ci nie dzialac. ja tak mam z limewire.

 

A teraz takie ostre pytanie... Ma ktos sposob na zainstalowanie drukarki HP??

Mam photosmarta 7760. Normalnie sterowniki sie nie instaluja, bo ni eobsluguja systemu "NT 6.0".. Da sie zrobic. Potem cos, ze nie mam praw administratora (lekki absurd), ale to tez zrobilem. Jak juz przyjdzie co do czego instalacji to i tak pipa mnie wyrzuci, wyskoczy jakis blad lub inne badziewie :/ z neta sciagnac nie chce sam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wylaczyc tego nowego bootscreena? Chcialbym nie byc pytany o wybor Windowsa, tylko żeby od razu mi sie XP włączał.

Raczej bootmanager, loader.

Byly juz podawane metody pozbycia sie visty i sladow po niej.

 

Zeby wywalib botmanagera odpal z płyty xp konsole i wpisz fixboot

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie drukarek HP. Miałem problem z 6540. Na stronach HP znalazłem SAME sterowniki dla XP (bez tych wszystkich dodatków jak tworzenie Albumów itd.) Zainstalowałem, reset znowu pytanie o instalację. Wtedy instalacja twała około...45 min ale wszystko poszło. Drukarka chodzi.

Odnośnie upgradu do kolejnej wersjii. Gdzie pytać o takie sprawy? Windowsa podbierałem ze stron Microsoftu. Mam z każdą taką głupotą pisać do nich? Szlak ich trafi jak dostaną to pytanie 100 razy...

Edytowane przez kenfollet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tylko tych sterownikow ze stony HP i juz probowalem wszystkiego chyba... :/ no niestety narazie drukuje pod xp... zreszta tak calkiem calkiem pod Vista nie da sie narazie wysiedziec, szczegolnie jezeli chodzi o operacje na plikach. Bez total commandera nawet filmu nie wyrzuce. Zasady na jakich przypisuje sobie prawa dostepu do plikow/katalogow narazie sa tragiczne. No i te pytania czy wyrzucic czy na pewno, potem okienko z pozwoleniem na kasowanie plikow ehhh...

 

Nie zmienia to faktu, ze juz w tej wersji wole siedziec pod Vista niz XP :D

Tandem Vista i Office 2007 naprawde mi sie podoba. Odnosnie Offica... Zakladki w Wordzie to mistrzostow. Juz nawet moja mama to widzi/rozumie. Dawno juz nie bylo tekstu w stylu "no bo on mnie nie slucha"....

 

Msm nadzieje, ze juz w tym roku wypuszcza jakas wersje... nawet najprostsza :D

 

Tak przy okazji: Kaspersky nie dziala, skaner plusteka, bluetooth bluesoleil, tlen.pl, minimalne klopoty z ACDSee i to narazie tyle co stwierdzilem. Reszta smiga elegancko!

 

Duzy minus za zadkie aktualizacjie. Jak juz cos to praktycznie tylko Defender. Myslalem, ze Genuine da troche wiecej.

 

Raczej nie aktualizuje do wyzszej wersji bo ja mam ciagle 5384

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zainstalowalem to cudo. Mam kompa 2.0ghz i 512 ramu i powiem zdecydowanie, chodzi dobrze. Nie muli sie, ja wiem kiedy sie muli bo jestem na to uczulony. System jest 32bitowy sciagnelem iso z ms downloadera i jest ok, dosc szybka instalacja, w sumie sie zdziwilem. System jest bardzo ladny ;] jak sa tu tacy co mowia ze linux jest ladnieszy ;] to znaczy ze go nie widzieli bo kilka linuxow tez mialem i na roznych okienkach sie bawilem. Wiekosc sterow pasuje, jednak mojego fortissimo nie udalo mi sie jeszcze zainstalowac. GG nie dziala poprawnie, net dziala po wlozeniu dodatkowej scieiowki, i wpisaniu dnsow. Inne progsy takie jak vnc dzialaja dobrze. Jedno zachodze w glowe ;] kurde moze i lama jestem ale nie umiem uzuskac klucza dluzszego niz 14dni :oops: oraz nie wiem jak wlaczyc te gadzety typu ladny zegarek na pulpicie :mur:

Ogolnie jestem zadowolony, jak uruchomie dzwiek i ultime online to pewnie bede na tym siedzial ;]

Pozdro all :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek właczasz klikając w to coś po prawej stronie ekranu (zapomniałem jak to się nazywa :lol: ) prawym przyciskiem myszy i wybierasz "Add gadget". Zresztą ja domyślnie zegarek miałem ustawiony :wink:

 

A tak przy okazji - to jaki program można pod Vistą używać kompatybilny z GG? Bo najnowsza wersja Tlenu podobno coś nie chce chodzić i trzeba by kombinować ze starszymi, a taki wpkontakt np. działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GG działa poprawnie jak sie je odpali w trybie zgodności z Windows NT 4.0, przynajmniej jeśli chodzi o wersje 6.X bo 7.X to mi sie nawet zainstalować niechciała.

Dziwne, ja i wiele os. siedzi na 7.x. ;] Nie mialem problemow z instalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche głupie pytanie ale problem cholernie uciążliwy... Udostępnianie czegoś w sieci. Mianowicie-hasło! Jak próbuję się z innego komputera z sieci dostać przez eksplorator windowsa do mojego komputera to prosi o hasło i nazwę użytkownika. Nic nie ustawiałem, szukałem opcji udostępniania ale nei znalazłem tam nic związanego z hasłem. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak mozecie, to napiszcie jakie macie karty dzwiekowe i czy wam dzialaja, i jezeli sie da to jakie stery. Ja mam Fortissimo III i ALC850 i zaden nie dziala. Nie mam dzwieku a to jak nie miec reki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z instalacją bulidu 5456 tzn. pasek instalacji zacina się przy "completing instalation" po około 10 min jest restart kompa, wszystko wygląda normalnie system zaczyna się ładować potem czarny ekran, monitor się wyłącz i restart. Próbowałem wszystkich opcji naprawy systemu jakie daje Vista. Odpalałem w trybie awaryjnym (safe mode), wyświetlał się czarny ekran z napisami safe mode i okienko z napsiem że instalacja nie może być ukończona. Last good configuration oczywiście też nie przynosi rezultatu:)

Szukałem sporo o tym problemie na google. Ludzie mieli identyczne problemy ale nie bardzo rozumię odpowiedzi forumowiczów (bariera językowa).

Jeszcze taka uwaga co do forum. Czy nie można by założyć jakiegoś podforum o Viście? Ten jedyny topic ma ponad 20 stron na wszystkie możliwe tematy, dotyczy różnych bulidów i robi się po prostu bez użyteczny. Czy nie mogło by być podforum o viście.

Albo przynajmniej możliwość pisania topiców w dziale microsof windows? Ułatwiło by to życie i zainteresowanym i moderatorom którzy tępią pisanie tam o problemach z vistą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponagle swoja prosbe. Prosze was o to zebyscie napisali jakie wam dzialaja karty dzwiekowe na viscie ?

Pozdro all

X-Fi działa na sterach pod Viste od Creative, zintegrowana działała na sterach od Wina XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie tego realteka alc850 podalem viscie stery od winxp i nic wykrywa mi to jako realtek bo pewnie z biosu odczytuje ale karta uznawana jest przez system jako niedzialajaca.

 

Audigy dziala poprawnie domyslam sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...