Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

realtek i nvidia (zintegrowana) dzialaja ;)

Więc... Wymieniłem kartę na Realtek RTL8139/810X i Vistą ją widzi ale nie moge się połączyć z swoją siecią. Próbowałem na dwa sposoby:

1) Przez mój switch (Linksys WRT54GS) z aktywnym serwerem DHCP i automatycznym IP

2) BEzpośrednio (z pominięciem Linksysa) do sieci gdzie sam wpisywałem IP.

W obu przypadkach to samo znaczy łączność ograniczona (Limited Conection)

Bardzo nie podobają mi się te nowe protokoły w wersji 6 i 4. Myślę że gdzieś tam leży problem ale nie wiem jak do niego podejść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ta sieć to robota moja i kilku chłopaków z sąsiedztwa. Nie jesteśmy najlepiej zabezpieczoną siecią:]

Jak u was wygląda łączenie się z netem?

Ja wypróbuje jeszcze sieciówke Linksys wusb-54gs... Mam nadzieje że to wina sieciówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu net ruszył na wusb54gs Linksysa (sieciówka w-lanu do USB) ale nie moge na długo brata odcinać od internetu więc to rozwiązanie chwilowe (max. dwa dni!!). Mam nadzieję, że microsoft teraz intensywnie pracuje nad raportami o błedach które odemnie dostał. Mam pytanie czy jest jakaś strona gdzie microsoft pisze co zrobił, poprawił itd, jakaś stona dla beta testerów czy coś?

Udało mi się zainstalować kartę muzyczą (Sound Blaster Live 24 bit). Creative udostępnia sterowniki w wersji beta nawet na polskich stronach.

Edytowane przez kenfollet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu net ruszył na wusb54gs Linksysa (sieciówka w-lanu do USB) ale nie moge na długo brata odcinać od internetu więc to rozwiązanie chwilowe (max. dwa dni!!). Mam nadzieję, że microsoft teraz intensywnie pracuje nad raportami o błedach które odemnie dostał. Mam pytanie czy jest jakaś strona gdzie microsoft pisze co zrobił, poprawił itd, jakaś stona dla beta testerów czy coś?

Udało mi się zainstalować kartę muzyczą (Sound Blaster Live 24 bit). Creative udostępnia sterowniki w wersji beta nawet na polskich stronach.

Wlasnie widzialem, ze do live 24b sa stery a do 5.1 juz nie... ;/ tylko jakies standardowe a na nich nie dziala surround mixer. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Królestwo za sterowniki do Realteka RTL8139d lub Admteka 983B. W przypadku tej pierwszej windows ma ograniczoną łączność do drugiej sterowników wogóle nie widzi. Albo może zna ktoś jakieś karty do 20 zł które pod Vistą pójdą na 100%??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

Testowałem Viste na 2GB ramu, bez pliku wymiany, i nadal dysk mielił. :blink:

U mnie A64 3000+ 512mb ram. 80GB HDD Sata i bez zadnego OC chodzi pieknie, a jak podkrece no to juz zupełnie dobze, niemal jak xp. Oczywiscie procek 64bitowy i vista tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem Viste na 2GB ramu, bez pliku wymiany, i nadal dysk mielił. :blink:

A u mnie nie mieli. Może coś nakitrałeś ?? Ja wogóle nie mam żadnych problemów z tą betą. No może tylko brak sterów do skanera jest bolączką, ale to tylko BETA. 2GB RAMU wystarczy aby spoko pracować bez swapa. Powiem wam że mój ulubiony Battlefield2 chodzi cudnie. Mam Sound Blastera X-Fi Fatal1ty i zainstalował się elegancko. Edytowane przez zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja sie uporalem ze sterownikami, po zainstalowaniu sieciowki od LAN'u, do ktorej sa dzialajace sterowniki, z internetu vista sama sciagla mi sterowniki do karty dzwiekowej oraz karty wifi, problem mam tylko z karta graficzna, sterowniki z nvidia.com cos sie rabia i ekran sie restartuje co kilka sekund, jak je odinstaluje to wszystko wraca do normy, ale no wtedy nic nie wlacze jak karte mam zainstalowana jako standard VGA, jak chcialem zeby sciagnelo do niej steroniki z internetowej bazy visty to mi pisze ze mam najnowsze dostepne, co robic ?, jesli nie to to system chodzi przyzwoicie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są zmiany Visty w porównaniu do XP oprócz wyglądu paska zadań i kilu drobiazgów? Miło być przełączanie pomiędy oknami 3d, cały Vista Avalanche a nic z tego na razie nie widzę...

Edytowane przez kenfollet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudowny MS, ściągałem przy pomocy programiku microsoftu, na neo 256 to dwa dni, po zakończeniu ściągania zaczeła się wer. danych, wyskoczyło że jest błąd i zapytało czy chce spróbować jeszcze raz, dałem nie. :|

Dziadostwo mi usunęło plik, 3.3Gb i dwa dni w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszyłem się z sterowników do karty muzycznej.. Ale przysłuchałem się głośniką... Grają 2 i subbuffer. Jak się zrobi 5.1 to jest pisk... Creative pisał że nie odpowiada na maile dotyczące sterowników Beta więc jedyna nadzieja to, że coś poprawią...

A sieciówka realteca nagle zaczęła sama z siebie działać... ukryta ręka microsoftu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie podejscie robie do visty

no i musialem sobie narobic ambarasu:)

 

za duze dalem odswiezanie i teraz mam czarny ekran;]

jak zmniejszyc je?? probowalem cos grzebac w regedit pod awaryjnym ale cos nie dziala:/ pewnie zle wpisy zmieniam. Wiecie moze jak to naprawic??

 

PS mozecie zmienic wiecej niz dwa glosniki na kartach realteka?? (stery sciagnelem z update windowsa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

pytanie:

Mam Viste x64. Nie wszystko na niej działa, zresztą tak jak na windows Xp x64 edition.

Czy jak zainstaluje wersje x86 to bedzie działac wszystko jak na xp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie:

Mam Viste x64. Nie wszystko na niej działa, zresztą tak jak na windows Xp x64 edition.

Czy jak zainstaluje wersje x86 to bedzie działac wszystko jak na xp?

Niekoniecznie...to jeszcze zależy co Ci nie działa (programy czy sprzęt). Ale nie zapominaj że to BETA, części sterów brakuje albo się sypią a z kolei inne działaja normalnie. Co do aplikacji to też pewności niemam. Pewnie większość na x86 powinna pójść, jak nie "od razu" to po ustawieniu zgodnosci z Win XP ale też gwarancji nie ma na to. Ogólnie mam wrażenie, że jednak wersja x86 jest mniej problematyczna od x64. Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowaną V bulid 5384 i po efektach 3d ani śladu. Przełączanie alt+tab jest zwykłe jak w 2d. Próbowałem edytowac rejest [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\DWM] ale problem jest dziwny nie mam wpisu DWM. Ponadto w tym momencie odkryłem że klawiatura nie pisze c z kreseczką (czyli to co powinno byc na końcu wyrazu np. napisac albo byc). Jak naciskam alt+c nic się nie dzieje. Miałem kiedyś coś takiego pod XP ale jak rozwiązałem problem nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam eTrust specjalny pod vistę, bo nod nie chciał mi działać prawidłowo. Co do tego etrust to system przy każdym starcie pyta się, czy go dopuścić do działania i nie wiem, jak wyłączyć te zapytania.

Te zawiadomienia, z resztą nie tylko co do tego antyvira można wyłączyć w następujący sposób:

Control Panel--> User Accounts--> Change security settings i odznaczyć "Use User Accound Control (UAC) ..."

Co prawda automatycznie sprawimy sobie ostrzeżenie w Security Center ale to raczej nie problem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zawiadomienia, z resztą nie tylko co do tego antyvira można wyłączyć w następujący sposób:

Control Panel--> User Accounts--> Change security settings i odznaczyć "Use User Accound Control (UAC) ..."

Co prawda automatycznie sprawimy sobie ostrzeżenie w Security Center ale to raczej nie problem ;-)

Dzięki za pomoc, ale już niestety zabrałem się za usuwanie systemu, tylko marnie mi to idzie. Generalnie przejmowanie własności i zmiana uprawnień nie pomaga, a formata nie zrobię, bo nie mam gdzie przenieść 35GB danych. Będę musiał Partition Magica użyć z 10 razy do kombinacji zanim sformatuję. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ale już niestety zabrałem się za usuwanie systemu, tylko marnie mi to idzie. Generalnie przejmowanie własności i zmiana uprawnień nie pomaga, a formata nie zrobię, bo nie mam gdzie przenieść 35GB danych. Będę musiał Partition Magica użyć z 10 razy do kombinacji zanim sformatuję.

heh jak to dobrze ze na czystej partycji zainstalowalem :)

 

no ale ja nie o tym.

 

 

ja mam problem z ie explorerem. po odpaleniu przestaje reagowac na cokolwiek.

po prostu nie da sie go uzywac.

jakbym nie zainstalowal od razu opery to mialbym przerypane :)

 

no i nadal brak sterow do audigy2 zs.\

 

noi teraz do tego caly czas mi mieli dysk.

a w ustawieniach to jeszcze nic nie zmienialem...

na poczatku wszystko nawet cacy bylo :)

 

no nic instaluje stery do ati, przynajmniej oni oficjalne zrobili vistowe na ta wersje anie na jakis stary build z 2005 roku jak creative.

 

cos musze zrobic z tym mieleniem... cpu usage na poziomie 20-50%.. nonstop. ale co to powoduje to nie wime, bo w procesach nigdzie zadna aplikacja nie skacze wiecej niz 3%.

czasami w "performance do 100% dochodzi, czasami spada do 3%... no tak strasznie skacze.... o teraz ustabilizowalo sie na poziomie 3-15%..... no i przestalo mielic Oo

physical memory total 1 047 488, available 421 460, system cache 565 248. kernel memory total 83 484, paged 53 604, nonpaged 29 868.

commit charge (? co to) total 670 570, limit 2 367 536, peak 782 996.

 

tak podaje, a noz dojdziecie czemu mielil mi dysk tak czesto mieli, czemu procesor obciazony.

 

teraz nie aktualnie... pewnie dlatego ze pisze tego posta z 3 minuty.

 

/edit

kurcze przestalo mielic dyskiem i juz IE explorer sie nie zawiesza.

wtf?

 

pamieci sie sypia? przegrzewaja czy co?

od czego to moze byc? :> zaznacze ze procesor aktualnie nie podkrecony, pamieci hynixy, pod xp wszystko cacy :)

 

 

 

o i zauwazylem bardzo ciekawa rzecz...

jak wlaczam opere to mi sie aeroglass wylacza automatycznie.... eeee trochu marnie, bo fajny jest a ja ZAWSZE mam wlaczona opere....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...