Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

możliwe że ipv6 (czy jakos tak) trzeba wyłączyć.

 

jesli jest włączone to vista odpytuje dns 2 razy, to moze miec pewien związek... chyba .. :)

Vista narazie nie nadaje sie rzeczywiscie do grania online. Powiem krótko - WTF :mur:

 

No u mnie to samo, nawet gorzej. Nie wiem czy jest to wina sterownika do liveboksowego dongla wifi... (systemowy, certyfikowany od producenta chipa na ktorym dongle jest robiony) wydaje mi sie, ze sterownik jest wyjątkowo nisko w kolejce do i/o, im wieksze obciażenie systemu - tym wiekszy ping. I co smieszne, ping do routera potrafi siegac 3k ms, az po utrate pakietu.

 

Ciesze sie ze zostawilem sobie starego xpeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest finalu, ale i tak zużywa na starcie 512MB więc... ;)

Nie uzywa. To co pokazuje menedzer zdan jako uzywaną pamięc jest uzywaną pamięcią + zarezerwowana ilosc ramu, która w razie potrzeby jest uzywana przez programy.

 

to mnie dziwi, co ma ipv6(skoro nie jest uzywane) do predkosci dzialania netu??

Było gdzies w necie. Jak jest włączone(domyslnie jest) to leci 2 razy po dnsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 32bit działa. Bez żadnych dodatkowych sterowników.

 

Vista narazie nie nadaje sie rzeczywiscie do grania online. Powiem krótko - WTF :mur:

 

No u mnie to samo, nawet gorzej. Nie wiem czy jest to wina sterownika do liveboksowego dongla wifi... (systemowy, certyfikowany od producenta chipa na ktorym dongle jest robiony) wydaje mi sie, ze sterownik jest wyjątkowo nisko w kolejce do i/o, im wieksze obciażenie systemu - tym wiekszy ping. I co smieszne, ping do routera potrafi siegac 3k ms, az po utrate pakietu.

 

Ciesze sie ze zostawilem sobie starego xpeka...

A ja właśnie pograłem sobie godzinkę w multi BF2142 i normalnie chodziło jak w xp. Przez liveboxa, po kablu. Zadnych lagów. Nie wyłączałem tcp/ipv6

edit

Gierkę trzeba uruchamiać jako administrator, bo inaczej punkbuster wywala.

To samo SpellForce2 - inaczej nie działa mechanizm sprawdzający płytkę i gierka nie odpala.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 32bit działa. Bez żadnych dodatkowych sterowników.

A ja właśnie pograłem sobie godzinkę w multi BF2142 i normalnie chodziło jak w xp. Przez liveboxa, po kablu.

Hmm... ja mam przez wifi. Może w tym problem.. Próbowałem kombinować wyłaczać przerózne protokoly, nic to nie daje. Laguje jak nie wiem.

Pingi do routera:

 

Badanie 192.168.1.1 z 32 bajtami danych:Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=251ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=478ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=176ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=190ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=212ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=233ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=452ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=131ms TTL=254Statystyka badania ping dla 192.168.1.1:	Pakiety: Wysłane = 8, Odebrane = 8, Utracone = 0 (0% straty),Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:	Minimum = 131 ms, Maksimum = 478 ms, Czas średni = 265 ms
Na xpeku - 99% pingow to 1-2ms.

 

EDIT: Mam rozwiazanie. Tak jak sie spodziewalem, problem dotyczył sterownika dongla wifi (Sagem XG760N). Sterownik który jest w systemie, nie radzi sobie zupełnie z obsługą jakiegokolwiek ruchu sieciowego, natomiast sterownik + soft od tepsy zupełnie nie działa pod vistą (no i jest oblesny, jak zwykle).

Rozwiazaniem problemu jest ściągniecie i wyłuskanie z pliku umieszczonego tutaj: http://lgsagem.free.fr/drivers__wifi__pcmcia_et_usb.htm (ost pozycja) generycznych sterowników do dongla. Po ich zainstalowaniu wydruk polecenia ping wyglada tak:

Badanie 192.168.1.1 z 32 bajtami danych:Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Statystyka badania ping dla 192.168.1.1:	Pakiety: Wysłane = 8, Odebrane = 8, Utracone = 0 (0% straty),Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:	Minimum = 1 ms, Maksimum = 1 ms, Czas średni = 1 ms

Co do problemow z odpalaniem coponiektórych rzeczy, rzeczywiscie wystarczy uruchomic w trybie administratora. Ale najlepiej chyba jednak wylączyć User Account Protection, i mieć z głowy wszelkie te debilne utrudnienia.

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem tego dongla pod Vistą:

 

C:\Users\Mariusz>ping 192.168.1.1Badanie 192.168.1.1 z 32 bajtami danych:Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=2ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Odpowiedź z 192.168.1.1: bajtów=32 czas=1ms TTL=254Statystyka badania ping dla 192.168.1.1:	Pakiety: Wysłane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0 (0% straty),Szacunkowy czas błądzenia pakietów w millisekundach:	Minimum = 1 ms, Maksimum = 2 ms, Czas średni = 1 ms
Mój model to XG760N

Ja go instaluję zawsze tak:

wchodzę do katalogu XG760N, rozpakowywuję Drivers.zip, podłączam adapter i wskazuję rozpakowany katalog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od kopa zainstalowało sterownik dostarczony z systemem. Na szczescie juz jest ok.

Po tej poprawce wszystko jest ok z pingiem, wydaje mi sie ze nic sie nie zmienilo pod tym wzgledem w stosunku do xp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nie taki znowu crap ta Vista :D

Wydaje sie ok.. Tylko za duzo mi fps w grach spadl <_<

I ramu malo.... Argh gief q6700 + 2x1gb ddr2 :]

No i jeszcze jedna mina jest.

Nic znalezc nie moge do OC karty graf, musialem modowac biosem.... Moze to i dobrze? :]

Edytowane przez xan123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu Visty jako drugiego systemu, na partycji powstaoło bootmenu... jak się go pozbyć? Chcę pozostawić oba systemy, ale bez tego menu - wyboru systemu będe dokonywał ręcznie poprzez zmianę partycji startującej w bios-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przegladam ostatnia dyskusje i chcialbym Was zapytac o dwie sprawy a mianowicie :

1) KIS 6.xx lub KAV 6.xx - czy te nowe wersje dla Visty sa juz dobrze dopracowane ? co lepiej uzywac KIS 6.xx czy KAV 6.xx + firewall Vusty ?

 

2)cos wyczytalem zeby wylaczac usluge IPV 6 - powiedcie mi czy to przynosi jakies korzysci w dzialaniu netu . jezeli tak to jakie ? oraz gdzie to wylaczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Nie wiem skąd wy macie te problemy, gram właśnie w CS 1.6 i ping i fps jest super, tak jak na XP.

 

A co do fpsów to kierujcie sprawę do NVIDII głównie, która wydała jedynie betę sterowników, w dodatku bez możliwości O/C - totalnie olali ludzi, tyle czasu mieli.

 

Tak przy okazji, jak wyłączyć akcelerację myszki, bo nie da się grać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wy macie te problemy, gram właśnie w CS 1.6 i ping i fps jest super, tak jak na XP.

 

A co do fpsów to kierujcie sprawę do NVIDII głównie, która wydała jedynie betę sterowników, w dodatku bez możliwości O/C - totalnie olali ludzi, tyle czasu mieli.

 

Tak przy okazji, jak wyłączyć akcelerację myszki, bo nie da się grać :D

poszukaj "boot.ini". i wyedytuj go notatnikiem. w xp na glownej partycji lezy. a w viscie nie moge znajsc:D. znaczy jest jakis ale skompresowany.sprawdz czy msconfig chodzi w viscie, bo narazie nie uzywam visty. W msconfig powinno byc gdzies tam.

 

A macie dobry firewall juz? Bo nigdzie jeszcze nei ma. A antywirusa polecam avasta darmowy wersja home(trzeba sie zarejestrowac). Ma tam troche funkcji firewalla, ale taki pic na wode.

 

Znalazl ktos dobry firewall juz? z tego co czytalem wszysxtkie lepsze sa tylko w beta wersji.

 

 

Ana viste sie totalnie przesiadej ak na msdnie wkoncu uddostepnia 64bit i pl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wy macie te problemy, gram właśnie w CS 1.6 i ping i fps jest super, tak jak na XP.

No tak, ale CS nie jest jakoś wymagającą graficznie grą.. Spróbuj CS:S albo coś jeszcze nowszego, poczujesz różnice.

 

Rzeczywiscie nvidia sie nie spisala, sterowniki nawet sli na niektórych kartach nie wspierają.

 

Podkręcać można przy pomocy ntune, ale na mojej karcie (6800LE 16/6 @ 450/900) zupełnie nie da sie zmieinc zegara. Nigdy nie przechodzi testu stabilności. Zrobiłem sobie biosa i mam spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruonim a o czym my piszemy od kilku postow ;) Najlepszy firewall to ten z pakietu KIS Kaspersky, nie wersja beta tylko oficjalna w pelni dzialalajaca :D

instalowales tego KISa 6.02.614? u mie kladzie vista ultimate, az milo :blink: 10min sys pochodzi i zwiech, bez BSOD, bez niczego, po prostu zima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie miałem to dziś instalować. A jak wyłączysz ochronę, to też zwis jest? Jak odinstalowałeś to wróciło do normy?

po odinstalowaniu wszystko wrocilo do normy :/ wielce nie kombinowalem, pozowlilem mu tylko na wylaczenie windowsowego FW i mial dzialac. nie dziala to sie z nim piescic nie bede :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

No tak, ale CS nie jest jakoś wymagającą graficznie grą.. Spróbuj CS:S albo coś jeszcze nowszego, poczujesz różnice.

 

Rzeczywiscie nvidia sie nie spisala, sterowniki nawet sli na niektórych kartach nie wspierają.

 

Podkręcać można przy pomocy ntune, ale na mojej karcie (6800LE 16/6 @ 450/900) zupełnie nie da sie zmieinc zegara. Nigdy nie przechodzi testu stabilności. Zrobiłem sobie biosa i mam spokój.

Ja nie narzekam, gram głównie w gry typu FarCry, CS 1.6, emulatory NES lub FF7/FF8 oraz strategie Earth 2150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie grałem w dwie gierki. Jak wspomniałem w BF2142 wygląda, że mam tyle samo FPS.

W SpellForce2 mam sporo sejwów i bezpośrednio po ich załadowaniu mam dokładnie tyle samo FPS, co pod xpekiem. Sprawdzane frapsem.

 

btw. Jeśli gierkę uruchamiam jako administrator, to frapsa też tak muszę, bo inaczej nie będzie mi pokazywał klatek. A po wyjściu z gry, pokazuje klatki na pulpicie :D

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Chwila, chwila... co innego jest mieć na koncie prawa administratora a co innego uruchomić program "Jako administrator"?

Boże, znowu 5 tysięcy funkcji dodali, żeby jeden program włączyć lub grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies 2 godziny temu zainstalowalem Viste Ultimate...

Wrazenia wizualne, 8O podoba mi sie na maxa, ogolnie pierwsze 30 min i zapoznanie z systemem ok, wszystko ladnie pieknie, ale nie dziala mi dzwiek, proboje sciagnac stery do dzwieku przez IE, nie da sie(jak i zadnego innego programu), instaluje Opere, wszystko smiga ladnie pieknie, sciagam stery a tu znowu zonk, nie da sie zainstalowac... czyli zostaje bez dzwieku, z tego co czytalem na innych forach, duzo ludzi z lapami HP mialo ten problem i dzwiekow nie maja po dzis dzien. :mur: malo tego, gg sie instaluje, ale nie da sie odpalic, znaczy odpala sie ale po 2 sek sie wyłącza... instaluje tlena, dziala bez zarzutu. Dobra mysle sobie starczy mi zabawy z tym systemem chyba jest jeszcze zbyt nowy, musze chwile poczekac zanim go zainstaluje ponownie, no i biore sie za reinstalke systemu, jak niektorzy z was wiedza HP daje w swoich laptopach opcje, HP System Recovery, polega to na tym ze jest osobna partycja na ktorej znajduje sie XP i wszystkie stery, aby zrobic Sys Recovery trzeba nacisnac F11 podczas uruchamiania systemu, niestety, Vista tu takze nakrecil, F11 sluzy teraz do wyboru trybu startu tego oto systemu... czyli jestem w kropce, nie majac plyty xp, ani Recovery Disc... czyli nie pozostaje mi nic innego jak pozyczyc plyte xp i wrocic do starego "dobrego" systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Santana

Już to bylo wielkokrotnie. Ochrona przed syfem - UAC

Nie podoba sie - można wylączyć

Mam to wyłączone, po prostu pytam, czy MS rozdzielił konto admina od funkcji uruchom jako admin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instalowales tego KISa 6.02.614? u mie kladzie vista ultimate, az milo :blink: 10min sys pochodzi i zwiech, bez BSOD, bez niczego, po prostu zima.

wow, nie mam pojecia o co biega, KIS oficjalnie wspiera Viste. masz oryginala ;) ? wylaczyles wczesniej firewalla Visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to wyłączone, po prostu pytam, czy MS rozdzielił konto admina od funkcji uruchom jako admin

To nie pytaj tylko czytaj temat, bo wszystko o co do tej pory pytales jest w tym temacie.

Konto admina w Viscie jest wylączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie z sli + vista

 

na sterach 100.59 tez mi nie giba(to ze jest support dla 8800 to jak dlamnie sobie mogga w d... wsadzic celem uzyskania wiekszej przyjemnosci)

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...