Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem po co ten idiotyczny post jak quartz dostal juz wczesniej odp. na to pytanie

 

btw. tez zauwazylem, ze przed instalacja latek, Vista zabierala 600-700 MB a teraz 300-400

 

jak gram w CoD'a 2 to dopiero zbliza sie do 700-800 MB

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zjadanie pamięci pod Windows to zauważyłem pewną prawidłowość, która pokrywa się z tym co podajecie.

Otóż miałem na swoim kompie 512 Mb zainstalowanej pamięci i Vista zjadała na dzień dobry 300 Mb (szybkość działania systemu pozostawała wiele do życzenia), po dokupieniu drugiej takiej samej kości zajętość pamięci wynosi ok. 600Mb z powłączanymi wszystkimi bajerami. System pracuje już szybko i płynnie. Wynika więc z tego, że Vista zajmuje ok.60% dostępnej pamięci bez względu na to ile jej jest. Tak więc jeśli ktoś ma 2Gb to ubędzie mu odpowiednio więcej od przypadku z 1Gb

Edytowane przez Adek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zjadanie pamięci pod Windows to zauważyłem pewną prawidłowość, która pokrywa się z tym co podajecie.

Otóż miałem na swoim kompie 512 Mb zainstalowanej pamięci i Vista zjadała na dzień dobry 300 Mb (szybkość działania systemu pozostawała wiele do życzenia), po dokupieniu drugiej takiej samej kości zajętość pamięci wynosi ok. 600Mb z powłączanymi wszystkimi bajerami. System pracuje już szybko i płynnie. Wynika więc z tego, że Vista zajmuje ok.60% dostępnej pamięci bez względu na to ile jej jest. Tak więc jeśli ktoś ma 2Gb to ubędzie mu odpowiednio więcej od przypadku z 1Gb

Nie prawda, ja mam 2G i zajęte 600-700. Dodam, że system nie był świeżo instalowany a nadpisany xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciag dalszy problemow z logowaniem Yahoo Messengera pod Vista...

Zainstalowalem ponownie Yahoo ( znajomym dziala bez problemu ).

Haslo jest prawidlowe ( moge sie zalogowac na stronie messengera ).Wylaczylem calkowicie zapore i nadal nie chce sie zalogowac.Przy wlaczonej powinno byc ok gdyz YM jest w wyjatkach zapory.

Gdzies jeszcze moze byc blokowane Yahoo przez wiste?10 razy ja instalowalem i nadal nic.

Skoro moge zalogowac sie na strone messengera,innym na Viscie Yahoo dziala, to w czym tkwi problem?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś robić to pod Vistą:

 

Po zapełnieniu około 80% wielkości RAM system zacznie używać pliku wymiany. Tyle, że te 20%

w pewnym sensie się marnuje (nie dosłownie, zostanie użyte, tyle, że nie optymalnie, bo

Windows wcześniej zaczyna "kręcić dyskiem"). HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\

Control\

SessionManager\Memory Management-> wartość DWORD NonPagedPoolSize (0 = kontroluje ten

parametr system). Modyfikując ten parametr musisz skorzystać ze wzoru:

pojemność Ram po, której ma zostać uruchomiony plik wymiany* 1024(wartość trzeba podać w KB)

np. 230*1024= 235520 (wartość dziesiętna).

Nie wolno przekraczać wielkości Ram-u, bo będzie BARDZO ŹLE. Parametr można bezpiecznie

ustalić na 90% (np. Dla 256MB jest to 230MB), ewentualnie 95%. 100% tylko dla

ekstremalistów.

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech wlasnie mi kompa przywiezli. Geniusze z serwisu nie podzielili mi dysku na partycje :( Jaki program do partycjonowania dziala pod Vista? Chodzi mi o podzielenie glownej partycji na ktorej jest Vista bez utraty danych na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zjadanie pamięci pod Windows to zauważyłem pewną prawidłowość, która pokrywa się z tym co podajecie.

Otóż miałem na swoim kompie 512 Mb zainstalowanej pamięci i Vista zjadała na dzień dobry 300 Mb (szybkość działania systemu pozostawała wiele do życzenia), po dokupieniu drugiej takiej samej kości zajętość pamięci wynosi ok. 600Mb z powłączanymi wszystkimi bajerami. System pracuje już szybko i płynnie. Wynika więc z tego, że Vista zajmuje ok.60% dostępnej pamięci bez względu na to ile jej jest. Tak więc jeśli ktoś ma 2Gb to ubędzie mu odpowiednio więcej od przypadku z 1Gb

taa jasne, zjada mi na starcie 1,4gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech wlasnie mi kompa przywiezli. Geniusze z serwisu nie podzielili mi dysku na partycje :( Jaki program do partycjonowania dziala pod Vista? Chodzi mi o podzielenie glownej partycji na ktorej jest Vista bez utraty danych na niej.

A po co ci program pod Vistę? Wystarczy taki, co chodzi po dosem. Jakiś Partition Magic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by w ogóle było możliwe dzielenie partycji systemowej przy pracującym OS.

Można podzielić bez obaw na 99% pod dosem. Zaden program nie da ci 100% gwarancji. Zarchiwizowanie "życiowych" dokumentów jest jak najbardziej zalecane.

Sam robiłem to w ten sposób, że zmniejszałem rozmiar partycji systemowej, a na zwolnionym obszarze tworzyłem nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by w ogóle było możliwe dzielenie partycji systemowej przy pracującym OS.

Można podzielić bez obaw na 99% pod dosem. Zaden program nie da ci 100% gwarancji. Zarchiwizowanie "życiowych" dokumentów jest jak najbardziej zalecane.

Sam robiłem to w ten sposób, że zmniejszałem rozmiar partycji systemowej, a na zwolnionym obszarze tworzyłem nowe.

ok dzieki za odpowiedz, odkurzam plyte z hiren's boot cd i zapuszczam splita ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYTAT

Jesli ma Windows Vista Buisness to nie dziwo ze taki komunikat mu wywala. Ta wersja systemu nie pozwala oglądać DVD w WMP

 

...

 

Slucham? Kupuje sie system za 600zl i DVD nie mozna w nim obejrzec? Jak mocno uderzyl sie w glowe autor tego pomyslu?

LOL co to ma być? Dlaczego nie można oglądać DVD na business??

Z DRM jest tak: trzeba procka 4-jajowego żeby jedno jajko cały czas liczyło DRM :D, wtedy może i gry będą chodzić jak na XP ;)

Sam właśnie wersją Business dysponuje (MSDNAA) niestety pomimo tego że jest ona traktowana jako pełna wersja BOX, moge ściągnąć z polibudy tylko wersje 32bit :(

Co ważne musze mieć business lub ultimate ze wględu na dwa procki na stacjonarce (home nie obsłguje dwóch socketów), a jak już instalować to x64 (podobno to ma być "prawdziwa" wersja visty, tak przynajmniej twierdził M$). Ktoś może wie czy na MSDNAA będa udostępnione wersje x64 busieness lub ultimate?, pisałem do opiekuna programu ale mnie olał ;)

 

I oby się tylko pojawił w miare szybko jakiś patch który wy(#@*&%)tnie całe to cholerne DRM z systemu... nawet William H. G. III już zrozumiał że DRM to kupa

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy instalcji wyskakuje mi blad 0xc00000e9.Jest to blad cd-rom,dysku albo jakis urzadzen podlaczonych pod USB ale nic nie mam pod USB.Instalowalem Viste juz wczesniej jako drugi system obok Xp poniewaz jeszcze nie wszystko mi na niej dziala.Chcialem ja teraz jeszcze raz przeinstalowac i ot takie cos wyskoczylo.Mail juz moze ktos podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze Vista zabierze 15-20% wiecej zasobow peceta w stosunku do windowsa XP

to przeciez normalka , system zajmuje kilkukrotnie wiecej miesca na HD i z 2x wiecej Ramu

Co do gier DX9 pod Vista tez chyba nikogo nie zdziwi to ze beda one chodzic wolniej

skoro jak pisalem wyzej sam system znacznie bardziej obciazy naszego peceta :/

ot

cena postepu

 

Bez 2 GB Ramu dualcore cpu i grafy DX10 poprostu nalezy zapomniec o graniu w tym systemie

Hehe dobrze, że to napisałeś bo myślałem czy nie kupować Visty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest OK. Próbowałem wcześniej instalowac Javę update 10, tą, która instalowałem pod XP. Ale wywalało błąd. Zainstalowałem "szóstkę" i wszystko działa.

 

UPDATE

A jednak się nieco pospieszyłem. Co prawda Java sie zainstalowała, ale nie działa.

 

Przykład: (tak jest na każdej stronie wymagającej Javy)

 

Dołączona grafika

 

UPDATE 2

 

A jednak działa :) Sorry za zamieszanie. Poprostu wyłączoną miałem obsługę Javy w Operze. Wystarczyło włączyć.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...