Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Na pierwszy problem to zaktualizuj firmware napędu lub zmien na inne dvd.

Problem nr 1 chyba juz rozwiazalem po skopiowaniu sterownika cdrom.sys w Vista.

Pozostal problem nr 2......

 

Dodam ze po ponownym uruchomieniu w czasie POSTu HDD zachowuje sie tak jakby budzil sie z uspienia. Slychac jak sie rozpedza. Moze ma to jakis zwiazek z ustawieniami Visty? Hibernacja?

Aktualnie mam ustawiony tryb zrownowazony-wydajnosc/oszczednosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najmocniejsza wersja to chyba ultimate? brac 32bit czy 64bit?

czy jest jakas zauważalna różnica wydajnosciowa pod tym względem.

Wydajnościowo różnica może być tylko w przypadku korzystania z dedykowanych programów 64bit, różnicy na minus w przypadku 32 bit programów nie ma. Jeżeli zamieżasz mieć 4GB pamięci lub więcej to x64

generalnie 32bit jeżeli nie posiadasz w sobie ducha pioniera :)

 

A tak przy okazji.... Widział może ktoś testy porównujące jak zachowuje sie C2D w natywnych 64bitach z programami 64bitowymi w porównaniu do A64?

Edytowane przez noe9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se juz od paru miesiecy jade na viscie (2 miesiace na finalnej) i musze powidziec ze vista jest nieobliczalna!

 

nagle stery do grafy zniknely 3 dni pozniej sie zainstalowaly najnowsze.

 

tak samo z sterami do dzwieku!!!!

 

jak probowalem przeinstalowac to sie nie dalo i potem samoczynie sie zainstalowaly.

 

P.S. ja mialem 32 bit (ultimate) , zmienilem na 64bit (tez ultimate) i musze powiedziec ze na 64 bit jakos vista jest taka....... lzejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nr 1 chyba juz rozwiazalem po skopiowaniu sterownika cdrom.sys w Vista.

Pozostal problem nr 2......

 

Dodam ze po ponownym uruchomieniu w czasie POSTu HDD zachowuje sie tak jakby budzil sie z uspienia. Slychac jak sie rozpedza. Moze ma to jakis zwiazek z ustawieniami Visty? Hibernacja?

Aktualnie mam ustawiony tryb zrownowazony-wydajnosc/oszczednosc.

co do twojego 2 problemu...

nie siedze teraz na viscie wiec moga pojawic sie niewielkie rozbierznosci ;)

ale chodzi o to ze w starcie klikajac na ten przycisk zamknij, system nie wylacza komputera, tylko przechodzi w stan uspienia.

zeby calkowicie go wylaczyc musisz rozwinac liste (obok tego przycisku 'zamknij') i wybrac wylacz komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiednie miejsce - moze kogoś zainteresuje.

 

Porównalem jak zachowuje się FEAR na XP i Viście. Wyniki:

 

Dołączona grafika

 

Mam pytanie - która Vista jest wydajniejsza jeśli chodzi o gry, 32bit czy 64bit? :) Warto instalować 64bit? Czy działa szybciej, plynniej w porównaniu do 32bit?

 

EDIT

Monaro, pytanie nr 2 - ja tak mialem. Przestało sie tak robić po 2 dniach używania Visty.

Edytowane przez acrobat13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 pytanie dotyczy dziwnego zachowania komputera w czasie ponownego uruchamiania. Zamyka sie Vista i z komputera dochodza dziwne dzwieki jakby wylaczanie/wlaczanie sie dysku twardego. Trwa to ze 3x po czym nastepuje ponowne uruchomienie komputera. Takie zachowanie wykonczy mi HDD. Na XP tego nie mialem. Stery od mobo pod Viste 64bit sciagniete ze strony nvidii najnowsze. Konfiguracja taka jak w sygnaturce bez OC. Mial ktos cos takiego?

 

Miałem to samo. Masz płyte na nforce 650 jak widze i zainstalowales stery do plyty ze strony nvidii. Zainstalowałes penie stery nForce 650i SLI - Windows Vista 64-bit

Wersja: 15.00. Musisz odinstalowac stery do ata, sata i wszystko powroci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nieco z innej beczki - oprócz dwóch Hitachi t7k500 320 mam nieco starszego Hitachi t7k250 160. Zauważyłem, ze w czasie pracy w windzie ten dysk jest co jakiś czas wyłączany przez system, tak jakby wchodził w swoistą hibernację. W momencie próby wejścia na jakiś zasób na tym dysku słychać rozpedzanie talerzy i chwilowy delay w odczycie. Wie ktos jak to ewentualnie wyłaczyć? Wygląda mi to na jakąś opcje w stylu "xpekowego" "wyłącz urządzenie dla oszczędzania energii"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyc w zaawansowanych opcjach zarządzania energią wyłączanie HDD ?

 

Skoro jesteśmy przy kwestii HDD - mnie z kolei drażni (a używam sterowników nV 15.00) wyłączanie HDD przed restartem - jak to wyłączyć ??

 

Lysyn pisze, żeby nie używac sterowników nV - ale bez nich z kolei RAID wcale nie ma ochoty działać (niby instalator widział, ale nie potrafił sformatować).

 

A ostatnia kwestia - RDP na innym porcie niż standardowy - ktoś przestawiał ? Nie widzę takiego wpisu w rejestrze jak w XP odpowiedzialnego za port na którym wisi RDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, ale jak zmienić port na inny bo 3389 mnie nie satysfakcjonuje :|

 

W XP zmieniało się to kluczem w rejestrze, ale w Viscie takowego nie widzę :|

Co prawda vista padła, ale załadowałem fragment rejestru z visty do xp i w w rejestrze visty w

HKLM\System\ControlSet001\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\ i w HKLM\System\ControlSet002\Control\TerminalServer\WinStations\RDP-Tcp\

wartosc PortNumber widze wiec na uruchomionym systemie w CurrentControlSet tez byc musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Masz płyte na nforce 650 jak widze i zainstalowales stery do plyty ze strony nvidii. Zainstalowałes penie stery nForce 650i SLI - Windows Vista 64-bit

Wersja: 15.00. Musisz odinstalowac stery do ata, sata i wszystko powroci do normy.

Tak wlasnie mialem. Dzieki za pomoc. Jednak musze wyjasnic, ze zanim to przeczytalem sciagnalem update Visty -Nvidia Corporation driver update for Nvidia NForce430/410 Serial ATA Controller i wlasnie sprawdzialem juz tamtego dziwnego efektu nie ma a w czasie POST nie zwalnia na moment przy dysku. Brak efektu rozpedzania dysku. Stery Force 650i SLI - Windows Vista 64-bit wersja 15.00 nie odinstalowalem wiec to nie one powodowaly problem. Na to wyglada. Sprawdzilem narazie 1 raz wiec jak okaze sie, ze znow to bede mial to sprostuje tego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem, nie mogę zainstalować AcrobatReader'a.

Wyskakuje mi następujący komunikat:

post-21994-1175018303_thumb.jpg

Probowałem uruchamiać setup jako administrator, odznaczałem folder temp z opcji "read only" i nadal to samo. (C:\Users\xxx\AppData\Local\Temp) Miał ktoś podobne zjawisko? Co z tym zrobić?

Dodam, że na dyskach mam sporo miejsca.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem, nie mogę zainstalować AcrobatReader'a.

Wyskakuje mi następujący komunikat:

post-21994-1175018303_thumb.jpg

Probowałem uruchamiać setup jako administrator, odznaczałem folder temp z opcji "read only" i nadal to samo. (C:\Users\xxx\AppData\Local\Temp) Miał ktoś podobne zjawisko? Co z tym zrobić?

Dodam, że na dyskach mam sporo miejsca.

Prawy przycisk myszy na pliku\Właściwośći\Zgodność\Uruchom ten program w trybie zgodności\ - system windows XP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2553816[/snapback]

Prawy przycisk myszy na pliku\Właściwośći\Zgodność\Uruchom ten program w trybie zgodności\ - system windows XP
Działa, o tym nie pomyślałem, gdyż na stronie acrobata widziałem że jest on kompatybilny z Vistą :blink:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie mialem. Dzieki za pomoc. Jednak musze wyjasnic, ze zanim to przeczytalem sciagnalem update Visty -Nvidia Corporation driver update for Nvidia NForce430/410 Serial ATA Controller i wlasnie sprawdzialem juz tamtego dziwnego efektu nie ma a w czasie POST nie zwalnia na moment przy dysku. Brak efektu rozpedzania dysku. Stery Force 650i SLI - Windows Vista 64-bit wersja 15.00 nie odinstalowalem wiec to nie one powodowaly problem. Na to wyglada. Sprawdzilem narazie 1 raz wiec jak okaze sie, ze znow to bede mial to sprostuje tego posta.

Mozesz podac namiar na update Visty -Nvidia Corporation driver update for Nvidia NForce430/410 Serial ATA Controller. Zobacze co o da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz podac namiar na update Visty -Nvidia Corporation driver update for Nvidia NForce430/410 Serial ATA Controller. Zobacze co o da.

Windows Update/Sprawdz czy sa dostepne aktualizacje w menu po lewej/ Wyswietl dostepne aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

A ja mam takie pytanie pod kątek gier. Chce miec 1 system, na ktorym beda mi dzialac starsze rzeczy ale chce by system byl przygotowany do hiciorow pod dx10, chociazby dlatego, ze posiadam gf8800gts. W zwiazku z tym, czy jak zainstaluje wersje x86 (czyli bardziej kompatybilna ze starszymi aplikacjami) to gry takie jak nadchodzacy Crysis czy inne nowsze produkcje, ktore maja wykorzystac dx10 beda mi sie dławic na 32 bitowej viscie? Wiem, ze starsze gry moga chodzic nawet o 15% wolniej, ale przy obecnym sprzecie chyba tego tak nie odczuje, wiec to nie wchodzi pod uwage. Najwazniejsze jest tylko to, czy gry pisane pod dx10 beda sie dusic na 32 bitowej viscie. Nie widzi mi sie instalowanie 64 bitowego, ale jesli gry pisane pod dx10 beda sie dlawic na x86 (chodzi mi o wersje home premium) to bede zmuszony przejsc na 64 bitowy system. Takze czekam na Wasze opinie w tej sprawie

Edytowane przez laeskrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przewaga 64bit nad 32bit w kwestii aplikacji istnieje glownie w opercjach staloprzecinkowych, gry w zasadzie nie czuja roznicy ale x64 jest zalecany do 4GB i wiecej ramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze było juz w tym temacie, nie ogladalem dawnych stron, mam viste ultimatete x64 , dlaczego nie chce dzialac 3dmark2k6?

pisze mi ze nie znaleziono OpenAL32.dll, mam xfi ,w czasie instalacji łatka openal została zainstalowana, zarówno dzieje sie to na wersji 1,02 i 1,1.

jest juz dzialajacy program procz atitola, który umożliwi mi podkręcenie 8800gtx na viscie?

 

Jakiej przegladarki uzywacie?

 

i czym moge usunac sterowniki sata i ata, bo usunolem cały sterownik nv i dysk po wylaczeniu komputera, wykrywa sie około 10sekund.

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze było juz w tym temacie, nie ogladalem dawnych stron, mam viste ultimatete x64 , dlaczego nie chce dzialac 3dmark2k6?

pisze mi ze nie znaleziono OpenAL32.dll, mam xfi ,w czasie instalacji łatka openal została zainstalowana, zarówno dzieje sie to na wersji 1,02 i 1,1.

jest juz dzialajacy program procz atitola, który umożliwi mi podkręcenie 8800gtx na viscie?

 

Jakiej przegladarki uzywacie?

 

i czym moge usunac sterowniki sata i ata, bo usunolem cały sterownik nv i dysk po wylaczeniu komputera, wykrywa sie około 10sekund.

Nawet trzeba odinstaloweac stery ata/sata bo inaczej dyski sie dziwnie zachowuja.

Co do 3Dmarka 200 tez nie chcial u mnie sie uruchomic "nie znaleziono OpenAL32.dll". Przeszedlem do folderu Programy i tam byl katalog OpenAL a w nim instalaor. Zainstalowalem ponownie OpenAL i teraz 3Dmark dziala ok.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...