Skocz do zawartości
Kikas

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Ej mam dziwny problem. Otóż gdy ustawiam cpu-nb i sb-nb na 600 (3) to mi sie windows nie włacza i jest jakiś bląd :/. Z cpu-nb i sb-nb na 800 jest wszystko git jak narazie (przy htt 264-2376Mhz jak narazie). W dodatku jak wziołem htt na 270 to nawet okieno komp sie wieszał na okienku z biosem (nie mogłem oczywisie wejsć do biosu). Robiłem 5 restów i ustawienia sie nie zmieniały i cały czas miałem zwis :/. Musiałem aż zworką bios resetować :/.

Wydaje mi się że masz ustawiony za wysoki Memlock. Jeżeli masz normalnie na 200 to spróbuj na 166 albo 133Mhz.

 

 

EDIT:

PS: Może mi ktoś powiedzieć czy mod z użyciem ołówka HB działa???

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że masz ustawiony za wysoki Memlock. Jeżeli masz normalnie na 200 to spróbuj na 166 albo 133Mhz.

EDIT:

PS: Może mi ktoś powiedzieć czy mod z użyciem ołówka HB działa???

Nie. Memlock mam 166.

Teraz mam tak htt 278 i ram 166

Wynik: 2502 Mhz Cpu i 227 Mhz Ram (454Mhz). Dziwne pradwa? Na 800 mi wszystko dobrze działa na 600 wiesza sie na biosie :/. Teraz testuje all na tych ustawieniach. I potem polece po max tego procka na 1.45 vcore.

 

U mnie do wyboru jest 8 lub 16 bit. Chyba źle odczytałeś.

Tak złe odczytałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie. Memlock mam 166.

Teraz mam tak htt 278 i ram 166

Wynik: 2502 Mhz Cpu i 227 Mhz Ram (454Mhz). Dziwne pradwa? Na 800 mi wszystko dobrze działa na 600 wiesza sie na biosie :/. Teraz testuje all na tych ustawieniach. I potem polece po max tego procka na 1.45 vcore.

To nie jest dziwne, to efekt dzielników w A64.

 

Poczytaj sobie to:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

 

Warto bo jest wszytsko dobrze opisane i mozna zakapować jak należy podkręcać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dziwne, to efekt dzielników w A64.

 

Poczytaj sobie to:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177

 

Warto bo jest wszytsko dobrze opisane i mozna zakapować jak należy podkręcać ;)

Nie o to mi chodzi ze dziwne :). Dziwne jest to ze leci mi na 2,5 Ghz przy sb-nb i cpu-nb na 800 a na 600 bios sie wiesza :/. Imo powinno być na odwrót :P. Przynajmniej Ram jak narazie bardzo dobrze sie spisują ;).

 

A i jeszcze btw. Co to jest to Spread Spectrum ? Wylaczyłem to jakby co, ale chciałbym wiedzieć co to dokładnie ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem, jesli cos nie dziala od razu to masz prawo zadac wymiany na miejscu, dokladnie dowiedz sie u rzecznika praw jak sie beda pultac w sklepie. Niech podlacza i sprobuja odpalic, jak nie wstanie to niech daja nowa, no chyba ze lubisz czekac :D

Towar zostal kupiony jako wadliwy i nalezy sie wymiana.

Byłoby fajnie. Płytka została kupiona w czwartek a podpiąłem ją chyba przedwczoraj dopiero. Powiem im, że to był prezent urodzinowy dla brata, jakby się pluli i dopiero w sobotę została podpięta itp. Żeby mi nie pociskali, że nie sprawdziłem w dniu kupna i że sam ją zepsułem, bo bym ich chyba zgranął jak 5 zł z lady. Jutro się do nich wybiorę. AC Freezera chyba sobie sprawię przy okazji, bo jak słyszałem u kumpla, jak chodzi to boxowe chłodzenie, to mi się źle zrobiło momentalnie. A i właśnie sobie niedawno mierzyłem napięcia miernikiem na tym configu co obecnie mam i porażka na +12V mam 12,56. Myślę, że to przez to, że zasiłka ma podwójną mocną linię +12V i słabą +5V a jak wiadomo ciągnie proc i grafa u mnie z +5V, przez to taki wynik na +12... Mam rację? Zresztą jak mi płytkę wymienią, to sprawdzę na nowym configu.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Czy dobrze mam ustawiony w biosie Chipset configuration ?

AGP Aperture Size 256MB

AGP Data Rate 4x

AGP Fast Write Disabled

Primary Graphics Adapter PCI Express

 

2.Czy trzeba instalować sterownik ULi AGP driver ver:2.30 do karty na PCI Express ?

3.W Everescie w zakladce Ekran-Karta video PCI/AGP oraz Ekran-Procesor graficzny nie mam zadnych informacji.Dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem. Procek jedzie na htt 278 (2502 Mhz) ram na 227Mhz. Streesprime2004 pusciłem na 2h i spokojnie przeszedł (temp 45 stopni max). Tak samo SuperPi 1M i 32M. Problem w tym ze po ok 30 minutach grania w FEARa mam restart kompa :/. Czym to może być spowodowane ? Może za małe już jest napiecie ? nie wiem. HEELP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zwiecha tylko reset :P. Puszcze na mniejszym tez ale skoro procek w 100% podczas Spi i prime przez 2h pracuje i all działa to czemu gdy jest obciązony w 90 procentach przy grze w FEARa po paru minutach sie komp resetuje ? Moze zasilacz tego nie wytrzymuje ? gram w fear bez oc gpu wiec już sam nie wiem. Ide spróbować z mniejszym dzielnikiem ale to troche potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam problem. Procek jedzie na htt 278 (2502 Mhz) ram na 227Mhz. Streesprime2004 pusciłem na 2h i spokojnie przeszedł (temp 45 stopni max). Tak samo SuperPi 1M i 32M. Problem w tym ze po ok 30 minutach grania w FEARa mam restart kompa :/. Czym to może być spowodowane ? Może za małe już jest napiecie ? nie wiem. HEELP.

 

SP2k4 i SPi to nie wszystko. U mnie oba programiki szły elegancko, ale komp wywalał się na 3Dmarku03. Stabilność proca zawsze trzeba jeszcze sprawdzić jakimś 3D.

No i przepuść te swoje RAMki przez goldmemory, może to one powodują niestabilność.

Zasilacz raczej nie, no chyba że to modecome feel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozdrowienia dla wszystkich nowych użytkowników płyty "Asrock 939Dual-Sata2".

 

Problem z dzielnikiem pamięci 166 często występuje na różnych biosach i lepiej działa ustawienie 8x i dzielnik 133.

 

Dopisałem się do tej petycji:

 

http://www.petitionspot.com/petitions/asrock

 

 

Jeżeli chodzi o podłączanie kabelków do tej płyty to należy się kierować dwoma sugestiami:

 

1> po pierwsze zazwyczaj każda wtyczka ma na dole przy jednym z kabelków, taki mały trójkącik i jest to w 99% przypadków "+".

 

2> po drugie zazwyczaj kabelek podłączany jako "+" jest kolorowy, natomiast biały/czarny to "-".

 

Jeżeli mamy jakieś nietypowe wtyczki, to kabelki we wtyczce można przestawiać pomagając sobie np. igłą.

 

 

A teraz trochę wieści z frontu:

 

Jeżeli szukacie pamięci które nadają się do OC na tej płycie to polecam "Kingmax Hardcore PC4000 500Mhz".

Są one zbudowane na kościach "Hynix D5", które wytrzymują napięcie do ok 3,5-3,6V i podkręcają się do ok 270-285Mhz ( w dualu słabiej ).

Wytrzymują tego moda VDimm 3,3V, ale grzeją się przy tym dość mocno więc zalecane jest dodatkowe chłodzenie !! Standardowa temperatura dwóch kości w dualu to od 27-30*C w IDLE i 38*C max.

Pamięci te dovoltowane są u mnie właśnie takim modem 3,3V i mam zamontowane dodatkowe chłodzenie ( patrz galeria w sigu i paczka fotek w galerii ).

 

Wyniki OC:

W pełni stabilnie chodzą w dualu na 540Mhz ( 270Mhz > dzielnik 183* z programu A64Tweaker, włączany automatycznie na starcie bez żadnej zawieszki). Najbardziej optymalne timingi to 3-3-3-9 2T ( na 1T idą do ok 480Mhz ). Wyniki w Evereście 2006 Pro 7080/2280/42,3ns.

 

Wyżej narazie ;) nie testowałem.

 

Przy dobrym szczęściu można takie dwie kości kupić za ok 400zł .

 

Zrobiłem drobny testing i okazało się że dołożenie tej drugiej kości i wzrost wydajności pamięci w trybie Dual Channel, daje przy tych pamięciach niezłego kopa.

 

Dla przykładu gierka "Heroes 5" na 512Mb chodziła w 1024x768 skacząc niemiłosiernie, a teraz na 1024Mb w dualu działa w 1280x960 i detalach na max, bardzo płynnie.

 

Mój rekord SuperPi 1M też zapewne niedługo pobiję bezproblemowo. Wcześniej przy procku na 9x312 i pamięci na 281 wykręciłem wynik 32,640s, a teraz testując stabilność przy procku na 9x300 i pamięciach na 270 wykręciłem wynik 32,857s ( beż żadnej optymalizacji i na bardzo zasyfionej windzie !! ).

 

Wkrótce dalsze testy i mocniejsze OC ;)

 

Jeżeli, zamierzacie kupić tą płytę i/lub pamięci do niej to polecam z czystym sumieniem te pamięci.

 

 

Ostatnio jestem bardzo zajęty , więc na ewentyalne pytania i PW postaram się odpowiedzieć jak najszybciej, ale czasami trzeba będzie poczekać na odpowiedź ok dzień/dwa :unsure:

 

[OT] Te wiertoloty w mojej budzie są rewelacyjne > komp chodzi teraz w ustawieniu cichym, a temp. wynoszą: HDD 30*C/CPU 33*C/MB?? 32*C/RAM 30,3*C/GPU 46*C/NB33,5*C/SB 29,5*C

 

Jedynie ten wentylek na NB mnie zaczyna wkur***ć ponieważ się już wyrobił i na starcie przez chwilę wyje niemiłosiernie. :angry:

 

[/OT]

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będe kupował Kości na Samsungach TCCD robiące 300mhz ;] Będą leciały równo z procem. Ale to dopiero za miesiąc po kolejnej wypłacie :) Narazie czeka mnie zakup Galaxy 7300gt i dysku Segate barracuda.10 :)

Edytowane przez mj18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP2k4 i SPi to nie wszystko. U mnie oba programiki szły elegancko, ale komp wywalał się na 3Dmarku03. Stabilność proca zawsze trzeba jeszcze sprawdzić jakimś 3D.

No i przepuść te swoje RAMki przez goldmemory, może to one powodują niestabilność.

Zasilacz raczej nie, no chyba że to modecome feel.

A wiec tak. Zostałem przy tych ustawieniach i po grze w ET 2,5h nic sie nie stało. Wcześniej puściłem 40 min 3dmark03 (3 razy w sumie cały mark) i tez nic :/.Może to tylko w fearze mam coś takiego ? juz sam nie wiem. A i zasilka to nie feel. Co do ramu to byłby zwis jakby jakiś bład był a nie reset. HELP. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mj18> Wytnij ten mój cytat, bo jak to jakiś mod zobaczy to cię poczęstuje alkoholem ( dostaniesz jakieś % ).

 

Ja zamierzam kupić: 7600GS, pamięci na TCCD robiące 300Mhz, drugiego twardziela, nowe DVD-RW. Ale to troche potrwa ;)

 

 

ThRuSt> Do monitorowania temp NB i SB używam panelu "Chieftec DT-5000" ;). Trzecia dioda monitoruje temperaturę heat pipe'ów w radiatorze na procku ( standardowa temp to +6*C więc jak gram to mogę sprawdzić jaką temp ma CPU ).

 

 

yuucOm> Spróbuj może innych sterowników do grafy ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm> Spróbuj może innych sterowników do grafy ;)

Tylko ze przed OC fear mi dział luźno :/. Max grałem 3,5h nonstop i nic a teraz po 15-20 min reset kompa :(. Zobacze jutro. bede testował z mniejszym dzielnikiem i z mniejszym htt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Próbowałem zrobić vmoda ołówkiem.

 

1. Najwięcej czasu zajęło mi znalezienie tego całego układziku a jak już znalazłem to byłem wkurzony - myślałem że obejdzie się bez wyciągania płyty głównej ale jednak nie (przy założonym AC Frezzer 64 Pro i braku pasty pod ręką).

 

2. Zamalowałem ospowiednie miejsce ołówkiem - dla pewnosci po zamalowaniu starłem ręką aby sprawdzić czy coś się zamalowało, ślad na palcu był więc zamalowałem jeszcze raz.

 

3. Uruchomiłem kompa pod OWB 8 i dałem 1.1V na HTT 300 i mnożniku 8x - Komp nie wstał.

 

4. Mimo że płyta była w obudowie, jakoś to poprawiłem ołówkiem.

 

5. Powtórz punkty 3 i 4 dokładnie 3 razy.

 

6. Uruchomiłem kompa pod OWB 8 i dałem 1.1V na HTT 300 i mnożniku 8x - Komp nie wstał.

 

7. $%#^*@!!!! Dosyć tego te kilka mhz. więcej nie robi róznicy, sram na te durne wyniki w Super PI itp. 2700 w zupełnosci wystarczy.

 

Cyzli jednym słowem ołówkiem to mozna sobie jakieś zwierzaczki narysować a nie mada robić :D . Gdyby były wątpliwości - mod próbowałem robić na ołówku HB. Nieco zatemperowanym.

 

Może kiedyś to zrobię (ale już lakierem) ale raczej dam sobie spokój. Może za ten czas wyjdzie lepszy biosik (patrz petycja).

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fuck!

to jednak nie wina cool & quiet

chodzi mi o zawiasy kompa

znowu sie zawiesil, tylko poprostu dluzej trzebab ylo czekac

 

 

co obstawiacie? proc czy plyta?

 

--

proc: Athlon 64 3000+ x939

plytal: asrock 939dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolesiowi złożyłem kompa na tej płycie. I dzisiaj właśnie przyszły do niego pamięci. Zamówiłem - wydawało mi się - takie same, tanie Corsair'y Value Select, a okazuje się, że te zamówione są jednostronne (moje dwustronne). I tak zapiąłem je narazie do swojego kompa i mam 4x512 w dualu. Tak do testów. Narazie chodzi to kilkanaście minut

Mam pytanie, czy warto wogóle rozważać mieszanie takich pamięci?

Zastanawiałem się, żeby kupić jeszcze jeden komplecik na spółe, żebyśmy mieli po 3x512, no ale w tej sytuacji mam wątpliwości 8|

Moje są z lewej.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawilo sie pelne review na OCWB 939DUAL-VSTA:

 

wstęp:

 

http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/939dual-vsta/g1.htm

 

 

i benchmarki:

 

http://www.ocworkbench.com/2006/asrock/939dual-vsta/b1.htm

 

 

//EDIT

 

"From my understanding, current 939Dual-SATA2 will be able to run VISTA but on board audio will not be compliant to VISTA requirements and you will only get stereo sound instead of the 7.1 ch audio."

 

troche zal co nie.

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakie są te BIOS'y beta? Opłaca się wygrawać je do mobo? Czy też nie? Pytam się, gdyż kilka dni temu zakupiłem ASrock płytę główną, a do tego AMD 64 3500. No i rzecz oczywista jak to zwykle bywa z produktami AMD chciałem zobaczyć na ile mi powzoli się wkręcić procek na tej płycie. Słyszałem, a raczej czytałem, że najlepszym BIOS'em do niej jest 1.80. Więc wgrałem go. Ale podczas o/c procka szału nie zauważyłem. Udało mi się uzyskać około 2,55GHz stabilnej pracy. Wyżej już nie mogłem bo pamiątki nie dawały rady. Więc zmieniłem w ustawieniach na ddr333 i zacząłem tylko procek wysokim FSB kręcić. Doszedłem do jakiś 2,6GHz i wielka kupa. Przy około 2,7GHz już przed ładowaniem systemu restarty notował komp. Napięcie na procku było 1.45V. Więc reasumując czy muszę jednak robić v-moda czy istnieje jakaś inna metoda ustawienia parametrów kompa. Czy też te BIOS'y beta coś by pomogły? Aha HTT miałem ustawione 800 jak i 600 zarówno w CPU-SB i SB-NB. A mój procek to AMD 64 3500 Venice i dokładnie to co spisałem z niego:

ADA3500DAA4BW

LE8CE 0628CAB

X107276G60627

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze, byłem dziś z moją "uszkodzoną od nowości" płytką, w sklepie, w którym ją kupowałem, kupiłem tam również razem z płytą procka Venice'a 3000+. Sprzedawca podpiął ją na moich oczach, włożył venice'a 3200+ którego miał pod ręką i hulała płyta. Szkoda, że nie widzieliście mojej miny, tłumaczyłem w sklepie, że podpinałem ze 30 razy, śrubokręt przykładałem i echo. Powiedział mi, że inny podzespół może być walnięty. Więc na myśl przyszedł mi zasilacz Chieftec HPC 420 DF, bo na configu jak w sigu na 12V mam 12,56. Więc wróciłem z centrum miasta do domu po owego Chiefteca, spakowałem go do pudełka i zawiozłem do sklepu, w którym go kupowałem. Poszedł do reklamacji, opisałem problem itp. Następnie w tym samym sklepie kupiłem Modecoma MC 350 by FSP i uhahany wróciłem do domu. Podpinam Fortrona (bo Fortron=Modecom) pod Asrocka i Venice'a 3000+, wkładam tego Fx 5600 i echo, tak samo jak na Chieftec'u. Swoją reakcję wolę zmilczeć. Powiem tyle, że sąsiedzi prawdopodobnie słyszeli jak przeklinałem. Wydałem niepotrzebnie ponad 100 zł na Fortrona. Najprawdopodobniej procek jest walnięty, bo dziwne, żeby ten śmieć Fx był niekompatybilny, to nie wchodzi w grę. No poprostu lol totalny i lol roku. Jutro biorę tego Fortrona, shita fx'a, mobo i cpu, do sklepu w którym zakupiłem mobo i cpu. Ciekawe co będzie walnięte. No to jest poprostu jakiś ewenement. Chyba 1 osobą jestem na tym forum, której się "takie coś" przydarzyło. Piszę teraz z kompa, tego co w sigu, podpiąłem tego Fortrona, zmierzyłem napięcia i na +12V mam 12,30 więc lepiej niż na tym Chieftecu made by Sirtec. Sam już nie wiem co myśleć, poprostu lol i tyle. Doszedłem do wniosku, że nie sprzedaję starego mobo, cpu i grafy, tylko zostawiam i robię 2 PC, skoro mam już Fortrona.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogłem, stało się tak a nie inaczej. Przynajmniej mam gwarę, sklep 20 min jazdy tramwajem od domu. Jutro dzień sądu ostatecznego. Ciekawe co jest walnięte. Life is brutal. Ale ja się nie poddaje. Zasiłka będzie do 2 kompa, tak jak już wspomniałem wcześniej. A jak tylko wsio będzie hulać, to AC Freezer 64 Pro i dojeżdżam tego Venice'a. Nie ma bata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...