Skocz do zawartości
s0lid

2012

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko przedstawiłem opcje która według mnie może być tak samo prawdopodbna jak przedstawiona przez Ciebie teoria o pływach :wink: Nie neguje twojej jedynie przedstawiam swoją. A jedyną drogą do dojścia do czegoś jest wysłuchanie wszystkich opcji i wywnioskowania czegoś samemu.

Stare pisma hinduskie mówią inaczej niż dzisiejsi naukowcy. I stąd między innymi ta dyskusja. Ty udowadniasz coś innego i ja coś innego. Mamy takie same prawdopodobieństwo że nasze zdania są nie warte niczego.

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi chodziło o piramidy.Bo IGI pytales po co je zbudowali.Wedlug nauki juz wiemy po co je zbudowali. Grób godny faraona.Ale odsyłajac do lektury paleo mam na mysli wiele innych hipotez po co zostały zbudowane.A Ty nawet nie chcesz do nich zajrzec.Nikt sie tutaj jednostronnie nie ukierunkowywuje.Rozwazamy tylko rózne ciekawostki, mity, legendy pisma nawet ze starozytnych Chin.Co w tym złego.Nikt nie neguje tego co naukowcy sądzą na temat pewnych spraw.Od tego sa naukowcami.Ale biorąc pod uwagę ze w naszej galaktyce istnieje jeszcze nie jedna inteligetna cywilizacja mozna sobie gdybac i hipotezowac przypatrujac sie temu co sie wokół dzieje.Wiekszej czestotliwosci pojawiania sie niezidentyfikowanych obiektów . itd itd.Od tego jest paleo.Ona nie narzuca.Ona pozwala na stawianie hipotez na podstawie tego co nas otacza, otaczało w przeszlosci.

Edytowane przez VorTeX[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisalem - czytalem ksiazki Danikena w mlodosci - jedna znalazlem moge ci pogonic ;) "Kosmiczne miasta w epoce kamiennej"

 

Pamietam ze wtedy zrobily na mnie wrazenie - bylem mlody mialem chlonny umysl na takie teorie, (archiwum x i te sprawy ;)

Teraz tez jestem mlody ale na pewne sprawy patrze juz z innej perspektywy - zanim o czyms orzekne najpierw czytam szukam analizuje.

 

Bardziej przemawia do mnie nauka niz gdybanie.

Nauka nie wyrokuje na podstawie przekazow starozytnych itd - ona po prostu bada czy bylo tak a nie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piramid - przypominam, ze kontynenty sie poruszaja (ok. 1cm na rok, wiec przez powiedzmy 3k lat Afryka sie przesunela o 30 metrow) - w takim razie skad te super-precyzyjne wyliczenia? Teraz akurat sie zgadzaja, ale 3 tysiace lat temu? albo za 1000 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piramid - przypominam, ze kontynenty sie poruszaja (ok. 1cm na rok, wiec przez powiedzmy 3k lat Afryka sie przesunela o 30 metrow) - w takim razie skad te super-precyzyjne wyliczenia? Teraz akurat sie zgadzaja, ale 3 tysiace lat temu? albo za 1000 lat?

1635290[/snapback]

może właśnie w tym tkwi jakaś przesłanka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokość 137 m co daje 137 mln km ziemia najbliżej słońca jest 147 mln km. Hym dalej południki zawsze dzielą Ziemie na równe połowy ;]. Policzyłem obwód długości boków:

 

* zachodni- 230,357m

* wschodni- 230,391m

* północny-230,251m

* południowy- 230,454

podzieliłem z wysokością razy 2 nie wyszła mi liczba PI. Może mam złe dane?. Jak się buduje taką budowlę chce się aby była widoczna :>? Praca przy budowie pracowało tam ok 20 tyś osób ! (mało ?? armie po tyle nie miały ??) cały Egipt pracował + niewolnicy! Chiński mur też jest gigantyczny i jakoś go ludzie zrobili. Masa Ziemi jaka ona jest według tych zapisków(nie wiem czy czasem nawet Archimedes jej nie wyliczył ) :>? Jaki punkt ciężkości (z tymi kontynentami nie rozumie) :>? Chwila ;] odległość do środka Ziemi czyli :>? jądra ?(zawsze ta odległość jest taka sama no może różnica 1-2 km bo Ziemia nie jest kulą, zastanawiam się jaka jest odległość piramidy do bieguna ale jakiego magnetycznego czy geograficznego? ) Sztolnie oświetlano za pomocą luster. Drzewa były używane wielokrotnie + używali oliwy i środków wspomagających przesuwanie.

A co do księżyca myślałem że on jest zbudowany z takich samych skał jak ziemia :|. Że nawet datowanie tych skał to potwierdza :| i skład chemiczny. (Jak napisał IGI)

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piramid - przypominam, ze kontynenty sie poruszaja (ok. 1cm na rok, wiec przez powiedzmy 3k lat Afryka sie przesunela o 30 metrow) - w takim razie skad te super-precyzyjne wyliczenia? Teraz akurat sie zgadzaja, ale 3 tysiace lat temu? albo za 1000 lat?

1635290[/snapback]

Eee tam nie znacie sie. Egipcjanie w wieku 1 roku juz chodzili do żłobka a w wieku niecałych dwóch lat juz składali aplikacje na studia :lol: to była bardzo mądra cywilizacja.Matma w jednej łapie, astronomia w dwóch łapach, o fizyce nie wspominajac.A tak powaznie to biorąc pod uwage teorię iż egipcjanie sa potomkami atlantów a atlanci przylecieli z kosmosu to juz by wiele wyjasniało.Ale tak nie jest bo nauka mowi inaczej a nawet jak beda dowody ze tak bylo to nigdy nie przyjmie tego do wiadomosci bo tak jak wyzej ktos napisal musialoby to zmienic historie ludzkosci na przełomie tysiacleci.Biblia, stworzenie człeka etc etc

 

P.s - a skoro ksiezyc jest z ziemi to znaczy ze przypieprzyło nam nibiru albo jego satelita (planeta zderzenia u Sumerów) po czym wyrwał sie kawał lady sie rozjechały pod oceanem jest dziura , wszystkie cywilizacje co wyparowały siedzą teraz na Nibiru w raz z Bogami i przyjdą sądzic zywych i umarłych a królestwu nie bedzie konca.I wracamy do tematu Nibiru. Teraz mnie linczujcie :))))))))

 

Costi napisał:

 

Teraz Vortex to nie zrozumialem... nabijasz sie z wlasnych teorii, ktorych jeszcze przed chwila tak zaciekle broniles?

COOOSTI TO BYŁ ZART ZEBY TROSZKE SYTUACJE ROZŁADOWAC WIDZISZ ZE CIE ZARAZ TUTAJ ZJEDZĄ>>>co sie tak dziwisz...nie doczytałes momentu "A TAK NA POWAZNIE??"

Edytowane przez VorTeX[PL]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VorTeX[PL] :| no teraz mnie ekhm te zderzenie było na początku powstania Ziemi, nie było wtedy mowy o życiu (prostym). Nie którzy stawiają na pewną Planetę która jako 1 w naszym układzie kręci się w 2 stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co 12 tys lat jest zjawisko zwane precesja, ale tez co 12 tys lat zbliza sie takze planeta Nibiru czyli to sie pokrywa i wlasnie ten czas nadchodzi, (...)

1634736[/snapback]

przeczytaj

http://pl.wikipedia.org/wiki/Precesja

btw jaki zwiazek ma precesja ze zblizajaca sie planeta?

precesja trwa 26tys lat (wzasadzie zakreslenie pelnego okregu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliscie o Galactic Federation of Light.Wiecie po co ufo na ziemie przylatuje? Wiecie ze kiedys ziemia miała zostac całkowicie zniszczona? I że Marduk wciąz do tego dązy? Stworzyciele cywilizacji ziemskiej zasiadają w GFoL i trzymają wszystko w swoich rękach, i nie pozwolą na przejecie ziemi przez zło dlatego ze my mamy ich geny a oni mają od nas złoto.Wiem ze brzmi to jak star trek :] ale ja w to wierzę mozecie sie smiac drwic, przedstawiac naukowe dowody itd itd Wieczorem dam wam link do amerykanskiego forum gdzie ludzie równiez sie tym interesują i jest to szczegółowo opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vortex dosyć!

 

Dosyć mam gloszenia tego Waszego New Age. Topic jest jak narazie moj i sobie nie zycze. Nie chce aby pozniej jakies mlode/slabe umysly chapały to a tylko dlatego, że założyłem ten temat. Jak masz zamiar gadać o bogach, wymianie na złoto (lol, tak, aqrat ziemia ma tylko złoto) to załóz temat. Można dyskutowac na temat piramid, obcych cywilizacji, ale nie ze bogowie latają na planecie.

 

Naprawde nie widzisz ze to co zaczynasz wyznawać jest zbyt łatwe? Zbyt fajnie sie wszystko zazębia? Wierząc w to idziesz na łatwizne?

 

Co ja o tym mysle. Dla mnie ufo to diabeł. Wiadomo - diabeł za głowny cel ma odwieźć ludzi od Boga. W dzisiejszych czasach, czasach w ktory ma zebrać największe żniwo, nikt by nie uwierzył w kudłacza z rogami, biegającego z ogonem. natomiast w dobie dzisiejszej technologi, nauki, obserwowania kosmosu i tych wszystkich bajek, sposób odwrocenia ludzi od Boga, ktorym jest UFO jest strzałem w dzisiątke. Juz wystarczy sie rozejrzec ile ludzi zaczyna wierzyć, ze jestemy tworem kosmitów, ktorzy przylecieli skolonizować tą planete, dla ktorych jestesmy rasą niewolnikow itp. Ze byly jakies bostwa ale to tak naprawde astronauci z odleglych planet. Niestet, straszne jest to jak ludzie to chłoną.

 

Ale podstawowe, PIERWSZE, przykazenie z dzisięciu przykazań

 

Nie bedziesz miał bogów cudzych przedemną.

 

Jest jeden Bóg! Dlaczego Kod Bilblii o obcych mowi "demoni, słudzy szatana"?

--> http://www.exodus2006.com/fab/aliens.htm

 

Dlaczego jak pewnego farmera, gdy chciało go porwać ufo, a on ukląkł i z krzyżykiem na szyi zaczoł sie modlić - Ci go nie tkneli i odlecieli?

Dlaczego symtomy ludzi porwanych przez ufo są takie same jak symtomy opetanych przez diabła i na jedne i drugie działa akt egzorcyzmu?

 

To jest jeden z ostatnich testów. Na bauwochwalstwo. Jedni odrocą się od Boga idąc za pieniądzem (a pisze w Apokalipsie wyraźnie, ze Ci co przyjmą znak, ktory bedzie jedyną mozliwosci by kupic i sprzedac - bedą potępieni), inni odwrócą sie od Boga podążając w strone bożków z innych planet.

 

Wiec powtarzam. Nie mam zamiaru wysluchiwać tutaj o bogach z nibru. Moze tam coś jest, moze ta planeta specialnie zostala stworzona tak, aby ludzie mowili "to nie Bóg sprowadził na nas potop, jego nie ma, to Nibru i bogowie z Nibru" Ale to Bóg sworzył nibru, a bogów na niej nie ma. Ewentualnie jakies istory, ale nie bogowie. Jak macie zamiar to glosic nadal to zalozcie swoj topic.

 

Mozecie sobie nazywac mnie jak chcecie - np ociemnialy chrzescijanin z zamknietymi horyzontami. Ale niestety, to jest moja wiara, czy Wam sie podoba czy nie. Piszecie wiele mądrych rzeczy i dobrze by było zebyscie to kontynuowali, ale gloszenie o bogach, Marduku ktory tez pewno ma boska moc to juz przesada.

My chrzescijanie mamy kilka nakazow. Jednym z nich jest gloszenie Slowa Bożego. Nie potrafie tego robić. Ale to zmienia faktu, że bede pozwalał na zagrywki, ktorych skutek jest wprost przeciwny, odwrocenie od Boga - przynajmniej nie w moim temacie.

 

Mowisz ze trzeba byc otwartym na to, co moze byc mozliwe. Tak, oczywiscie! Ale trzeba to analizować z rozwagą. Wielu juz przyjeło, ze Anauki, Marduki itp to bogowie. Nikt nie pomyslal, ze specialnie zostali stworzeni aby sprawdzic czy ludzie nie przestrzegają podstawowego przykazania. Pomyśl o tym :>

 

Pozdrawiam

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest jeden Bóg: :wink:

 

(I Mojż. 1, 26) czyli (Ks. Rodz. 1, 26)

A wreszcie rzekł Bóg: <<Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam>>.

 

Czy mi sie wydaje czy 'jedyny' Bóg wypowiada sie tutaj w liczbie mnogiej ?

 

(I Mojż. 3, 22) czyli (Ks. Rodz. 3, 22)

Poczym Pan Bóg rzekł: <<Oto człowiek stał się taki jak My>>.

 

Sie powtarza ??? :D

 

(I Mojż. 6, 1) czyli (Ks. Rodz. 6, 1-2)

A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. Synowie Boga, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.

 

Kto mi powie jacy to byli Synowie Boży? Dawny Izrael miał przecież tylko jednego, nietykalnego Boga.

 

(I Mojż. 6, 4) czyli (Ks. Rodz. 6, 4)

A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły.

 

Skoro wierzycie w Boga to czy uznajecie to że giganci istnieli? Przecież święta Biblia o tym mówi. Że byli potomkami Synów Boga czyli mieli w sobie po części boską krew? Czemu nikt o tym nie wspomina? Herezje? Raczej paranoja i obłuda.

 

(I Mojż. 6, 6) czyli (Ks. Rodz. 6, 6)

żałował (Pan), że stworzył ludzi na ziemi i zasmucił się.

 

Żałował? Nie rozumiem. Przecież Bóg jest nieomylny. Zasmucił się? A ja myślałem że jako istota doskonała nie może być smutny i żałować swoich czynów. Czyżby nie przewidział postępowania człowieka? Czyżby był aż tak 'ludzki' jak my?

 

(I Mojż. 6, 8 ) czyli (Ks. Rodz. 6, 8 )

[Tylko] Noego Pan darzył życzliwością.

 

Pupilek? A ja myślałem że Bóg kocha wszystkich tak samo.

------------------------------------------------------------------------

 

Teraz możecie mnie spalić na stosie. :D

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie udowodniono aby ufo porywało ludzi. Te wszystkie nocne porwania z tego co się dowiedziałem są zakłuceniami snu. (człowiek zyskuje tylko świadomość ale jest sparaliżowany (cały umysł się nie przebudził) zrobiono już testy w kontrolowanych warunkach) gdzie uzyskano takie "porwania"czyli obecność kogoś "obcego" obok). Za to odpowiada ludzki umysł. Co do Bibli a słyszałeś coś takiego jak trójca św :>? Pozatym ten fragment tyczy się najprawdopodobniej Aniołów (wtedy co poniektórzy zostali strąceni). Nie jestem teologiem ;] najciekawsze dla mnie jest to jak brzmi ten tekst w orginale:). Jak narazie wytłumaczyłem pare rzeczy z new age.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys dawno temu gdy chodzilem jeszcze na religie ksadz tlumaczyl ze byl Bog Arhanily i Anioly i z tad ta liczba mnoga.

 

biblijny waz to przeciez szatan a jak powszechnie wiadomo szatan jest upadlym aniolem wiec aniolowie byli przed ludzmi czyli Bog nie byl sam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie tylko czy Trójca Święta jest wspomniana w Biblii. Nie neguje że nie ma ale jestem ciekawy. Nie studiowałem jeszcze dogłębnie całego pisma 'świętego' ale może ktoś z Was ma jakiś cytacik :wink: Owa Trójca może być wymysłem ludzkim tak samo jak Niebo, Piekło czy Czyściec, które są jedynie wymysłem ludzkim i dopasowaniem do panujących dogmatów, a nie mającym potwierdzenia w Biblii.

 

edit:

Chwilka szukania i już mam odpowiedź :D Kocham gugle :wink:

 

Nowy Testament nie zawiera określenia "Trójca Św."

Znalazłem jeszcze że to jednak na poszczególnych soborach dodawano pokolei osoby i w ten sposób powstała dzisiejsza Trójca :wink:

 

Akurat w tym wypadku nie można tłumaczyć wypowiedzi Boga w liczbie mnogiej jako Trójca Święta.

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, a Trojca to nie Ojciec, Syn i Duch Swiety?

 

Wydaje mi sie, ze w Starym Testamencie mowienie o Synu Bozym jest troszke nie na miejscu - szczegolnie, ze jesli dobrze pamietam Bog w trech osobach pojawia sie dopiero w Nowym Testamencie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST JEDEN BOG <---- i to jest prawda (jako chrzescijanin w to wierze)

 

A co do teori konca swiata to "Nikt nie zna dnia ani godziny".

 

Najpierw odpowiedzcie sobie na pytanie czym dla was jest koniec swaita??

Dla mnie jest on sadem ostatecznym, dla np. naukowcow moze on byc kolejna epoka lodowcowa, a jeszcze dla innych rozpierdzieleniem naszej planety przez kosmitow/zderzenie sie z inna planeta/czym tam chcecie. Teori jest wiele

 

Slyszalem kiedy taka historie ze w niebie bylo ok 100 000 dusz sprawiedliwych ktore spadly na ziemie. Kiedy ostatnia dusza sprawiedliwa powroci do nieba, wtedy nastapi czas ostatecznego sadu. Taka mala historyjka ;)

 

A co do tych wszystkich teori spiskowych to prawdopodobnie one powstaly bo i tak nikt nigdy nie wierzyl i nie ufal rzadowi.

 

I jeszcze jedno: po co wam jest wiedziec kiedy nastapi koniec swiata? Chcecie sie jakos do tego przygotowac mentalnie/duchowo/cielesnie? Przed przeznaczeniem nie bylo, nie ma i nie bedzie ucieczki. Co sie ma stac to i tak sie stanie.

 

THX za wysluchanie tego jakze glupiego wywyodu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Testament wyraźnie uczył, że istnieje tylko jeden Bóg: "Jahwe jest Bogiem, a poza nim nie ma innego" (Powt. Pr. 4:35; por. też Wyjścia 20:3; Powt. Pr. 32:39; 1 Król. 8:60; por. też Hebr. 1:8-9; Tyt. 2:13; Fil. 2:6; Jan 20:28; Obj. 19:19 i 22:9; Jan 1:18; 1 Jana 5:20 i inne).

To odnosnie "bogow"

 

W innych zaś tekstach Bóg mówi o Sobie jako "My": "Uczyńmy człowieka na Nasz Obraz, podobnego nam" (Rodz. 1:26); "Oto człowiek stał się taki jak My" (Rodz. 3:22); "Zejdźmyż tedy i pomieszajmy tam ich język, aby jeden nie rozumiał drugiego" (Rodz. 11:7); "I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by nam poszedł?" (Izaj. 6:8).

Niektórzy utrzymują, że użyta tutaj liczba mnoga jest wyrazem tzw. pluralis maiestaticus, czyli formy, jakiej używa osoba panująca, albo też formy, jakiej używa autor książki lub artykułu. Inni sądzą, że Bóg mówiąc "My" mówił o sobie i o aniołach Go otaczających. Ale wielu teologów rozumie te wersety jako wskazujące na wielość.

 

Wielość ta występuje jeszcze wyraźniej w Nowym Testamencie: "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga" (Jana 1:1-2). Mowa jest wyraźnie o dwu istotach Bożych, a kontekst wskazuje, że chodzi o Boga Ojca i Jezusa Chrystusa.

 

 

http://www.bracia.dekalog.pl/odkrycie/traktaty/trojca.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a kontekst wskazuje" , "inni sądzą" to mi sie najbardziej podoba :D

Może jedyny Bóg był komunistą ??? :lol: My władza, wy towarzysze :lol:

Stalin i Lenin też używali liczby mnogiej w sensie liczby pojedynczej :wink:

Dla mnie marne wytłumaczenie.

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie tak samo jak i twoje - dlaczego nioe odniosles sie do pierwszego cytatu ?

 

Stary Testament wyraźnie uczył, że istnieje tylko jeden Bóg: "Jahwe jest Bogiem, a poza nim nie ma innego" (Powt. Pr. 4:35; por. też Wyjścia 20:3; Powt. Pr. 32:39; 1 Król. 8:60; por. też Hebr. 1:8-9; Tyt. 2:13; Fil. 2:6; Jan 20:28; Obj. 19:19 i 22:9; Jan 1:18; 1 Jana 5:20 i inne).

dlaczego uprawiasz demagogie poslugujesz sie latwymi argumentami a kontrargumenty przemilczasz ?

 

Zreszta dekalog tez wspomina o jednym bogu ...

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg i Słowo ;] zauważ to jest przekład z obcego języka. Pisane w dawnych czasach, jaki jest język staropolski ? Jest wiele w nim ciekawych form językowych. Pozatym liczba mnoga była używana przy władcach często ;].

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika z tego że w piśmie świętym występują niemałe sprzeczności. Raz jest jeden Bóg a raz ten 'jeden' Bóg przemawia w liczbie mnogiej. Akurat na to nie mam prostej odpowiedzi. Nie przemilczam kontrargumentów. Po prostu pisze akurat o tym o czym wiem więcej :wink:

Edytowane przez smasher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...