Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wyrzucam do szuflady dzis Akase Amber, przy Fanderze 92 mm @ 1600 obr/min nie moge zniesc jej terkoczacych lozysk. Dzis w nocy mnie to bardzo denerwowalo. :angry: CRT tez mnie wpienia bo slysze jak cos tam tak cicho piszczy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zachowuje sie fander w zetsawie z chłodnicą? mam crystal'a , który jest taki niby ultra cichy, ale jednak dopiero przy 5v jest calkiem spoko, przy wiekszych slychac coraz wiekszy szum, jak wentyl przez nic nie dmucha czy ciagnie jest cichszy, ale nadal nie jest ultra cichy, do tego na 5v to ledwo wieje, jak u was fandery zachowuja sie na chlodnicy, wiem ze to co slysze toraczej szum powietrza, ale jednak jest denerwójący

Dziwne pytanie.

 

Fander w "zestawie z chłodnicą" będzie naturalnie "głośniejszy", gdyż powietrze przepływające przez finy będzie szumieć. Nie ma to naturalnie nic wspólnego z samym wentylatorem. Dodatkowo, jeśli zrobisz shroud'a, tak by wentylator był oddalony od powierzchni chłodnicy o ok. 3-4cm to pozbędziesz się całkowicie dźwięku związanego z przepływem powietrza przez finy, a idealnie ciche łożyska fandera zadbają o komfortową pracę całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fander 120mm to dobry wiatrak, ale bez zadnej rewelacji. wydaje mi sie ze glacialtech 120 puszczony na 7v jest lepszym wyborem jesli chodzi o wydajnosc/cisza. na plus dla fandera przemawia potencjometr. cena fander jest jednak nieco wygorowana. dziwna w przypadku fandera jest specyfikacja:31CFM na min obrotach??? przeciez on na min prawie nic nie dmucha, jak to sie ma do 37CFM glacialtecha, ktory ma przyzwoita wydajnosc na pelnych obrotach??

 

aha zapomnialem dodac jeszcze, ze produkowac wiatrak z takim pudelkiem jak fander, to wstyd :-)

 

ja na ich miejscu wolabym sprzedawac bez pudelka niz tak jak teraz

Edytowane przez druid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...przeciez on na min prawie nic nie dmucha..

Prawie? Tnz ile wyszlo Ci z pomiarow...?

 

 

aha zapomnialem dodac jeszcze, ze produkowac wiatrak z takim pudelkiem jak fander, to wstyd :-)

Tak, pudelko to jedna z najwazniejszych spraw...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fander 120mm to dobry wiatrak, ale bez zadnej rewelacji. wydaje mi sie ze glacialtech 120 puszczony na 7v jest lepszym wyborem jesli chodzi o wydajnosc/cisza. na plus dla fandera przemawia potencjometr. cena fander jest jednak nieco wygorowana. dziwna w przypadku fandera jest specyfikacja:31CFM na min obrotach??? przeciez on na min prawie nic nie dmucha, jak to sie ma do 37CFM glacialtecha, ktory ma przyzwoita wydajnosc na pelnych obrotach??

 

aha zapomnialem dodac jeszcze, ze produkowac wiatrak z takim pudelkiem jak fander, to wstyd :-)

 

ja na ich miejscu wolabym sprzedawac bez pudelka niz tak jak teraz

Hahaha to mnie teraz rozbawiłeś.. mialem glaciala od kumpla na kilka dni.. pomiary i te sprawy wiadomo, jak w poprzedniej recenzji... glacial to nie jest az tak dobry wiatrak jak fander i oczywiscie bez zadnej rewelacji.

btw fander mocno wieje na min jak na taki poziom wydawanego dzwieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fander 120mm to dobry wiatrak(...)

 

aha zapomnialem dodac jeszcze, ze produkowac wiatrak z takim pudelkiem jak fander, to wstyd :-)

 

ja na ich miejscu wolabym sprzedawac bez pudelka niz tak jak teraz

Ten post mozna traktowac cos z pogranicza czarnego humoru. Humoru, bo jest zabawny a czarnego bo mija sie z prawda w kazdym zdaniu, ktore napisales. Ludzie, coscie sie przyczepili pudelka ? gdybym patrzal na pudelko nigdy niekupilbym np Logitecha UltraX Flat OEM :mur:

 

Ale najsmieszniejsze jest, ze uwazasz, ze cena za Fandera jest wygorowana. Glacialtech....na pralke to sobie przyklej :rolleyes:

Edytowane przez Soldier666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak cieta i trafna riposta :mur:

 

Porownanie fandera do glaciala to jedne z czestszych poriwnan (po akasie). Z moich obserwacji ( a mam oba wentyle) fander jest lepszy. Wieje mocniej przy niskim poziomie halasu. (+potencjometr).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden wiatrak oparty na lozyskach kulkowych nie moze byc porownany pod wzgledem ciszy do wiatraka na lozysku slizgowym. Kulki zawsze beda halasowac podczas pracy. Slizgowe lozyska sa skolei mniej trwale od kulkowych. Ceramiczne lozysko slizgowe to udany kompromis miedzy trwaloscia a cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 2 Fandery 120. Jeden na Scythe Ninje, drugi jako wwiewajacy. Jestem bardzo zadowolony z kultury pracy, a przy tym wydajnosc jest iscie powalajaca.

Wiem, ze to malo miarodajne, bo wiele zalezy od czynnikow innych niz sam wiatrak, ale mam teraz przy 1.47v w stresie (Spi 32M, a wiec tylko grzanie CPU, bez grafiki) 38'C przy obudowie zamknietej, a 36 przy otwartej. Wprawdzie to wyniki z maksymalnych obrotow, ale na nizszych takze jest swietnie pod wzgledem glosnosc/wydajnosc. Dodam moze jeszcze, ze Venice posmarowany jest jakims glutem bialym, ktorego to dostalem wraz z coolerem... Zagubil mi sie gdzies Ceramique kiedy skladalem sprzet :?

Najnizsze odnotowane obroty na panelu AeroCool Gatewatch to ok. 300 obr/min, najwyzsze 1700, normalnie wiatraki pracuja caly czas na 900. Polecam Fandery, super sie sprawuja.

 

PS. Moze komus przyda sie informacja ze dosc latwo i w miare trwale (zeby zmazac potrzeba wody z mydlem i dosc mocnego szorowania) mozna pomalowac ten nieciekawy bialy plastik jakims zakreslaczem (flamastrem) odblaskowym. Probowalem troche z pomaranczowym i w UV efekt bardzo fajny. Moze potem zrobie jakas fotke dla przykladu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zastosowałem fandera 120mm zamiast 92mm wiatraka we freezerze 64 PRO, na minimalnych obrotach fander chłodzi całość tak jak freezerowy wiatrak tylko że na max obrotach, a wiadomo jak chodzi freezer na maxymalnych - nie jest taki przyjazny dla ucha

 

oba jak sprawdzałem na minimalnych obrotach gdzie są cichutkie - Fander wieje i jest chłodniej o 6stopni od freezera

 

i jest poprostu cisza i ta wydajność mi sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie do Zenfista. Czy Fandery dajecie do sklepow z kompletem srubek do zamontowania w obudowie ? Bo juz drugi raz kupilem w Komputroniku i Pan poinformowal mnie, ze Fandery w zestawie srubek nie maja :blink:

Sprawdzimy to. Zarzuć adres na PW. Doślemy Ci dwa komplety śrubek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy fandera 92 moze mi powiedziec, czy ma on dokladne 92 mm szerokosci?(chacialbym go zamontowac zamiast 80, a mam 93,5mm) A moze gdzies zanjduje sie rysunek z wymiarami? Przydalo by sie cos takiego, poniewaz musze ciac obudowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz neotec v4200 kupiłem go z myślą o ciszy lecz nie jest cichy nie wiem co jest :( czy mogę zamontować fandera 120 do tej zasiłki ? Co z gwarancją będzie?? A chce zapuścić tego fandera na min w zasilaczu nie sapali się??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z posiadaczy fandera 92 moze mi powiedziec, czy ma on dokladne 92 mm szerokosci?(chacialbym go zamontowac zamiast 80, a mam 93,5mm) A moze gdzies zanjduje sie rysunek z wymiarami? Przydalo by sie cos takiego, poniewaz musze ciac obudowe...

szerokosc 92.56 i wys. 92.34 mm (wg. mojej suwmiarki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz neotec v4200 kupiłem go z myślą o ciszy lecz nie jest cichy nie wiem co jest :( czy mogę zamontować fandera 120 do tej zasiłki ? Co z gwarancją będzie?? A chce zapuścić tego fandera na min w zasilaczu nie sapali się??

jak lap w elektronike nie wsadzisz to mozesz sobie wymieniac wentyl do woli. sam tak kiedys zrobilem. nie wiem tylko czy polityka gwarancyjna dla neoteca sie nie zmienila, wiec lepiej ich zapytaj, bo ja nie mam neo juz dobre 6 mcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lap w elektronike nie wsadzisz to mozesz sobie wymieniac wentyl do woli. sam tak kiedys zrobilem. nie wiem tylko czy polityka gwarancyjna dla neoteca sie nie zmienila, wiec lepiej ich zapytaj, bo ja nie mam neo juz dobre 6 mcy.

A czemu zmieniłeś?? Pogadam tam z nimi i zobaczę. A jak myślicie fander na minimalnych obrotach schłodzi V4200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o 92 mm Coolinkach ??

Sprawdzal ktos moze a akcji X9-1100 i VS9-1900 - jakie sa roznice w glosnosci i wydajnosci ? Warto dac te kilka zl wiecej za model z regulacja ?

Planuje zakup 2 no gora 3 takich do obudowy Chiefteca CX-01 - na prawy bok do chlodzenia dyskow i zasysania zimnego powietrza na na tyl juz ida do mnie Arctic Cooling FAN TC PRO 2x80 jako wyciag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś a'la Fander, dla niektórych lepszy, dla niektórych gorszy. Zależy po co Ci wentyl, chcesz ciszę czy wydajność?

Te wentyle maja wtlaczac zimne powietrze do obudowy - beda na prawej sciance w Chieftecu CX-01 a wiec jeden bedzie chlodzil dyski a drugi tylko wtlaczal zimne powietrze - wiec potrzebuje ciszy i jak najlepszej wydajnosci jaka moze byc przy zachowaniu ciszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wentyle maja wtlaczac zimne powietrze do obudowy - beda na prawej sciance w Chieftecu CX-01 a wiec jeden bedzie chlodzil dyski a drugi tylko wtlaczal zimne powietrze - wiec potrzebuje ciszy i jak najlepszej wydajnosci jaka moze byc przy zachowaniu ciszy

 

A kto by nie chciał najlepszej wydajnosci prz zachowaniu ciszy - jeszcze taka rzecz nie powstała co by mocno wiał a była idealnie cicha - fander to kompromis miedzy ciszą a wydajnoscia. Jak zamówisz to będziesz zadowolony !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom fander mocno wieje na min obrotoach. Bedziesz zadowolony w 100%. Dzisiaj jade do angeli kupic kilka rzeczy, moze wezme na warsztat revolteca airguarda 120mm i napisze kolejna czesc wielkiego testu :)

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował włożyć Fandera 92 do koszyka z dyskami jaki jest m.in. w obudowach Chiefteca, jeżeli tak to czy się zmieścił ?

Ja chce sprobowac wentyle bede mial w przyszlym tygodniu - budka Chieftec CX powiem chociaz czy daje sobie rade bo koszyka w CXach na dyski nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował włożyć Fandera 92 do koszyka z dyskami jaki jest m.in. w obudowach Chiefteca, jeżeli tak to czy się zmieścił ?

po wyjęciu tego przydatnego badziewka do szybkiego wkladania wentyla 80mm wygląda to tak ;)

 

fotka na szybko :)

Dołączona grafika

 

 

Jeszcze ma sporo miejsca fanderek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...