Skocz do zawartości
aerial

Fander 92mm / 120mm (13.9db / 15.1db) ?

Rekomendowane odpowiedzi

Do gniazda 3pin (inne: druga 120 i 92 działają ok)

 

p.s. Ile czeka się na wymiane ?

 

EDIT:

 

Już wiem chyba dlaczego. Miałem podpięty pod Fan 2 a w biosie było ustawione że od 35C (PWMIC) wzwyż włącza dopiero obrpty na maxa. Zmieniłem wartość na 25C i narazie jest ok. :)

Edytowane przez G-Dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis od Zenfista dostalem paczuszke z 2x Fander 120mm

 

i powiem wam ze to jest BYYDLE :D

 

wszystko jak najbardziej okey polecam fanderki :P mam juz 2x92 & 2x 120 :D super sprawa...

 

jakk kupowac to tylko u Zenfista!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 fanderki 92mm i nie wiem czym je do obudowy przykrecic.tymi śróbkami ktore sa w zestawie czy raczej użyc jakis kołeczkow gumowych.Te śróbki przenosza ibracje na obudowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako chlodzenie procka mam Tt Big Typhoon - wiatraczek na nim kreci sie z predkoscia ~600 obr/min jest cichy ale jednak przy otwratej budzie slychac delikatny szum powietrza. Niemozliwoscia jest wedlug mnie aby Fander przy 800 obr/min (tyle wedlug specyfikacji ma najmniej) byl bezglosny. Jak to jest? Jestem zainteresowany zakupem jednak nie chce sie naciac gdyz mialem juz doczynienia z paroma produktami, ktore okreslane byly mianem bezglosne (HK350, Akasa 120, Tagan 380..) :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako chlodzenie procka mam Tt Big Typhoon - wiatraczek na nim kreci sie z predkoscia ~600 obr/min jest cichy ale jednak przy otwratej budzie slychac delikatny szum powietrza. Niemozliwoscia jest wedlug mnie aby Fander przy 800 obr/min (tyle wedlug specyfikacji ma najmniej) byl bezglosny. Jak to jest? Jestem zainteresowany zakupem jednak nie chce sie naciac gdyz mialem juz doczynienia z paroma produktami, ktore okreslane byly mianem bezglosne (HK350, Akasa 120, Tagan 380..) :|

 

 

Z tego co wiem to Ty masz inną definicje słowa "cicho" wiec trudno powiedziec czy bedziesz zadowolony.Zawsze mozesz oddac fandera do 14 dni od daty zakupu bez podania przyczyny wiec ten czas mozesz przeznaczyc na testy i dowiedziec sie czy cie interesuje takie rozwiazanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwoscia jest wedlug mnie aby Fander przy 800 obr/min (tyle wedlug specyfikacji ma najmniej) byl bezglosny. Jak to jest? Jestem zainteresowany zakupem jednak nie chce sie naciac gdyz mialem juz doczynienia z paroma produktami, ktore okreslane byly mianem bezglosne (HK350, Akasa 120, Tagan 380..) :|

Nie ma czegos takiego jak bezglosny wentylator ( no chyba ze sie nie obraca [; ); zawsze z jakiejs tam odleglosci bedzie go slychac; kwestia tylko w tym jaka to bedzie odleglosc. Mam fandera 120mm i powiem ze na min jest cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie pytanie.

 

Czym przykrecic fanderki do obudowy??Tymi metalowymi wkrętami co daja do zetawu(Nie przenosza one drgań na obudowe?) czy urzyc czegos innego?Jakie wy macie rozwiazania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym przykrecic fanderki do obudowy??Tymi metalowymi wkrętami co daja do zetawu(Nie przenosza one drgań na obudowe?) czy urzyc czegos innego?Jakie wy macie rozwiazania?

Na minimalnych obrotach drgania sa pomijalne wiec spokojnie wystarcza srubki; przy max juz troche gorzej. Zreszta zawsze mozesz kupic gumowe koleczki lub zastosowac patenty w postaci gumek recepturek lub innych wynalazkow... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie gumowe kołeczki moge kupic?aha...i czy jak wkrece te metalowe wkrety to czy nie zostawią one po sobie przypadkiem wiekszych dziur w otworach co pozniej mi utrudni wsadzenie kolków??

 

Jaki panel byscie polecali do regulacji obrotow 3 coolerow?

 

Najciekawsze co znalazlem to to http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=450

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez teraz uzylem fandera 120mm i poziom idealnej ciszy jest przy okolo 800 RPM. Dziala jako wciag do budy i bezposredni nawiew na niebieskiego zalmanka na chipsecie dfi.

Ten sam spełnia obie role, czy też mówisz o dwóch? Jeśli o dwóch, to jak przymontowałeś (gdzie zamocowałeś) tego co wieje na nf4? Najlepiej zdjecia [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dostalem wczoraj zapowiadane wentylki do testow :)

Mam Noiseblockery SX1, LX1, LX2 oraz TT 130mm Fan :)

Musze przyznac ze ciekawa konstrukcja jest ten ostatni.. bo wydaje sie ze jest cichy - zobaczymy jak wypadnie w warunkach studyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie półprzezroczyste kołeczki silikonowe i dobrze spełniają swoja rolę. Są rozciągliwe i bardzo sprężyste. Polecam.

post-276-1139868949_thumb.jpg

Edytowane przez Palmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm misiek, zapamiętaj na przyszłość bardzo ważną rzecz. To, że specyfikacje producentów co do niektórych parametrów, np. czasu reakcji matryc LCD, albo głośności wentylatorów można sobie w rzyć wsadzić. I to głęboko.

 

Jedynymi producentami, którzy podaja (zdaje sie) prawdziwe wartosci głośności, z którymi się spotkałem, są Tagan i właśnie Fander. A te 21 dB możesz sobie między bajki włożyć.

 

Zresztą np. Thermaltake miał zwyczaj informowania, że jego 3000 rpm 80mm wiatraki mają 21 dB... śmiechu warte.

 

No i jeszcze się czepię: 10 zl nie 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xilence 12 cm 27 zł, Fander 12 cm 39 zł, jednak roznica 12 zł. ;)

 

W sumie to watpie zeby duzo wiecej niz 21 dB bylo(jesli oczywiscie sie jest tam blad) a za cene 27 pln to mysle ze warto, a wiecej kasy na wiatrak zeby wydac to nie mam.

 

Przekonam sie jak zakupie ;) I wtedy zdam relacje jak sie spisują.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak już masz wydać 3 dychy to lepiej dołóż dyszkę i masz pewność że będzie cisza, a jest to wydatek na bardzo długi czas...

 

EDIT: Ja mam Fanderka i muszę napisać że jest to chyba najcichszy element w moim kompku ;)

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...