Skocz do zawartości
ki3x3k

Zasilacze Fortron

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bachus81

Może Fortron 350 W nie uciągnie 2x7800GT, ale następujący konfig ciągnie bezproblemowo:

 

 

 

Venice 3000+ (1,8@2,52 Ghz)

Sapphire GTO2 550/1100 mhz

2x 160 GB SATA2

1x WD 80 GB

DVDR

 

 

Zasiłka nie grzeje sie zbyt mocno. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie realizacji nowego zestawu z procesorem Sempron 2600+. Docelowo ma być osadzony w GA-K8NS. Na Allegro wyławiam oferty z Fortronami:

http://allegro.pl/show_item.php?item=80184114 [350W]

oraz

http://allegro.pl/show_item.php?item=79233609 [350W, inny model]

a także

http://allegro.pl/show_item.php?item=79874497 [400W]

 

Cena wydaje mi się w przypadku tych modeli opłacalna (a może się mylę?) i warto zakupić, ale... który model brać? Odwieczny problem wyboru. Docelowo zasilacz musi obsłużyć GF5200-5900, S2600+, 512 DDR. Wszelkie konkretne rady bardzo mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem każdy z podanych przez Ciebie modeli uciągnie ten zestawik, myślę, że nawet 300W by sobie poradził.

 

Do tego configa wziąłbym któregoś z tych 350W, co podałeś (btw. na obu aukcjach ten sam model jest), bo ta 400W ma tylko jedną linię 12V, a ten Twój Sempron właśnie z 12V jest zasilany.

 

Mogę się mylić, niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony.

Edytowane przez a_gentos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z Fortronem FSP 350-60 THA-P. Jak wiadomo ma on 24 pinowa wtyczke zasilania.

Po podlaczeniu do Abita BH 6 (jeszcze slot 1) - gdzie jest wejscie 20 pinowe - komputer zawiesza sie w polowie ladowania systemu i potem wogole sie nie wlacza.Na Codegenie 300 W z 20 pinowa wtyczka chodzi bez problemow.

Zauwazylem ze Fortron nie ma we wtyczne jednego kableka Dołączona grafika

W Codegenie ten kabelek ma kolor bialy.

Czy to moze byc przyczyna ze komp nie chce dzialac??Czy ta przejsciowka LINK pomoze??

 

Fortron na 100 % jest sprawny.Jeszcze wczoraj dzialal u mnie w kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z Fortronem FSP 350-60 THA-P. Jak wiadomo ma on 24 pinowa wtyczke zasilania.

Po podlaczeniu do Abita BH 6 (jeszcze slot 1) - gdzie jest wejscie 20 pinowe - komputer zawiesza sie w polowie ladowania systemu i potem wogole sie nie wlacza.Na Codegenie 300 W z 20 pinowa wtyczka chodzi bez problemow.

Zauwazylem ze Fortron nie ma we wtyczne jednego kableka Dołączona grafika

W Codegenie ten kabelek ma kolor bialy.

Czy to moze byc przyczyna ze komp nie chce dzialac??Czy ta przejsciowka LINK pomoze??

 

Fortron na 100 % jest sprawny.Jeszcze wczoraj dzialal u mnie w kompie.

Tak- brak tego kabelka może być przyczyną Twoich problemów. Ten kabelek to napięcie -5V.

 

Dołączona grafika

 

Stare płyty potrzebowały tego napięcia więc jego brak może powodać to co opisałeś.

 

Niestety żadna przejściówka nic tu nie pomoże- jeśli nie ma tego napięcia we wtyczce (fizyczny brak kabelka) nie będzie go też po zastosowaniu przejściówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo szybkie pytanie mam 2 zasilacze Chieftec GPS 350EB 101A i Fortron FSB350 60THA-P, Fortron trzyma napięcia ciut lepiej niż szef. A więc potrzebuję kasy na zmianę mobo, W tej chwili mam 6600GT Athlon XP1800+ +O\C ASrock 1HDD 1DVDRW 3 xDDR400. Czy Fortron ten którego mam to długodystansowy zasilacz? Znaczy czy po jakimś czasie jego moc nie słabnie? Bo za szefa dostanę okolo 70zł a za fortrona z 40 a to jest róznica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie zasiłka płyta nie wytrzymuje albo nie dawkuj mu tak duzo napiecie zmien zesz na zamiast 1.65 to 1.575

ale on nie wstaje na 1.575 i to chyba jest wina zasilacza bo płyta jest jedna z najlepszych na świecie pod ten socket do oc pamieci mam 400 wiec to wina zasilacza chyba ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale on nie wstaje na 1.575 i to chyba jest wina zasilacza bo płyta jest jedna z najlepszych na świecie pod ten socket do oc pamieci mam 400 wiec to wina zasilacza chyba ???

Jeżeli napięcia są dobre to pewnie wina ramu. Pamięci 400 to może znaczyć ''Elixir'' A te są bardzo niestabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fortron jest niby gorszy ale niewiem co to za model chiefteca.. Jeśli lepiej trzyma to go zostaw

Daruj sobie takie porady jeśli nie wiesz. Fortron będzie raczej mocniejszy. Ten Chief jest made by Delta- swoją drogą też niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie takie porady jeśli nie wiesz. Fortron będzie raczej mocniejszy. Ten Chief jest made by Delta- swoją drogą też niezły.

Obydwa zasilacze posiadają porównywalną moc mimo iż Fortron jest 2 razy tańszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie takie porady jeśli nie wiesz. Fortron będzie raczej mocniejszy. Ten Chief jest made by Delta- swoją drogą też niezły.

 

Obydwa zasilacze posiadają porównywalną moc mimo iż Fortron jest 2 razy tańszy :D

A więc djsaint nie podniecaj się i nie będe darował sobie takich rad bo wiem co mówie.... ass..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wiem co mówie bo oba miałem i testowałem, FSP jest LEPSZY

Mimo wszystko mam pewien problem...na Fortronie napięcia nieco lepsze ale po 2 minutach testu pamięci wywala mi błąd w , może na Chieftecu nie testowałem gdy dokupilem 3 kostkę innej firmy. Ale skoro napięcia są lepsze to nie będzie wina zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Twój AsRock ciągnie dla procka pewnie z linii 5V, i teraz jeszcze zależy jaką wersję masz tego Chiefa- z jedną czy z dwiem liniami 12V. Twój FSP ma na pewno 2 linie 12V i będzie lepszy do configów zasilanych z dwunastki, piątkę będzie miał za to słabą... Jaką wersję Chiefa masz- 1 czy 2 linie 12v ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli napięcia są dobre to pewnie wina ramu. Pamięci 400 to może znaczyć ''Elixir'' A te są bardzo niestabilne.

fajnie ale ramy na poprzedniej płycie działały na 400 pozatym to są 400 i mszą iść na 400 i wiecej

czyli to wina chyba zasilacza ??? pozatym intel wiecej prondu hapie od adm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Twój AsRock ciągnie dla procka pewnie z linii 5V, i teraz jeszcze zależy jaką wersję masz tego Chiefa- z jedną czy z dwiem liniami 12V. Twój FSP ma na pewno 2 linie 12V i będzie lepszy do configów zasilanych z dwunastki, piątkę będzie miał za to słabą... Jaką wersję Chiefa masz- 1 czy 2 linie 12v ?

2 linie 12V 12V1 -10A 12V2 -15A dokladnie jak w FSP350.

 

Hmm Twój AsRock ciągnie dla procka pewnie z linii 5V, i teraz jeszcze zależy jaką wersję masz tego Chiefa- z jedną czy z dwiem liniami 12V. Twój FSP ma na pewno 2 linie 12V i będzie lepszy do configów zasilanych z dwunastki, piątkę będzie miał za to słabą... Jaką wersję Chiefa masz- 1 czy 2 linie 12v ?

To podaj napięcia mierzone miernikiem, jeśli będą złe to wina zasilacza jeśli nie to wina pamiątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie Fortrona, ma lepszą linię 12V- z resztą FSP jest znane z nadmiarowości w doborze podzespołow przy wykonywaniu swoich zasiłek. Chociaż muszę powiedzieć , że ten Chief ostatnio niezle sie u mnie spisywal ciagnac konfig na A64 3200+ , 4x512 RAM, X800GTO Fireblade B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw sobie Fortrona, ma lepszą linię 12V- z resztą FSP jest znane z nadmiarowości w doborze podzespołow przy wykonywaniu swoich zasiłek. Chociaż muszę powiedzieć , że ten Chief ostatnio niezle sie u mnie spisywal ciagnac konfig na A64 3200+ , 4x512 RAM, X800GTO Fireblade B)

Ok, ten Fortron to super zasilacz poprawiłem trochę w nim chłodzenie i jest git. A propos w Niemczech jest po 65 Euro, a nie wiem jak teraz z tą walutą ale wyjdzie około 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy modecom 350w gtf pociągnie http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22566 (epox na nf4-4x) sempron 2800+ @2,6gzh (teoretycznie) 1024ramu 2 dyski geforce 6600 nagryware z 4 wentylki? dodam ze plyta jest na 24 piny a zasilacz na 20. Co do mocy mysle ze problemu nie bedzie ale ta wtyczka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...