Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Co się lepiej kręci na standardowym chłodzeniu http://www.kg.com.pl/product_info.php?cPat...ducts_id=124095 czy http://www.kg.com.pl/product_info.php?cPat...ducts_id=105046

 

nie wiem jak będzie z pamięciami bo nie jestem pewny danych na tej stronie(chodzi mi o MSI) i czy wentyl od MSI jest głośny??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema. mam takie pytanie, czy wy tez macie problemy z zainstalowaniem najnowszych sterow pod tego radka tylko nie z oryginalmym biosem lecz przerobionym(taki jak oryginal tylko ze zegary podkrecone w rabicie) nie mowie o catalystach normalnych tylko sterach Omegi. wczesniej nie bylo problemu ale pare ostatnich wersji tych sterow mi nie dziala, po instalacji nie wykrywa karty i lipa. musialem wgrac oryginalny bios. wie ktos z was co na to poradzic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kartę XpertVision, ale była fatalna w OC. Zamieniałem ją na Gigabyte'a i nie żałuję. XpertVision, który posiadałem była na kaściach elixir 5ns. Z tego co pamiętam to z założonym wentylem na radiator GPU i radiatorkami na mem kręcił się tylko 365gpu/440mem

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w niedalekiej przyszlosci mam zamiar zalozyc wentyl z revolteca [ten z takim duzym wachlarzem-radiatorem] oraz jakies pozadne miedziaki na druga strone karty

 

a jak wyglada sprawa z odblokowywaniem potokow?

1696858[/snapback]

Chyba pomyliło Ci się z radeonem 9500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w niedalekiej przyszlosci mam zamiar zalozyc wentyl z revolteca [ten z takim duzym wachlarzem-radiatorem] oraz jakies pozadne miedziaki na druga strone karty

 

a jak wyglada sprawa z odblokowywaniem potokow?

1696858[/snapback]

Poczytaj troche ten temat i nie zadawaj głupich pytan bo sie tylko osmieszasz :? w radeonie 9550 nie da sie odblokowac potokow. jak wyzej w 9500 owszem mozna.

 

Nie inwestuj w drogie chlodzenie bo nie opłaca, nie zwiekszy ci znaczaco oc.

Jak masz jakis stary radiator to go potnij i załóż na pamieci a jezeli na rdzeniu masz radiator to dołóż tylko jakis wentyl a jesli masz wiatrak i nie przeszkadza ci chałas to nic nie rob :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh sorki, przywidzialo mi sie, za duzo tych " 5 " w nazwach, zdarza sie kazdemu. pozatym to na tym radku akurat nie ma wiatraka, a jakbym zalozyl to tym razem pewnie cos o lepszym ratio cena/jakosc, czyli np tak zestawik:

 

-PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Al http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=954

-SilentiumPC BGA RAM Booster http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=999

 

No albo to co juz kiedys mi sie podobalo, ale wtedy byla dost wersja przezroczysta-biala.

- Akasa Chipset Cooler Blue LED http://4max.pl/default.asp?g=142&gg=19&produkt=1535

 

 

PS: Mam pyt dotyczace sklepu 4MAX, czy kupywalscie kiedys u nich cos w ich sklepie firmowym w katowicach ? nei wiem jak tam dojechac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh sorki, przywidzialo mi sie, za duzo tych " 5 " w nazwach, zdarza sie kazdemu. pozatym to na tym radku akurat nie ma wiatraka, a jakbym zalozyl to tym razem pewnie cos o lepszym ratio cena/jakosc, czyli np tak zestawik:

 

-PENTAGRAM FREEZONE XC-80 Al 1697501[/snapback]

Jak dla mnie to jest wyrzucanie pieniedzy w bloto no ale to twoja kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziupo, jak tylko masz możliwość wymiany to zamień na GB lub Szafira, a jeżeli nie, to sprzedaj ją jakiemuś łebkowi, który nie będzie robił OC i kup j.w.

Podobnie, jak moi Szanowni Przedmówcy uważam, że nic wielkiego nie zdziałasz pakując w sprzęta takie chłodzenie. Myślę, że nawet chłodzenie wodne nic by nie dało :D

 

Edit: Zauważ, że radiatorki na pamięci SilentiumPC BGA RAM Booster jak sama nazwa wskazuje są na kości BGA - nie będą pasowały do Twojej karty

 

Pozdrawiam

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się bawić w opcjach grafiki i w każdej rozdzielczości przy jednoczesnym włączeniu anti-aliasing'u i Light Trails czy Light Glow na monitorze widoczne są tylko światła gry, czyli światła samochodów, latarnie itp. nie wiem co jest nie tak...może tak ma być, może to wina sterowników bo mam zainstalowane te co mi na CD dali czyli CATALYST 04.9 (czy jakoś tak) Od tego jak sie przesiadłem z GF4MX to formata nie robiłem. Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny problem mam. Zainstalowałem MSI live update. Gdy wchodze na ich strone przez ten program można zobaczyć wersje biosów, sterowniki do karty graficznej i jakies Msi live utility. Klikam na Msi live utility , następnie wyskakuje mi że jest nowsza wersja MSI Live Update i radza zainstalować ( daje skip i nie instaluje ), i kiedy po naciśnięciu skip strona sie zaczyna ładować i zaczyna się wykrywanie sprzętu , nagle mam dziwny ciagły pisk, jest on bardzo głosny, który po naciśnięciu resetu zanika. Moge też normalnie wyłączyć kompa i dzwięk ustaje natychmiast. Komp sie nie wiesza, obraz jest ok tylko mam bardzo głosny pisk który wydobywa się z głośnika podłączonego do płyty głównej. 2 razy tam weszłem i zawsze tak się jest

 

gdy mi wyskakuje o tej nowej wersji to jest coś takiego napisane

Dostępna jest nowa wersja aplikacji MSI Live Update 3. Możliwe, że wymagane będzie pobranie i zainstalowanie tej wersji.

 

Aby zaktualizować wybrane oprogramowanie, proszę kliknąć przycisk po prawej stronie.

 

Nazwa pozycji MSI Live Update 3 Aktualizuj

Aktualna wersja 3.67.000 Wersja dostępna online 3.73.000 Rozmiar 3.66MB

Uwagi 1. Update Ntaccess.sys, DrvCheck.dll, WinSFI.exe, MSIDev.ocx in liveupdate.

2. It fix MS-7032 flash BIOS reboot operating system fail.

3. It fix MS-7145 flash BIOS error.

4. It fix ATI chipset detect wrong BIOS version.

5. It fix BIOS version detect for all MB V-Class series.

6. It support new ChipVendor Panasonic for OSD.

7. AP Version: 3.73 (2005/08/26)

 

Ale jak dam że chce sterowniki lub bios to wszystko działa dobrze i nic złego się nie dzieje.

 

Jakies pomysły. Nie jest to uciążliwe bo moge tam więcej nie wchodzić ale chciałbym wiedzieć co powoduje tego typu działanie. Najłatwiej moge to sobie wytłumaczyc w ten sposób że te Msi utility są do płyt głównych a nie do kart graficznych , i mój GB się broni przed jakimś obcym oprogramowaniem :lol: :lol: Ale żeby aż taki alarm podnosił to już mnie troche dziwi <_<

Edytowane przez raffal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio i mam wkoncu mam tego radka sapphira.. bez problemu 400/500 pamiatki 4ns hynix.. jak myslicie ile wycisnie ? :) mam prosbe .. czy moglby ktos dac jakies fajne programy do obslogi VIVO.. i jakies instrukcje obslugi ?

 

juz jest 450/530 :)

Edytowane przez yaCaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.mam pytanie, czy moge miec pamieci karty "adata", jesli tak to czy sa dobre:)

 

2.U mnie w atitool ma default 250/200. mam teraz pytanie czy to jest to samo jak 250/400, bo widze ze niektorzy sie tu chwala ze maja np 530 pamieci.

czy ktos zrozumial:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.mam pytanie, czy moge miec pamieci karty "adata", jesli tak to czy sa dobre:)

 

2.U mnie w atitool ma default 250/200. mam teraz pytanie czy to jest to samo jak 250/400, bo widze ze niektorzy sie tu chwala ze maja np 530 pamieci.

czy ktos zrozumial:)?

1700599[/snapback]

 

1. dlaczego nie :blink: a czy sa dobre sam sprawdz i nam powiedz :D

2. tak 200 oznacza 400 i nie jest to chwalenie tylko to jest efektywna praca pamieci DDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja grafika zaczyna bic na głowe, najprostrza wersja 9550 oem (bez xt) bez Vmodow, bez zmiany chłodzenia, juz po godzinie osiagnelem stabilnie: 540/680 przechodzi wszystkie benchmarki bez problemow i artow. gry tez smigaja. 3dmark 03: 4439, 3dmark 05: 2049... Jak narazie mam pierwszy dzien i powalcze o punkty, narazie nie bawilem sie timingami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja grafika zaczyna bic na głowe, najprostrza wersja 9550 oem (bez xt) bez Vmodow, bez zmiany chłodzenia, juz po godzinie osiagnelem stabilnie: 540/680 przechodzi wszystkie benchmarki bez problemow i artow. gry tez smigaja. 3dmark 03: 4439, 3dmark 05: 2049... Jak narazie mam pierwszy dzien i powalcze o punkty, narazie nie bawilem sie timingami :D

1700696[/snapback]

Moze cos wiecej o tej karcie :wink: a tak pozatym gratuluje szczescia 540/680 :blink: no ladnie. orb by sie przydal :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości załatwiłem sobie na kilka dni Gigabyte'a z biosem F21 i porównałem z moim F1. Na pierwszy rzut oka F21 od F1 różni się tylko jednym timingiem. Po zmianie w F1 timingów na takie z F21 spadło mi O/C pamięci. Poza tym starsze karty GB lepiwj się kręcą.

 

Moja karta F1 bez vmodów idzie max GPU: 430 (nie dowoltowany) i MEM: 550 (555-590 - mam już arty).

Radiatorki alu Zalmana na pamięciach i niebieska kanapka Zalmana na GPU - all pasive.

 

F21 - GPU: 420 (oryginalny radiatorek GB więcej nie ryzykowałem) i MEM: 520 - gołe pamięci. Jutro skombinuję radiatorki, wentyl już mam.

 

Obie katy chodziły na Catach 5.10 na sprzęcie z podpisu.

 

Po zmianie w biosie 9550 na 9600 kartę bez problemu podkręcałem w ATT. Flashowałem kartę pod Win'em flasherem z VTunera 2.

 

Wyniki przy tych samych częstotliwościach w granicach blędu pomiarowego.

 

3DMark2K3:

 

420/540 - 3399

420/550 - 3446

420/560 - 3466

420/570 - 3499

 

Na razie wygrzewam RAM dlatego wyniki nie za wysokie

 

BIOS od GB 9550 128/128 F21:

F21.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! to jeszcze raz ja :D dzis juz troszke wiecej punktow :] 3dmark 03: 4661, 3dmark 05: 2215, aquamark3: 36,758 :D jestem zadowolony w 100 % :] ustawienia to 540 redzen 337.5 pamiec.... moge ustawic wiecej rdzen np na 550 a pameici na 345 ale jzu jest mniej punkotw w testach.... nastepuje spadek mocy.... ciekawe czemu :(. 540 redzen 337.5 pamiec to opytmalne ustawienia... szkoda ze mam 512 pamiec na cl3 i procka ktory idzie tylko fsb 220. mimo to rekordowe wyniki ;) pobawie sie jeszcze timingami moze od karty graficznej i zobaczymyt co z tego bedzie :] pozdro... jak ktos ma jakies rady co jeszcze moge zrobic z tym radkiem zeby osciagnac wiecej punktow w benchmarkach to walic na gadu 2393781 :) pooozdro

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orb do bencha w 3d01 14 416 pkt : http://service.futuremark.com/compare?2k1=8755407

benchmarki sa zrobione na takich ustawieniach jak na codzien komp pracuje :-)

 

3d03 radek 9550 wersja oem:D 4664 pkt : http://service.futuremark.com/compare?2k3=4330914 kto da wiecej :D ?

 

3d05 2243 pkt: http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1328853

 

Aquamardk03 36 863 (chwilowy brak orb'a - strona producenta szwankuje)

 

karta nie ma zadnych vmodow i tym podobnych, nic przy niej nie kombinowalem. jest to zwykly oem - bezfirmowy, nie jakas tam wersja XT

 

nadal walcze o pkt - nie ustawialem wogole timingow bo nie znam sie na tym, moze jakas pomoc jak ustawic je w ati tool ?

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daniel11111 :blink:

 

Skąd wytrzasnąłes taką grafe i ile za nią dałes?

Jak możesz to zapodaj fotki tego cuda.

Co masz napisane na pamięciach?

Aż się boję mysleć co ta karta zrobi po vmodach - 600/800 ? :)

Gratuluje szczescia, cięzko będzie mi ciebie dogonic w markach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daniel11111  :blink:

 

Skąd wytrzasnąłes taką grafe i ile za nią dałes?

Jak możesz to zapodaj fotki tego cuda.

Co masz napisane na pamięciach?

Aż się boję mysleć co ta karta zrobi po vmodach - 600/800 ? :)

Gratuluje szczescia, cięzko będzie mi ciebie dogonic w markach  :wink:

1703651[/snapback]

Kupiłem na allegro za 200 pln, nie zmieniałem chlodzenia, jest standardowe :D, nie iwem co jest na pamieciach ale sa 5 ns, przestawilem je na 4ns, fotka na http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/6...646721/64672152 :-) Widze ze masz w opisie ze masz ostre timingi, zapodaj jakie masz bo ja sie wogole na tym nie znam a moze to pomogloby mi :blink:

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...