Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

Vmoda nie robiłem bo nie umiem. Bios zmieniłem bo oryginalny nie dał się overclokować a ilość klatek zalezy od sterów napisałem ze zmieniłem Catalyst 5.7 (45fps) na Omega Drivers 2.6.12 i jest 58fps więc ewidentnie stery. Jakie ty masz??  ojeju ojeju wiadomość z ostatniej chwili!!!!!!!! wiem ze dla wymiataczy z kompami za kilka tysiaków to nic nie znaczy ale dla mnie tak, a więc: jak mówiłem w 3dMark 2005 miałem 1395 pts no i zmieniłem stery od karty na nowe Catalyst 5.10 iiiiiiiii........ 1841 pts ludzie to jest wzros o około 30 % jestem naprawde w szoku. Wiedziałem że stery są ważne ale 30 % to naprawde dla mnie jest ogromniasty SZOK  :lol2:

1708859[/snapback]

Ja jade na org. biosie, wgralem tylko omegi i to one odblokowuja mozliwosc o/c, wiec nie trzeba sie bawic we wgrywanie biosu od powercolora. ;]

Dokladne dane o wersji sterownikow masz w moim orbie.

 

Pewnie masz sapphire'a z nowej serii, to vmod'a sie nie da zapodac. No, ale jesli Twoja karta wyglada identycznie jak na tych screenach (ma taki sam kontroler napiecia), to mozesz sobie robic vmoda, po takiej operacji dojedziesz do 500-550mhz na rdzeniu. ;]

 

http://pcarena.pl/art-252,0.html

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na org. biosie, wgralem tylko omegi i to one odblokowuja mozliwosc o/c, wiec nie trzeba sie bawic we wgrywanie biosu od powercolora. ;]

A czytałes ostatniego posta na Omegach mam 1385 pts w 2005 a na catalyst 1841 i zauwazalną róznice w klatkach w testach więc wole ten bios choć jest popi...ny i stery Catalyst 5.10. A co do Vmoda to niestety karta jest na gwarancji i nie mam zamiaru jej stracis poprzez lutowanie jakichś drucików na niej :razz: pozatym kompletnie sie na elektronice nie znam. Myśle ze niedługo go sprzedam i kupie cos szybszego tylko ze na AGP niestety nawet nie wiem co?? chociaz w sumie NFS U2 i Gta SA na max detalach bez FSAA smiga jak szlone więc moze poczekam jak sobie przestanie radzic z grami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej jest wgrać F21 czy pozostać przy F1??

I ile moge maxymalnie podkręcić radka 9550 gigabyte na standardowym chłodzeniu??

1709104[/snapback]

co do krecenia to : az sie beda pojawiac arty , lub rdzen bedzie sie restartowal(VPU Recorver)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym się przywitać :D - WITAM

 

A teraz do rzeczy...

 

Posiadam Radeona 9550 Gigabyte'a. Dzisiaj wrócił do mnie z serwisu, gdzie wyposażono go w TAKIE chłodzenie + radiatorki aluminiowe na RAM. Może chlodzenie na wyrost, ale to jest moja pierwsza zabawa w O/C więc wolałem dmuchać na zimne :unsure: ... Do podkręcania użyłem Ati Tool'a. Najpierw (używając opcji Find MAX mem i Find MAX core) ustawiłem kartę na 275/225 - wszystko chodziło dobrze (wynik we 3D Marku wzrósł z 9100 do 9700 pkt.). Uruchomiłem dalsze poszukiwanie maksymalnych ustawień. Pamięci (przy core=275MHz) doszły do 246MHz (492MHz) po czym zaczęły pokazywać się w Ati Tool arty :( . Obniżyłem zegary do nominanych i wszystko (jak mi się zdawało) wróciło do normy. Zrobiłem restart kompa i zonk :blink: - ekran BIOSU (główny i ten z tabelką) zrobił się jakiś niewymiarowy :huh: - musiałem to wyregulować za pomocą regulacji monitora) - podobnie ekran wyboru systemu (i za pierwszym restartem ekran ładowania windy). Po pojawieniu się pulpitu wszystko wygląda normalnie i nie ma żadnych zniekształceń. Druga sprawa, która mnie zaniepokoiła to fakt, że przy rozruchu monitora (pierwsza plansza BIOS) prawy górny róg zachowuje się jakby się kołysał (efekt podobny jak wtedy, gdy koło monitora położymy komórkę z połączeniem w toku).

 

Czy ktoś mógłby mi potwierdzić, albo uspokoić, że nie spiep... ten tego :rolleyes: :wink: sobie karty na dzień dobry ??

 

Proszę o pomoc - początkujący nOOb w O/C :oops: :unsure:

Edytowane przez Squbii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łee a to tak można??:)

to ja też se zmienie z Hisa na GB.

Tylko podajcie jakie sa:)

1710363[/snapback]

Nie tylko można ale i trzeba :) W 3dMark 2003 przy tajmingach standardowych max memory clock 512MHz i wynik 3700marków a przy tajmingach z Gigabyta memory clock stabilny przy 555MHz i wynik 4004marki!!!!!! W 3dMark 2005 było 1844pts a jest 1980pts czyli prawie dwa tysiaki. A karta kosztuje zaledwie 200zł więc jest to jak dla mnie extra wynik no nie?? A może ktoś podrzuci jeszcze lepsze tajmingi???????? :wink:

Timingi z R9550 Gigabyte 128MB/128bit

 

3;4;2;4;8;3;CL+3;3;2;2;24;14;CL+3,5;CL-0,5;CL-0,5;WL-1;WL-1

Edytowane przez Marcinusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Gigabytem 9550. Podkrecilem go na 400/500. We wszystkich grach oprocz FEAR i 3DMarka05 jest ok. W tych 2 pozycjach po kilku minutach zwis (wylacza monitor - brak sygnalu od karty). Zmniejszylem taktowanie na standardowe odpalilem 3DMarka - zwis. Poczekalem pol godziny odpalilem na 250/400 zwis (tylko po dluzszym czasie). Odczekalem jeszcze dluzej i odpalilem na 250/400 przeszedl caly test. Zaraz po nim odpalilem nastepny raz 3DMark05 - zwis. FEAR podobnie. Mam standardowe chlodzenie (jeszcze... ale juz niedlugo). Czy te problemy wynikaja z przegrzewania sie rdzenia przez to ze te dwie pozycje sa najbardziej wymagajace (AoE3 gralem godzine na ustawieniach 400/500 i nic. HL2 gralem 20 minut na 400/500 i nic sie nie dzieialo), czy cos sie dzieje z karta. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz włączonego Alternatywnego Centrum Pikseli (u mnie gdy było włączone przy próbie włączenia 3D Marka 2005 powodowało restart kompa - na standardowych zegrach :mellow: )

 

P. S. Czy znajdzie się jakaś Mądra Głowa :wink: i wyjaśni mi moje zjawiska paranormalno-komputerowe :huh: ??

Edytowane przez Squbii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj próbowałem zmienić bios z F1 na F21 programem GVF11 ponieważ słyszałem, że omija on zabezpieczenia przed flash'em.

Niestety programem GVF11 również nie udało się wgrać biosu F21, ale udało mi się go wgrać nową wersją Flashrom'a. Ale nie radzę nikomu podmiany biosów, jeżeli dysponujecie nowszą kartą grafiki GB.

Opiszę po kolei co się stało:

Po odpaleniu dyskietki startowej wpisałem komendę flashrom -p -f 0 f21.rom i bios elegancko "wszedł". Niestety po restarcie kompa nastąpiła rzecz straszna - litery stały się różnokolorowe, nie dało się nic odczytać, więc po szybkim zresetowaniu chciałem powrócić do biosu F1, ale po wpisaniu (po omacku, bo znaki wyświetlane na monitorze nie były tym co wpisywałem) komendy zmiany biosu wyskoczył mi komunikat, że bios nie jest do mojej karty. Podniosło mi adrenlinę na maksa. Postanowiłem uruchomić windowsa i zmienić bios od jego strony. Z ciekawości odpaliłem (również po omacku, bo takich artów nigdy nie widziałem) ATT. Przy standardowych taktowaniach znalazł mi ponad 30 tysięcy artów!!!!!!! Załamałem się konkretnie. Uruchomiłem program Gigabyte @VGA bios Writer, ale on również wyświetlił komunikat, że zamiana jest niemożliwa. Postanowiłe spróbować podmienić bios na F20 i to zadziałało.

Po restarcie wszystko wróciło do normy Wtedy ponownie uruchomiłem kompa z dyskietki startowej i dopiero można było flashrom'em zmienić na bios F1.

Ta "zabawa" kosztowała mnie wiele nerwów i podejżewam dodała mi kilka siwych włosów Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Pozdrawiam

 

Edit: @squbii to, że ekran jest "niewymiarowy" spowodowane jest tym, że podłączyłeś telewizor do TVout. Ja też tak mam, ale w windowsie wszystko śmiga OK

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To widzę, że ładne przejścia z tym BIOS'em miałeś :blink: ...

 

Mówisz, że podłączony TV do TV-OUT :huh: - spróbuje...

 

Jedna sprawa mi się jeszcze przypomniała - wcześniej miałem GF4 Ti 4200 i on miał wyjście TV SVideo, ale na 4 bolce (+plastikowy) - Ati ma ich więcej (8+plastik chyba jeśli dobrze pamiętam). Czy kabel od GF będzie dobrze działał (czyli te dodatkowe bolce to jakieś podwojone ścieżki :huh: ) czy muszę go wymienić :unsure: ??

 

 

EDIT: chyba jednak bez wymiany się nie obejdzie :( - włączyłem obraz na TV a tam czarno-biało (nauczony doświadczeniem pobawiłem się formatami i po ustawieniu na NTSC-M widać troszeczkę kolorów, ale bardzo wyblakłych i trochę migotania :huh: ...

 

EDIT: odłączenie TV pomogło i obraz w BIOS'ie wrócił do normy :D :lol2: (poza tym małym mygotanie prawego górnego rogu ekranu przy rozgrzewaniu/rozjaśnianiu na starcie, ale widocznie ten typ tak ma :wink: )

Edytowane przez Squbii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko: czy przyrost wydajności z 9100 do 9850 po przetaktowaniu z 250/200 na 300/237 to normalny wynik czy za mało (mam Catalyst'y 5.10 - i ściągnięte Omegi na Catalyst'ach 5.9 - które będą lepsze/wydajniejsze :huh: )??

 

Reszta sprzętu: P4 2.6GHz HT, 2x256MB DDR 400 (Dual Channel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@skqubii prawdopodobnie mowa o wynikach testów 3Dmarkiem 2k1. Jest to wydaje mi się wynik odpowiedni do taktowań jakie opisałeś. Do testów lepiej użyć 3dmark 2k3, gdyż jest bardziej obiektywny.

Hmm... 300 MHz na rdzeniu to troszkę mało. Odklej taśmę spod radiatora, nałóż porządną pastę i doczep do radiatora jakiś wentylek 40mm a rdzeń pójdzie wyżej.

Ja przy taktowaniach jak w podpisie mam w testach 3Dmark: 2k1~12900, 2k3~3850, 2k5~1850 punktów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie mam założone TAKIE. Poza tym na pamiątkach mam radiatorki aluminiowe (pomimo tego pamięć nie idzie wyżej jak 475MHz - powyżej są arty :( ). Dodatkowo na chłodzenie grafy jest lekki nawiew z Pentagrama na procku... Więc mniemam, że to nie jest wina chłodzenia bo karta na max ustawieniach ma 46 stopni (300/475) - wcześniej na 275/450 i standardowym chłodzeniu miała 61 stopni :blink: ...

 

Co do 3D Marka - tak, podałem z 2001SE (w 2003 mam 2500 --> 250/400; i 2900 --> 300/475)... Czy w kartach graficznych zachodzi podobna sprawa z wydajności w trybach synchronicznych jak w przypadku relacji CPU/RAM :huh: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz włączonego Alternatywnego Centrum Pikseli (u mnie gdy było włączone przy próbie włączenia 3D Marka 2005 powodowało restart kompa - na standardowych zegrach :mellow: )

 

P. S. Czy znajdzie się jakaś Mądra Głowa :wink:  i wyjaśni mi moje zjawiska paranormalno-komputerowe :huh: ??

1710476[/snapback]

Gdzie to mam sprawdzic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Durendal: klikasz prawym na pulpit i wybierasz: Właściwości-->Ustawienia--> Zaawansowane--> 3D--> Zgodność (tam są dwie opcje--> w Catalyst 5.10).

 

Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nawet po podniesieniu zegarów do 375/472 w 3D Marku 2001 mam tyle samo co przy ustawieniach 325/475 :huh: ... Wyniki w pozostałych testach są chyba w normie:

 

@375/472:

2003: 3284

2005: 1570

Aquamark: 26215

 

@325/475:

2003: 3076

2005: 1477

Aquamark: 23732

 

Jak Wam się udaje osiągać na tych Radeonach wyniki w 2003 na poziomie 4k pkt. :huh: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Durendal: klikasz prawym na pulpit i wybierasz: Właściwości-->Ustawienia--> Zaawansowane--> 3D--> Zgodność (tam są dwie opcje--> w Catalyst 5.10).

 

Czy może mi ktoś wyjaśnić dlaczego nawet po podniesieniu zegarów do 375/472 w 3D Marku 2001 mam tyle samo co przy ustawieniach 325/475 :huh: ... Wyniki w pozostałych testach są chyba w normie:

 

@375/472:

2003: 3284

2005: 1570

Aquamark: 26215

 

@325/475:

2003: 3076

2005: 1477

Aquamark: 23732

 

Jak Wam się udaje osiągać na tych Radeonach wyniki w 2003 na poziomie 4k pkt. :huh: ??

1711789[/snapback]

Dzieki wysokim czestotliwosciach pamieci (ponad 600) i niezłych timingach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wentylatorek możecie polecić na Radka 9550 Sapphire? Wkurza mnie już ta mała seryjna suszarka bo jest najgłośniejsza z całego kompa <_< Żeby był nie za drogi i nie było problemów z założeniem i użytkowaniem.

Może Arctic Silencer rev. 3 ? Tylko czy wejdzie ?

Fotka załączona niżej :wink:

post-20371-1129998411.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do AC Silencera Rev 3 to masz ładny topic o tym że on "zabija" karty.. zresztą montaż nie należy do najłatwiejszych..

Mi pod nim "zdechła" karta.. założe go ale wpierw "lekko" przerobie, tzn miedziana podstawka i pare innych...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mieć wydajne chłodzenie GPU to polecam TO . Mam je u siebie na Gigabyte'cie R9550 i jest cicho oraz chłodno :rolleyes: ... Przy ustawieniach 375/472 mam przy długim graniu (ponad 3 godziny) ok. 45 stopni na rdzeniu (ale to tylko dlatego ze obudowę mam słabo wentylowaną :( - gdy komp stał i nie miał przy sobie ograniczonej przestrzeni w postaci biurka w stresie miał 40 stopni).

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do karty za 200 zł chłodzenie za 70 zł :blink: bezsens

Jak masz jakis stary radiator to dopasuj go do karty (tj. dociac, wywiercic dziurki) i na to jakis wentyl 80x80 puszczony na 5v cicza i chlodno. A jak nie masz atarego radiatorka to kup za 5 zł znajdziesz napewno. I tym sposobem masz tanio i chłodno :wink: A tak pozatym juz mnustwo razy bylo pisane o tym w tym temacie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...