Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550

Rekomendowane odpowiedzi

moja grafika zaczyna bic na głowe, najprostrza wersja 9550 oem (bez xt) bez Vmodow, bez zmiany chłodzenia, juz po godzinie osiagnelem stabilnie: 540/680 przechodzi wszystkie benchmarki bez problemow i artow. gry tez smigaja. 3dmark 03: 4439, 3dmark 05: 2049... Jak narazie mam pierwszy dzien i powalcze o punkty, narazie nie bawilem sie timingami :D

1700696[/snapback]

No to gratki chłopie ! Niezłe wyniki masz, może linka podaj do 05 ;) no wiesz, umieść na imageshack, bo aż mi się wierzyć nie chce, że w 05 taki wynik. Ps spójrz na mój sig. Bida, że tak powiem. Ale pocieszam się tym, że znalazłem kupca praktycznie 100%, nawkręcałem gościowi... i utargowałem 220 zł. W sumie wypadałoby sprzedać, wstydu oszczędzić. :)

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten radek daniela11111 to albo jakis "biały kruk" albo jakaś nowa afera radeongate :razz: Może to jakiś radeon 9800 ze zmienionym biosem na 9550 B) A pozatym mówi ze bezfirmowa, chyba jednak jakaś firma ja wyprodukowała więc nazwa powinna być( tak mi się wydaje) przecież jakiś domorosły elektronik jej nie zrobił w zaciszu domowego garażu :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3dmark 2001 to to samo co 3dmark 2001 SE. Bo ja mam w tym SE dużo mniejszą liczbę klatek w teście "Nature" niż ath a mam sprzęt taki jak w opisie????? to znaczy ilość punktów to 12500 więc większy ale srednia klatek w tym teście to 39 dziwne ???

Edytowane przez Marcinusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3dmark 2001 to to samo co 3dmark 2001 SE. Bo ja mam w tym SE dużo mniejszą liczbę klatek w teście "Nature" niż ath a mam sprzęt taki jak w opisie????? to znaczy ilość punktów to 12500 więc większy ale srednia klatek w tym teście to 39 dziwne ???

1705683[/snapback]

Jesli mnie pamiec nie myli, to 2001 od 2001 se rozni sie tym, ze w se dodano dx 8.1, czyli test nature.

Markow naprawde masz niewiele jak na tak wykreconego proca i grafe...

 

Podaj orb'a.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec kupilem sobie kiedys Radeona 9550 nowke w sklepie. Na moim abicie nf-7 mialem wtedy wgrany bios modowany od merlina. Karta dzialala normalnie. Po dokonaniu aktualizacji biosu w plycie glownej na orginalny od abita, komp przestal startowac (a raczej karta graficzna). Po wlozeniu starego FX 5200 komp normalnie startowal na orginalnym biosie w plycie glownej. Po ponownym wgraniu biosu od Merlina komp znowu zaczal chodzil normalnie z moim radkiem 9550. Wiec przestalem zmieniac biosy i wszystko zostalo az do dzisiaj. No i wlasnie kupilem sobie nowe grafe a tego radzia 9550 sprzedalem na allegro. Kolesiowi niestety nie dzialala i u jego kumpla tez nie i oznaki byly te same jak na moim kompie po wgraniu orginalnego biosu od abita. Co to ma byc? ta karta dziala tylko na moim kompie na biosie plyty glownej od merlina? Jak to mozliwe? Co moge z tym zrobic ?? bo karta jest sprawna i dziala normalnie ale tylko na biosie od merlina na moim Abit'ie NF-7 :|

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

 

niech kupiec sprawdzi u trzeciego kolegi

 

powiedz mu, ze jeśli przyśle ci spowrotem karte a u cibie będzie ona działać to nie zwrócisz mu kasy tylko karte

 

nie wiem czy to cie w jakiś sposób urządza ale wszystko wskazuje na to, że grafa jest sprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no ale to jest dziwne bo u mnie na kompie jak wgrywalem orginalny bios od abita to tez komp nie odpalal i caly ekran byl czarny. Na zadnym innym biosie nie dzialalo tylko na tym merlinie. Co moze byc tego przyczyna? bo zaloze sie ze karta wroci do mnie i bedzie smigala ale problem w tym ze nie dziala na innych kompach ?!

 

EDIT:

 

Plyta glowna nie wydaje takze zadnych dzwiekow ktore moglyby swiadczyc o uszkodzeniu karty graficznej. Po prostu obraz monitora jest ciemny. Macie jakies pomysly??

Edytowane przez moreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym dziwna sprawa http://service.futuremark.com/compare?2k1=8754112 zrobiłem compare naszych wyników i .... jak mówiłem dziwna sprawa :unsure: Mam troszke lepszy wynik ale to pewnie przez wyższe GPU i wyzszy proc. No ale test Nature wypadł blaaaado czemu?? Mam directX 9.0c, w karcie zmieniłem bios oryginalny na bios z Radka 9600 EZ Power Color ( oryginalny był zabezpieczony przed overclockingiem) dlatego pokazuje 9600XT :razz: Nie wiem czemu tak niski wynik. Może jakieś sugestie. przeciez we wszystkim wyniki sa lepsze od twoich a tu dupka. A i czemu FSB pokazuje 44MHz przecież ja mam FSB 300MHz. Powiedz mi jeszcze ile wbiosie masz ustawione AGP aperature size czy coś takiego nie ma pojącia czy ustawić tyle co na karcie czy tyle co w kompie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hym dziwna sprawa 1707143[/snapback]

Mam jeszcze starsze orb'y min. z asrockiem k7s8x i abitem kt600 i tam wyniki w nature bylo 58-59, wiec to nie blad pomiaru. Agp AS mam na 128mb.

Podaj orb'a swojego a nie mojego. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1707412[/snapback]

Ale ci jakies kosmosy wykrywa w tym marku... 256 mb, 9600 tx, 44mhz... buehehe ;]

 

CO do zmiany timingow to poszukaj w temacie gdzies byl screenshot z ustawieniami z ati tray tools.

Ogolnie wyniki dx 7.0 sa dobre, tylko w dx 8.1 cos Ci szfankuje.

W 3dm03 wynik w normie ?

 

edit

 

Zrobilem dla sportu sam test nature na grafie 250/400, proc 1.8ghz i wyszlo srednio wg. testu 38kl/s, wiec ewidentnie cos masz zle. ;]

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja grafika zaczyna bic na głowe, najprostrza wersja 9550 oem (bez xt) bez Vmodow, bez zmiany chłodzenia, juz po godzinie osiagnelem stabilnie: 540/680 przechodzi wszystkie benchmarki bez problemow i artow. gry tez smigaja. 3dmark 03: 4439, 3dmark 05: 2049... Jak narazie mam pierwszy dzien i powalcze o punkty, narazie nie bawilem sie timingami :D

1700696[/snapback]

 

No i wyjaśnieło się, jednak jest jakaś firma ;) ALASTOR, stronka o karcie

 

Dzięki daniel11111 za linka :D

 

 

Wie ktoś gdzie moża takie coś dostać??

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości załatwiłem sobie na kilka dni Gigabyte'a z biosem F21 i porównałem z moim F1. Na pierwszy rzut oka F21 od F1 różni się tylko jednym timingiem. Po zmianie w F1 timingów na takie z F21 spadło mi O/C pamięci. Poza tym starsze karty GB lepiwj się kręcą.

 

Moja karta F1 bez vmodów idzie max GPU: 430 (nie dowoltowany) i MEM: 550 (555-590 - mam już arty).

Radiatorki alu Zalmana na pamięciach i niebieska kanapka Zalmana na GPU - all pasive.

 

F21 -  GPU: 420 (oryginalny radiatorek GB więcej nie ryzykowałem) i MEM: 520 - gołe pamięci. Jutro skombinuję radiatorki, wentyl już mam.

 

Obie katy chodziły na Catach 5.10 na sprzęcie z podpisu.

 

Po zmianie w biosie 9550 na 9600 kartę bez problemu podkręcałem w ATT. Flashowałem kartę pod Win'em flasherem z VTunera 2.

 

Wyniki przy tych samych częstotliwościach w granicach blędu pomiarowego.

 

3DMark2K3:

 

420/540 - 3399

420/550 - 3446

420/560 - 3466

420/570 - 3499

 

Na razie wygrzewam RAM dlatego wyniki nie za wysokie

 

BIOS od GB 9550 128/128 F21:

1701559[/snapback]

 

Czyli lepiej wgrać tego F21 czy lepiej pozostac przy F1 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

""""Ale ci jakies kosmosy wykrywa w tym marku... 256 mb, 9600 tx, 44mhz... buehehe ;] """""

z kartą to pewnie przez to że mam wgrany bios od 9600EZ Power Color ale z tym FSB to nie wiem o co chodzi?? No i dlaczego ja mam 45 klatek na GPU 480 a ty masz 61 na 420. Niech ktos pomoże :mur: przez co to ?? Mówiłeś że test Nature wykozystuje directX 8.1 a reszta 7 może to cos o to chodzi ale co to moze zmieniac przecież mamy te same karty. Powiedz mi jakie masz sterowniki dokładnie ja mam teraz Catalist 5.7, wiem ze to szajs ale nie wiem jakie lepsze. HELP :cry: przeciez jak rozwiąze ten problem to pewnie 3dMark 2003 i 2005 będa lepiej śmigać noe nie HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj kupiłem radka 9550 gigabyte przeczytałem prawie 50 stron tego tematu i dalej nie wiem czemu tak słabo da sie ja podkrecic Core 370Memory 260 z tego co tu wszyscy pisz to widze ze u mnie pamieci sie ładnie pdkrecaja a GPU słabo wszyscy maja ponad 400. Na karcie mam tylko dodatkowy wiatraczek podkręcałem Atitool nie zmieniałem biosu ,zainstalowałem stery omegi czemu tak słabo sie GPU kręci mam jakąś słabą wersje czy czegoś nie zrobiłem??? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj kupiłem radka 9550 gigabyte przeczytałem prawie 50 stron tego tematu i dalej nie wiem czemu tak słabo da sie ja podkrecic Core 370Memory 260 z tego co tu wszyscy pisz to widze ze u mnie  pamieci sie ładnie pdkrecaja a GPU słabo wszyscy maja ponad 400. Na karcie mam tylko dodatkowy wiatraczek podkręcałem  Atitool nie zmieniałem biosu ,zainstalowałem stery omegi czemu tak słabo sie GPU kręci mam jakąś słabą wersje czy czegoś nie zrobiłem???  :mur:

1708700[/snapback]

Mowisz, ze mem ladnie sie kreci ? 260mhz ? Malo...

Co do rdzenia to niedowoltowany, poszukaj schematow vmodow (w tym temacie).

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem stery na omegi i test nature 58.8 fps więc to wina sterów ale za to reszta testów wyszła gorzej o pare klatek. Chyba zapuszcze 3dMark 2005 i do niego poszukam najlepszych sterów w końcu nie gram w gry stare. Więc ustawie kompa pod directX9.0 a nie pod 7 czy 8.1 Chyba dobrze myśle ??? ath czy mógłbyś mi podac link do twojego orba z 3dMark 2003 i 2005 bede wiedział czy są dobre czy nie ok??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem stery na omegi i test nature 58.8 fps więc to wina sterów ale za to reszta testów wyszła gorzej o pare klatek. Chyba zapuszcze 3dMark 2005 i do niego poszukam najlepszych sterów w końcu nie gram w gry stare. Więc ustawie kompa pod directX9.0 a nie pod 7 czy 8.1 Chyba dobrze myśle ??? ath czy mógłbyś mi podac link do twojego orba z 3dMark 2003 i 2005 bede wiedział czy są dobre czy nie ok??

1708751[/snapback]

Orb'ow do 03 i 05 nie mam.

Kiedys robilem na starej mobo to bylo w okolicach 3300.

Jutro wieczorkiem zrobie test to Ci zapodam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 9550 His Turbo poszedł u mnie z 250/400 na 540/640.

 

Wynik w 3Dmakrach to:

03-4200pkt

05-1900pkt

 

 

Czy to sa dobre wyniki w o/c i 3Dmarkach?? :-P :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pilne pytanie. Skąd mogę pobrać programik GigaByte'a GVF11??? Zależy mi na tej konkretnej wersji programu.

Szukałem na stronie GigaByte'a, ale tam jedyny dostępny to GVF15. Chyba, że jest tam jakieś archiwum, które przeoczyłem. Tak czy siak bardzo proszę o informację.

Pozdrawiam

 

EDIT: Już znalazłem!!! Jest dołączony do biosa GV-RX60X128V na stronie GB :D

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam sapphire 9550@9600 i dzis mi sie spalil (doslownie) witarczek na niej.. nigdy czegos takiego nie widzialem i sie nie spodziewalem ze moze sie zdazyc.. wysunal sie o jakies 0,5 mm do gory i zgial po katem 45 stopni i czesciowo stopil.. cale szczescie ze koncze niedlugo przygode z ta karta i bedzie sluzyla jak reszta kompa tylko do internetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze zacząć zbierać na lepszą karte graficzną w 2005 mam 1395 marków ale lipa i wstyd. niby proc na 2480MHz czyli więcej niz mona teraz defaulta kupic za ponad tysiaka a tu karta lipna i nic nie zrobisz och życie jest dla mnie nie przychylne

1708797[/snapback]

Zrob sam test nature na taktowaniach takich jak ja 425/540. Nieraz jest taka faza, ze jak sie przetaktuje gpu to wyniki ida w dol a nie w gore. :blink:

Pozatym zapodaj dla pewnosci org. bios, moze on tez cos miesza.

Robiles vmoda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vmoda nie robiłem bo nie umiem. Bios zmieniłem bo oryginalny nie dał się overclokować a ilość klatek zalezy od sterów napisałem ze zmieniłem Catalyst 5.7 (45fps) na Omega Drivers 2.6.12 i jest 58fps więc ewidentnie stery. Jakie ty masz?? ojeju ojeju wiadomość z ostatniej chwili!!!!!!!! wiem ze dla wymiataczy z kompami za kilka tysiaków to nic nie znaczy ale dla mnie tak, a więc: jak mówiłem w 3dMark 2005 miałem 1395 pts no i zmieniłem stery od karty na nowe Catalyst 5.10 iiiiiiiii........ 1841 pts ludzie to jest wzros o około 30 % jestem naprawde w szoku. Wiedziałem że stery są ważne ale 30 % to naprawde dla mnie jest ogromniasty SZOK :lol2:

Edytowane przez Marcinusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...