Skocz do zawartości
Ghost

Scythe Ninja (scnj-1000)...

Rekomendowane odpowiedzi

może to i jest błąd, a może driver amd po prostu haltuje procka ;) na 2000+ palomino i alu zabawce za 20zl widzialem 30kila stopni ;)

 

 

zalman - nie mam podglądu jego obrotow jest regulowany przez karte i działa na 9%, jest to prędkość z której absolutnie sam nie wtsratuje, zatrzymany palce stoi. zreszta - on się po prostu nie kręci ;) co by nie było ma dupne łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie czy Scythe Ninja Plus zmiesci mi sie na tej płycie głownej GA-81915P-G posiadam procesor Intel Pentium 4 540J 3.2GHz s. LGA775 jak narazie posiadam na nij chłodzenie GIGABYTE 3D-Rocket Cooler-PRO jest głosny ale zato bardzo dobrze chłodzi :) czy opłaca sie zmieniac cooler na Ninje i czy sie zmiesci na płycie głownej ;) dzieki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem ciszy i wydajności warto zmienić na Ninję.

Nie spotkałem się jeszcze z płytą na którą nie wszedłby ten cooler. Problemem może być zbyt wąska obudowa, ale jeśli ma więcej niż 19cm szerokości Ninja z wentylem wejdzie bez problemu.

 

Scythe twierdzi, że na socket 775 da się wpakować, to jeśli płytka nie jest udziwniona (a nie wygląda na taką) to powinno być oki.

 

http://www.scythe-usa.com/product/cpu/006/scnj1000p.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod względem ciszy i wydajności warto zmienić na Ninję.

Nie spotkałem się jeszcze z płytą na którą nie wszedłby ten cooler. Problemem może być zbyt wąska obudowa, ale jeśli ma więcej niż 19cm szerokości Ninja z wentylem wejdzie bez problemu.

 

Scythe twierdzi, że na socket 775 da się wpakować, to jeśli płytka nie jest udziwniona (a nie wygląda na taką) to powinno być oki.

 

http://www.scythe-usa.com/product/cpu/006/scnj1000p.html

zmiesci mi sie ja mam obudowe CHIEFTEC DRAGON MEDIUM napewno mi sie zmiesci. Opłaca sie go zmienic z 3D Rocket Cooler-PRO na Ninje ? // Pozdro Edytowane przez SnC91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm panowie a wiec tak kupilem procek taki jak w podpisie czyli San Diego 3700+ chodzi wszystko na Default nic narazie nie krecilem i chlodze go Scythe Ninja Plus (z wentylem 120mm) w sklepie gdzie mi to montowali zalozyli mi wentyl skierowany w dol tak jak jest to w intrukcji pokazane. Mam obudowe Thermaltake Soprano z 3 wentylami 2x 120 jeden z przodu zaciaga powietrze drugi z tylu wydmuciach!e i jedna 90'tka z boku , ktora tez wdmuciach!e powietrze do srodka. I nie wiem co jest grane bo temperatury mam nastepujace wg Everesta v2.20.405 Home Edition po wlaczeniu CPU temperatura w Idle wynosi tak 35-36 stopni a gdy odpale np Counet Strike 1.6 i gram to dochodzi do 41-42 stopni. Niestety nie wiem ile mam stopni w pokoju a komputer stoi na ziemi. Troche wydaja mi sie duze te temperatury jak na takie chlodzenie , co wy o tym myslicie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz poprzednio mialem Venice 3000+ i tez nie krecony i na boxie w te upaly tez mi dochodzilo do 41 stopni i po zmianie myslalem ze bedzie mniej :oops: ale widocznie tak ma byc :). Heheh nie znam sie jeszcze za bardzo na chlodzeniach to jest moje pierwsze nie boxowe chlodzenie procka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta jest AS 5 taka kupilem i kazalem im nalozyc. Nalozyli bo opakowanie jest otwarte a ta oryginalna nie ruszona, jedyne co to dzisiaj zauwazylem ,ze uszkodzili mi klapke od zamykania dodatkowych USB na gorze obudowy :angry:. Odlamali jeden zaczep :angry: :angry: zlekka sie wnerwilem szkoda ,ze dopiero teraz to zauwazylem.

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej samemu nauczyć się montować. ;) Żadna filozofia zresztą, że masz IHS'a. Wyobraź sobie co ja przeżywałem, gdy pierwszy raz sciągałem wentyl z Duronka 650mhz. ;)

 

Chodziło o cooler ale nie mam siły edytować. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiam się nad kupnem Ninji do mojego piecyka. Chciałbym uzyskać stabilne ok. 2,95 GHz przy 1,55V (proc na tyle pozwala). Czy ktoś chłodził takiego proca Ninją? Na Freezerze tempy nie umożliwiają mi takiego OC, musiałem na Fryzjerka założyć Deltę@12V 130CFM, żeby komp był stabilny. Chętnie poczytam opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiałem wrzucić w osobnym temacie, no ale skoro mamy "Scythe Ninja (scnj-1000)..., Wszystko o coolerze...", to ląduje tutaj...

 

Ninja-shroud :lol2:

 

Korzystając z okazji, że przy cięciu radiatorów na Asusa miałem graty z kompa na biurku + z nadmiaru wolnego czasu (:?) postanowiłem trochę pogrzebać także przy Ninjy.

 

Zawsze wydawało mi się, że spora część powietrza pchanego przez wentyl momentalnie ucieka na boki i przez to nie odbiera ciepła z radiatora. Krótko mówiąc, część przpływu "marnuje się". Zresztą wystarczy przytrzymać rękę obok radiatora za wiatrakiem - wyraźnie dmucha na boki i do góry...

post-13482-1154219800_thumb.jpg

 

Wniosek: potrzeba Ninja-shrouda :-P

 

 

Na początek oczywiście linijka w dłoń - ściana powinna mieć ok 11x12cm. Przypadkiem inny powszechnie występujący na każdym komputerowym biurku element ma podobne rozmiary...

post-13482-1154219812_thumb.jpg

...dwa pocięte pudełka slim po CD :lol:

 

 

Teraz jeszcze tylko nieco kropelki i otrzymujemy taką oto konstrukcję:

post-13482-1154219821_thumb.jpgpost-13482-1154219828_thumb.jpg

Raczej nie ma czego komentować.

 

 

Pierwsza przymiarka i... pasuje! :D

post-13482-1154219835_thumb.jpgpost-13482-1154219842_thumb.jpg

Tym sposobem cały przepływ powietrza kierowany jest przez radiator. Teraz aż prosi się o zamontowanie drugiego wiatraka i system push-pull. Mimo że żeberka radiatora są dość rzadkie i nie hamują specjalnie ruchu powietrza, to efekty powinny być jak najbardziej zauważalne.

 

 

 

Ale to jeszcze nie koniec :). Gdy płyta była na wierzchu zauważyłem, że podczas pracy bardzo nagrzewa się backplate od Ninjy. Źle? Bynajmniej - skoro się grzeje, to odbiera z proca/mobo ciepło, więc trzeba to wykorzystać :D. A więc skleiłem taśmą termoprzewodząca trzy blaszki, które zostały mi po cięciu radiatorów - łączna grubość idealnie odpowiada odległości do ściany obudowy. Następnie przyklejone zostały do płytki od Ninjy, a na ścianę poszła solidna wartwa pasty.

post-13482-1154219848_thumb.jpgpost-13482-1154219856_thumb.jpgpost-13482-1154219864_thumb.jpg

Po włożeniu gratów do budy okazało się, że ściana w miejscu styku całkiem solidnie się nagrzewa, a więc odbiera ciepło. No i o to właśnie chodziło :-P

 

 

 

Rezultaty: różnica przed i po "modach" (:lol:), przy max. obciążeniu procka to 2*C (mierzone w obu przypadkach po 5 minutach 2xSP2004). Może nie powala na kolana, ale z jednej strony to 10 minut zabawy, a z drugiej 2*C piechotą nie chodzą :). Zwłaszcza przy tych upałach, gdy temp. proca przy seti to 60-62*C, więc niemało.

 

To mówiłem ja, modder-amator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AS5. Ale nie będę już pakował nowej, bo w przyszłym tygodniu zmieniam klocki...

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=207533

Spokojnie - skojarzylem tematy :wink: Fakt ze pasta daje kilka stopni rowniez w wc jest nie bez znaczenia - mozna zyskac roznice wieksza niz pomiedzy blokiem ze sredniej polki (50zl) a jakims za np 150zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

No i stało się pozbywam się płyty, a chłodzenie chciałbym sobie zostawić, jednak jest problem z blachą od spodu. Niestety po zamontowaniu Ninjy przeczytałem, że jest tam taki klej, który sprawi nam dużo kłopotu.

Czy jest ktoś, komu udało się to oderwać, możecie udzielić wskazówek, jak to sprawnie zrobić?

Sam osobiście trochę używałem suszarki, później 30 minut zamrażarki, ale nic nie pomaga.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak się zdejmuje folię :wink:

 

Weź do ręki suszarkę i podgrzej bardzo solidnie płytkę i delikatnie podwadzaj czymś (niezbyt ostrym).

Powinno puścić :) Ewentualnie aceton/izoprpanol - ale nie mam 100% pewności czy nie uszkodzi płyty.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało sie odkleić, ręce całe pocharatane, w sumie zeszlo mi sie na to z 4h, myślałem że nigdy tego nie odkleje.

Teraz muszę wyczyścić pozostałości z blaszki i płyty i w sumie nie wiem czym to najlepiej zrobić żeby niczego nie uszkodzić.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało sie odkleić, ręce całe pocharatane, w sumie zeszlo mi sie na to z 4h, myślałem że nigdy tego nie odkleje.

Teraz muszę wyczyścić pozostałości z blaszki i płyty i w sumie nie wiem czym to najlepiej zrobić żeby niczego nie uszkodzić.

Pozdro

Spróbuj izopropanolem, albo czymś na acetonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc już załatwiony jest CLP, mam nadzieję że nigdy nie będę musiał tego czyścic, bo nie będzie takiej potrzeby, temperatury w stresie spadły minimalnie 8 stopni.

Pozdrawiam

Spdly o 8* po zapodaniu CLP, czy po zmianie z box'a na Ninje? (chyba to 2, ale tak dla pewnosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...