Skocz do zawartości
Nargil

Wszystko O - Seagate Barracuda 7200.9

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem test Seagate 7200.9 160 gb SATA II w HD Tach. Dysk narazie chodzi na ATA 133 bo czekam na zworke zeby go podlaczyc na SATA I.

Tu jest screen testu

 

Test dusku!!

 

 

Jak narazie jest bardzo zadowolony z tego dysku !! Chodzi bardzo szybko, cicho i nie grzeje sie mocno.

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test Seagate 7200.9 160 gb SATA II w HD Tach. Dysk narazie chodzi na ATA 133 bo czekam na zworke zeby go podlaczyc na SATA I.

Tu jest screen testu

 

Test dusku!!

Jak narazie jest bardzo zadowolony z tego dysku !! Chodzi bardzo szybko, cicho i nie grzeje sie mocno.

 

Pozdro :D

a ja nadl czekam na jakis wyres predkosci dysku z serii 7200.9 ale o poemnosci 300GB - pojawily sie juz jakis zcas temu w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem test Seagate 7200.9 160 gb SATA II w HD Tach. Dysk narazie chodzi na ATA 133 bo czekam na zworke zeby go podlaczyc na SATA I.

Tu jest screen testu

 

Test dusku!!

Jak narazie jest bardzo zadowolony z tego dysku !! Chodzi bardzo szybko, cicho i nie grzeje sie mocno.

 

Pozdro :D

Masz za niski średni odczyt - powinien być coś w okolicach 62 MB/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sata1 (niezworkowany) mam sredni odczyt 61,1MB/s i seek 12,8ms. Moze na sata2 chodza minimalnie szybciej.

A burst to chyba zalezy od przepustowaosci na sata2 wiecej wyciagniesz ja tez mam w tych granicach.

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sata1 (niezworkowany) mam sredni odczyt 61,1MB/s i seek 12,8ms. Moze na sata2 chodza minimalnie szybciej.

A burst to chyba zalezy od przepustowaosci na sata2 wiecej wyciagniesz ja tez mam w tych granicach.

 

 

No średni odczyta mam też 61 Mb\s, seek mam koło 13 ale jeszcze sprawdze dokładnie :), czyli wygląda że wszystko ok :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tez sie stalem posiadaczem dyski Seagate 7200.9 160GB - pracuje cichutko , nawet go nie slychac - moze nawet ciszej niz moja stara 7200.7

Pojemnosc jaka pokazuje partition magic to 152 628 MB wiec nie tak duzo sie traci :)

Niestety nie przetestowalem go bo brak czasu :) ale mysle ze to nadrobie i wkleje z HDtach wykres predkosci

 

Jak narazie dysk zostal poprawnie wykryty przez bios plyty - nie potrzebna byla zworka zmniejszajaca do SATA150

 

 

Mam za to pytanie - czy dyskie te ( SATA II ) mozna odlaczac i podlaczac podczas pracy komputer ( na goraco) ?

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche zmiana tematu

 

Czy ktos testowal ta nowa baracude 160Gb programem diagnostycznym Seagate (SEa Tools) - ile godzin trwa full test ( test dysku plus test calej powierchni) ?

Ja testowalem, czas calego testu nieprzekracza 45 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wlacza kompa to pokazuje dysk na master ATA 133. Wlozylem zworke na dysk i jest to samo. W biosie ustawilem na SATA i nie wiem co jest grane bo pokazuje ze dysk jest na ATA 133.

 

W takiej sytuacji nie przejmuj się tym komunikatem.

Błędna informacja z biosu nie wpływająca na działnie systemu.

Edytowane przez PioMX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj tak sobie dla testow chcialem przetestowac swoj dysk Segate 7200.9 160GB SATA II ( na sprzecie jak w podpisie) poprzez proram SeaTools ( najnowzszy sciagniety ze strony segate)

Nagralem obraz na plytke CD i uruchomilem z niej kompa - ladownie programu SeaTools stanelo na tym obrazku i 100%. I w zaden sposob nie chce isc dalej

 

Czy ktos spotkal sie z czms takim ? - tak jak pisalem sprzet jak w podpisie , dysk dziala bez zwrorki na plycie z sata 150 ( nie stosowalem zworki bo plyta wykryla dysk bezproblemowo , windows tez zainstalowal sie normlanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czekales ? bo faktycznie u mnie przy 100% tez sie SeaTools zacina, ale nie na dluzej niz 2 min. Jesli niepojdzie to zezworkuj, moze pomoze, nie daje gwarancji.

 

oj czekalem az moja mala coreczka (1,5 roku) zje ladnie sniadanko a bylo to z 40 minut :) - chyba bedzie trze zezworkowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wyrzuciłes kase w błoto!!!!! Trzeba było wziac 160 a nie 200. Myslałem ze 200 bedzie wyciagała z 55mb/s a tu tylko 50. Na 160 co najmniej 60mb/s wyciagniesz. Dla mnie ten dysk to kicha tak samo jak 500 stara 400 jest znacznie lepsza. Jedyne dyski jakie seagate'owi sie udały z serii 9 to 160 i 80. SZKODA

pozdro

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, mam problem kupilem 160 i chcialem postawic naniej system a tak przyokazji dysk dziala u mnei na nf3 epox 9ndaj SATA 1

( bez zworkowania) transfer poprawny wukrywa go jak trzeba tyle tylko ze w trayu pokazyje sie ikonka do szybskiego usuwania urzadzenia tak jak podpina sie aparat czy jakies ine urzadzenie, nie wie mczego tak i czypowinno tak byc ale moze to kwestia postawienia systemu i wlasnie chcialem to zrobic zrobilem partycje zarzucam instalke formatuje, kopiuja sie pliki i przy pierwszym restarcie za nim wejdzie do wlasciwej instalacji XP'ka wywala komunikat bledne ladowanie systemy :/ i nei wiem co jest grane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...