Skocz do zawartości
termit_tm

Aparat Cyfrowy Do 400zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój stary aparat cyfrowy (1.3mpx....) wkońcu padł i przyszedł czas na zakup nowego. Jako że mam na ten temat tylko minimalne pojęcie, więc prosiłbym o poradę.

 

Zaley mi żeby aparat był mały i najlepiej (ale nie koniecznie) zasilany zwykłymi bateriami, a nie z akumulatora wbudowanego.

 

Znalazłem w tj cenie Canon`a A470, jest dobry? Polećcie mi coś dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat chce kupić aparat cyfrowy za maksymalnie 450 zł. Musi być nowy, w miarę funkcjonalny i solidny. Będzie używany do wszystkiego. Co możecie polecić?

Edytowane przez KijasS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ilosc wydobywanych szczegolow to jest zaden argument, chyba ze ktos chce sobie owym zdjeciem sciane wytapetowac. W normalnych wielkosciach (czyli ogladanie na monitorze) roznicy nie bedzie widac. Pojawi sie ona natomiast przy probach kadrowania, jak np. ogniskowej zabraknie i bedzie sie chcialo cos powiekszyc - wtedy mala ilosc Mpix ma urok zadry w tylku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może tak A630 - mimo, że 8Mpix to jednak ma większy ekran

Z drugiej str nie wiem czy ekran ma wyższą rozdzielczość czy ziarnistość ;p

 

Niech ktoś się wypowie jak porównanie szumów A630 i A610 bo miałem A610 ale sprzedałem bo naprawa przewyższyłaby wartość, a tam zdjęcia w nocy był całkiem znośne lampa mocna.

 

edit:

 

jednak są niezbyt dobre opinie na ten temat, A610 będzie najlepszym wyborem

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam a610, a gdzies na weselu dopadlem a630... Pierwsza kontrolna fotka i takiego szumofonu dawno nie widzialem, no nie, widzialem! A byl to a520 :lol2: Juz w temacie do 1k pisalem czym by tu zastapic a610, wiec moze ktos tu odpowie :wink: Ma byc mniejsze, a fotki porownywalne/lepsze. Milo widziany manual, ale z tego co ogladalem z pelnym manualem beda tylko zaawansowane kompakty (p6000, LX3), a reszta amatorskich zostala niezle wykastrowana (a1000, ixus'y itd.) :sad: Bawilem sie rowniez a2000 i slabizna. Aparat strasznie zamulony po zrobieniu fotki trzeba czekac i czekac (pewnie chodzi o czas ladowania lampy) i dodatkowo na najnizszym iso z lampa i z zoomem fotki strasznie ciemne :blink: pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Canona A620 z aukcji na allegro (ten z dodatkami) i powiem, że jestem całkiem miło zaskoczony ;) Aparat przyjemny i łatwy w obsłudze. Nie mając instrukcji ani doświadczenia w miarę szybko się połapałem co i jak. Bateria, ładowarka, futerał, pasek, karta 2gb i mamy wszystko co potrzebne :D

 

Dzięki za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Planuje zakup aparatu cyfrowego do kwoty 400zł, niestety jestem troche słaby w tym temacie dlatego musiałem zwrócic się do fachowców ;]

 

Wymagania:

 

- łatwy w obsłudze

- cena podana w temacie (najlepiej żeby zmieścic się z karta i aku)

- dobra bateria

- no i żeby ładne fotki robił

 

Przeznaczenie:

 

Aparat używany będzie przez osobę starszą więc pasuje żeby był latwy w obsłudze, nie musi miec super bajerów ważne żeby robił ładne zdjęcia. Przeznaczony będzie głownie do robienia zdjęć w ogrodzie (kwiatów itp.).

 

Z góry dzieki za pomoc, czekam na propozycję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać kolejnego tematu:

 

Zastanawiam się nad zakupem aparatu dla swojej dziewczyny. Do wykorzystania mam max 500PLN. Jej najbardziej podoba się:

SAMSUNG L210

 

Dawno już nie śledziłem ofert dotyczących aparatów i nie wiem jak to obecnie wszystko wygląda. Co możecie mi polecić w tym zakresie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dużo ale stanołem przed wyborem Canon a610 / 620 / 710 który jest najlepszy.

Jestem amatorem i mi głownie chodzi o dobry typ auto.

I co często się zdarza mojemu a520 śnieg na obrazie :/ co mnie bardzo irytuje przy ciemnych scenach :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dużo ale ? przed wyborem Canon a610 / 620 / 710 który jest najlepszy.

Jestem amatorem i mi głownie chodzi o dobry typ auto.

I co często się zdarza mojemu a520 śnieg na obrazie :/ co mnie bardzo irytuje przy ciemnych scenach :/

a610 - przewalony obiektyw, który w tydzień po zakupie potrafi się kompletnie zakurzyć (wysuwają się 3 'części' obiektywu)

a620 - to samo + większe szumy

a710 - chyba najlepszy wybór, lepsza matryca mimo mniejszych rozmiarów, szybszy procesor, zoom 6x, no i optyczna stabilizacja ;)

Edytowane przez cyrkiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...