Skocz do zawartości
MaciekCi

Jaki masz aparat? plusy i minusy

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy aparat jak na początek wydaje się być OK -> Canon A510, Kingston Elite PRO 512, 4xGP 2400

 

Wybrałem go przeglądając testy... jak już coś będe wiedział o fotograffi to sam napisze odczucia... :lol:

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konica Minolta A2.

 

Wysmienity aparat.

Niskie szumy, EVF o rozdzielczosci prawie miliona pikseli (nigdy nie pobite), zoom i ostrosc na pierscieniach mechanicznych, wiekszosc ustawien jest dostepna na przycikach, odchylane EVF i LCD, gorny wyswitlacz slr style, 2 pokretla takie jak w slr, wejscie na zewnterzne flashe, stopka, genialny antishake, bardzodobry tryb RAW, sledzienie autofockusa niestety tylko dosc wolne obiekty, duzy bufor, niski lag shuttera.

Wady generalnie autofockus moglby byc troche szybszy, i zdjecia wychodza troche miekkie, tzeba w aparacie ustawic tryb sharp.

Za pieniadze jakie mozna wyrwac taka uzywke to naprawde warto.

PS A200 wogole sie nie zblizyl do jakosci A2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. ja mam Canona 300 (analog).Zenith 12XP ,a cyfra to Canon A75,

w/w wymienonymy aktualnie pstrykam,bo posiadam jeszcze kilkanaście innych - bo je poprostu zbieram :).

Jak starczy mi siły woli i czasu to może je wreście wrzuce na stronkę www

 

Dołączona grafika

Jak masz jakiś stary,niepotrzebny aparacik i ma skończyc na smietniku - daj znac(PW) - może sie dogadamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Fuji Finepix S7000 i Sony S40 na wyjazdy :P

 

To fuji (+ 4xGP2000):

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

edit: jeszcze to takie skromne

Dołączona grafika

 

 

a to sony (+ 2x GP1300):

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Camel-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

 

Kupiłem sob ie aparat - wydawałoby się że dobry. A Wy jeszcze mi tu o jakimś obiektywie smucicie ;]

;]]]

 

A tak poważnie - kitowy 18-55, czy coś innego? Jak napstrykasz foty, to weź gdzieś wrzuć, bo jestem na etapie wyboru tańszego lusterka i ciągle nie wiem, co to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;]]]

 

A tak poważnie - kitowy 18-55, czy coś innego? Jak napstrykasz foty, to weź gdzieś wrzuć, bo jestem na etapie wyboru tańszego lusterka i ciągle nie wiem, co to będzie...

 

Tak, 18-55 ;]]

 

Tu jest foto. Od razu mówie. Nie mam obecnie softu na kompie żeby jakoś zdjęcia kompresować. Więc w tej chwili STFU ;]

 

http://toya.net.pl/~poca/img_0405.jpg

 

Zrobiłem tak jak umiałem ;]

Edytowane przez poca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 18-55 ;]]

nie wiem co Wy macie do 18-55 ;-) zartuje - obiektyw bez rewelacji, ale szeroki kat to jest to B) - jak nie ma sie juz szkla o podobnym zakresie to warto kupic te szkielko (ciemne jak cholera i troszczeczke mydlace po bokach, ale za ~300zl to i tak jest ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja się dopiszę, bo temat zaczyna zanikać ;D. Ostatnio sobie kupiłem Konice Minoltę Z3 i jestem z niej bardzo zadowolony zakup planowałem od dawna, więc był przemyślany. Może jakieś zdjątka pokaże, ale później. Więcej w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę :-P - kupiłem sobie wreszcie cyfrówkę. Wybór padł na Panasonica FZ20 ze wszystkimi jego zaletami i wadami. Narazie bez pamięci (brak kasy) ale mam nadzieję że niedługo ją kupię i będę mógł wziąć udział w zimowym konkursie - he he jeżeli taki będzie :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj aparat to canon a60 + pare dodatkowych szkielek niedawno zakupionych (raynox dcr-720, filtry polar i nd4 mora - zadna rewelacja ale jak za 10zl to jestem z nich zadowolony :D). nie pogardzilbym jeszcze jakas soczewka +4.. ale da sie zyc i bez tego.

 

na przyszlosc marzy mi sie 300d/350d/nastepca.. niestety poki co to wydatek nie na moja biedna studencka kieszen :/

 

jesli ktos jest zainteresowany, to zapraszam do mojego portfolio na plfoto :)

 

edit:

nineinch: domyslam sie, ze makro byloby lepsze, ale niezbyt to praktyczne przykladac obiektyw do kazdego zdjecia ;) chociaz cena kusi (schodza nawet po kilkanascie zl)...

a jak z af? powinien dobrze dzialac z takim obiektywem?

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec kupilem Kodaka C330 no i tak makro takie sobie nie to co Canon, aparat czasami sie gubi, zdjecia w miare ostre no chyba ze mi sie reka trzesie, przy iso400 dosyc spore szumy, brak manuala, polskie menu choc zasadzie z angielskim tez nie jest ciezko bo menu jest niezbyt rozbudowane chyba jednak zmienie na Canona A410 ciagnie mnie do manuala, wiem ze to moze nie sa modele z wyzszej polki ale nie potrzebuje jakiegos super aparatu. Wczesnie mialem HP 435 czy jakos tak i tamten to byla porazka-przynajmniej tani byl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minolta Dimage Z20

 

+ mi dobrze leży w dłoni (nie lubie małych aparatów)

+ dobry manual

+ duuuży zooom

+ świetne makro

+ nie żre dużo energii choć potrzebuje 4 baterii

+ szybko sie uruchamia

+ dość szybko ostrzy

+ przy ISO 50 niewidoczne a 100 naprawde małe szumy...

 

- ...ale ISO 200 to już matrix

- staraaasznie woooolny (potworny lag)

- w ciemnych pomieszczeniach ma kłopoty z ostroscią

- lampa to cienizna a nie można dołączyć zewnętrznej

- brak stabilizacji (ale to nie problem jeżeli ma sie statyw)

- kiepściutki wizjer elektroniczny

- czasem dość mocne aberracje (choć można to poprawić zmniejszajac"dziure" więc to też nie takie straszne)

- tryb Auto do bani

 

Pozatym mam Zenita TTL, całkiem fajny aparacik, dobry do nauki, ale czasy dobijają. Ale jeżeli sie umie nim robić zdjecia to wychodzą swoiste dzieła sztuki, moim zdaniem Zenit jest dobry do portretów. Mam jeszcze Minolte Dynax 404SI. Lustro analogowe, bardzo fajne zresztą. Dość szybki, precyzyjny AF. Ogólnie jak za 250zł które dałem to jest rewelka aparat.

 

A co do samego focenia to mimo iż mam cyfre to jednak wole robić zdjecia analogiem

Edytowane przez el_gringo_dado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pentax *ist DS + kit (ok) + FA SMC 80-320 (ok, ale ciemny) + TOKINA ATX PRO 80-200 2.8 (cieeezka) + F 50 1.7 (super).

 

Zalety:

- lustrzanka :)

- doskonaly wizjer

- bdb LCD (ponad 200k pikseli)

- dobrze lezy w reku i fajnie wyglada (podoba sie dziewczynom:)

- dobry balas bieli

- zasilanie z R6

 

 

Wady

- podobno wolno ostrzy w slabym swietle (ja nie mam porownania do innych lustrzanek i wg mnie jest ok)

- brak lampki wspomagajacej AF (uzywa lampy blyskowej)

- ISO 3200 szumi, zwlaszcza uzyte w slabym oswietleniu; iso 1600 jest wg mnie calkiem w porzadku, zwlaszcza kiedy ogladam zdjecia przeskalowane do rozdzielczosci monitora

 

pozdrawiam

komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikon Coolpix 7900

+ Malutki, bo taki ma być

+ Małe szumy nawet na większych czułościach (porównywałem do Canona A95)

+ Bardzo dobra jakość zdjęć

+ Małe abberacje chromatyczne (również do A95 porównywane)

 

- Praktycznie zero manuala - wszystko automatyczne albo półautomatyczne

- Czasami słabo ustawia ostrość

- Jak bateria jest słaba bardzo długo ładuje lampę i trzeba czekać trochę na zrobienie kolejnego zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozieważ wcześniej zapomnałem napisać o + i - mojego aparatu robię to teraz ;]

 

Panasonic FZ20

Plusy

+ b. dobry obiektyw - jasność 2,8 na całym zakresie najlepiej o tym świadczy

+ bardzo silna wbudowana lampa

+ możliwość podłączenia prawie każdej lampy zawnętrznej (max nap. 24V)

+ możliwośc podłączenia wężyka spustowego (wężyk można zrobić samemu ;])

+ pełen manual

+ ręczna regulacja ostrości (MF) na pierścieniu

+ szybkość działania - możliwość robienia zdjęć seryjnych do końca karty pamięci (szybkość ok. 2,2 kl/sek.) lub do 4 zdjęć przy szybkości ok. 3 kl/sek.

+ szybkość działania - opóźnienie migawki 0,1 sek.

+ szybkość działania - TIFF 14MB zapisywany jest poniżej 2sek., a JPG w przeciągu ułamka sekundy

+ stabilizacja obrazu

+ dobre makro - od 2 cm

+ aparat jest duży i ciężki - dla mnie to zaleta

 

Minusy

- "morza szum ptaków śpiew" powyżej ISO100 choć ISO200 czasami nie wygląda aż tak źle

- duży obiektyw = duże filtry = drogie filtry 72mm - rozwiązanie to tulejka Phayee niestety tania ona nie jest

- obiektyw jest b. dobry ale na max zoom'ie i pełnej dziurze występują abberacje chrom. - pomaga zmniejszenia dziury (przysłony)

- zasilanie przez firmowe akumulatory - naszczęście mam dwa :]

- aku wytrzymuje 200 - 250 zdjęć jest dobrze, ale mogłoby być lepiej

 

Mini test stabilizacji ;]

Ogniskowa około 70mm (ekwiwalent dla 35mm) czyli dla Panasa FZ20 zoom 2x

Czas 1 sekunda

Stabilizacja włączona Mode1

Link 1

 

 

Stabilizacja wyłączona

Link 2

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenit 12 XPS + zestaw sniper (obiektyw 300, obiektyw 135, obiektyw helios 44 m, podporka na ramie do zoomu 300, filtry)

+ elektroniczny swiatlomierz

zenit ET

- swiatlomierz nad obiektywem

wada wszystkich zenkow jest ich waga.. dla mnie sa to swietne aparaty bo w pelni manualne.. poza tym jestem milosnikiem fotografii analogowej.. jak dla mnie maja wystarczajaca optyke.. fakt ze czasem czas 1/500 jest ciut zadlugi ale to szczegol.. czasem mi tez brakuje czasu 1/15

 

smena symbol - do lomo

nakladka do zenitow zamiast obiektywu do fotografii otworkowej

do tego wlasna ciemnia

 

 

olympus c-745

+ duzy zoom (10x) za male pieniadze

+jakość zdjęć jest bardzo wysoka

+ aparat radzi sobie w każdej sytuacji

+kolory są naturalne

+ zużywa bardzo mało energi.(zwlaszcza jesli nie uzywa sie wyswietlacza przy robieniu zdjec)

 

- brak mozliwosci podlaczenia lampy zew.

- obiektyw troszke lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak juz napisałem mam OLYMPUSA D-550 i nie nażekam na niego bo dostałem go, ale tak na serio to aparat ogolnie wystarczajacy jak na moje uzytkowanie, tylko niepodoba mi sie w aparacie brak manuala są tylko jakies beznadziejne programy.

Poprzedni aparat jaki maiłem to była AGFA CL50 podobał mi sie ten aparat, pozniewz był bardzo energo oszczędny np. mozliwośc pobierania swiatła słonecznego do oswiatlania LCD (taka fajna mała klapka nad monitorkem)

oraz wiele innych ciekawych rozwiazań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam/mialem w domu:

Analogi:

-Zenit Sniper (12XP)

-Zenit TTL

-Zorka (nie pamietam modelu)

-Nikon F50 albo F60 (2 obiektywy, podstawowy i jakis do 200mm)

 

Cyfrowki

-Fuji s5500 (byl ale odszedl do krainy wiecznych fotek)

-fuji S5600 (calkiem fajny)

-HP 735 (zasyfil sie obiektyw-->dead)

-Olympus mju400 (calkiem fajny)

 

PS czesc aparatow dokladnie 3 sa ojca reszta moja. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZCZĘSLIWY POSIADACZ FUJIFILM S5600 !! a szczęśliwy temy ze w ciągu ostatnich 3 tygodni kupiłem 3 cyfrówki i 2 poprzednie oddałem do sklepu, fuji z nimi wygrało :) między innymi z zaszumioną minoltą z6.............

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...