Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

To nie świadczy o nierealności programu.

 

Nie mając dużej liczby posłów w Sejmie JKM musiałby liczyć się na koalicję. A nie widzę żadnej partii, która ma podobne poglądy co JKM. Poza tym ludzie się głupi i w wiadmościach widzą tylko PO i PIS. Jak są jakieś programy, sondaże to tylko PO i PIS, ewentualnie PSL bo koalicjant, PJN bo to rozłam i RP bo jest kontrowersyjny. Czasami coś o SLD powiedzą, choć raczej negatywnie mówią, a o PPP ani słychu w wiadmościach, a JKM uważany jest za antyfeministę, niezrównoważonego psychicznie - bo tak pokazany był w wiadomościach. A, że TV pokazuje to co chce, a JKM nie ma siły przebicia to wyniki są oczywiste.

 

Poza tym sondaże powinny być zabronione, bo zniechęcają ludzi do głosowania, bo po co tracić głos jak nic on nie da. Jakby w TVP trąbili, że JKM czy PPP ma 60% głosów, to od razu stałoby się głośno o partii i od razu by zaczęli walczyć o stołki przy korycie.

 

No cóż, demokracja to wybór najlepszego PR (marketingu) przez ciemny lud. To tak jak z Call of Duty - "dzieci" kupią, a ci dojrzalsi stwierdzą, że po raz 5 powtarzają koncepcje COD:MW ;)

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie :wink:

 

Nie wiesz rafa jak to działa, wpierw legalizacja związków, potem śluby kościelne (bo jakże, inni mogą a my nie), dalej adopcja dzieci i tak dalej i tak dalej. Nie wiesz do jakich ciekawych rzeczy dochodzi w takiej Szwecji :-| pzdr

 

To wtedy jak najbardziej należy wkroczyć, protestować, blokować etc. Ale sama rejestracja po prostu im pomoże a nam nie zaszkodzi.

Jakoś tak napiętnowanie odmienności nie leży mi w naturze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja jest ok, bo potem o kredyt partnerski mogliby się starać i korzystać z innych dogodności bycia "razem" etc :)

 

<Czarny humor on> Gorzej jakby jakiś Adolf znowu dobrał się do władzy <Czarny humor off>

 

Powiedzcie mi, czemu nie można więźniów wysłać na budowę autostrad? Albo czemu nie mogą pracować w więzieniu na swoje utrzymanie? Pracuje = ma jedzenie, leni się = ma głodówkę.

 

Edit:

Rozmowa z babcią: na kogo idziesz głosować? Na kaczyńskiego. Czemu? Bo go lubię. - merytoryczny argument, co? a czemu nie SLD? A oni jeszcze istnieją?! I tak wygląda spora część wyborców. Dlatego nie dziwię się, że nie podobają mi się rządy, skoro ciemnogród wybiera polityków.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mając dużej liczby posłów w Sejmie JKM musiałby liczyć się na koalicję. A nie widzę żadnej partii, która ma podobne poglądy co JKM. Poza tym ludzie się głupi i w wiadmościach widzą tylko PO i PIS. Jak są jakieś programy, sondaże to tylko PO i PIS, ewentualnie PSL bo koalicjant, PJN bo to rozłam i RP bo jest kontrowersyjny. Czasami coś o SLD powiedzą, choć raczej negatywnie mówią, a o PPP ani słychu w wiadmościach, a JKM uważany jest za antyfeministę, niezrównoważonego psychicznie - bo tak pokazany był w wiadomościach. A, że TV pokazuje to co chce, a JKM nie ma siły przebicia to wyniki są oczywiste.

 

Poza tym sondaże powinny być zabronione, bo zniechęcają ludzi do głosowania, bo po co tracić głos jak nic on nie da. Jakby w TVP trąbili, że JKM czy PPP ma 60% głosów, to od razu stałoby się głośno o partii i od razu by zaczęli walczyć o stołki przy korycie.

 

No cóż, demokracja to wybór najlepszego PR (marketingu) przez ciemny lud. To tak jak z Call of Duty - "dzieci" kupią, a ci dojrzalsi stwierdzą, że po raz 5 powtarzają koncepcje COD:MW ;)

 

Ale program jest realny, co najwyżej możliwości realizacji tym bardziej ograniczone im mniej nas jest popierających go. To już zależy od nas. Nie martwicie się. Idea została zasiana i już nie zginie, kiedyś wprowadzimy ją w życie, jak nie za 4 lata to za 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, za 30lat to ja mam zamiar spokojnie na karaibach się opalać wśród pięknych 20latek w bikini :D Pamiętam jak kilka lat temu ojciec opowiadał jakie to były interesujące czasy za komuny :) teraz ja sobie wspominam jak było fajnie te 5-10lat temu :) Chleb za 1,2zł, gaz 1,5zł, bułka 15gr, mleko 1,3zł. Gdyby mieć dzisiejszą kasę, a tamte ceny - eh. Śniadanie dla całej rodziny za 5zł można było zrobić.

 

Minus JKM jest taki, że wiele dzieciaków jest za nim, którzy myślą, że to jakiś klown, a nie wiedzą, że JKM był już w sejmie i wprowadził już kilka ustaw. No cóż, trzeba mieć nadzieję, że ludzie w końcu zaczną się interesować polityką, a nie tylko spotami reklamowymi.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie to jest szacunek do premiera nie jako osoby ale jako do urzędu.

 

Nie pamiętam czy kiedykolwiek JK tytułował premiera Tuska własnie predrostkiem "premier" zawsze było albo pan, ten pan albo po prostu z nazwiska.

 

 

 

 

Ehhhhh dobrze że ta kampania się zakończyła.... takiej żenady dawno nie widziałem.....

 

Teraz PO dostało niesamowity kredyt zaufania i zobaczymy jak sobie poradzi.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy PO coś zrobi, niestety sądząc po programie Palikota mogą to tez być idiotyzmy jak parytety na suwak, związki homoseksualne, reedukacja w szkołach...

 

A państwoo jest na skraju bankructwa. PO tego nie naprawi, to chyba dobrze wiecie.

 

Jest tylko jedna rzecz , ktora moze zmusic PO do reform.

Progi konstytucyjne na wysokosc dlugu publicznego.

 

Teraz jeszcze sie udalo wirtualna ksiegowoscia z emeryturami, ale juz niedlugo nie bedzie czego zamiatac pod dywan a wielki brat z Brukseli po Grecji moze byc mniej sklonny do patrzenia przez palce na poczynania Donka usluznego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirtualna księgowość na długu ma jeszcze bardzo duże możliwości. Całe OFE i wiele innych sposobów albo szantaż innych partii, że będą odpowiedzialne za gwałtowne reformy i zmuszenie ich do zmiany progu w konstytucji.

 

USA ma dług 100% PKB ale tam nie ma długu na ZUS. My mamy niby 55% ale do tego dochodzi ZUS czyli razem mamy już 216% PKB długu. Tak więc próg już dawno nie działa.

 

Najbardziej na świecie zadłużona wobec PKB była Japonia, 205% PKB w ubiegłym roku. Trzęsienie ziemi prawdopodobnie mogło trochę pogorszyć sytuację, ale nie sądzę aby był to znaczny wzrost zadłużenia. Nie znam danych dla Japonii za 2011. Wygląda więc na to, że Polska jest najbardziej na świecie zadłużonym państwem licząc w porównaniu do PKB. A PO, PiS, PJN PSL i SLD zgodnym chórem śpiewają o nowych wydatkach zwiększaniu socjalu itd. Jak to gruchnie to lepiej być za granicą, mówię to wam, ja... :mur:

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, skąd Ci się wzięło wliczenie ZUSu do długu - tylko w Polsce. Nie jest czasem tak że wszystkie systemy emerytalne oparte na Bismarku mają za krótką kołderkę i jest tylko kwestią czasu kiedy padną (dlatego OFE miało dać wytchnienie, a przynajmniej zmienić mentalność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, demokracja to wybór najlepszego PR (marketingu) przez ciemny lud. To tak jak z Call of Duty - "dzieci" kupią, a ci dojrzalsi stwierdzą, że po raz 5 powtarzają koncepcje COD:MW ;)

 

No tak działa kapitalizm :D

JKM dużo o nim mówi, zdaję się jednak że nie bardzo potrafi się w nim odnaleźć. To tak jakbym chciał sprzedawać proszek do prania i opakował go w papierową torbę i podpisał flamastrem, nie obchodzi mnie jak świetny byłby to proszek i tak nikt by go nie kupił.

 

W czasie kampanii widziałem jeden spot telewizyjny NP i w dodatku był fatalny.

Był to fragment z jakiegoś wiecu, gdzie JKM wygłaszał jedno ze swoich płomiennych przemówień gdzie nie omieszkał zwyzywać politycznych oponentów przez co część została ocenzurowana.

Sorry ale z czym to ludzi? :blink:

Do kogo to miało być kierowane? Do młodych gniewnych? (często niepełnoletnich?)

Jeśli tak to gratuluję wybrania dobrego targetu na wybory.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz Ty nasz krasomówco* spójrz na notowania walut względem polskiej, marnej złotóweczki. Po godzinie 21 na wszystkich notowaniach (zwłaszcza forexu) złotówka umocniła się w większości przypadków o ok grosz, co w tak krótkim czasie jest bardzo rzadkie. Co by było, gdyby do władzy dopadł się Jarek, albo chociaż przewaga PO byłaby mniejsza? Niemcy źli, Belgowie źli, reszta UE zła. Rynki przestałyby nam ufać, złotówka warta byłaby tyle, co spaliny Twojego jaszczomba. Drożeje euro, czyli drożeje import, mnóstwo osób podnosi ceny, w tym transport. Transport drożeje = jesteśmy tuż po wyborach w niezłej [gluteus maximus]. Tyle ode mnie, polaczka, który woli zagłosować na socjalistę, niż na ludzi, którzy obiecując niepodnoszenie bądź obniżenie podatków gwarantują nam powtórkę z sytuacji na Helladzie.

 

* - jonasie wiedz, że nic do Ciebie nie mam, do NP również. Ale wizja Jarka mnie wprost przeraziła, proste.

 

Złotówka umocniła się, fajnie, tylko że ja dalej bede zarabiał tyle samo, a podatków płacił więcej. Przykład idealny - wczoraj lpg było po 2.79, dzisiaj jest po 2.84 i pewnie bedzie rosło. Cud gospodarczy, by żyło się lepiej.

 

 

Yarosław ze swoją partią powinien zniknąć ze sceny politycznej, Ludzie przez niego nie głosują za kimś a przeciw PiSowi - czyli na PO.

 

A najbardziej śmieszy mnie tow. Napieralski - że niby był na nich atak medialny? No sorry, na 5 pytań facet był wstanie odpowiedzieć na jedno, reszta to błaznowate próby wykrętów. Mnie osobiście dziwi że SLD w ogole próg wyborczy przekroczyło....

 

Odchodząc tak od tematu chciałbym się tylko przypomnieć wszystkim, którzy snuli teorię spiskowe z Ruchem Palikota - PO robi koalicję z PSL, wątpliwości się rozwiały.

Poczekaj, poczekaj.... :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, skąd Ci się wzięło wliczenie ZUSu do długu - tylko w Polsce. Nie jest czasem tak że wszystkie systemy emerytalne oparte na Bismarku mają za krótką kołderkę i jest tylko kwestią czasu kiedy padną (dlatego OFE miało dać wytchnienie, a przynajmniej zmienić mentalność).

 

Tak jak pisałem, bankrutująca Ameryka nie ma tego w długu, mimo to USA uważa, że jest na progu. Ogólnie żaden kraj nie wlicza ubezpieczeń do długu i to jest kardynalny błąd, bo państwo gwarantuje takie świadczenia i będzie je musiało spłacić na równi z obligacjami.

 

To mi się spodobało - "PIS ukryta opcja węgierska" :lol2:

 

Bardzo bym chciał, aby PiS reprezentował opcję Węgierską w całości. To jednak kolejna bujda prezesa i jego kota. On podpina się pod niewątpliwy sukces Węgier i premiera Orbana. Z tragicznej nie da się ukryć sytuacji wybrnął obronną ręką likwidując państwo socjalne. Tymczasem co PiS? Tymczasem PiS obiecuje zwiększenie wydatków socjalnych!

Ja nie wiem, czy w tym duecie decyzje podejmuje kot czy Pan Kaczyński ma schizofrenie ale drugich Węgier w Polsce nie zbuduje i woda w Wiśle z nad Dunaju nie popłynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, bankrutująca Ameryka nie ma tego w długu, mimo to USA uważa, że jest na progu. Ogólnie żaden kraj nie wlicza ubezpieczeń do długu i to jest kardynalny błąd, bo państwo gwarantuje takie świadczenia i będzie je musiało spłacić na równi z obligacjami.

 

Wysokość świadczeń emerytalnych nie jest nigdzie zagwarantowana, porównanie do obligacji jest bez sensu. Papierki z ZUS to nie papiery wartościowe i nigdy koło takich nawet nie leżały. Tzw. umowa społeczna jest umową "na gębę", rząd może ją w każdej chwili zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@und3r

mylisz się, jest zagwarantowana, a nawet jest zagwarantowana waloryzacja o stopień inflacji.

Co więcej Korwin Mikke deklaruje że Państwo Polskie, gdyby doszedł do władzy, będzie się wywiązywać z tych zobowiązań. Uważa prawo własności za nienaruszalne i skoro Ci ludzie otrzymali od państwa gwarancję to państwo musi jej dotrzymać. Przy czym na przyszłość przymus ubezpieczeń zostanie zniesiony.

 

Bardzo ciekawa rozmowa Korwina Mikke u Hołdysa w programie, półtoragodzinny wywiad o państwie pod rządami KNP i o prezesie Nowej Prawicy:

http://www.youtube.com/watch?v=jIQIF6CMa88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważa prawo własności za nienaruszalne i skoro Ci ludzie otrzymali od państwa gwarancję to państwo musi jej dotrzymać. Przy czym na przyszłość przymus ubezpieczeń zostanie zniesiony.

No widzisz robaczku, to brzmi już zupełnie inaczej niż "zlikwidujemy ZUS". Ja wiem, że znaczenie jest to samo, ty wiesz, parę innych osób wie, ale dla szarej masy, która chłonie telewizor jak bywalec dyskotek polską amfę, owo hasełko wrzuca Korwina do szufladki "czubek".

Konkurs bez nagród - co ludzie odpowiadają na sugestię, by głosować na Korwina, skoro jak zwykle nie ma na kogo? "Jest zbyt kontrowersyjny". Co odpowiadają na pytanie "dlaczego kontrowersyjny?"?

 

"Eeeeeeee".

 

Król Korwin powinien brać u Płonącego Kocura korepetycje z kreowania wizerunku, bo mimo kilkudziesięciu lat w polityce cały czas błąka się w okolicach błędu statystycznego, a istnieje na dobre tylko w Internetach. Kocur pojawił się znikąd, trochę pobłaznował, a w pół roku okazało się, że zwabił do siebie hordę lewactwa i skompromitował starców z SLD. Zuch.

No, parędziesiąt milionów na kampanię też byłoby niegłupie :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korwin Jest postacią po trochu niereformowalną. Rozmawiałem z wiceprezesami partii i jeden to wprost powiedział, że Pan prezes zdania nie zmieni w pewnych sprawach jak kreowanie sztucznego wizerunku w celu poprawy statystyk wyborczych.

 

Ma to swoje wady bo my przekonani cierpimy na brak reprezentacji, ma to też swoje zalety, bo jeżeli co mówić decydował by Pan Tymochowicz to faktyczna filozofia partii mogła by ulec znacznemu wypaczeniu.

 

Dlatego czynnik edukacyjny wymaga zachowania przekazu w czystej postaci. Kiedyś wyrosną politycy prawicy, nowej prawicy z tych 20-30 latków, którzy teraz wierzą w tą ideę i będą realizowali w jakimś stopniu te idee, oni muszą wiedzieć o co chodzi i najlepiej, aby to była wiedza Polska a nie importowana od Freedmana z USA. Jeżeli Korwin Mikke używał by PRowskich sztuczek oni by się nie mieli gdzie nauczyć, ja i ty też.

Edytowane przez Sławomir Guzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to swoje wady bo my przekonani cierpimy na brak reprezentacji, ma to też swoje zalety, bo jeżeli co mówić decydował by Pan Tymochowicz to faktyczna filozofia partii mogła by ulec znacznemu wypaczeniu.

Nie "co", tylko "jak". Powyższy przykład z ZUSem dość dobrze obrazuje, o co tu chodzi. Dzień przed ciszą wyborczą usłyszałem spot Korwina, w którym mówił bez wnikania w historyczno-geograficzne zawiłości, że jeśli ktoś obiecuje nam 100 zł, to komuś musi je najpierw zabrać, bo przecież nie da ze swojej prywatnej kieszeni. I tak dalej w tym guście, zrozumiałby to nawet średnio rozgarnięty homo sovieticus z Polski B, śmiertelnie przerażony pomysłami likwidacji państwa opiekuńczego.

 

Klaus - nie mogę nigdy zapamiętać jego nazwiska, ale jak zobaczyłem faceta za Płonącym Kocurem, już wiedziałem komu Ruch Poparcia Pedalstwa zawdzięcza swój sukces. Widać, że fachowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@und3r

mylisz się, jest zagwarantowana, a nawet jest zagwarantowana waloryzacja o stopień inflacji.

 

Skoro się mylę, to powiedz mi, w jaki niby sposób wysokość Twojej emerytury jest zagwarantowana. Nawet sam fakt istnienia świadczeń socjalnych i tego, że w ogóle jakaś emerytura ma zostać wypłacona, może ulec zmianie, dokładnie tak samo jak uległa zmianie część składki przekazywanej do OFE. To wszystko reguluje ustawa, którą rząd zmieni zawsze, jeżeli będzie w tym widział doraźne korzyści dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Król Korwin powinien brać u Płonącego Kocura korepetycje z kreowania wizerunku, bo mimo kilkudziesięciu lat w polityce cały czas błąka się w okolicach błędu statystycznego, a istnieje na dobre tylko w Internetach. Kocur pojawił się znikąd, trochę pobłaznował, a w pół roku okazało się, że zwabił do siebie hordę lewactwa i skompromitował starców z SLD. Zuch.

No, parędziesiąt milionów na kampanię też byłoby niegłupie :>

 

Korwin chce za dużo zmienić dlatego nie przejdzie. Jego program to jak powrót do państw z XIX wieku gdzieś widziałem jego wypowiedź/wywiad w którym mówił że należy wprowadzić monarchię ponieważ po co organizować wybory i wybierać kogoś co kilka lata różne osoby które będą nas okradały jak można wybrać jedną która to przecież nie będzie okradać państwa bo przecież nie będzie okradać siebie.... coś w tym stylu tam padło.

 

Uważam że Korwin gdyby proponował np niskie podatki rzędu 10% przy ograniczeniu /i informatyzacji rożnych urzędów, likwidacji ulg ale przy zachowaniu laickości państwa (wierzyć każdy powiem móc w co chce i jaki nie wpływać na innych tym jak nie chca) czyli były liberałem to by mi się to o wiele bardziej podobał jego program a tak to tylko jest Palikot. Na środku sceny u nas jest więcej miejsca niż z prawej strony wiec uważam ,że mógłby się ładnie przebić jako liberał tyle że u nas trochę negatywny wydźwięk ma słowo liberał jak kogoś się nazwie w tv liberałem to odrazy ludzie się oburzają.

 

Co do "dziadków" z SLD jak Palikot i zacznie wchłaniać to już go nie będę "wspierać".

 

A tak ogólnie to nie jestem jakoś szczególnie niezadowolony z tego co jest teraz wiec i PO tez nie robi złej roboty ,więc dla ważne dla mnie żeby dalej dużo w prawo nie pójść.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybory sfałszowane? TVN24 omyłkowo podała prawdziwe wyniki wyborów

 

 

Dołączona grafika

 

 

PIS - 35,9%

PO - 32,8%

 

LINKI:

http://monitorpolski.wordpress.com/2011/10/13/tvn24-omylkowo-podala-prawdziwe-wyniki-wyborow/

http://zenobiusz.wordpress.com/2011/10/13/nosil-wilk-razy-kilka-tvn24-omylkowo-podala-prawdziwe-wyniki-wyborow/

Edytowane przez netia
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...