Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Rosji...

 

Sorki pisalem z telefonu

 

Co do twojej wczesniejszej wypowiedzi, nie tyle ze jej nie zrozumialem czy cos...

Tylko widze ze nasze spoleczenstwo zapatrzone jest w Amerykanow. Naogladaja sie nedznego kina made USA i wierza ze ta armia jest w stanie uratowac caly swiat.

Ruskich znowu poniektorzy widza jako biedakow i obdartusow w T-34 albo maks T-72.

A tu niespodzianka, Ruscy posiadaja naprawde nowoczesny sprzet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM
Tylko widze ze nasze spoleczenstwo zapatrzone jest w Amerykanow. Naogladaja sie nedznego kina made USA i wierza ze ta armia jest w stanie uratowac caly swiat.

Ruskich znowu poniektorzy widza jako biedakow i obdartusow w T-34 albo maks T-72.

A tu niespodzianka, Ruscy posiadaja naprawde nowoczesny sprzet

 

Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie uważasz iż polskie społeczestwo jest zapatrzone w Amerykanów - ja bym raczej napisał że jest odwrotnie.

I nawet byłbym w stanie to porządnie uargumentować w razie W.

 

Co do Rosji - Rosja jest (jeszcze) w dużej mierze krajem skrajnej biedy i "obdartusów" (nie mam na myśli Petersburga czy też Moskwy i aglomeracji)

co jednak zupełnie nie wyklucza że robią dobry sprzęt w pewnych działach gospodarki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ta dziedzina gospodarki sa militaria. 

 

"Nasze spoleczenstwo" -  ciesze sie ze sa jeszcze ludzie ktorzy w nie wierza.

Dla mnie niestety coraz bardziej Polacy przypominaja bezmozgow ktorzy wierza we wszystko co powiedza i pokaza w TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz mnie tylko za jakiegoś prorosyjskiego fanatyka.

Ludzie tam klepią bide, do tego maja wbite jeszcze przez Stalina ideę. Nie maja za dużo do stracenia, a za swoim wodzem pójdą w ogien. To czyni ich nieobliczalnymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi kraj na świecie który obroni sie sam przed Rosja...

 

Myślę, że jest wiele... Co innego obronić się, a co innego podbić. Wietnam pokazał na Ameryce, co znaczy "obrona", więc Twoje pytanie jest źle skontrowane i mógłbyś się zaskoczyć. ;)

 

Jednak pewniaki to USA i Chiny...

 

Zgodzę się, że Polaczki są zapatrzeni w USA, jednak o co zapytałeś - obronić się ta dwójka dałaby spokojnie radę. 

 

 

Jest to naprawdę wielką potęga militarną. I uwierz mi ze amerykański super sprzęt nie bedzie tak skuteczny przeciw Rosji.

Ale też nie róbmy jaj, USA trzyma parę zabawek w ukryciu. Oczywiście, wygodnie jest podsycać propagandę, że Rasija to Specnaz, którzy są super hiper mocni i niczym Rambo i Commando wytłuką wszystkich... Z pewnością w przełożeniu siły na dolara wypadną lepiej niż USA, jednak w USA tych dolarów jest po prostu więcej ... Pomijając bomby atomowe (bo tu nie ma dyskusji, wygra ten, kto będzie pierwszy) to walka i tak głównie rozegrałaby się na myśliwce, zarówno Su jak i Lockheady to konstrukcje topowe (idealny myśliwiec to konstrukcja rosyjska, silniki brytyjskie i elektronika amerykańska), ale tych drugich jest po prostu więcej...   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ruscy nie chcieli Krymu, tylko Krym chciał do Ruskich.

2. Ruscy nie chcą 1/3 Ukrainy, tylko część mieszkańców 1/3 Ukrainy chce do Ruskich.

3. Póki co największymi agresorami są USA i UE, które wypowiedziały Ruskim wojnę gospodarczą.

 

Ale nawet gdyby to co mówisz było prawdą, to co to nas obchodzi? Polska nie jest w sytuacji, gdzie może stawiać jakiekolwiek żądania i trzeba było od razu powiedzieć "róbta co chceta, nas w to nie mieszajta". To jednak nie jest na rękę polskim politykom, którzy bardzo chcieliby zobaczyć powtórkę z powstania warszawskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Chcieli Krym, dostali, chcą 1/3 Ukrainy to oddać? Potem zażądają czegoś jeszcze. Jaka może być z nimi współpraca w obliczu agresji?

 

wiesz, ew. mogą "zechcieć" np. Podlasie z miastem Białystok na pokładzie, dajmy na to z pewnym adminem z pewnego forum ;)

 

Oddamy (w imię "pokoju" ma się rozumieć) :D ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddamy (w imię "pokoju" ma się rozumieć) :D ;)

Oddamy w imię tego, że to, co zostało z naszej armii walczy o amerykańskie interesy między arabskimi plemionami. W imię tego, że przez 25 lat tzw. wolności nie zrobiono właściwie niczego, żeby sąsiedzi się z nami liczyli - trudno zresztą by było inaczej, skoro towarem eksportowym Bolandy są przede wszystkim Polacy. W imię tego, że NATO i jego dzielni żołnierze nie będą chcieli umierać za jakiś tam Gdańsk, Warszawę czy inne trudne do wymówienia nazwy. W imię tego, że sankcje nałożone na Rosję kopną w rzyć przede wszystkim Bolandę, Litwę i innych żuczków w regionie, nie US & A albo germańskich oprawców, ale ponieważ niedługo koniec kadencji, to co się martwić? Grunt żeby były synekury gdzieś w Brukseli, resztę może spokojnie trafić szlag. Może nawet zdąży się przed zimą, kiedy Putin przykręci kurek z gazem i zażąda miljarta za byle gaz, a ponieważ wcześniej zabronił Lachom drążyć w ziemi w poszukiwaniu łupków, to nie będą mieli wyjścia. Wszak komuchy z SLD utrąciły pomysł pociągnięcia drugiego kurka ze Skandynawii.

Tyle wygrać. No ale jedzmy jabłka i szykujmy się do powtórki 1610 roku łudząc się, że ktokolwiek w ogóle zechce poświęcić się za wynaturzony twór zwany Bolandą, dla którego jego obywatele to największy wróg i trzeba ich gnębić ile się da.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

przeczytałem i (chyba) zrozumiałem #jonas twój post

mam tylko 1 question: co proponujesz w tej sytuacji (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kojarzę tego 1610? możesz jaśniej bo nie chce mi się szukać

No wiesz co, wstydź się. Jedyny moment w historii, kiedy obce wojsko rozsiadło się na Kremlu na dłużej niż do pierwszych mrozów, a ty nic nie kojarzysz? Rosjanie do tej pory odczuwają pieczenie anusa z tego powodu.

28 sierpnia 1610

 

po zwycięstwie nad armią rosyjską w bitwie pod Kłuszynem oddziały polskie pod wodzą hetmana polnego koronnego Stanisława Żółkiewskiego wkroczyły do stolicy Rosji, gdzie przebywały na Kremlu do roku 1612.

hetman polny koronny Stanisław Żółkiewski podpisał w Moskwie z bojarami rosyjskimi układ, na mocy którego polski królewicz Władysław został carem Rosji.

No ale jak się świętuje klęski i hekatomby powstańcze zamiast zwycięstw, to potem tak jest.

 

nasz kraj stał się niczym

Naprawiłem.

 

przeczytałem i (chyba) zrozumiałem #jonas twój post

mam tylko 1 question: co proponujesz w tej sytuacji (?)

A co ja mam do proponowania, jak sam nie wiem co robić? Nic, z moich przodków wojnę przeżyli ci, którzy nic nie robili oprócz zwiewania do lasu jak czołgi szły na wioskę.

A jak pytasz o sprawy geopolityczne - trzeba było wtedy wziąć ten Madagaskar, byłoby dokąd uciekać. Niby jest Wielka Brytania, ale to nie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie oglądam reżimowych "wiadomości w tv" (łącznie z polsatem tvn itd oraz włączam w to portale bo też podają bzdury) ale jeżeli ktoś z Was interesował się przepowiedniami Nostradamusa to wie że w ciągu najbliższych 2 do 3  lat mamy gwarantowaną 3 wojnę światową... wszystko się wypełnia, toczka w toczkę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest wiele... Co innego obronić się, a co innego podbić. Wietnam pokazał na Ameryce, co znaczy "obrona", więc Twoje pytanie jest źle skontrowane i mógłbyś się zaskoczyć. ;)

 

Jednak pewniaki to USA i Chiny...

 

Zgodzę się, że Polaczki są zapatrzeni w USA, jednak o co zapytałeś - obronić się ta dwójka dałaby spokojnie radę.

 

 

Ale też nie róbmy jaj, USA trzyma parę zabawek w ukryciu. Oczywiście, wygodnie jest podsycać propagandę, że Rasija to Specnaz, którzy są super hiper mocni i niczym Rambo i Commando wytłuką wszystkich... Z pewnością w przełożeniu siły na dolara wypadną lepiej niż USA, jednak w USA tych dolarów jest po prostu więcej ... Pomijając bomby atomowe (bo tu nie ma dyskusji, wygra ten, kto będzie pierwszy) to walka i tak głównie rozegrałaby się na myśliwce, zarówno Su jak i Lockheady to konstrukcje topowe (idealny myśliwiec to konstrukcja rosyjska, silniki brytyjskie i elektronika amerykańska), ale tych drugich jest po prostu więcej...

No Amerykanie właśnie tych dolarów za wiele nie maja. Kraj to jeden wielki dług.

Po to właśnie im były ostatnie wojny. Trzeba podkrecic gospodarkę. Lecz co innego walczyć z małym panstewkiem pastuchow a co innego z przeciwnikiem który od zarania dziejów z kimś sie bije i ma do tego fajne zabawki.

 

Amerykanie także korzystaja z ruskich technologii. Wielu.

 

Poczytaj o Su-50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje im kasy i taki jest  fakt.

Wojna w Iraku miala rozbujac gospodarke, i... przemysl zbrojeniowy. Przetestowali tam kilka "nowych" produkcji, ktore nigdy nie byly uzyte na polu walki, mimo ze zbudowane byly X lat wczesniej.

Afganistan, Syria... kolejni przeciwnicy dla mocarstwa jakim jest USA. 

I to mnie dziwi. Jak Hamerykanie ladowali sie do ktoregos z tych krajow by "niesc pokoj" to nikt nie jeczal. Ogolnoswiatowy poklask. Ruscy robia to samo ze swoja byla republika i szum na caly swiat, embarga, potepienie, zerwanie traktatow.

Zaraz placz... 1100 ofiar. Media az hucza...

A tymczasem: 

http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/holokaust-chrzescijan 18+ i mocne zoladki  

I o tym sie juz nie mowi, ze w czasie jednej egzekucji ginie wiecej osob niz przez cala "wojne" Rusko- Ukrainska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żydzi są dziwni. Tylu ich uratowano z narażeniem życia, a oni w zamian domagają się kamienic, działek budowlanych i urządzają w okupowanej przez siebie Palestynie takie rzeczy, że papa Adolf piszczy w piekle z uciechy.

 

jeżeli ktoś z Was interesował się przepowiedniami Nostradamusa to wie że w ciągu najbliższych 2 do 3  lat mamy gwarantowaną 3 wojnę światową... wszystko się wypełnia, toczka w toczkę...

O przepowiedniach Nostradamusa słyszę, odkąd nauczyłem się poprawnie zapisywać to miano, czyli od dobrych dwóch dekad z okładem. Wszystko się spełniało toczka w toczkę, zwłaszcza koniec świata w 1993, 1997, 2000 i 2012 roku.

Z tym 2000 to akurat była śmieszno-straszna historyjka, bo byłem wtedy na wakacjach i jakiś lachon strasznie się bał umrzeć jako dziewica. Jakbym miał mniej pryszczy i wiedział, jak się brać do rzeczy, byłyby to bardzo interesujące wakacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żydzi są dziwni. Tylu ich uratowano z narażeniem życia, a oni w zamian domagają się kamienic, działek budowlanych i urządzają w okupowanej przez siebie Palestynie takie rzeczy, że papa Adolf piszczy w piekle z uciechy.

 

O przepowiedniach Nostradamusa słyszę, odkąd nauczyłem się poprawnie zapisywać to miano, czyli od dobrych dwóch dekad z okładem. Wszystko się spełniało toczka w toczkę, zwłaszcza koniec świata w 1993, 1997, 2000 i 2012 roku.

Z tym 2000 to akurat była śmieszno-straszna historyjka, bo byłem wtedy na wakacjach i jakiś lachon strasznie się bał umrzeć jako dziewica. Jakbym miał mniej pryszczy i wiedział, jak się brać do rzeczy, byłyby to bardzo interesujące wakacje.

to najpierw poczytaj a potem się wypowiadaj, bo to co napisałeś nie ma nic wspólnego z jego przepowiedniami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Amerykanie właśnie tych dolarów za wiele nie maja. Kraj to jeden wielki dług.

Po to właśnie im były ostatnie wojny. Trzeba podkrecic gospodarkę.

Oni podkręcają gospodarkę od dobrych 50 lat stosując QE, wszyscy się połapali że lecą w kulki i powiedzieli 'sprawdzam', więc w 1971 cały system z Bretton Woods się posypał, a dolar przestał być wymienialny na złoto. Wtedy wprowadzili tak popularnego tu petrodolara, mówiąc wszystkim kolegom w turbanach z bliskiego wschodu, ze ropę to tylko za dolary proszę sprzedawać. Czyli jak ktoś chciał nabyć ropę, musiał najpierw kupić owe dolary. Pan Saddam Hussain pokazał, że ma gdzieś jankesów oraz ich walutę, zaczął sprzedawać za Eurasy i dostał za swoje, Kadaffi chciał wprowadzić złotego Dinara i handlować nim zamiast dolarem, dostał łomot. Do Iranu się dobierają, bo się sprzeciwiają USA i ich polityce. Rosja (i kilka innych państw) też ucieka od rozliczeń w dolarach, więc trzeba im utrzeć nosa - atak na Syrię, sojusznika Rosji (i Iranu), otoczenie Moskwy bazami Nato z każdej możliwej strony (pamiętacie tarcze antyrakietowe?). Teraz przyszedł czas na wyzwolenie biednej Ukrainy od tych niemoralnych oprawców z Rosji!

 

Tu nie chodzi o pieniądzę tylko o władze, a ta powoli zaczyna się wymykać Ameryce z łapek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Jak już będzie koniec tego świata (czytaj: powszechny głód, brak rządu, powszechne zdziczenie, oceany występujące na lądy, gwiazdy spadające z nieba) etc. itp. to napiszcie mi PMkę na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje im kasy i taki jest  fakt.

Wojna w Iraku miala rozbujac gospodarke, i... przemysl zbrojeniowy. Przetestowali tam kilka "nowych" produkcji, ktore nigdy nie byly uzyte na polu walki, mimo ze zbudowane byly X lat wczesniej.

Afganistan, Syria... kolejni przeciwnicy dla mocarstwa jakim jest USA. 

I to mnie dziwi. Jak Hamerykanie ladowali sie do ktoregos z tych krajow by "niesc pokoj" to nikt nie jeczal. Ogolnoswiatowy poklask. Ruscy robia to samo ze swoja byla republika i szum na caly swiat, embarga, potepienie, zerwanie traktatow.

Zaraz placz... 1100 ofiar. Media az hucza...

 

Ale nie sadzisz, ze Ukraina a kraje BW na ktore polecialo USA to zupelnie inne przypadki? Imho Ukraina pozostawiona sobie demokratycznie by sobie poradzila, gdyby nie ich wrodzona i patologiczna milosc do matki Rusyji. Zostaw ciapatych samych sobie - swieta wojna i dalsza dzicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to najpierw poczytaj a potem się wypowiadaj, bo to co napisałeś nie ma nic wspólnego z jego przepowiedniami.

Czytałem, nudnawy bełkot, który można dopasować i wykręcać jak się chce, aby tylko cudownie wszystko się zgadzało. Poza tym jakie są gwarancje, że tłumacze i interpretatorzy na przestrzeni lat nie dołożyli swojego wkładu, całkowicie rzecz przeinaczając?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, nudnawy bełkot, który można dopasować i wykręcać jak się chce, aby tylko cudownie wszystko się zgadzało. Poza tym jakie są gwarancje, że tłumacze i interpretatorzy na przestrzeni lat nie dołożyli swojego wkładu, całkowicie rzecz przeinaczając?

To czytaj to http://blog.xeibos.y0.pl/?page_id=798

 

Pamiętaj ze wpisy są z 2009r a potem się zastanow za nim cos będziesz plotł

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czytaj to http://blog.xeibos.y0.pl/?page_id=798

 

Pamiętaj ze wpisy są z 2009r a potem się zastanow za nim cos będziesz plutł

"Plótł". Nostradamus Nostradamusem, ale od tej alternatywnej ortografii krwawią mi oczy.

 

– Mówi Święta Księga – rozwrzeszczał się na dobre Eyck – że wynijdzie z otchłani wąż, smok obrzydły, siedem głów i dziesięć rogów mający! A na jego grzbiecie zasiądzie niewiasta w purpurach i szkarłatach, a puchar złoty będzie w jej dłoni, a na czole jej wypisany będzie znak wszelkiego i ostatecznego kurewstwa!

– Znam ją! – ucieszył się Jaskier. – To Cilia, żona wójta Sommerhaldera!

No. Nie mam tyle czasu ani dostatecznie szybkiego proxy, żeby czytać to co podałeś w takiej niewygodnej i niechlujnie zredagowanej postaci. Muszę przez proxy, mewie internety bez proxy mi to blokują. Przypadek? Nie sądzę, pracodawca nie chce żeby tracił czas przeznaczony na odpoczynek poświęcając się czytaniu bredni.

Wojna światowa wybuchnie jeszcze niejedna, może nawet za naszego życia, bo ludzkość od zawsze się zabijała na wymyślne sposoby i nic z tym nie można zrobić. Jeśli dobrze pamiętam od narodzenia Chrystusa, czyli roku 0, łącznie tylko 20 lat na świecie nie było gdzieś jakiejś wojny, większej lub mniejszej. To daje 1%, więcej to nawet Palikot miał poparcia.

 

Zresztą Nostradamus wrzucony przez MaSella "przewidział" jakby co innego, między innymi trzyletnią wojnę właśnie dobiegającą końca (sierpień 2014, heloł!). Jak rzyć? :>

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...