Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Biedny lekarz, został oskarżony za niewinność :(

Stracił reputację i teraz ciężko mu będzie znaleźć pewnie pracę, a te 100 000 euro które sobie zażyczył napewno na długo nie wystarczy, w końcu jest smakoszem serów francuskich i dobrych drogich alkoholi, które zostały skonfiskowane przez złych funkcjonariuszy w czasach rządów podłego i niegodziwego ministra ziobry :(

Przez tą akcję niepotrzebnej nikomu cba umarło z powodu braku organów do przeszczepu więcej ludzi, niż w czasach kiedy każda jedna butelka brandy w szafie biednego kozła ofiarnego - Mirka G. - to był jeden klient w kolejce który mimowolnie musiał zrobić krok w tył i poczekać jeszcze troszkę...ale CIIIII cho sza. Nie mówcie o tym nikomu bo i tak nikogo to nie obchodzi - przecież w telewizji się o tym nie mówi :blurp:

 

"cause it's like that, and that's the way it is"

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba byc kompletnym ignorantem, aby nie widziec winy Miroslawa G. Przypominam, ze wszystkie TV pokazywaly sceny, na ktorych CBA pokazywalo dziesiatki butelek alkoholu, wiecznych pior. Wydaje mi sie, ze wszyscy sie zgadzaja, ze w aspekcie korupcji doktor jest winny.

Nie zmienia to faktu, ze Ziobro zle zrobil gadajac takie bzdury na konferencji prasowej. Rozumiem cel tych wypowiedzi (spoleczenstwo widzi, ze rzad cos robi - rosnie poparcie), ale absolutnie potepiam je (wypowiedzi) - co nie zmienia faktu, ze doktorek powinien siedziec w pierdlu.

 

Jeszcze w ramach wypowiedzi o prezydencie i jego reelekcji - temat poruszony na poprzedniej stronie.

Kaczynscy udowodnili nie raz, ze niektore pomysly ich byly/sa niezle (dekomunizacja, lustracja,walka z korupcja), niestety ich wykonanie bylo co najmniej kiepskie. Ciesze sie, ze zaglosowalem na PO "bo dalem (dalismy) im pelnie wlaczy". Za 4 lata nie beda mogli sie bronic tym, ze nie mieli wiekszosci itp. Wierze rowniez, ze L. Kaczynski postraszy wetem pare razy i nie bedzie go stosowal nagminnie. A jezeli bedzie? Wedlug mnie wystarczy pare konferencji prasowych w ktorych wystepuje np Tusk i mowi: "chcielismy wprowadzic ustawe (np) ulatwiajaca zakladanie firm. Prezydent Kaczynski ja wetuje". Wybaczcie, ale nie sadze, zeby polacy jeszcze raz glosowali na kogos kto wetuje DOBRE ustawy. Kaczynski chce reelekcji i nie sadze, ze bedzie wywijal zbyt mocno szabelka w tej kadencji.

 

Pozdrawiam

 

PS widze, ze po wyborach zaczynaja sie odzywac nie tylko "zagorzali sympatycy PO" (bez ironii - nikomu nie ublizam!) i padaja rowniez ciekawe watpliwosci z ich ust - z niektorymi z nich zgadzam sie w 100% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocisk znaleziony w trkacie prac remontowych w kancelarii premiera.. nowy premier przyszedl i od razu to remontuje, a na jaka cholere.. kazdy bedzie remontowal po swojemu? az tak duzo kasy maja? czy moze dokanczaja tylko remont z ery kaczek? o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dosc, ze tego i ja nie rozumiem, to jeszcze sie chcialbym dowiedziec skad on ma takie informacje, o ktorych nie mowia w telewizji :huh:

Hah, S1Sweet jakoś zrozumiał [;

A informacje z pierwszej ręki ... ale o tym pisałem parenaście stron wcześniej. Po prostu denerwuje mnie fakt że robią z człowieka ofiare cba i generalnie już nikt nie pamięta o tym że ten człowiek brał ciężkie łapówy, rzeczywistośc jest nieco inna a doktorkowi się najzwyczajniej w świecie upiekło, niech się cieszy że póki co najgorszą karą dla niego jest spartolona reputacja.

 

Czy tylko ja widzę jak Tuskowi smarują w tvn'ie? Opcja z Dodą w teraz my to kompletna żenada...bez kitu.

Jesli chodzi o byłego wiceministra zdrowia, Bolesława P. - należało by mu do doopy nakopać i to porządnie za swoją błazenadę - z własnej kieszeni powinien sfinansować tanie leki z "zaprzyjaźnionej" firmy.

A co do prezydenta - wątpie żeby Polacy wybrali go po raz kolejny. Narazie jest spokój, ale przed przyszłymi wyborami poleci taka propaganda ze strony tvnu że się nogami nakryje - czuję to w kościach :>

 

prace remontowe w kancelarii premiera mnie "rozbroiły" :lol: - to chyba słowo na miejscu xD

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba byc kompletnym ignorantem, aby nie widziec winy Miroslawa G. Przypominam, ze wszystkie TV pokazywaly sceny, na ktorych CBA pokazywalo dziesiatki butelek alkoholu, wiecznych pior. Wydaje mi sie, ze wszyscy sie zgadzaja, ze w aspekcie korupcji doktor jest winny.

Nie zmienia to faktu, ze Ziobro zle zrobil gadajac takie bzdury na konferencji prasowej. Rozumiem cel tych wypowiedzi (spoleczenstwo widzi, ze rzad cos robi - rosnie poparcie), ale absolutnie potepiam je (wypowiedzi) - co nie zmienia faktu, ze doktorek powinien siedziec w pierdlu.

Pytanie brzmi - ile z tych butelek i pior zostalo wreczone po fakcie przez wdziecznych pacjentow? A nawet przed faktem, bo i tacy ludzie sa. Tylko czy to jest jeszcze wdziecznosc, czy juz korupcja?

Jak dla mnie "wina" wcale nie jest taka oczywista - poza tym zazwyczaj orzekaniem winy zajmowal sie sad, a nie minister Ziobro na konferencji prasowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba byc kompletnym ignorantem, aby nie widziec winy Miroslawa G. Przypominam, ze wszystkie TV pokazywaly sceny, na ktorych CBA pokazywalo dziesiatki butelek alkoholu, wiecznych pior. Wydaje mi sie, ze wszyscy sie zgadzaja, ze w aspekcie korupcji doktor jest winny.

Nie zmienia to faktu, ze Ziobro zle zrobil gadajac takie bzdury na konferencji prasowej. Rozumiem cel tych wypowiedzi (spoleczenstwo widzi, ze rzad cos robi - rosnie poparcie), ale absolutnie potepiam je (wypowiedzi) - co nie zmienia faktu, ze doktorek powinien siedziec w pierdlu.

Oczywiste jest, ze wsrod jego pacjentow byl jeszcze ktos, kto dal lapowke w meblach i ubraniach, bo w domu on ma tego sporo :lol:

 

Takie akcje powinny byc przeprowadzane po cichu, przez kompetentnych, myslacych i opowiedzialnych ludzi, a nie Ziobre :-|

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje powinny byc przeprowadzane po cichu, przez kompetentnych, myslacych i opowiedzialnych ludzi, a nie Ziobre

i tak i nie ;) chodzi oczywiscie o pokazanie ze cos sie robi ale tez o pokazanie tego co sie naprawde dzieje, o czym wszyscy zreszta doskonale wiedza ale o czym sie nie mowi, a takie sa niestety realia...

naglosnienie sprawy ma rowniez zniechecic innych podobnych Mirusiów do podobnych działan i pokazac ze ktos moze dobrac sie im do [gluteus maximus] :)

 

poza tym zazwyczaj orzekaniem winy zajmowal sie sad, a nie minister Ziobro na konferencji prasowej...

mozna powiedziec ze to nie orzekanie winy tylko publiczne ogłoszenie zarzutów ktore sąd moze oddalic badz podtrzymac... to media wykreowały doktora G. na swiętego robiąc przestepce/bandyte z Ziobry... w "Irlandii" było by to nie do pomyslenia :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w "Irlandii" było by to nie do pomyslenia

Czyli już wkrótce w Polsce ! "już za cztery laaaataaa, już za cztery laaataaa....." :banana: :ploom: :gitarzysta:

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak i nie ;) chodzi oczywiscie o pokazanie ze cos sie robi

"cos" to troche malo precyzyjne okreslenie. Ziobro mogl wziac ochrone i pobiegac pare rundek wokol sejmu i z czystym sumieniem powiedziec, ze "cos" robil

ale tez o pokazanie tego co sie naprawde dzieje, o czym wszyscy zreszta doskonale wiedza ale o czym sie nie mowi, a takie sa niestety realia...

Ty tak na serio?

idac tym tokiem rozumownia szkoda, ze nie zrobiono konferencji prasowej o tym, ze kolo jest okragle. w koncu wszyscy doskonale o tym wiedza, ale sie o tym nie mowi bo takie sa realia...

 

konferencje powinny byc organizowane, jak nikt o niczym wie, odkryto cos przelomowego(lub zakonczono jakas wazna sprawe) i kazdy powinien sie o tym dowiedziec, a nie w sytuacji kiedy "wszyscy wiedza" ale nikt nic nie wie( :blink: ) i w sumie to nie koniec procesu (procesu jako zwiazku dzialan, niekoniecznie procesu sadowego)

naglosnienie sprawy ma rowniez zniechecic innych podobnych Mirusiów do podobnych działan i pokazac ze ktos moze dobrac sie im do [gluteus maximus] :)

rozstrzelajmy kilka wiosek niech inni uswiadomia sobie, ze mozemy sie do nich dobrac :damage_wall:

mozna powiedziec ze to nie orzekanie winy tylko publiczne ogłoszenie zarzutów ktore sąd moze oddalic badz podtrzymac... to media wykreowały doktora G. na swiętego robiąc przestepce/bandyte z Ziobry... w "Irlandii" było by to nie do pomyslenia :mrgreen:

odpowiednim miejscem na ogloszenie zarzutow jest sala sadowa, nie konferencja prasowa.

kiedy do Was dotrze, ze doktor G. jest "swiety" dopoki SĄD nie orzeknie inaczej

sad >> Ziobro, kk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna powiedziec ze to nie orzekanie winy tylko publiczne ogłoszenie zarzutów ktore sąd moze oddalic badz podtrzymac... to media wykreowały doktora G. na swiętego robiąc przestepce/bandyte z Ziobry... w "Irlandii" było by to nie do pomyslenia :mrgreen:

W Irlandii byloby to nie do pomyslenia bo tam, jak i chyba w kazdym innym europejskim kraju, obowiazuje zasada domniemania niewinnosci...

W Polsce teoretycznie tez, ale jak widac teoria rozmija sie z praktyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cos" to troche malo precyzyjne okreslenie. Ziobro mogl wziac ochrone i pobiegac pare rundek wokol sejmu i z czystym sumieniem powiedziec, ze "cos" robil

mógł :) ale wolał zrobic cos bardziej pozytecznego i zatrzymac przestepce ;)

Ty tak na serio?

jak najbardziej :mrgreen:

 

kolo jest okrogłe i to widac :D ale jak powiem ze czesc lekarzy to łapowkarze to kazdy chce jakies dowody zeby to udowodnic :)

ludzie potrzebuja informacji o tym co sie dzieje i temu miała słuzyc ta konferencja :)

o Ziobrze sie nie wypowiadam ;)

konferencje powinny byc organizowane, jak nikt o niczym wie, odkryto cos przelomowego(lub zakonczono jakas wazna sprawe) i kazdy powinien sie o tym dowiedziec

w ktorym swiecie zyjesz ;) ostatnio konferencje były zwoływane srednio raz dziennie i myslisz ze w kazdej "odkryto cos przelomowego(lub zakonczono jakas wazna sprawe) i kazdy powinien sie o tym dowiedziec" :?: ;)

"wszyscy wiedza" ale nikt nic nie wie

za trudne do zrozumienia, ze taka zdziwiona mina :?: :)

zaprzeczasz sam sobie w tym co piszesz :) miedzy wszyscy a nikt i wszyscy a milcza jest roznica :) przynajmniej kiedys była a teraz w nowoirlandii to nie wiem :D

rozstrzelajmy kilka wiosek niech inni uswiadomia sobie, ze mozemy sie do nich dobrac

tym mnie naprawde zaskoczyles, co ma jedno do drugiego :?: szczerze nie mam pojecia :D

ale jak takie przyklady dajesz to jak odpowiesz sobie na pytanie czemu słuzyło (podpowiem ze kiedys ;) ) wieszanie (krzyzowanie, zeby było mozna łatwiej zrozumiec :) ) ludzi na drogach dojazdowych do głownych miast bedziesz wiedział o czym mowie :)

doktor G. jest "swiety" dopoki SĄD nie orzeknie inaczej

tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł :) ale wolał zrobic cos bardziej pozytecznego i zatrzymac przestepce)

No ale wlasnie rzecz w tym, ze nie zatrzymal przestepcy, tylko podejrzanego o przestepstwo. Najgorsze, ze sam nie zrozumial roznicy.

kolo jest okrogłe i to widac :D ale jak powiem ze czesc lekarzy to łapowkarze to kazdy chce jakies dowody zeby to udowodnic :)

Powiem wiecej: "dowod przestepstwa", a nie tylko "dowod w sprawie". To tez jest roznica.

ale jak takie przyklady dajesz to jak odpowiesz sobie na pytanie czemu słuzyło (podpowiem ze kiedys ;) ) wieszanie (krzyzowanie, zeby było mozna łatwiej zrozumiec :) ) ludzi na drogach dojazdowych do głownych miast bedziesz wiedział o czym mowie :)

:mur:

I to przez takie glupie teksty ludzie zarzucają konserwatystom ciemnogrod. Czy ty naprawde chcesz powrotu do tych czasow? Do chlostania publicznego, obcinania rąk, oko za oko, itd.? Jezeli tak, to mam nadzieje, ze jestes jeszcze bardzo mlody i sie wiele w zyciu nauczysz...

 

Po zgodzie na podsluchy telefoniczne ("skoro nic zlego nie zrobilem to czego mam sie bac?") jest to chyba najciekawsza rzecz jaka wyczytalem w tym watku... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wlasnie rzecz w tym, ze nie zatrzymal przestepcy, tylko podejrzanego o przestepstwo.

tak :) moze nie tyle nie zrozumiał co był zbyt pewny siebie :)

zatrzymał podejrzanego, ale dla wiekszosci ludzi "prezenty" ktore otrzymał i ktore zostały pokazane sa wystarczajacy dowodem na to ze jest winny :) i gadka w stylu ze moze na zime zapasy zbierał tu nic nie da ;)

Czy ty naprawde chcesz powrotu do tych czasow? Do chlostania publicznego, obcinania rąk, oko za oko, itd.? Jezeli tak, to mam nadzieje, ze jestes jeszcze bardzo mlody i sie wiele w zyciu nauczysz...

wow, prawie spadłem z krzesła :mrgreen:

najwazniejsza czesc w tym co napisalem to: "czemu to słuzyło ?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mógł :) ale wolał zrobic cos bardziej pozytecznego i zatrzymac przestepce ;)

oskarzyc kogos o przestepstwo :mur:

jak najbardziej :mrgreen:

 

kolo jest okrogłe i to widac :D ale jak powiem ze czesc lekarzy to łapowkarze to kazdy chce jakies dowody zeby to udowodnic :)

ludzie o iq wyzszym niz kanapka zazwyczaj prosza o dowod na poparcie oskarzen. tak to po prostu dziala w normalnym swiecie, ze najpierw jest oskarzenie, potem dowody, a na koncu dzialanie... akcja->reakcja... przyczyna->skutek...

ludzie potrzebuja informacji o tym co sie dzieje i temu miała słuzyc ta konferencja :)

o Ziobrze sie nie wypowiadam

:unsure:

w ktorym swiecie zyjesz ;) ostatnio konferencje były zwoływane srednio raz dziennie i myslisz ze w kazdej "odkryto cos przelomowego(lub zakonczono jakas wazna sprawe) i kazdy powinien sie o tym dowiedziec" :?: ;)

pamietaj, parcie na szklo(:lol:) i chec podzielenia sie przez rzad osiagnieciami na miare ulozenia jednoelementowych puzzli to wady, nie zalety

za trudne do zrozumienia, ze taka zdziwiona mina :?: :)

porazil mnie absurd ukladow myslenia w PiSie

zaprzeczasz sam sobie w tym co piszesz :) miedzy wszyscy a nikt i wszyscy a milcza jest roznica :) przynajmniej kiedys była a teraz w nowoirlandii to nie wiem :D

dopsz, w takim razie ile razy osobiscie spotkales sie z lapowkami u lekarzy (osobiscie = byles jedna ze stron)

tym mnie naprawde zaskoczyles, co ma jedno do drugiego :?: szczerze nie mam pojecia :D

rozumowanie "bo moge, wiec ja im pokaze"

ale jak takie przyklady dajesz to jak odpowiesz sobie na pytanie czemu słuzyło (podpowiem ze kiedys ;) ) wieszanie (krzyzowanie, zeby było mozna łatwiej zrozumiec :) ) ludzi na drogach dojazdowych do głownych miast bedziesz wiedział o czym mowie :)

to odpowiedz sobie, panie historyku, dlaczego to zniknelo mimo wykladniczo wyzszej korupcji (nie bylo kiedys Ziobry i CBA) :lol:

tak :)

:unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"ale dla wiekszosci ludzi "prezenty" ktore otrzymał i ktore zostały pokazane sa wystarczajacy dowodem na to ze jest winny"

 

no beton... po prostu...

proponuje czytać własne wypowiedzi przed ich zatwierdzeniem. Winę orzeka "większość ludzi" czy niezawisły sąd ? Co to ma być ? Lincz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oskarzyc kogos o przestepstwo

niech Ci będzie ;)

ludzie o iq wyzszym niz kanapka zazwyczaj prosza o dowod na poparcie oskarzen. tak to po prostu dziala w normalnym swiecie, ze najpierw jest oskarzenie, potem dowody, a na koncu dzialanie... akcja->reakcja... przyczyna->skutek...

masz 100% racje :) ale nie w Polsce ;)

rozumowanie "bo moge, wiec ja im pokaze"

no i wlasnie robisz z doktora swietego a taki nie jest... bedziesz mogł to powiedziec jezeli zostana oddalone wszystkie zarzuty co do jego osoby i bedziesz mial wtedy racje :) i nie wyskakujcie mi prosze teraz z "niewinnoscia prawna" ;)

tak samo ja sie zagalopowałem i nie powinienm nazywac go przestepca bo jeszcze nim nie jest...

to odpowiedz sobie, panie historyku, dlaczego to zniknelo mimo wykladniczo wyzszej korupcji (nie bylo kiedys Ziobry i CBA)

"czemu to słuzyło ?" :?:

nie chodzi mi o to czy było to słuszne czy nie, za co karano a za co nie, pytam sie czemu to miało słuzyc... jak znajdziesz odpowiedz to rowniez bedziesz wiedział po co zwoływane sa "takie" konferencje ;)

proponuje czytać własne wypowiedzi przed ich zatwierdzeniem. Winę orzeka "większość ludzi" czy niezawisły sąd ? Co to ma być ? Lincz ?

spora czesc ludzi nie obchodzi co orzeknie "niezawisły sąd", pewnie dlatego ze juz za duzo naogladali sie tych "niezawisłych wyroków" ;)

nie mowie o tym co zadecyduje sad ale bardziej o opini publicznej...

A.H. tez był niewinny :?: nasz sad go skazał :?: nie... wiec był niewinny :mur:

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spora czesc ludzi nie obchodzi co orzeknie "niezawisły sąd", pewnie dlatego ze juz za duzo naogladali sie tych "niezawisłych wyroków" ;)

nie mowie o tym co zadecyduje sad ale bardziej o opini publicznej...

To znaczy że co, według Ciebie jeżeli sąd orzeknie niewinność, ale czyjaś reputacja i dobre imię zostało nieodwracalnie zniszczone w oczach opinii publicznej, to jest to słuszne i sprawiedliwości stało się zadość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze uznal go za zbrodniarza, tak btw.

stanał przed sądem :?: przeciez Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, m.in gdy oskarżony zmarł.

To znaczy że co, według Ciebie jeżeli sąd orzeknie niewinność, ale czyjaś reputacja i dobre imię zostało nieodwracalnie zniszczone w oczach opinii publicznej, to jest to słuszne i sprawiedliwości stało się zadość?

nie ;) nie jest to słuszne :) jezeli ktos naprawde i ostatecznie okaze sie niewinny nalezy mu sie zadoscuczynienie za poniesione straty i przywrócenie dobrego imienia ;)

według mnie jezeli ktos wyciaga mi portfel z plecaka lub kieszeni jest złodziejem i nie musze czekac az sad sie z tym zgodzi ;) a w usprawiedliwienia ze chciał sprawdzic czy ma tej samej firmy, nie wierze :)

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanał przed sądem :?: przeciez Nie wszczyna się postępowania, a wszczęte umarza, m.in gdy oskarżony zmarł.

nie stanal, a jakby stanal to by sie nie przyznal, a jakby sie przyznal to by zartowal

Dołączona grafika

 

 

a na srednio powaznie:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1195725004.685

jestesmy potega militarna, nasi poborowi sa lepsi niz uber black-squady z us&a

zmienmy hymn na lekko zmodyfikowana wersje "o kazachstan" z Borata i z okrzykiem "armia poborowych ftw!!!11jeden" lub "leroy jenkins" maszerujmy walczyc z ukladem

ktore miasta sa za? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekomarzacie się jak małe dzieci :P (chociaż kanapka mi sie podoba ;) ).

 

Dla tych co dalej mają problemy ze zrozumieniem pewnych kwestii wyjaśniam wszystko w pięciu krokach:

 

1) Sprawa pierwsza - sposób zatrzymania. Przypominacie sobie pewnie te "zdjęcia operacyjne", jak doktor G. jest wyprowadzany ze szpitala (!) przez grupę (chyba z 10 ich tam było) gości w kominiarkach (Grom style, kilku chyba nawet długą broń miało), z godłem CBA na klacie (+ godło CBA w rogu ekranu). Czy to było konieczne? Może i by było, gdyby podejrzany doktor nazywał się Jason Bourne, ale nic mi o tym nie wiadomo. Może mały quiz: co by się stało, gdyby do gabinetu doktora przyszło dwóch funkcjonariuszy policji i poprosiło, żeby poszedł z nimi do radiowozu?

a) doktor zamarkowałby, że idzie, jednak po zbliżeniu sie do pierwszego policjanta obezwładniłby go kilkoma błyskawicznymi ciosami , po czym wykopałby drugiemu broń z półobrotu (oczywiście zakładając, ze ten zdążyłby ową broń dobyć z kabury) i też obezwładnił; następnie zabrałby broń i rzucił się korytarzem do okna, przez które wyskoczyłby wprost do stojącego na parkingu kabrioleta i odjechał z piskiem opon; po brawurowej ucieczce ulicami miasta wszelki ślad po doktorze G by zaginął;

b) doktor G. poszedłby z nimi do radiowozu.

 

Jeśli uważasz, ze prawidłowy jest wariant b to zastanów się po co była przeprowadzana ta super-spektakularna akcja propagandowa zwieńczona konferencją najbardziej medialnego polityka PiS. (Pomijam już fakt, ze takie metody działania są charakterystyczne dla "nieco" innych ustrojów.)

 

2) Sprawa druga - jeśli już rząd decyduje się na finansowanie z pieniędzy podatnika kryminalnego reality-show na taką skalę to ja jako podatnik chciałbym chociaż mieć świadomość, ze dowody są niezbite. Co się tymczasem okazuje? Doktor zostaje po kilku dniach zwolniony z aresztu "z braku wystarczających dowodów". Alleluja.

 

3) Sprawa trzecia - konferencja Ziobry. Choć powinienem raczej napisać "karygodna konferencja ministra o niewyparzonym języku", bo tylko tą jedną konferencją Ziobro przyczynił się do śmierci masy ludzi czekających na przeszczep (polecam dane statystyczne dot. wykonywanych przeszczepów przed i po tej konferencji). Co więcej, Ziobro sam doskonale zdaje sobie z tego sprawę (Palikot w bodajże Teraz My stwierdził, ze Ziobro ma krew na rękach i przez caly program rzucał bardzo mocne słowa pod jego adresem i z tego co pamiętam Ziobro nigdy nie wytoczył mu za to procesu) ale nie ma nawet tej krzty odwagi, aby zorganizować konferencję i powiedzieć "przesadziłem, proszę o wybaczenie". Zwłaszcza, ze jego główny zarzut nie znalazł potwierdzenia w ekspertyzie.

 

4) Sprawa czwarta - korupcja w służbie zdrowia aka "skąd u doktora tyle piór, skoro nie hoduje ptaków?". Przede wszystkim to wiele osób myli łapówkarstwo z wyrazami wdzięczności pacjenta. Co prawda gratyfikacja bywa czasem synonimem korupcji, ale nie zawsze i o tym należy pamiętać. Przypominam, ze jak doktor G. siedział w celi to przed aresztem była "demonstracja" jego obrońców, ale o ile mnie pamięć nie myli to nie było "kontrmanifestacji" - wynika z tego, że jednak wielu pacjentów było zadowolonych z jego usług i zapewne znaczna ich część wyraziła swoje zadowolenie w sposób materialny. Sam zresztą chętnie nagrodziłbym lekarza, który uratował życie mi bądź komuś mi bliskiemu, butelką dobrego alkoholu.

 

5) Sprawa piąta - korupcja w służbie zdrowia aka "czemu doktor odbiera listy w swoim gabinecie, a nie na poczcie?". Ustalmy może pewną rzecz - nikt nie twierdzi, ze Mr. G. jest ofiarą i nic nie można mu zarzucić. Być może dopuszczał się czynów nieetycznych i powinien zostać za nie ukarany. Jednak cały czas obowiązuję zasada domniemania niewinności i kto jak kto ale minister sprawiedliwości powinien ją znać. NIE WOLNO robić z człowieka zbrodniarza tylko dlatego, że są przeciw niemu postawione jakieś zarzuty. Kropka, finito, koniec pieśni. Pojęli to, czy dalej nie? Wcale się nie zdziwię, jak doktor otrzyma teraz pokaźne odszkodowanie za "straty moralne". I bardzo dobrze, może ktoś wyciągnie z tego stosowne wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah,

W Niemcach w zeitungu napisali że Tusk "pochodzący z Gdańska przyjaciel Niemców" to "potomek obywateli Rzeszy, którzy nosili niemieckie mundury chociaż uważali się za Polskich patriotów" :lol: :lol::lol:

Narazie panuje w kraju ogólny klimat wzajemnego - takiego ciepła i miłości (a szczególnie ze strony tvnu do PO :lol: ).

Chociaż mija już prawie miesiąc (30 dni) od rozpoczęcia rządów to jakoś rzadnych ważnych decyzji nie widziałem. Skoro "trzeba by" zmienić ten kraj to może już warto zacząć a nie zajmować się sprawami "czy macierewicz ma siedzieć w komisji czy nie" itd...cała polityka narazie tym żyje. W sumie niedługo PO już NIC nie będzie musiało robić tylko wykonywać "rozkazy" z góry - podpiszmy (bez eferendum oczywiście bo jeszcze się nie daj Boże naród nie zgodzi) - 13 grudnia wyrok na naszą niepodległość za którą ginęli nasi przodkowie i wsio w pariadke.

Mam nadzieję, że Prezydent tam nie pojedzie, tylko wyśle Donalda von Tuska.

Po ratyfikacji Unia Europejska uzyska podmiotowość prawną, a tym samym powstanie państwo o takiej nazwie [;

Niech jeszcze mi ktoś powie że Niemcy nie dopięły swego - jak nie wojną to po dobroci - a może raczej "bez wyjścia".

 

BTW - Sawicka wpłaciła 300 tysięcy kaucji..."biedna" ofiara casanovy z cba, "nie linczujcie jej publicznie". :(

Edytowane przez apo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...