Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Widac ewidetnie, ze temat ten stracil na popularnosci po wybraniu PO - i dobrze, po prostu to co sie dzieje w rzadzie jest teraz nudne... bo normalne.

no stracił niestety :/ :D

jest nudne... ale nie dla tego ze jest normalne ;) chyba ze nic nie robienie nazywasz normalnoscia... w sumie ani sie nie cofamy ani rozwijamy, jakies plusy sie zawsze znajda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem czy takie nudne?

niedawno usłyszałem w radiu o jednym z pomysłów PO, to omal z fotela nie spadłem - "żłobek przy każdym zakładzie pracy" :D za państwowe pieniądze oczywiście - nie ma co... liberałowie pełną gębą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Temat troche przycichl, wiec moze powrzucam pare punktow, na ktore chcialbym poznac Wasze zdanie (tematy wziete glownie z dzisiejszego Dziennika - a tak btw nie uwazacie, ze ta gazeta sie troszke skiepscila. Zawsze lubilem ja czytac, ale zaczyna sie robic z porzadnej "prawicowej" gazety takie siakis nic :-| )

 

1.Temat matury z religii - wielkie oburzenie wsrod mediow, uczniow, rodzicow itp (rowniez u mnie wywolalo to smiech) gdy rzad Pisu wprowadzil ocene z religii do sredniej oraz zapowiedzial mature z religii. Jak dzis przeczytalem, minister Hall zapewnila w rozmowie z Nyczem, ze ten rzad nic nie zmieni. Wtedy wszyscy krytykowali rzad Kaczynskiego. Dzis jednak widac, ze to nie wina rzadu, lecz silnej pozycji kosciola na arenie politycznej (no bo kto bedzie jawnie wojowal z ta organizacja/instytucja/**** - tu wstaw swoje okreslenie na Kosciol jakie Ty uzywasz)

 

2.Minister Cwiakalski - minister sprawiedliwosci ze srodowiska adwokackiego, wedlug mnie oznacza, ze mozemy zapomniec o tanich uslugach adwokackich,a wielu mlodych ludzi o aplikacjach - zapowiadanych przez Ziobre, ktore potem wywolaly konflikt rzad-korporacje. Dochodzi do tego kwestia tych ekspertyz - byl wzietym adwokatem, wiec mial i zlecenie. Wydaje mi sie jednak, ze gdyby to na jego miejscu byl ktos z rzadu Pisu (np Ziobro) byloby wieksze oburzenie i nagonka.

 

3.

minister zdrowia zapowiada, ze juz za dwa lata specjalisci beda zarabiac 11tys zl

Narazie brzmi mi to na populistyczna zapowiedz. I Salomon z pustego nie naleje...

 

4. Komisja sejmowa w sprawie Blidy - nie wypowiadalem sie jeszcze na ten temat. Moje zdanie brzmi: Wydaje mi sie, ze Ziobro chcac nagrac zatrzymanie i pozniej pokazac je w wiadomosciach, chcial dac sygnal spoleczenstwu, ze cos tam robi, ze nikt nie jest bezkarny, chcial wiecej % w sondazach (zagrywka pod publike). Moze sie to cos podobac lub nie. Ja jednak mysle, ze nikt o zdrowych zmyslach nie popelnia samobojstwa "bo nie chce byc zaszczutym przed kamerami, bo jest rodowitym slazakiem i woli smierc niz byc zatrzymanym i przewiezionym do aresztu/prokuratury". Sprawy Blidy i Aleksis dokladnie nie znam, nie mniej z tych urywkow jakie podawaly media po smierci Blidy, smierdzi ona na kilometr.

 

Tyle ode mnie, czekam na Wasze opinie na w/w tematy. Szczegolnie jestem ciekawy co maja do powiedzenia Ci z Was, ktorzy po uslyszeniu o maturze z religii, pomysleli "glupie Kaczory", a dzis widza, ze PO zostawia w spokoju ta cala maskarade :)

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Temat matury z religii - wielkie oburzenie wsrod mediow, uczniow, rodzicow itp (rowniez u mnie wywolalo to smiech) gdy rzad Pisu wprowadzil ocene z religii do sredniej oraz zapowiedzial mature z religii. Jak dzis przeczytalem, minister Hall zapewnila w rozmowie z Nyczem, ze ten rzad nic nie zmieni. Wtedy wszyscy krytykowali rzad Kaczynskiego. Dzis jednak widac, ze to nie wina rzadu, lecz silnej pozycji kosciola na arenie politycznej

Albo bezmyślnego podlizywania się klerowi...

 

2.Minister Cwiakalski - minister sprawiedliwosci ze srodowiska adwokackiego, wedlug mnie oznacza, ze mozemy zapomniec o tanich uslugach adwokackich,a wielu mlodych ludzi o aplikacjach - zapowiadanych przez Ziobre, ktore potem wywolaly konflikt rzad-korporacje.

Porady prawne tak jak lekarskie, finansowe itp nigdy nie będą tanie. I kto to obieca ten zwyczajnie kłamie.

 

Dochodzi do tego kwestia tych ekspertyz - byl wzietym adwokatem, wiec mial i zlecenie.

Przecież to profesor prawa jeden z twórców obowiązującego kodeksu karnego, a ekspertyzy pisał w sprawie paragrafów nie ludzi.

 

Wydaje mi sie jednak, ze gdyby to na jego miejscu byl ktos z rzadu Pisu (np Ziobro) byloby wieksze oburzenie i nagonka.

Jak tylko Ziobro zostanie profesorem, będzie miał jakieś osiągnięcia naukowe, chyba nie będzie z tym problemu...

 

3.

minister zdrowia zapowiada, ze juz za dwa lata specjalisci beda zarabiac 11tys zl

Minister niech nie składa obietnic których nie dotrzyma, a lepiej posprząta ten bałagan. Chyba, że chodzilo mu o Anglię albo Szwecję :)

 

4. Komisja sejmowa w sprawie Blidy - nie wypowiadalem sie jeszcze na ten temat. Moje zdanie brzmi: Wydaje mi sie, ze Ziobro chcac nagrac zatrzymanie i pozniej pokazac je w wiadomosciach, chcial dac sygnal spoleczenstwu, ze cos tam robi, ze nikt nie jest bezkarny, chcial wiecej % w sondazach (zagrywka pod publike). Moze sie to cos podobac lub nie. Ja jednak mysle, ze nikt o zdrowych zmyslach nie popelnia samobojstwa "bo nie chce byc zaszczutym przed kamerami, bo jest rodowitym slazakiem i woli smierc niz byc zatrzymanym i przewiezionym do aresztu/prokuratury". Sprawy Blidy i Aleksis dokladnie nie znam, nie mniej z tych urywkow jakie podawaly media po smierci Blidy, smierdzi ona na kilometr.

Dlatego komisja musi powstać i wszystko wyjaśnić.

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gustaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porady prawne tak jak lekarskie, finansowe itp nigdy nie będą tanie. I kto to obieca ten zwyczajnie kłamie.

daj jednej fabryce w kraju monopol na produkcję np. papieru toaletowego, to ów papier również nigdy nie będzie tani, zapewne tylko w jednym kolorze i marnej jakości

Dlatego komisja musi powstać i wszystko wyjaśnić.

sama się zabiła i co tu wyjaśniać? szkoda czasu i pieniędzy podatników. jak tak dalej pójdzie, to niedługo świętą ją okrzykniecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sama się zabiła i co tu wyjaśniać? szkoda czasu i pieniędzy podatników. jak tak dalej pójdzie, to niedługo świętą ją okrzykniecie ;)

Przy "spektakularnych akcjach" bylego ministra Ziobry niszczono pochopnie wiele osob. Jezeli te akcje przyczynily sie do czyichs smierci, to powinno sie to zbadac, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... tylko co taka komisja odkryje? Nie wierze, aby to bylo zabojstwo, ani nieszczesliwy wypadek (bron nagle wypalila, czy cos takiego). Macie jakies pomysly co takiego taka komisja znajdzie?

 

Bo jak to bylo w poprzenich komisjach... przy Rywinie odkryli, ze jest grupa trzymajaca wladze, nie podali nazwisk (CHYBA) i nikt tak naprawde nie siedzi. Bez komisji bylo wczesniej wiadomo, ze ktos wazny macza raczki w tej sprawie. Potem byla komisja orlenowska. Czym oni sie tak naprawde zajmowali? Czy ktos po niej siedzi?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komisja w sprawie śmierci p.Blidy, jest absolutnie niepotrzebna. co to już wolnemu człowiekowi nie można się zabić? popełniła samobójstwo - widocznie miała powód, który zabrała ze sobą do grobu. co tu wyjaśniać? to jest tylko i wyłącznie afera medialna, naprawdę dziwię się PO, że chce ją ciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech komisja popracuje, zobaczymy jakie beda tego efekty, nie ma co dzielic skory na niedzwiedziu, panowie.

jestem jak najbardziej za ale... pod jednym warunkiem - niech zainteresowani jej "popracowaniem" zapłacą za to z własnej kieszeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam koszta. taka komisja to jest naprawdę kropla w morzu niepotrzebnych wydatków. Polskę stać i na tysiąc takich komisji, bez większych konsekwencji budżetowych. tylko PO CO?

tzn. dla PO i pewnie szczególne LiDu komisja śledcza w sprawie p.Blidy jest bardzo opłacalna. choćby nie znaleźli nic w sprawie samego samobójstwa, to na 100% przyczepią się w jakiś sposób do PiSu (jakieś drobne niejasności, itp.). efekt? zapewne wzrost poparcia dla PO i LiDu, a spadek dla tego złego PiSu! pożyjemy, zobaczymy.

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jednej fabryce w kraju monopol na produkcję np. papieru toaletowego, to ów papier również nigdy nie będzie tani, zapewne tylko w jednym kolorze i marnej jakości

Co ma papier toaletowy do porady prawnej to może tylko wiedzieć wyborca UPR.

Edytowane przez Gustaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie pasuje producent papieru toaletowego to wez sobie np monopoliste na rynku telefonii, ktory nie ma konkurencji i nie obniza cen na polaczenia... bo po co :lol2:

Przyklad z papierem jest bardzo dobry, a nie jestem zwolennikiem UPRu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepszy przykład.

Kilka dni temu za podłączenie gazu do kuchenki (20 min pracy fachowca) zapłaciłem 120 PLN. A jest tylu gazowników w mieście, przecież ceny powinny być niskie. Mało tego gazownikiem jednak zostać jest prościej no i mogą się reklamować (prawnicy nie mogą)

Skończcie z tą demagogią.

 

EDIT.

Jeszcze inna sprawa. Siostra na ślub szuka fotografa ceny za taką przyjemność od 1800 do 4000 PLN. Może sympatycy szybkich i łatwych rozwiązań przypatrzcie się korporacjom fotografów?

 

 

Za usługi specjalistyczne się buli dużo czy to są prawnicy, lekarze, inżynierowie budowlani, czy informatycy, i tak jest ten świat skonstruowany. Czy to w Polsce, w Europie, czy w USA.

Edytowane przez Gustaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam lepszy przykład.

Kilka dni temu za podłączenie gazu do kuchenki (20 min pracy fachowca) zapłaciłem 120 PLN. A jest tylu gazowników w mieście, przecież ceny powinny być niskie. Mało tego gazownikiem jednak zostać jest prościej no i mogą się reklamować (prawnicy nie mogą)

Skończcie z tą demagogią.

 

EDIT.

Jeszcze inna sprawa. Siostra na ślub szuka fotografa ceny za taką przyjemność od 1800 do 4000 PLN. Może sympatycy szybkich i łatwych rozwiązań przypatrzcie się korporacjom fotografów?

 

 

Za usługi specjalistyczne się buli dużo czy to są prawnicy, lekarze, inżynierowie budowlani, czy informatycy, i tak jest ten świat skonstruowany. Czy to w Polsce, w Europie, czy w USA.

widze, że niczego nie rozumiesz i trzeba łopatologicznie - jak chłop krowie na rowie

wyobraź sobie, że w pewnym miasteczku funkcjonuje 2 prawników - którzy oczywiście dogadali się co do cen i żyją sobie nieźle nikogo obcego do swego "koryta" nie dopuszczając - i nagle pojewia się 10 nowych, świadczących te same usługi - myślisz, że nadal będą trzymali swoje wygórowane ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zalezy od cen, jakie dadza nowi ;)

 

W ogolnosci masz racje, co nie zmienia faktu, ze porady prawne nigdy tanie nie beda - w tych dwoch stwierdzeniach nie ma sprzecznosci. Beda tansze, to tak - ale nie tanie.

Prawnicy nie sa glupi i nie po to studiowali x lat, zeby potem sprzedawac sie w cenie papieru toaletowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zalezy od cen, jakie dadza nowi ;)

 

W ogolnosci masz racje, co nie zmienia faktu, ze porady prawne nigdy tanie nie beda - w tych dwoch stwierdzeniach nie ma sprzecznosci. Beda tansze, to tak - ale nie tanie.

Prawnicy nie sa glupi i nie po to studiowali x lat, zeby potem sprzedawac sie w cenie papieru toaletowego ;)

No tak, ale inni studiowali także x lat, a swoją pracę / usługi sprzedają niemal w cenie papieru toaletowego...

 

Może brakuje po prostu jakiejś społecznej sprawiedliwości (=solidarności?), gdzie i prawnicy i inni zarabialiby godziwe pieniądze, dostatecznie wystarczające do godziwego życia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale inni studiowali także x lat, a swoją pracę / usługi sprzedają niemal w cenie papieru toaletowego...

 

Może brakuje po prostu jakiejś społecznej sprawiedliwości (=solidarności?), gdzie i prawnicy i inni zarabialiby godziwe pieniądze, dostatecznie wystarczające do godziwego życia?

Inni, czyli kto? Lekarze w prywatnych gabinetach? Graficy i ogolnie ludzie od reklamy? Szeroko pojeci informatycy? Juz nie wspominam o cenach uslug remontowo-budowlanych, bo jak czlowiek na to patrzy to sie zastanawia, czy zamiast na studia nie lepiej bylo isc kleic kafelki ;)

 

Chyba jedyna grupa, ktora po studiach nie ma gwarancji sensownych zarobkow, sa absolwenci wszelkich filologii, tudziez pedagogiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedyna grupa, ktora po studiach nie ma gwarancji sensownych zarobkow, sa absolwenci wszelkich filologii, tudziez pedagogiki.

Z tego co wiem to tłumacze (z uprawnieniami) też raczej nie narzekają;] Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że w Polsce po studiach mają absolwenci niezłe perspektywy... a już myślałem, że znaczny odsetek musi zadowolic się najniższą krajową...

 

A swoją drogą to bardzo ciekawa sytuacja zaistniała w Rosji: premier ma zostac prezydentem, a prezydent premierem, tak żeby faktycznie mógł rządzic Rosją w dalszym ciągu W. W. Putin. A u nas na forum było wielkie oburzenie, gdy jednocześnie prezydentem i premierem byli bracia bliźniacy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie, ze Ruscy byliby najbardziej zadowoleni, jakby Putin obwolal sie carem :lol:

 

Co do perspektyw - wiadomo, zawsze beda tacy, ktorym nawet najlepsze studia nie pomoga w znalezieniu dobrze platnej pracy, tak samo jak i tacy, ktorzy bez matury osiagna sukces w zyciu.

Jednak rynek pracy bardzo sie IMHO poprawil, rowniez dzieki sporej rzeszy ludzi, ktora wyjechala na Zachod. Nie tylko dlatego, ze powstaly wakaty, ale tez dlatego, ze wyjazd stal sie sie dla ludzi realna alternatywa i pracodawcy musza sie troche bardziej postarac, zeby zatrzymac pracownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiD: Tusk ws. Karty Praw Podstawowych okłamał Polaków!

i bardzo dobrze uczynił. nie sympatyzuję z PO, ale przynajmniej nie przyjęli do cna socjalistycznej KPP. niestety wiem, że jest to decyzja tylko tymczasowa, więc z pochwałami dla rządzącej partii nawet nie wyskakuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na to, że w Polsce po studiach mają absolwenci niezłe perspektywy... a już myślałem, że znaczny odsetek musi zadowolic się najniższą krajową...

Ekhm, wśród moich znajomych po skończeniu studiów nikt już chyba nie zarabia poniżej 2,5 tysiąca PLN netto.

Ja sam będąc studentem I roku(czyli kwalifikacji żadnych) pracując weekendami zarabiam 3x więcej niz jeszcze rok temu(i przy okazji sporo więcej niż najniższa krajowa) i nadal twierdzisz że w Polsce jest źle?

Generalnie przynajmniej w moim środowisku nikt juz nie narzeka, a z moich obserwacji wynika ze najgłośniej krzyczą Ci, którym nie chce się pracować i czekają na mannę z nieba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no stracił niestety :/ :D

jest nudne... ale nie dla tego ze jest normalne ;) chyba ze nic nie robienie nazywasz normalnoscia... w sumie ani sie nie cofamy ani rozwijamy, jakies plusy sie zawsze znajda :D

Troszke za wczesnie jest na stwierdzenie ze nic nie robia.

Najtrudniejszy problem do rozwiazania ma ministerstwo zdrowia i pierwsze zapowiedzi

dzialan wskazuja ze rozłożą sie na tym w trybie ekspresowym bo zapowiadane działania

sa bardzo dalekie od koniecznego optimum. Do tego potrzebni sa ludzie z glowa nie od parady.

Niestety w polityce wiekszosc głow jest od parady i ideologicznego gledzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam będąc studentem I roku(czyli kwalifikacji żadnych) pracując weekendami zarabiam 3x więcej niz jeszcze rok temu(i przy okazji sporo więcej niż najniższa krajowa) i nadal twierdzisz że w Polsce jest źle?

Szkoda, że nie wiesz, co to takiego inflacja: że po tegorocznych zwyżkach cen i wszelakich perturbacjach (inflacja, sposób jej obliczania oraz wzrost cen pozostałych towarów i usług) zarabiasz 3x więcej, jeśli chodzi o ilośc wymierną pieniądza, ale wcale niedużo więcej, jeśli chodzi o realną wartośc Twojej płacy (siłe nabywczą pieniędzy, które zarobiłeś - czyli co możesz, i ile kupic za swoją pensję!).

 

A tym świetnie lubią się chwalic politycy, mamiąc zwykłych ludzi... choc najbardziej podoba mi się chwyt następujący: dziś stworzyliśmy 150 nowych miejsc pracy - tylko zapominają, że z tych 150 aż 146 otrzyma na rękę 800 zł na miesiąc (rzeczywiście, jest się czym chwalic)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na 90% z tych 146 stanowiskach, pracowali ludzie bez wykształcenia. ok, dla tych 10% płaca jest niesprawiedliwa, ale czy dla tych 90% też?

Z całym szacunkiem mr^_^max, ale to temat "Polityka i politycy" a nie sesja, czy zarobki i płace... :P

 

Nie chodzi mi w ogóle o wykształcenie, ale o to, że za najniższą krajową nie można nawet wegetowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i na 90% z tych 146 stanowiskach, pracowali ludzie bez wykształcenia. ok, dla tych 10% płaca jest niesprawiedliwa, ale czy dla tych 90% też?

widzę że masz zerowe pojęcie jak wygląda obecnie rynek pracy, kumpel niedawno skończył studia inżynierskie, jako taki staż posiada i w dalszym ciągu nie może znaleźć dobrze płatnej pracy więc dalej kieruj się swoim tokiem rozumowania a "daleko" zajedziesz....

 

kwestia druga że tym 90% również należy się godna płaca bo z pewnością nie przychodzą sobie do zakładu pracy dla spotkań towarzyskich

 

ps

i nie z całym szacunkiem jak misico, bo widzę że Ty do ludzi szacunku nie masz

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...