Skocz do zawartości
lspider

Polityka i politycy

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wszystko się rozejdzie po kościach jest parę możliwości, albo kaczory przyciszą sprawę jakąś nową aferą np. z teczkami, albo tak długo będą analizować zapis na taśmie, że wszyscy w tym kraju o tym zapomną.

 

A najbardziej rozwalają mnie te babcie od Rydzyka dupne katoliczki, krzyżyki w dłoniach i klęczenie na kolanach, a tu bach w kamerę, wyzywanie od żydów, kłamców, przekleństwa lecą itp, czy tak powinien wyglądać prawdziwy katolik, Bóg się chyba śmieje...( jeżeli istnieje :-P )

To jest fanatyzm, oni interpretują religię po swojemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co sie dzieje to wlasnie nie jest juz smieszne................

 

A PIS dopuki ma wladze zrobi wszystko by ja utrzymac.

Jakby tak cos zrobic z ojcem dyrektorem to PIS traci spore poparcie wsrod Polski.

Sluchalem tych tasm i po prostu jestem zaszokowany tym jak Rydzyk mowi on nie jest chyba do konca swaidomy swoich wypowiedzi w sensie psychicznym.............

Mam nadzieje ze zloza doniesienie o popelnieniu przestepstwa w postaci oszczerstw rzucanych na prezydenta, bo to w koncu przeciez przestepstwo.

 

W[ciach!]*aja mnie teksty typu tu jest Polska itp to jest dzielenie spoleczenstwa na kilka grup to jest nienormalne.

 

BTW smieszy mnie jedno obaj Kaczynscy pluja na inteligencje i wogole, ale przeciesz sami naleza do tej inteligencji majac tyluty naukowe doktora i profesora.

 

Suma sumarum:

trzeba zrobic tak jak czesc spoleczenstwa i zmymak z tego kaczego kraju................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepper wyleciał z rządu

 

Wicepremier Andrzej Lepper już nie jest w rządzie. Prezydent odwołał go ze stanowiska wicepremiera i ministra rolnictwa. Poinformował o tym rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Chodzi o działania CBA dotyczące korupcji na wielką skalę. Aresztowano już w tej sprawie dwie osoby. "To koniec koalicji. Była prowadzona przeciw mnie nieczysta gra" - mówi Lepper.

REKLAMA

czytaj dalej...

 

"Podjęta decyzja wynika z faktów, które wyszły na jaw w związku z działaniami Centralnego Biura Antykorupcyjnego dotyczącymi korupcji na wielką skalę. W związku z tą sprawą zostały aresztowane dwie osoby" - powiedział Dziedziczak.

 

"To koniec koalicji" - grzmiał Lepper w "Kropce nad i" w TVN24. "Premier chciał, abym podał się do dymisji, lecz by Samoobrona została w koalicji, w rządzie. Powiedziałem, że nic z tego" - opowiadał. Już jutro rano klub Samoobrony zdecyduje prawdopodobnie, że ministrowie Samoobrony wychodzą z rządu. "My w takim rządzie uczestniczyć nie będziemy! Nie wyobrażam sobie innej decyzji" - stwierdził Lepper.

 

Lepper powiedział, że przeciwko niemu toczy się "dziwna i nieczysta gra". "Bez mojej wiedzy CBA wkroczyło do Ministerstwa Rolnictwa, przyszło do siedziby Samoobrony i zarządało twardych dysków" - dodał.

 

Tłumaczył, że jego współpracownik Piotr R. i "jakiś pan na K." powoływali się na wpływy w resorcie rolnictwa. "Mówili komuś, że mogą załatwić przekwalifikowanie ziemi. Chodzi o ziemię 35 hektarów, miało być za to 3 mln zł łapówki. Ja miałem w tej sprawie założony podsłuch i chyba nadal mam" - mówił Lepper.

No ciekawie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm no to co beda wybory czy moze nadal mydlenie oczu i zaslona dymna.

Z wypowiedzi Leppera (TVN24) slychac ze jest on niezle wkurzony na premiera za ten numer. Cos mi sie wydaje ze bedzie to wrog numer 1 premiera. Koalicja sie sypie, wiekszosci juz nie maja. Nie ma wiekszosci nie ma mozliwosci przeglosowanie czegokolwiek.

Ciekawie sie robi oj ciekawie. Czuje w kosciach wybory. Jak juz do nich dojdzie to mam nadzieje ze spooleczenstwo nie poelni bledu wyboru PiSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest robione po to aby odwrócić uwagę od "taśm Rydzyka" :wink: Za tydzień Endriu jak gdyby nigdy nic znów wróci do rządu.

 

BTW o. Tadeusza prowokują, teraz Pana Wicepremiera, same prowokacje, jacyś inni szatani tu muszą być czynni... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie ;]

Heh, nie interesuje się zbytnio polityką, raczej jej przyglądam, ale Samoobrona przypomina mi trochę taką bandę która ma swojego przywódce, a gdy przywódcy zabraknie to banda w mig się rozlatuje. Tak samo jak brak Leppera w rządzie = brak Samoobrony w rządzie, tak absolutny brak Leppera = koniec Samoobrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryguje mnie ta opcja : odwolanie dwoch ministrow (wiem Lipiec inna rzecz) to zaslona dymna , odwracanie uwagi od tych chorych umyslowo wypowiedzi Rydzyka.

Ktos moze skalkulowal ze lepiej stracic elektorat Samoobrony niz radia maryja - bo cos trzeba bylo wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie osobiście nie dziwie się tej decyzji, wybucha kolejna afera, zupełnie niezależna od PiS - po pielęgniarkach, lekarzach, Gombrowiczu - teraz te taśmy.PiS po prostu nie może więcej tracić poprarcia na takich głupotach, a premier jest na pewno tego świadom. Przy okazji przy takim nastawieniu społecznym, układzie sił w parlamencie, decyzjom trybunału itp. PiS nic więcej ze swoich propozycji wyborczych nie przeprowadzi.

 

Więc teraz sytuacja jest klarowna, LiD na całe szczęście nie zdobędzie specjalnego poparcia, wybory wygra zapewne PO, tuż przed PiS-em, wejdzie jakaś partia chłopska, i tutaj wszystko będzie zależeć od Platformy. Jeśli zwróci sie do lewicy, to nie wierze żeby Rokita w to wszedł, i pociągnie większość z konserwatywnego skrzydła PO.A na to już sobie Donald pozwolić nie może. I znowu PiS-PO. (mam nadzieje) B-)

 

Tak to wygląda z mojej strony....

 

No chyba, że znów będzie podbieranie posłów, bo SO i LPR do przyszłego parlamentu nie wejdą...

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryguje mnie ta opcja : odwolanie dwoch ministrow (wiem Lipiec inna rzecz) to zaslona dymna , odwracanie uwagi od tych chorych umyslowo wypowiedzi Rydzyka.

Ktos moze skalkulowal ze lepiej stracic elektorat Samoobrony niz radia maryja - bo cos trzeba bylo wybrac

Też tak to widzę....

Ale w tym całym politycznym bagnie ledwo się orientuję więc ten post możecie pominąć :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intryguje mnie ta opcja : odwolanie dwoch ministrow (wiem Lipiec inna rzecz) to zaslona dymna , odwracanie uwagi od tych chorych umyslowo wypowiedzi Rydzyka.

Ktos moze skalkulowal ze lepiej stracic elektorat Samoobrony niz radia maryja - bo cos trzeba bylo wybrac

Nie wydaje mi się żeby kaczyński poświęcił koalicje tylko dla odciągnięcia uwagi...

...chociaż w tym chorym kraju już nic mnie nie zdziwi.

Tak czy siak jeśli Andrew powróci jak gdyby nigdy nic, to będzie to szczyt obłudy tego rządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio rozwaliły takie epizody

- premier nie jedzie na Litwę rozmawiać o elektrowni, jedzie za to klękać przed moherami do Częstochowy

- bezkarny ojciec dyrektor odwdzięcza mu się "wykładem"

- pewien prałat robi co chce, podobno w następnej części Mad Maxa mają z Melem razem zagrać, będą razem bronić kawiarni popijając wino monsigniore

- minister sprawiedliwości odwołuje szefa prokuratury, która przypadkiem wszczęła postępowanie przeciwko działaczom pis

- policja nic reaguje na nielegalną neofaszystowską manifestację. IMO pewnie bali się, że to wszechpolacy, jeszcze problemów w pracy by sobie narobili

 

Generalnie każdy robi co chce i cieszy się, że mu wolno.

Masakra. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak na złośc pójdę na jesieni głosowac na PO, żeby udowodnić Wam że ta partia [ciach!]o zrobi [;

Niech 99% pozostałych wyborców też tak zrobi. Może PO nic nie będzie robiła, ale ważne żeby bardziej kraju nie ośmieszała (pytanie czy da się jeszcze bardziej ośmieszyć kraj i naród ??).

 

I Samoobrona zostaje w koalicji "warunkowo". Lepper mówi, że czeka do piątku, aż Kaczor pokaże dowody przeciw niemu, a Szczypińska (to ta podobno dupcia Jarka) mówi, że Andrew już usłyszał od premiera zarzuty, co jest zaprzeczeniem tego co mówił sam Jarek, że nie zna szczegółów sprawy, które prowadzi CBA z prokuraturą (pewnie jak zwykle kłamie).

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja osobiście nie mam ochoty na nikogo głosować, ale mieszkam w tym kraju, mam prawo głosować i z niego jak zawsze skorzystam i po prostu trzeba wybrać mniejsze zło. Marcinkiewicz jako zdalnie sterowany premier był fajny dobrze się prezentował przed kamerami i przed ludźmi myślę, że jako prezydent byłby b. dobry bo u nas jak każdy wie prezydent ma mało do powiedzenia, więc musi nadrabiać prezencją, którą Marcinkiewicz niewątpliwie posiada, ale na premiera to się nie nadaje tu trzeba być dobrym strategiem, posiadać silną osobowość, siłę przebicia i ostry charakter.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Lepper powiedział w TVN24, że stanowisko wicepremiera "czeka na niego", jeśli zarzuty korupcyjne nie potwierdzą się.

:lol: :lol:

 

Nie róbcie sobie nadziei, ze będą wcześniejsze wybory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol:

 

Nie róbcie sobie nadziei, ze będą wcześniejsze wybory ;)

Super, a ja głupi znowu dałem się nabrać na te ich tanie zagrywki. :damage_wall::damage_wall:

 

@mastertab

Niestety muszę się z Tobą całkowicie zgodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zacytuję samego siebie:

 

Za tydzień Endriu jak gdyby nigdy nic znów wróci do rządu.

Stawia ktoś piwo jak się zmieszcze w tym proroczym terminie? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 linki odnośnie taśm Rydzyka:

http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=p...amp;id=po21.txt

http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,63546,4302119.html

Ciekawi mnie to jak się to skończy. Jeszcze niedawno bluzgi pijanego bezdomnego wystarczyły do postawienia na nogi policji w całym kraju.

Jak znam życie, ojciec dyrektor ani nie zostanie ukarany, ani nawet nie przeprosi, a braciszkowie dalej będą klękać przed moherami.

Oj pracują nad wizerunkiem Polski, ostro pracują ...

 

edit:

KAX_ niezłe. :)

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się skończy? Tak:

 

Europosłowie LPR: prezydent powinien przeprosić o. Rydzyka

 

"Wzywamy prezydenta do zadośćuczynienia za krzywdy moralne i obrażanie Dyrektora Radia Maryja oraz całej rzeszy jego słuchaczy" - piszą w liście otwartym do prezydenta europosłowie LPR Urszula Krupa i Witold Tomczak

Nie wiem czy śmiać się czy płakać :blink:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to jak się to skończy. Jeszcze niedawno bluzgi pijanego bezdomnego wystarczyły do postawienia na nogi policji w całym kraju.

Jak znam życie, ojciec dyrektor ani nie zostanie ukarany, ani nawet nie przeprosi, a braciszkowie dalej będą klękać przed moherami.

Oj pracują nad wizerunkiem Polski, ostro pracują ...

Ja juz nie moge słuchac takich głupot.

Pałac prezydencki od sprawy tego Huberta H. od razu sie odciął, a sprawą taśm zajęła sie od razu toruńska prokuratura + prezydent zapowiedział, ze będzie na ten temat rozmawiał z episkopatem.

Tak to własnie wygląda wizerunek Polski, w oczach ludzi niezbyt poinformowanych (tak lekko powiedziawszy).

 

A co do tych moherowych, to niby co im odbierasz, to też obywatele, elektorat i każdy polityk o niego walczy,więc tutaj też kolejna paranoja.... :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Ja juz nie moge słuchac takich głupot.

Pałac prezydencki od sprawy tego Huberta H. od razu sie odciął, a sprawą taśm zajęła sie od razu toruńska prokuratura + prezydent zapowiedział, ze będzie na ten temat rozmawiał z episkopatem.

Tak to własnie wygląda wizerunek Polski, w oczach ludzi niezbyt poinformowanych (tak lekko powiedziawszy).

 

A co do tych moherowych, to niby co im odbierasz, to też obywatele, elektorat i każdy polityk o niego walczy,więc tutaj też kolejna paranoja.... :damage_wall:

Linki, linki... W moim przekonaniu to każdy pisał co innego o tym typie. Co z tego że prokuratura sie zabrała skoro prezydent ostatnio chciał zmieniać skład TK bo mu się coś nie podobało? :lol:

Tak właśnie wygląda wizerunek Polski, w oczach fana kaczek

 

Co do moherów-a w którym normalnym państwie prezydent jeździ na zjazdy tych *****? NIGDZIE! Gdzie robi wszystko pod tą subkulturę, i ich po****** przewodniczącego, nie licząc się z resztą kraju? NIGDZIE!

 

 

fanatyk się znalazł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma TK do prokuratury?? :)

TK to sie zmnienia, bo dopisują sobie za dużo uprawnień (vide lustracja)

 

A co do moherów, to jest tutaj taka różnica, że może oni z uwielbieniem słuchają tego radia, ale daleki jestem od tego żeby powiedzieć, że każdy z nich to antysemita itp.

A co do tej cywilizowanej europy o której piszesz, to w wielkiej demokratycznej Francji Sarkozy i Royale, bili sie o wyborców Le Pena ( jak go nie bardzo kojarzycie, to to jest taki Rydzyk tylko z 10% poparciem w wyborach).

I nie bardzo kojarze, co takiego wielkiego robią Kaczyńscy dla Rydzyka, nie robiąc jednocześnie dla reszty kraju (jakieś ustępstwa, konkrety)??

 

I jeszcze jedno, ta hołota - nie twierdze, że ich specjalnie popieram, w porównaniu do większości, niestety, Polaków jest aktywna politycznie,a co za tym idzie chodzi na wybory.

 

I to nie prezydent pojechał tylko premier......

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapi32 tłumacz to sobie jak chcesz, ale wiesz co mnie denerwuje w tym kraju ?

Bezkarność. Są ludzie, którym wolno wszystko i cała reszta szarego narodu, która zostanie ukarana za najmniejsze przewinienie.

Problem z hierarchią ważności spraw (chociażby wspomniana wcześniej litewska elektrownia) to kolejny element budujący we mnie poczucie nieudolności rządzących.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego, aż tak nie odbieram, karanie ludzi kościoła, w kraju wybitnie katolickimi jest kiepsko widziane, tym musi sie zająć sam kościół. Oczywiście niezbyt im to na rękę,ale władza niespecjalnie może tutaj dużo zrobić.

A przeciez jest coś takiego jak powództwo prywatne - każdy może sie poczuć urazony jakąś wypowiedzią - ciekawe dlaczego do tej pory nikt nie pozwał radia maryja czy samego rydzyka, za powiedzmy antysemityzm. (chyba dopiero po tych taśmach padł pierwszy pozew).

W tym kraju jest wystarczająco dużo organizacji żydowskich, strasznie wyczulonych na jakikolwiek objaw antysemityzmu, ale na radio m. do tej pory uwagi nie zwracali.

Mi tez nie odpowiada cała kampania wokół radia maryja, ale oni mają wystarczający elektorat, żeby każdy polityk musiał sie z nimi liczyc.

(naturalnie nie partie laickie z zasady czyli liberałowie i lewica).

 

A co do hierahii działań rządu, to dam odpowiedni przykład.

Przez całe dwa lata, przeciwnicy tego rządu mówili tylko o jednym - nic nie robicie z gospodarką. Jak w końcu zaczęli robić - niższa składka rentowa, to też jest źle bo przecież te pieniądze nalezy oddać lekarzom i pielęgniarkom.

Problem polega na tym, że dwa pierwsze lata ten rząd zajmował sie dodatkami socjalnymi - m.in. podwyżkami (również dla służby zdrowia) itp. - jak teraz zajęli sie gospodarką, to znowu jest źle.

Nie spodobał sie nawet pakiet "Kluski" (kto jak kto,ale jeśli on to dalej firmuje swoim nazwiskiem, to ja nie widze problemu)

Jak sie chce krytykować to sie zawsze znajdzie sposób.

 

A przykład tej elektrowni atomowej na litwie, jest chyba niezbyt trafiony bo:

1)Rząd sie na nią zgodził, tylko przełożył decyzje, bo trzeba sie spokojnie z tym zapoznać i litwini z tego powodu afery nie robią. link

2)Przeciez od początku urzędowania, Kaczyńscy szukają alternatywy - jeżdża na wschód, żeby tylko odciąć się od rosji. Zoorganizowali nawet szczyt energetyczny w Krakowie (też ledwo zauważony, a sprawa była na tyle poważna, że aż Rosja sie przestraszyła i zatrzymała u siebie prezydenta, bodajże Kazkhstanu)

3)Tak przy okazji można dodać zakup przez państwo rafinerii w możejkach, która tak rozdrażniła rosje, że nie można narazie nic z nią zrobić. (rafinerią, nie rosją)

 

Troche takiego obiektywnego patrzenia.... B-)

Edytowane przez kapi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się skończy? Tak:

Nie wiem czy śmiać się czy płakać :blink:

OMG :huh: :lol2: Chyba Giertych chce wrócić do łask watażki moherów. :lol2:

A co do tych moherowych, to niby co im odbierasz, to też obywatele, elektorat i każdy polityk o niego walczy,więc tutaj też kolejna paranoja.... :damage_wall:

Tak ale gdy ich wódź (nie pierwszy raz) pluje prezydentowi w twarz, a ten udaje że pada deszcz to trochę dziwnie to wygląda nie sądzisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale gdy ich wódź (nie pierwszy raz) pluje prezydentowi w twarz, a ten udaje że pada deszcz to trochę dziwnie to wygląda nie sądzisz ?

Przecież prezydent od początku (od tego pierwszego "szamba"), powiedział, że jego żona ma być przeproszona, inaczej nie ma dla niego tematu rydzyka.

Teraz też zapowiedział, ze podejmie odpowiednie kroki.... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...