Skocz do zawartości
pho

ATI Radeon X1600

Rekomendowane odpowiedzi

z całysz szacunkiem dla e-giełdy ale tam teraz niejaki opson rezyduje...a tego gościa naprawde nie sposób posadząć o danie chociaż cienia szansy ati...

 

Poza tym jak pisałem pojawiaja sie nowe stery i nowe gry....no i palit to taki 128mb xt właściwie..tyle ,że tsza nieco pokrecić...

 

tomcat - z całym szacunkiem dla Ciebie, ale jakby Opson choć pół palca macał w tym artykule to byłby podpisany. Po drugie sprawdzałem sterowniki 6.1 i jest nie lepiej, a gorzej. problemy w grach dalej są a wydajność nie jest wyższa, a czasami nawet niższa.

 

Nie spodziewałem się :(

 

Po trzecie - powiedz obniżam wyniki ATI o 10%? Chcesz frapsy ze wszystkich gier? A może mam nagrac filmik jak na X1600 PRO są błędy w grach? ATI nie zabiło mi jeszcze matki, więc po co miałbym za wszelką cenę pokazywać jakie to ATI jest kijowe.

 

Opson pisze płyty główne i TYLKO płyty główne jak narazie (nie licząc np. tuningu GF'a 6600 oraz 6200). Przy teście karty graficznej, który trwa około 2 dni nie wyobrażam sobie by trzymać kogoś w domu tyle czasu. Niezależnie kto by to był. A testuję w domu.

 

Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam do Krakowa lub gdzieś indziej się możemy umówić i przeprowadzimy całe testy jeszcze raz - dla mnie no problem.

 

Jestem otwarty na krytykę oraz wszelkie uwagi - jeśli znasz (znacie) sposób na to jak:

zrobić, żeby po włączeniu FSAA w Black & White 2 obraz był normalny a nie jakieś białe chmury

zrobić, żeby włączyć prawidłowe FSAA na Radeonie w Battlefield 2

zrobić, żeby Cold Fear chodził szybciej niż 4 FPSy przy max detalach podczas gdy porównywalna nvidia ma 50

zrobić, żeby była woda w Earth 2160

 

powiedz - sprawdzę i jeśli faktycznie zadziała napiszę w artykule jak zrobić, żeby ta gra chodziła prawidłowo.

 

Popatrz - na wykresy na tej stronie - Cold Fear - przecież tutaj można mnie posądzić o stronniczość do ATI! W końcu wyniki zamieszczone na wykresach dla kart ATI tyczą się jakości cieni na "medium" a nie na "very high" jak każda inna karta nVidii oraz Radeon 9800 PRO! Powinienem tam raczej na czerono dać słupek, że mamy TYLKO 4 FPSy! Ktoś jeśli nie przeczyta dużego czerwonego tekstu powyżej wykresów - pomyśli, że nie ma tragedii - więc jeśli posądziłbyś mnie o fanatyzm w kierunku ATI to przynajmniej miałbyś argumenty. A tak.. Opson pisze w egieldzie więc artykuł focusa musi być fanatyczny w kierunku nvidii.

 

Sorry za lekkie zaśmiecenie wątku. Palit Golden jedzie (a przynajmniej ma jechać) do mnie to testy będą jakoś w najbliższym czasie :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry focus jeśli Cie uraziłem. To,ze radki x1600 nie śą idealne to wiemy i nigdy nie ęa to jakieś cudownie wydajne karty. Jednak główną wadą tych kart są srtery i dzieki nim te wszelkie cyrki. Moze jestem zbytnim optymistą ale wierze,że za jakiś czas stery będa już znosnie obsługiwać te karty..

 

Co do posona to jesli chodzi np o platforme s754 czy w ogóle o[pis procesorów i płyt pod amD to nie ma zastrzeżeń. Niestety jak dochodzi do tematyki kart graficvznychto nawet jak stara sie nie dokopać ati jakoś mu to nie wychodzi...

Jeśli nie miał nic wspólnego z testem to ok....

 

 

 

Co do palitów to całkiem fajne śą. Tylko 2 sprawy- ta golden niestety do Polski z zalmanem nie dotarła i jest ze zwykłych chłodzeniem. Mnie zastanawia jednak test obu wersji na ddr3- tej z memkami 2ns i tej z 1.4...

Różbnica w cenie rpzekracza 50zl nie wiem czy warto dopłacić tyle za te dodatkowe 100 czy 200 mhz na pamięciach. Ostatnio widziałem też z naku saphire na ddr3 2.0ns też w cenie poniżej 500zl...

Zaczyna sie ciekawie robić.... Kude lko niech stery zaczną działać jak powinny :wink:

 

Za miesicąć -dwa prawdiopodobnie zmienie grafe i wolał bym x1600pro no ale jak stery nadal bęą tragiczne i bez szans na zdecydowane polepszenie to wezme nv 6600ge od galaxy... Nadal mam jedak nadziej,zę radek pokaże swój potencjał...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus

 

 

"Jeśli jednak masz na tyle funduszy, by zakupić GF’a 6600 GT – nie ma się co zastanawiać – jemu może zagrozić najwyżej X1600 XT."

 

Z tym się nie zgodzę, obecnie testuję już drugi egzemplarz Palit Radeon X1600Pro i jest jak dla mnie znacznie lepszą kartą ( patrzę głównie na możliwości podkręcania ) za 500zł jest znacznie lepszym wyborem niż obojętnie jaki 6600GT. Jedynie co mnie boli - brak możliwości uruchomienie CF. Poprostu się nie da bo zainstalujesz sobie dwie karty w systemie a w CP ATI nadal nie ma możliwości włączenia CF.

 

A testowany przez Was HIS to tylko ładnie wygląda.

 

Takie moje zdanie ;)

 

Pozdrawiam.

 

 

Co do sterów jeszcze - jak miałem pierwszego w testach GECUBE X1600Pro ( 2.5ns :mur: ) to były tylko Catalyst 5.13 i problemy były wszędzie, obecnie przy 6.1 nie mam problemów z instalacją karty i grami/benchmarkami.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry focus jeśli Cie uraziłem. To,ze radki x1600 nie śą idealne to wiemy i nigdy nie ęa to jakieś cudownie wydajne karty. Jednak główną wadą tych kart są srtery i dzieki nim te wszelkie cyrki. Moze jestem zbytnim optymistą ale wierze,że za jakiś czas stery będa już znosnie obsługiwać te karty..

Ja osobiście mam do tego takie podejście - prawie dwa lata temu zaufaliśmy nvidii, która mówiła, że w nowych grach wydajność będzie wyższa i tak też się stało - w starszych wygrywało ATI, ale w nowszych już nVidia. Teraz też chciałbym zaufać ATI i widzę, że co nowsza gra (czyt. więcej shaderów) to taki X1600 PRO radzi sobie całkiem przyzwoicie. Ale jeśli widzę, że na jednych i drugich sterownikach problemy są identyczne i nic nie zostało poprawione to cóż mam zrobić? Czekać dwa miesiące albo i więcej na sterowniki, które w grach firmowanych przez ATI (Black & white 2) przestaną sprawiac problemy? Osobiście uwazam, że X1600 PRo za pół roku będzie szybszą karta od 6600 GT - ale nawet jeśli będzie faktycznie szybsza, ale sterowniki dalej będą takie jakie są to co wybierasz? Ja nie umiem odpowiedzieć na to pytanie.

 

Co do posona to jesli chodzi np o platforme s754 czy w ogóle o[pis procesorów i płyt pod amD to nie ma zastrzeżeń. Niestety jak dochodzi do tematyki kart graficvznychto nawet jak stara sie nie dokopać ati jakoś mu to nie wychodzi...

Jeśli nie miał nic wspólnego z testem to ok....

dlatego też nie ma nic wspólnego z testowaniem kart graficznych. Gość jest dobry w płytach głównych czy procesorach to to robi.

 

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ati zawsze było wydajniejsze z AA i AF , już dawnych czasów( tzn od pierwszego radeona i GTS-a(gf2) ) , po prostu radeony lepiej zarządzają pasmem pamięci(przepustowością ) i dlatego GF-orcy dostają baty wysokich rozdziałkach i upiększaczach , co z tego że włączysz AA na x1600 jak i tak gra będzie nie grywalna , więc trzeba realnie patrzeć na wyniki , na serii x1600 są częste spadki klatek( niski low fps)

No wiesz w dzisiejszych czasach nie grać z AA ? Po co włączać wysokie detale skoro zginą w pikselozie ( bez AA ). Podobnie filtrowanie, po co wysoka rozdzielczość tekstur skoro zostaną zupełnie rozmazane ( bez AF ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus

"Jeśli jednak masz na tyle funduszy, by zakupić GF’a 6600 GT – nie ma się co zastanawiać – jemu może zagrozić najwyżej X1600 XT."

 

Z tym się nie zgodzę, obecnie testuję już drugi egzemplarz Palit Radeon X1600Pro i jest jak dla mnie znacznie lepszą kartą ( patrzę głównie na możliwości podkręcania ) za 500zł jest znacznie lepszym wyborem niż obojętnie jaki 6600GT. Jedynie co mnie boli - brak możliwości uruchomienie CF. Poprostu się nie da bo zainstalujesz sobie dwie karty w systemie a w CP ATI nadal nie ma możliwości włączenia CF.

W czym testowałeś? Tylko nie mów, że w smarkach :)

A co do Palita - wiesz to jest karta dość egzotyczna - tak samo jak Palit GF 6600 512 MB DDR2 - trudno na podstawie jednego Palita określać wydajność całej rodziny kart X1600 PRO. Zdecydowana większość to karty pokrouju tego HISa i tu chyba się ze mną zgodzisz. palita należy traktować zupełnie inaczej - on nie jest tym zwykłym, typowym X1600 PRO. To tak samo jakby na podstawie karty Gigabyte GF 6600 TurboForce okreslić, że GF 6600 jest bardzo wydajną kartą nawet bez O/C.

 

A testowany przez Was HIS to tylko ładnie wygląda.

 

Takie moje zdanie ;)

Niewątpliwie ładnie wygląda, ale Sapphire czy wielu innych producentów nie jest od niego szybszy.

 

Co do sterów jeszcze - jak miałem pierwszego w testach GECUBE X1600Pro ( 2.5ns :mur: ) to były tylko Catalyst 5.13 i problemy były wszędzie, obecnie przy 6.1 nie mam problemów z instalacją karty i grami/benchmarkami.

Proszę nie uogólniaj - bo powiedzieć "nie mam problemów z grami benchmarkami" to ja też mogłem - bo w sumie jakby wyciągnać z 24 gier, które używam do testów powiedzmy 15 z nich, to faktycznie nie ma ani jednego problemu :) i wszystko chodzi cacy.

 

jak mówię sprawdzałem na 6.1 i nic się nie zmieniło w tej kwestii.

 

Pozdrawiam

 

Edit

Każdy chciałby mieć alternatywę - dlatego też teraz na forach nie lubi się nVidii bo trudno jest dostać wydajną kartę z obsługą SM 3.0 (czy warto to już inna bajka) poniżej 600 złotych ze stajni ATI. :)

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz w dzisiejszych czasach nie grać z AA ? Po co włączać wysokie detale skoro zginą w pikselozie ( bez AA ). Podobnie filtrowanie, po co wysoka rozdzielczość tekstur skoro zostaną zupełnie rozmazane ( bez AF ).

zastanów się co napisałeś bez AA masz pikseloze :lol: , przy wyłączonym filtrowaniu textur masz pikseloze , a bez AF to masz zazwyczaj filtrowanie trójliniowe i textury nie są totalnie rozmyte więc lepiej już nie cwaniakuj , a x1600 jest za słaby do grania z AA Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus ;)

 

 

Testowałem w : BF2, CoD 2, Fear, Panzer Elite ( ten nowy ), NFS MW, Rainbow Six oraz wszystkie benche firmy Futuremark. Za dużo tego nie ma, ale w tym problemów nie miałem w ogóle.

 

 

Faktycznie ten Palit to bardziej taki X1600XT w przebraniu, bo bardzoo odstaje od całej rodziny X1600Pro.

I w sumie masz rację, że źle napisałem z tym, że X1600Pro jest lepszy od 66GT - lepszy jest raczej tylko ten Palit.

 

Testowałem kiedyś parę sztuk 6600LE ( min. GB i Galaxy ) przepaść pomiędzy nimi była ogromna na korzyść GB.

 

Więc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus ;)

Testowałem w : BF2, CoD 2, Fear, Panzer Elite ( ten nowy ), NFS MW, Rainbow Six oraz wszystkie benche firmy Futuremark. Za dużo tego nie ma, ale w tym problemów nie miałem w ogóle.

A czy z wymienionych wyżej przez Ciebie gier są problemy, o których ja wspominałem? :) Nie. Więc jak mówiłem - nie można uogólniać :)

Przyglądnij się FSAA w battlefield 2 i powiedz czy u Ciebie też jest takie dziwne to AA.

 

Faktycznie ten Palit to bardziej taki X1600XT w przebraniu, bo bardzoo odstaje od całej rodziny X1600Pro.

I w sumie masz rację, że źle napisałem z tym, że X1600Pro jest lepszy od 66GT - lepszy jest raczej tylko ten Palit.

 

Testowałem kiedyś parę sztuk 6600LE ( min. GB i Galaxy ) przepaść pomiędzy nimi była ogromna na korzyść GB.

 

Więc :wink:

No więc widzisz :)

MSI 6600 diamond wiele wspólnego ze zwykłym GF 6600 też nie ma a jednak tak się nazywa. :)

Albo Asus V9999 ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok sorry focus jeśli Cie uraziłem. To,ze radki x1600 nie śą idealne to wiemy i nigdy nie ęa to jakieś cudownie wydajne karty. Jednak główną wadą tych kart są srtery i dzieki nim te wszelkie cyrki. Moze jestem zbytnim optymistą ale wierze,że za jakiś czas stery będa już znosnie obsługiwać te karty..

 

Co do posona to jesli chodzi np o platforme s754 czy w ogóle o[pis procesorów i płyt pod amD to nie ma zastrzeżeń. Niestety jak dochodzi do tematyki kart graficvznychto nawet jak stara sie nie dokopać ati jakoś mu to nie wychodzi...

Tomcacie ja nie chce dokopać ATI - ono samo się kopie i kopie dołki pod sobą. Sterowniki X1000 maja o wiele wiecej problemow niż sterownikinp. takich 9xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A

MSI 6600 diamond wiele wspólnego ze zwykłym GF 6600 też nie ma a jednak tak się nazywa. :)

Albo Asus V9999 ;)

 

Pozdrawiam

Nie do końca jest to prawda, np zasilanie jak w 6600, brak konektora do SLI, OC na poziomie padacznego 6600GT, niestety ale GDDR3 wszystkiego nie załatwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to prawda, np zasilanie jak w 6600, brak konektora do SLI, OC na poziomie padacznego 6600GT, niestety ale GDDR3 wszystkiego nie załatwi ;)

nie wdawajmy się w szczegóły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ,że ciągle toczą się boje o X1600.

Z tego co widze problem dotyczy bardziej sterów niż samej karty(choć wyniki w testach są zastanawiające nawet niepokojące).

Z nimi może być pewien kłopot,w tej chwili bowiem kompilator w sterownikach jest bardzo mocno optymalizowany pod X1900 i jego piękne 48PS(w najnowszych catalystach wyłaczenie AI powoduje wył. tychże optymalizacji).

Co prawda proces testowania nowych wersji jest w dużym stopniu zautomatyzowany-stacje robocze +specjalne oprogramowanie sprawdzające zachowanie się sterowników w różnych grach -jednak to wciąż ludzie własnoręcznie muszą sprawdzać wiele ustawień i naocznie "na żywo" oceniac efekt ich pracy.

Jak widać ,w tej chwili troche odpuszczono sobie serie X1800/X1600 ze szczególnym naciskiem na x1600.

O ile dobrze pamietam ,to właściciele tańszych kart średniej klasy ATI najcześciej narzekali na problemy ze sterownikami,podczas gdy karty wyższej klasy działaly bez zarzutu na tych samych sterownikach,dopiero z biegiem czasu sytuacja ulegała poprawie.

O wydajność karty w przyszłych tytułach raczej bym się nie martwił(z naciskiem na te bardzo przyszłe tytuły),nowoczesna architektura z wewnętrzną szyną 256bit-Ringbus i efektywnymi pixel shaderami, powinna dać sobie radę.

Jest tylko jeden warunek-panowie z ATI nie mogą zawalić sprawy sterowników,bo wielu odpuści sobie ten sprzęt wiedząc ,że np. w ich ulubionej grze bedą problemy z obrazem(i wydajnościa) ,więc wybiorą sprawdzoną konkurencję(NV)choćby nawet miała byc wolniejsza,zresztą na rzie konkurencja(6600GT) "nie chce" byc wolniejsza.

Wybór może ułatwić ukazanie się GF7600(8 potoków pikseli+8 rasteryzerów,5 potoków geometrii,szyna 128bit).I bardzo prawdopodobne ,że u NV takich kłopotow ze sterami nie będzie.

Póki co wlasciciele x1600 muszą cierpliwie czekać na nowe Catalysty i ...nowe gry.

Tak z ciekawości ukazało się "X3 rolling demo"-demo gry ale dzialające jak benchmark-sprawdźcie jak śmiga na waszych zabawkach.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis dostalem mojego Palit X1600PRO 128GDDR3/128BIT GOLDEN niestety bez Zalmana .. szukali szukali ale nie mogli znalesc :) ( podobno niedostepny w Polsce :P ) [ orginalne chlodzenie nie chalasuje jak dla mnie :) ]

Caly dzien mi zeszlo [ z malymi przerwami ] na testowaniu tejze karty:

Na pierwszy ogien poszyly 3d marki od 2003 do 2006

PLATFORMA TESTOWA JAK W PODPISIE

Wyniki BEZ OC :

Rozdzielczosc we wszystkich 1024x768 [ bez testu CPU ]

3dmark 2003: 8323

3dmark 2005: 4485

3dmark 2006: - SM2.0 - 624

- HDDR/SM3.0 - 961

Testy w grach: Call of Duty Directy 7 Rozdzialka: 1024x768 high detale , filtrowanie potrojne bez AA , cienie i inne bajery na max fps na multi wahaly sie od 90 - 120 no powiedzmy w porywach 130 , gra chodzilo bardzo szybko [ jakbym dalej skakal :) ] w dymie fpsy spadaly do 50-70 [ zalezy od sytuacji ] jednak gra zachowywala pelna plynnosc

Nastepna gra to Quake 4

Ustawienia: 800x600 - Full detale i 2xAA oraz pelny dzwiek dla Audighy 2 zs

Na poczatku lekka przycinka poniewaz mam 512mb [ sprzet jak w podpisie ] a pozniej wszystko ladnie i plynnie

Gra wyglada bardzo ladnie

Kolejna gra to Battlefield 2

No tu juz bylo trudniej

Rozdzialka 1024x768 - Wysokie detale [ ale przy pierwszym tescie nie zauwazylem ze textury byly na low i swiattlo na srednie ] gra sie troche wczytywala dlugo .. jednak po zaladowaniu poziomu i lekkiej przycince ladnie smigalo [ latanie samolotem nie sprawialo trudnosci ]

Kolejny test poszedl w 1024x768 i full detale razem z texturami i oswietleniem i tu niestety porazka gra sie ciela dysk mi mielil i zabraklo pamieci wirtaulnej, coz 1gb ramu sie nalezy :rolleyes: ale gra wygladala bosko

A ze starych gier to Soldier of Fortune 2 [demo ] - gra full detale 1024x768 maksymalna ilosc fpsow 115 [ gra na multi ] - nieraz spadly do 90

Teraz troche o podkrecaniu karty :

Maxymalne ustawienia bez artow u mnie to : GPU 650 mhz [GPU zapewne pojdzie na 675 ale juz mi sie nie chcialo testowac ] a Pamieci 1400 mhz - radiatorki lekko cieple

Wyniki 3d markow na OC:

Kazdy 3dmark w 1024x768 i bez testu CPU:

3d mark 2003: 9082

3d mark 2005: 4967

3d mark 2006: SM2.0 -672

HDR/SM3.0 - 1107

Uwazam ze za cene ok. 540 zl jaka zaplacile z przesylka to sie oplaca

Mialem kupic x1600xt szafirka ale stwierdzilem ze ten Palit jest super i niezle sie kreci i jest duzo tanszy

Acha co do gry Earth 2160 to rzeczywiscie nie ma wody [ ale nie wgrywalem patchow ] tylko jakas biala mgla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Przyglądnij się FSAA w battlefield 2 i powiedz czy u Ciebie też jest takie dziwne to AA...

Co masz na mysli dziwne? U mnie obraz wygląda badzo dobrze i nie zauważyłem problemów z AA.

Gram w B2 (jak pisałem wcześniej) z AAx4 i detalami na max w 1280x1024 i komfort gry jest bez zarzutu.

 

Jeśli chodz o stery to na 5.13 wogóle nie mogłem zainstalować karty ale na 6.1 bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tak czytam i czytam i mam cholerny dylemat z jednej strony wszyscy jada na tego x1600pro z drugiej co dalsza strona w tym temacie coraz mniej jest tych nazekań. Mam jeszcze takie pytanie czy te Pality sa tez na AGP czy tylko PCI-e??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będe mógł coś napisać w przyszłym tygodniu o radeonie firmy sapphire x1600xt.Wziąłem ta karte na szybko nie patrząc w tym przedziale cenowym.Będzie ona śmigała na płycie dfi sli-d i procku san-diego 3700.Także jak będe miał jakieś pierwsze testy to odrazu wam napisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklejam temat, ale ostrzegam, ze będę go śledził i każde OT tępił niemiłosiernie..

 

Rozmawiamy tu tylko o tej karcie, problemami z nią, sterownikami, chłodzeniu itd.

 

Proponuje, aby zebrał ktoś wszystkie info jakie znajdzie tu i w całej sieci, a ja wkleję je do pierwszego postu jako FAQ. Jest to okazja do pozbycia się % ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć gdzie moge kupić tego goldena możliwie jak najtaniej i w zaufanych sklepach żeby nie było kłopotów i czy jest w polsce wersja z zalmanem?Heh mam nadzieje że jak najszybciej kase uzbieram bo teraz na voodziarzu i s3 virge dx nie jest fajnie.A chce karte mieć jeszcze przed feriami.Z góry dzięki.

Edytowane przez Deathraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również będę miał w tygodniu X1600PRO... wersja AGP... kupiłem okazyjnie za przyzwoitą cenę, więc zobaczymy jak się będzie sprawować.

ta: http://allegro.pl/show_item.php?item=84240176

bo tez sie przymierzam ale jeszcze mi kasy brakuje. jak bedziesz mial to napisz jak bedzie sie sprawowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta: http://allegro.pl/show_item.php?item=84240176

bo tez sie przymierzam ale jeszcze mi kasy brakuje. jak bedziesz mial to napisz jak bedzie sie sprawowac

Spoko... w poniedziałek wysyłka, więc najpóźniej w środę będzie u mnie... napiszę jak się sprawuje i czy warto kupować. Szkoda tylko, że oferta tego modelu na AGP jest taka uboga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus

"Jeśli jednak masz na tyle funduszy, by zakupić GF’a 6600 GT – nie ma się co zastanawiać – jemu może zagrozić najwyżej X1600 XT."

 

Z tym się nie zgodzę, obecnie testuję już drugi egzemplarz Palit Radeon X1600Pro i jest jak dla mnie znacznie lepszą kartą ( patrzę głównie na możliwości podkręcania ) za 500zł jest znacznie lepszym wyborem niż obojętnie jaki 6600GT

ale na 6600gt wiekszosc gierek smiga bez wiekszych problemow, a na x1600 cos niebardzo... nie zebym nv chwali, bo jej nie lubie, ale kupic karte i modlic sie zeby stery lepsze wyszly to troche debilne podejscie, nie sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie kręce Palita i takie oto wyniczki jak narazie, bo coś tam jeszcze można wycisnąć z niego.

 

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8889191

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4598662

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1773789

 

Taktowania grafy 680/783MHz obecnie, więc 1566MHz na ramie :D a śmigał już parę razy na ponad 1.6GHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos zapuscic stress test ten z cs:source w 1024x768 all na maxa bez upiekszaczy?? Ciekawi mnie wynik x1600-setki . Jesli ktos ma mozliwosc to prosze o sprawdzenie , bo bede mial wtedy jakis poglad na sprawe :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko... w poniedziałek wysyłka, więc najpóźniej w środę będzie u mnie... napiszę jak się sprawuje i czy warto kupować. Szkoda tylko, że oferta tego modelu na AGP jest taka uboga.

stronę wcześniej dałem Wam wyniki w x3 demo. w 3dmark2005 3500pkt :lol: ale na starym athlonie xp 2100+ i 1gb ram.

w NFS:MW ślicznie, ale już CoD 2 zdarzały sie błedy na ekranie. w sumie błagamy o dobre sterowniki do nich :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie kręce Palita i takie oto wyniczki jak narazie, bo coś tam jeszcze można wycisnąć z niego.

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8889191

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4598662

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1773789

 

Taktowania grafy 680/783MHz obecnie, więc 1566MHz na ramie :D a śmigał już parę razy na ponad 1.6GHz ;)

Bardzo ładnie ci się kręci! Czy na tej karcie pamięci są chłodzone czy są gołe krzemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...