Skocz do zawartości
Walonek

Niedługo Koniec Pc`ta ?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby do windowsa wychodziły codziennie aktualizacje i co miesiąc nowe wersje tez by nie potrzebował :lol:

Przecież jak się ma org. windowsa to na niego też można samoczynnie ładować aktualizacje od M$ lol :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos temu zaprzecza? ;)

 

SGJ zapewne chodzilo o to, ze do Linuxow nie ma service packow, bo wypuszcza sie po prostu nowe buildy dystrybucji. W sumie to samo, tylko inaczej nazwane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ze lin też nie jest doskonały i potrzebuje łatania luk tylko zazwyczaj jest to realizowane kilka razy szybciej niż w produktach M$ :wink:

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale popularnosci swojej linux nie zwieksza tak szybko jak MS'ik ;]

Teraz być może M$ traci na rzecz Apple i dlatego że vista jest słabawym systemem...

 

Nie chce rozpoczynac kolejnej wojenki, ale IMHO dopoki, dopoty konsola bedzie nieodzowna do korzystania z tego systemu to linux sie nie wybije poza system dla pasjonatow.

I właśnie takie jest prawda :? + doliczył bym do tego ogromne problemy z uruchamianiem gier które blokują rozwój lina na domowych kompach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Nie chce rozpoczynac kolejnej wojenki, ale IMHO dopoki, dopoty konsola bedzie nieodzowna do korzystania z tego systemu to linux sie nie wybije poza system dla pasjonatow.

Niejednokrotnie musiałem korzystać z konsoli wbudowanej w Windows aby odzyskać uszkodzony system oparty na windzie.

Dużo zależy od producentów sprzętu i jak sytuacja się rozwinie w najbliższym czasie trudno wnioskować.

Linux jest młodszym systemem i mimo to ma bardzo duży udział w serwerach.

Warto zwrócić uwagę na nową tendencję:

Tu interesujące jest "Express Gate Lite"

http://www.asus.com/products.aspx?l1=3&amp...amp;modelmenu=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linux jest całkiem ok, ale jak się ludzie pytają mnie jaki system kupić to nie mogę go polecić prawie nikomu. Czemu? właśnie konsola i gry no i znacznie mnie programów i brak obsługi niektórych sprzętów.

 

Mac jest fajny, chodzi w miare szybko ale jednak wiesza się tak samo często jak xp i nie wiadomo dlaczego a na xp da się to sprawdzić. Dlatego dla mnie jedyny słuszny system to właśnie XP, ew w przyszłości vista jak ją trochę przyśpieszą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarzyło to 2 razy, w szkole mamy iMac`i w kilku pracowniach i w bibliotece więc mam dostęp do nich. Raz się zwiesił podczas generowania zdjęcia z tej kamerki wbudowanej, a raz zupełnie bez powodu. WinXP jeszcze nigdy mi się nie zwiesił bez mojej winy, lub sam z siebie, więc uważam że jest lepszy, a poza tym są jeszcze gry, których na macu się nie odpali, co prawda widziałem jakieś gry na maca, ale te co widziałem to można by na palcach jednaj ręki policzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdarzyło to 2 razy, w szkole mamy iMac`i w kilku pracowniach i w bibliotece więc mam dostęp do nich. Raz się zwiesił podczas generowania zdjęcia z tej kamerki wbudowanej, a raz zupełnie bez powodu. WinXP jeszcze nigdy mi się nie zwiesił bez mojej winy, lub sam z siebie, więc uważam że jest lepszy, a poza tym są jeszcze gry, których na macu się nie odpali, co prawda widziałem jakieś gry na maca, ale te co widziałem to można by na palcach jednaj ręki policzyc.

 

Co za bzdury :lol2:

 

http://www.insidemacgames.com/reviews/

 

Badz laskaw nie wypowiadac sie w tematach, o ktorych nie masz pojecia. Najmniejszego :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale w sklepach internetowych czy normalnych na ogól nie ma gier na Maca a nie wnikałem nigdy czy są jakieś, a pozatym napisałem: ale te co widziałem to można by na palcach jednaj ręki policzyc. więc nie powiedziałem ze jest ich mało tylko że niewiele ich widziałem. Czytaj dokładniej ;)

 

Hehe, super stabilny i bezpieczny MacOS

http://www.purepc.pl/oprogramowanie/macos_...anie_w_2_minuty

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNeT, to ile gier widzilas nikogo nie interesuje, wiec schowaj swoje obserwacje do kieszeni, bo moga kogos niezorientowanego wprowadzic w blad.

 

W wiekszych miastach w Polsce sa naturalnie w sklepach gry na Mac OS.

 

@spavatch- w sytuacji, gdy ktos pisze, ze gier jest kilka, a w rzeczywistosci jest ich kilkaset nie ma potrzeby bym wzmacnial swoje argumenty czymkolowiek :lol:

 

Nie wiem ile jest w Gdansku salonow Mac'a, ale gdyby byl choc jeden to zauwazylbys, ze gry sa dostepne i w naszym kraju.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoMagNeT, to ile gier widzilas nikogo nie interesuje, wiec schowaj swoje obserwacje do kieszeni (...)

W wiekszych miastach w Polsce sa naturalnie w sklepach gry na Mac OS.

A Ty myslisz ze to ze go publicznie zjedziesz wzmocni Twoje argumenty? Dołączona grafika

 

Mieszkam w "wiekszym miescie" i ANI RAZU nie spotkalem sie z gra na Maca, nie ma sie wiec co dziwic ze wiekszosc uwaza ze takowe w przyrodzie nie wystepuja Dołączona grafika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mieszkam w majeł wiosce ale chodze do szkoły w Opolu które do jakiś małych nie należy (choc duze tez nie jest), i np w empiku, salonie gier, media markt i paru innyc sklepach nie spotkałem się z grami na Maca. Choc mozliwe że w media są tylko nie widziałem.... Może w Warszawie, Wrocławiu czy Krakowie można takowe znaleźć, nie wiem, nie nosi mnie tam jakoś :P W stanach też pewnie są dośc popularne, ale tu jest Polska.

 

A co do stabilności Maca o się nie wypowiadam, bo moim zdaniem jest tak samo awaryjny jak Windows. I nie przez przypadek użyłem pogrubienia ;)

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek wnosi coraz mniej ciekawego do głównego tematu: Niedługo Koniec PC'ta ?

Znowu wojna (na szczęście mała) PC czy Mac. Nikt nigdy raczej nie przekona użytkownika konkurencyjnego systemu.

 

Jedno jest dla mnie pewne - zbliża się powoli koniec PeCetów jakie znamy. W większości znanych mi miejsc pracy w miarę możliwości wymieniane są stacjonarne PC'ty (duża buda, wielka klawiatura, monitor CRT) na laptopy - nawet mniej wydajne ale wystarczające. Pobierają mniej prądu (to ważne), są mobilne i zajmują mało miejsca.

 

Także w wielu domach pojawiają się konsole nowej generacji (PS3, X360 i Wii) więc maleje bardzo powoli grupa extremalnych graczy PC. Czy się to komuś podoba czy nie.

 

Co do Macintosha, wiele osób nie używa kompletnie komputerów do gier. Tak po prostu. Dla nich wygodnie jest mieć komputer kompaktowy, mieszczący się na przykład jak iMac w monitorze LCD. Jest tam też kamera i głośniki. Wiadomo, że zawsze można podłączyć lepsze zewnętrzne ale to może także nie interesować tych osób.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także w wielu domach pojawiają się konsole nowej generacji (PS3, X360 i Wii) więc maleje bardzo powoli grupa extremalnych graczy PC. Czy się to komuś podoba czy nie.

a w co mają grać, w odgrzewane kotlety, producenci gier ruchają graczy PCtowych ostro, tak samo jak gracze PCtowi ruchają producentów gier

Ja osobiście gram tylko i wyłącznie w PES6 i to raz na dwa tygodnie, gry przestały mnie interesować na platformę PC, od grania mam konsole i myślę, że GTAIV będzie jedną z ostatnich gier w jakie zagram...

Co do Macintosha, wiele osób nie używa kompletnie komputerów do gier. Tak po prostu. Dla nich wygodnie jest mieć komputer kompaktowy, mieszczący się na przykład jak iMac w monitorze LCD. Jest tam też kamera i głośniki. Wiadomo, że zawsze można podłączyć lepsze zewnętrzne ale to może także nie interesować tych osób.

[/img]http://img81.imageshack.us/img81/1435/mac24nz6.jpg[/img]

Dokładne jestem taką osobą jak ty, mnie na dzień dzisiejszy nie interesują bebechy, piękne biurko, twoje? Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega NeoMagNeT pracował może na Macu przez dłuższy czas (ma go) czy to jest gdybanie ? :)

Oczywiście że pracowałem i często dalej pracuję na Macu. W szkole mam 4 pracownie wyposażone w Maci, no i w bibliotece jeszcze są, więc stykam się z nimi bardzo często.

 

Lubię system MacOS bo wyglądem przebija Windowsa. Ale to wszystko, może i jest trochę stabilniejszy i nie da się go zepsuć tak jak Windowsa, ale na pewno nie jest szybszy. Pracując na moim kompe z WinXP i w szkole na Macu nie odczuwam różnicy w szybkości. No ale to oczywiście praca typu przeglądanie netu, pisanie czegoś itp, bo pewnie w bardziej wymagających aplikacjach Mac by przebił mojego staruszka. No ale co dwa jajka to nie jedno ;)

 

I jeszcze jedno, ogólnie Mac jako komputer jest świetny z wyglądu, tylko za nic nie moge się przyzwyczaić do tych myszek, nie podchodzą mi, to chyba najgorsza część z całego zestawu.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszki i klawiatury Mac-owe rzeczywiście są do kitu, jak kupiłem iMaca z myszki dołączonej korzystałem z 2 min dosłownie (chyba gryzonie z marketu za 20zł są już wygodniejsze), klawiatura już troche lepiej chociaż ja i tak zmieniłem bo sie przyzwyczaić nie mogłem.

 

Sam postanowiłem pozbyć się MB Pro bo już mam dość jego przegrzewania się.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Także w wielu domach pojawiają się konsole nowej generacji (PS3, X360 i Wii) więc maleje bardzo powoli grupa extremalnych graczy PC. Czy się to komuś podoba czy nie.

Nie zgodzę się rynek gier PC nadal się rozwija a liczba extremalnych graczy rośnie głównie przez MMO nie którzy raz zagrają i już stają się extremalnymi graczami W dodatku w Azji gry MMO są bardzo popularne a ten kontynent szybko się rozwija i coraz więcej ludzi stać na PC. A konsole hmm żadna konsola z nowej generacji nie radzi sobie tak dobrze jak PS2. W dodatku liczba extremalnych graczy jest największa na PC, kilka milionów gra nadal w CSa 1.6 w CSS jeszcze więcej, a CoD4 jest tuż koło niego. No i na konsoli nie spotkałem nikogo kto gra 20h dziennie bo musi mieć następny level. Dla wielu ludzi w Azji ( np kompletnie poje** Turcy) MMO to całe ich życie. Z resztą extremlany gracz może grać i na konsoli i na PC. Nie widzę sensu w gadce typu "kupuję konsole PC to gó**" ja zawsze mam PC tylko konsole się zmieniają. No i dane też mówią za siebie rynek PC się rozwija a nie cofa a to samo przez się powoduję wzrost liczby grających. Na PC zawsze znajduję coś nowego ( przygodówki,symulatory, MMO hehe ale tak same odgrzewane kotlety ;) ) w piątek wgrałem grę MMO a mówiłem, że to gó** i debile w to grają...i nabiłem 30h i mam ochotę grać dalej.

 

Tutaj masz stronę z tym jak rozwija się rynek MMO (wzrost o prawie 2mln aktywnych subskrycji w ciągu roku).

http://www.mmogchart.com/Chart4.html

Dane NPD ( nie zawierające pieniędzy zarobionych na MMO oraz pieniędzy zarobionych na sprzedaży online np Steam ale jest tego dużo więcej) pokazały, że rynek PC wzrósł o 14% z rokiem poprzednim.

 

Ja wole PC. Nie mieszkam w kontenerze a na biurku jest dość miejsca a gdy potrzebuję czegoś mobilnego biorę Laptopa. Stabilność hmm Windows XP z uaktualnieniami + norton ghost i można tak ciągnąć długo po prostu jak coś się skopie to zanim się zastanowisz co już masz wgranego działającego Windowsa. Wole PC bo mogę sobie wszystko zrobić samemu ( naprawy czy dobieranie części) no i iMac jak dla mnie jest za drogi jeśli chodzi o stosunek wydajność/cena i wymianie i dokupywaniu drogich akcesoriów ( ceny kart graficznych SICK!) nie mówiąc. iMac ma zaletę, że ma ładny design i jest prosty w obsłudze ( chodź osoba przyzwyczajona do Windy może mieć problemy no i niestety iMac nie daje mi parametrów jakie bym chciał no i gwarancja też w iMacu nie za przyjazna. Moje oczekiwania spełnia PC a nie Mac i dlatego go kupuję nie dyskutuję co jest lepsze bo to kwestia gustu ja wole PC bo daje mi wszystko co potrzebuję za najmniej.

 

A co jest lepsze Mac czy PC? To zależy co kto woli.

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...