Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

zgadzam sie ... jesli cie nie stac na x-fi kup audigy2 zs i tez bedziesz zadowolony ... a jesli cie stac i masz te 300 czy 450zł to sie nie zastanawiaj i kup . Znajac siebie to jak na cos sie napale to nie ma przebacz i tak to kupie :) idź za głosem serca :D

 

A tak przy okazji to czy pojawily sie jakos niedawno nowe stery ??

Edytowane przez wojooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pojawiły się nowe sterowniki pod Vistę. Wszystkie bajery graficzne działają, a nie tak jak na początku zrobili jakiś badziewny panelik ze wszystkimi opcjami.

Stery można ściągnąć z torrentów lub za pomocą linka podanego kilka postów wyżej.

Na stronie Creativa ich nie ma i pewnie nie będzie, ponieważ jest opcja >> kup płytę CD. Pewnie nie chcieli, żeby im ludzie serwis zamulali. W końcu to 600MB.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy powtarzało się pytanie jak wyprowadzić gniazdo słuchawkowe z xfi. Znalazłem taki schemat, może komuś sie przyda:

http://slima.slnet.uu3.net/projekty/x-fi-panel/

Wielkie dzięki Koen.

Tak ostatnio coś czułem, że mi czegoś brakuje po przejściu na X-Fi :D.

Nie ma się, co dziwić, że Creative nie umieścił na płytce standardowego łącza dla FRONT panelu. Kasa to kasa, trzeba dodatkowo na czymś zarobić.

 

Zrobione.

Tylko, czasami mi się przekaźnik nie załącza, bo miałem tylko taki na 12V :D. Tak się zastanawiałem, czy podłączenie 12V będzie miało jakiś wpływ na kartę. Nie chcę podejmować takiego ryzyka, w sumie szkoda byłoby zwędzić 400zł oszczędzając 5zł na przekaźniku.

Próbował może ktoś podłączać 12V zamiast 5V???

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu stałem się szczęśliwym posiadaczem X-FI Xtreme Gamer :) Wraz z moim malutkim zestawikiem I-Trigue (2+1) karciocha wbija w ziemię cudownym dzwiękiem :) Przesiadłem się ze starego poczciwego SB Live więc to tak jak ze Skarpety do Merola ;) Pobawiłem się funkcjami i w połączeniu z SRS dzwięk ma o wiele bogatszą barwę, a basy są mocne i sprężyste. W ogóle czuję się jakby ta karta dostawała więcej prądu od SB Live bo dzwięk na tamtej był taki jakiś mglisty i przytłumiony zupełnie jakby jechała na bateriach. Aha muszę powiedzieć, że SB Live tak wyregulowałem w EAXie, że normalnie dzwię był dużo lepszy od standardowych ustawień (tak jakby byłą po pro tuningu), ale do X-Fi nawet po tym nie dorasta do pięt :) Teraz tylko jakieś słuchaweczki Sennheisera albo zestawik 5.1 7.1 muszą sobie skąbinować i totalny odjazd będzie :)

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sobie kupić jakąś kartę z rodziny X-Fi Fatality. Problem w tym, że na stronie głównej są trzy rodzaje: X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series, X-Fi Fatality i X-Fi Fatality Extreme Gamer Fatality Professional Series (FPS). No i nie wiem co wybrać, wszystkie trzy mają panele i pamięć X-Ram, ale nie wiem czym się różnią i co wybrać :/ Co polecacie ??

 

 

no i nie wiem co wybrać, bo nie chciałbym kupić kota w worku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego kota? Wszystko masz opisane na stronie Creative i na stronach sklepów.

Ja bym brał najtańszą z nich. Skoro wszystkie oferują to samo to po co przepłacac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może odpowiedź na moje pytanie już padła w tym temacie, no ale przebrnąć przez 30 stron ciężko, a szukajka nie jest na tyle inteligęnta by mi wyżucać tego typu posty :P

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Od nowości w moim kompie gra SB Live 5.1 czy jakoś tak, karta ma już ponad 5 lat i jak narazie nie narzekałem.

 

Moje pytanie brzmi tak:

Czy jest sens wymieniać SB Live 5.1 na SB X-Fi mX Xtreme Audio??

 

Tzn. jakość dźwięku poprawi się, ale mi chodzi bardziej o to - czy np. w grach spadnie obciążenie procesora - czyli zauważę rżóżnicę w ilości FPSów??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukajka nie jest na tyle inteligęnta by mi wyżucać tego typu posty :P

Wyszukiwarka to prosty program, inteligencję (ewentualnie) wykazuje użytkownik programu.

Na dole tego ekranu masz okienko "Wpisz słowa kluczowe" z guzikiem "Szukaj w Temacie". Wpisz w okienko słowa "Xtreme Audio" i naciśnij guzik. Więcej inteligencji nie trzeba ;-)

 

Czy jest sens wymieniać SB Live 5.1 na SB X-Fi mX Xtreme Audio??

W ogóle nie ma sensu kupować Xtreme Audio dopóki kosztuje więcej niż 90zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka to prosty program, inteligencję (ewentualnie) wykazuje użytkownik programu.

Na dole tego ekranu masz okienko "Wpisz słowa kluczowe" z guzikiem "Szukaj w Temacie". Wpisz w okienko słowa "Xtreme Audio" i naciśnij guzik. Więcej inteligencji nie trzeba ;-)

W ogóle nie ma sensu kupować Xtreme Audio dopóki kosztuje więcej niż 90zł.

cały temat jest o Xtreme Audio można powiedzieć, a mnie konkretnie interesuje czy jest sens zmieniać z SB Live 5.1 który ma już ponad 5 lat!!

 

co do ceny - to nie rozumie, karta graficzna do niczego się nie nadaje?? raczej inne opinie spotykałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały temat jest o Xtreme Audio można powiedzieć,

Temat jest o X-Fi. Xtreme Audio nie ma procesora X-Fi, ma tylko taką nazwę, żeby nabrać naiwnych. Ta karta jest praktycznie identyczna jak SB Live! 24, który możesz kupić używany na Allegro za 50zł.

 

Zainteresuj się XtremeGamer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no doczytałem też troch więcej na ten temat, spotkałem sie z opinią, że w grach lepiej jest na SB Live 5.1 - wiec nie zmianiam, bo nie mam kolejnych 350zł na dźwiękówkę (o ile kojaże tyle miało coś z gamer w nazwie)

 

jeszcze sie wstrzymam i zmienię jak wybór już będzie w 100% oczywisty tzn. gdy zakup dźwiękówki za 200zl będzie miał sens

Edytowane przez acp___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no doczytałem też troch więcej na ten temat, spotkałem sie z opinią, że w grach lepiej jest na SB Live 5.1

ciekawe gdzie takie rewelacje wyczytałeś? live ma stry EAX2.0 a x-fi 5.0HD - jakoś nie widze powodu żeby twierdzic że stara karta jest lepsza do gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe gdzie takie rewelacje wyczytałeś? live ma stry EAX2.0 a x-fi 5.0HD - jakoś nie widze powodu żeby twierdzic że stara karta jest lepsza do gier

no ta najsłabsza za 200zł nie ma wsparcia sprzętowego EAX - tak gdzie było napisane i tym tłumaczone, że jest do niczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy przy korzystaniu z słuchawek x-fi audio to dalej taki zły wybór?

Nie będe korzystał z głosników, zależy mi po prostu na dobrym dzwięku przestrzennym na słuchawkach.

Brać audio czy dozbierać do gamera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja często gram na słuchawkach i jestem bardzo zadowolony. Co niektórzy bardziej wybredni używają wzmacniaczy do słuchawek ale mnie dynamika x-fi wystarcza w zupełności. Dużo też od słuchawek zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...