Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem niedawno X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional (ta tansza bez panela i pilota) i chcialem sie podzielic swoim krotkim doswiadczeniem z ta karta.

 

Signal-To-Noise Ratio 109 dB a nie 104 (gdzies znalazlem w opisie sklepu internetowego polskiego). Wtedy nie wiedzialem i zglupialem.

 

Ta karta nie ma sprzetowego dekodowania dzwieku DTS-ES i Dolby Digital EX pozostaje tylko dekodowanie programowe (nie ma zakladki w opcjach, nie ma tez znaczkow na konsoli DTS i DD). Mozna sciagnac PowerDVD (nie ma na dolaczonej plytce z karta) ktory to programowo dekoduje:

http://www.creative.com/products/product.a...15854&nav=0

 

W trybie Game nie znalazlem regulacji basow i trebli jak to jest w trybie Entertainment trzeba wejsc w master volumen/advanced.

 

 

A teraz mam pytanie do tych co juz maja X-fi, jakie macie ustawienia w Bass Management?

Wlanczacie ta opcje Subwoofer Gain?

I czy oplaca sie zainstalowac ten pakiet (mam Xp) zamiast tych od creativa?:

http://www.youp-pax.org/viewthread.php?tid...;extra=page%3D1

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam pytanie do tych co juz maja X-fi, jakie macie ustawienia w Bass Management?

Wlanczacie ta opcje Subwoofer Gain?

I czy oplaca sie zainstalowac ten pakiet (mam Xp) zamiast tych od creativa?:

http://www.youp-pax.org/viewthread.php?tid...;extra=page%3D1

zalezy od glosnikow, na moich G500 speaker size mam odpowiednio large/small/small bo wg mojego ucha tak jest najlepiej, crossover frequency 200Hz, sub level 100% sub gain +15dB OFF - jesli ustawie wszystkie glosniki na small i sub gain dam ON to meble zaczynaja mi sie przemieszczac po pokoju co przy nie-imprezowym sluchaniu muzyki nie jest milym doswiadczeniem, gdy dam wszystkie glosniki na large zaznaczenie opcji gain nic nei daje gdyz wtedy wg mnie dziala to tak samo jak opcja 3x small + sub gain ON :D

 

denerwujace jest to ze przy zmianie na game mode i spowrotem na entertainment musze zmienic front speaker size na small i znowu na large bo ustawienia sie jakby resetuja do small :blink: dziwna sprawa...

 

faktycznie w game mode nie mozna ustawiac bassow itp, ale mi to akurat nie przeszkadza bo mam te opcje na pilocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie opcja crossover frequency jest tam suwaczek na dole czyli 80thx i tak zostawilem. Patrzylem tez na forach audio jak powinno sie ustawic suba to wlasnie ludzie radzili przedzial 70-100hz.

Mi zalezy zeby mieko gleboko schodzil.

Na audigy2 to robilem prosto z opcja subufera :) volume 100% a odciecie na low czyli jeden suwaczek w prawo a drugi w lewo :)

 

A to Gain to wydaje mi sie takie dopalenie chyba (tego nie mialem w audigy)

 

I wlasnie dobrze ze napisales o opcji speaker size bo to tez nie wiem jak ustawic, defaultowo jest na smal i nie zmienialem.

Sory za lamerskie pytanie ale tu chodzi o wieksza selekcje czy po prostu o wielkosc glosnikow? mozna przeciez miec duze glosniki (satelity)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moj X-fi gamer odmowil posluszenstwa ;/ ładna lipa - wyskakuje mi ze urzadzenie nie ma w komputerze , ale szmelc , sprobuje zaktualizowac biosa pł. glowne a jak nic nie da to chyba lepiej ja oddac za wczasu poki jeszcze 10 dni nie minelo od zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moj X-fi gamer odmowil posluszenstwa ;/ ładna lipa - wyskakuje mi ze urzadzenie nie ma w komputerze , ale szmelc , sprobuje zaktualizowac biosa pł. glowne a jak nic nie da to chyba lepiej ja oddac za wczasu poki jeszcze 10 dni nie minelo od zakupu.

Sprobuj wlozyc ja do innego slotu i nie przykrecaj jej!

Ja mialem wlasnie taka akcje ze swoja X-fi, niby wszystko ok ale bluescreen mialem i to przy instalce driverow.

Moze byc jakies naprezenie czy moze cos nie styka tobie wydaje sie ze jest ok a nie jest.

Ja wlasnie najpierw wlozylem bez przykrecania do innego slotu i poszlo (myslalem ze moze jakies smieci sa po starej audigy2 i wywala mi sie) ale wlozylem spowrotem do tej samej (caly czas bez przykrecania) i jak poszlo to potem przykrecilem (minimalnie delikatniej) i jest ok.

Mialem juz kiedys cos takiego z inna karta tyle ze wtedy tamtej w ogole system nie widzial a tu niby bylo ok

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc problem mialem taki,że dzwiek byl , ale jak chcialem wejsc na jakies oprogramowanie creativa typu consola itp. to mi wyskakiwalo info ze nie ma sprzetu do tego oprogramowania , no i logitech Z -5400 pokazywal ze zadne urzadzenie nie jest podlaczone ale dzwieki z glosnikow sie wydobywały...

 

Zmienilem slot ( na ten co kiedys mialem audigy2 bez formatu jeszcze) no i wykryl mi go zainstalwoalem sciagnieta ze strony update console i wgralem pare iezbednych rzeczy z plyty cd , po tym da sie wejsc do oprogramowania , ale znowu windows wylacza się 3-5 min i znowu z nim trzeba zrobic porządek...

 

Kontaktowalem sie w tej sprawie z creative narazie mi podali zapytanie jak wykryc jaka usluga jest temu winna, to od razu im odpisalem ze wiem ktora usluga i dalem im owa nazwe , teraz oczekuje odpowiedzi .

 

Czy nikt nie ma problemu z wylaczeniem kompa tylko ja ? BO jakos nikt nic nie pisze w tej sprawie .

Edytowane przez jrd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje ci sprawdzic ja na innym kompie.

 

Tu masz linka na dole koles pisze o problemach ale to raczej chodzi o nforce4

http://pclab.pl/art21549.html

 

 

Większość przypadków tego typu problemów pojawia się na płytach głównych z chipsetami nForce4 SLI i istnieje kilka rzeczy, które ich posiadacze mogą zrobić, aby się ich pozbyć. Co prawda wdawanie się w dokładne szczegóły zajęłoby zbyt dużo czasu naszej rozmowy, to jednak w niektórych przypadkach użytkownicy zdołali pozbyć się problemu wykonując jedną do czterech następujących czynności:

 

* Zaktualizowanie BIOS-u płyty głównej do najnowszej wersji, ale nie beta.

* Uzyskanie stuprocentowej pewności, że pamięć RAM pracuje w trybie dwukanałowym (Dual-Channel). Aby mieć pewność, że moduły są zainstalowane prawidłowo, wystarczy zajrzeć do instrukcji obsługi płyty głównej.

* Pobranie aplikacji nHancer, która umożliwia tworzenie profili automatycznie dostosowywanych ustawień dla konkretnych gier.Przy pomocy tej aplikacji można przełączyć tryb renderowania w systemie SLI na naprzemienne renderowanie ramek (Alternate Frame Rendering) dla gier, w których występuje problem trzasków.

* Pobranie i zainstalowanie naszych najnowszych sterowników. Te eliminują te problemy z trzaskami, które wynikały z błędów na poziomie aplikacji.

Edytowane przez mmmaaarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od glosnikow, na moich G500 speaker size mam odpowiednio large/small/small bo wg mojego ucha tak jest najlepiej, crossover frequency 200Hz, sub level 100% sub gain +15dB OFF - jesli ustawie wszystkie glosniki na small i sub gain dam ON to meble zaczynaja mi sie przemieszczac po pokoju co przy nie-imprezowym sluchaniu muzyki nie jest milym doswiadczeniem, gdy dam wszystkie glosniki na large zaznaczenie opcji gain nic nei daje gdyz wtedy wg mnie dziala to tak samo jak opcja 3x small + sub gain ON :D

 

denerwujace jest to ze przy zmianie na game mode i spowrotem na entertainment musze zmienic front speaker size na small i znowu na large bo ustawienia sie jakby resetuja do small :blink: dziwna sprawa...

 

faktycznie w game mode nie mozna ustawiac bassow itp, ale mi to akurat nie przeszkadza bo mam te opcje na pilocie

Faktycznie wydaje mi sie ze lepiej gra sub przy tych ustawieniach czyli:

large/small/small

crossover frequency 200Hz

sub level 100%

sub gain +15dB OFF

 

To ustawilem w trybie rozrywki ale za to w trybie game juz troche inaczej gra, wydaje mi sie ze bardziej twardo sub.

A jak ustawiles bass? bo moj subufer to powyzej 60% gra juz twardo i zaczyna buczec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis dostalem odpowiedz w sprawie tego problemu z zamykaniem systemu

''Szanowny Panie,

 

Glowna funkcja tego procesu jest autowykrywanie podlaczonych sluchawek

tj. w momencie podlaczenia ich do karty dzwiekowej ustawienia zmieniane

sa z glosnikow na sluchawki.

 

Jezeli oprogramowanie reaguje na zadane funkcje oznaczo to ze jest

sprawne, za proces zamykania systemu odpowiada wlasnie system operacyjny

i sadze ze jego optymalizacja powinna rozwiazac problem.''

 

Zapewne to nie jest wina optymalizacji, tylko moze niekompatybilnosci z plyta glowna .

Edytowane przez jrd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A orientuje się ktoś może jak w Viście otrzymać sygnał jednocześnie na wyjściu cyfrowym SPDiF i analogowym? W XP zwykły dźwięk (gry, mp3) bez najmniejszego problemu docierał na wyjścia analogowe karty mimo aktywności SPDiF. Po zmianie systemu muszę za kazdym razem przełączać ręcznie domyślne wyjście albo analog albo cyfra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączyć głośniki logitech z-5500 do karty x-fi music kablem cyfrowym?Mam chyba odpowiedni kabel(z jednej strony rca podłączony do panela a z drugiej mini jack podłączony do karty).Probowałem podłączyć do każdego z czterech złącz w karcie ale panel nie wyczytuje sygnału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest pare miejsc w europie gdzie można kupić

http://www.auzentech.com/site/where/where.php

A w sklepie on-line producenta wysyłają na cały świat więc dla chętnych nie ma problemu.

Cena poniżej 200euro + przesyłka.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tak tą kartą nie fascynował. Widać, że Azuentech nie potrafił wykorzystać świetnych parametrów przetworników i gdzieś mu zginęło parę dB dynamiki. Do tego drivery od Creative, więc te same kłopoty a support pewnie gorszy. bo przez pośrednika. Jedyna zaleta to układ wyjść i wejść, jakiego Creative nie oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

Czy między x-fi jest dużo większa róznica względem audigy lub live! np model 0060 ( taki posiadałem ). Live! był moim zdaniem ok. Ale uległ destrukcji. Czy warto kupić x-fi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wicja500pincet

Jak miałem św pamięci live! 0060 to czułem wyraźną róznicę. Bas był głębszy głośniki nie trzeszczały jak dało się dużo vol. Od x-fi oczekuję jeszcze czegoś więcej. Głośniki mam Creative inspire 5800 ale są one do wymiany. Niestety przez pewny czas będe musiał się z nimi pomęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym mial kupowac X-fi ttlko do sluchania to raczej pozostal bym przy audigy 2, ale do filmow HD i gier jak najbardziej polecam, jednak nie tym co maja plyty glowne na chipsecie nvidi 4x , to jest porazka totalna , same problemy są, nie mowie na 100% ze tylko na nich , ale ja mam taka główna...

 

Kontaktowalem sie z creativem to oni nic nie wiedza o tym problemie , a mase ludzi na forum angielskim ma ten problem , w polsce tez - jednak troche mniej , moze oddaja od razu spowrotem .... nie wiem...

 

Porady creativa na gó*** sie godzą , ostatnia porada byla '' sciagniecie nowych sterow do visty'' , w pierwszym emailu pisalem ze mam XP a oni mi tu z Vista wyskakuja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej polecam[/b], jednak nie tym co maja plyty glowne na chipsecie nvidi 4x , to jest porazka totalna , same problemy są, nie mowie na 100% ze tylko na nich , ale ja mam taka główna...

co to za chipset?

 

jakos tutaj na forum nie widzialem problemow z x-fi i nf4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...