Skocz do zawartości
Gość Rocca

Wośp, Organizacje Charytatywne I Fundacje

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wydaje sie Wam, ze w tym roku jakaś cicha ta orkiestra?

To fakt. U mnie w mieście to oczywiście ani jednego wolontariusza nie widziałem. Ale u mojej dziewczyny liczyłem, że będzie ich sporo, to spotkałem "aż" 3 z czego tylko jedna dziewczynka mi sie wydawała wiarygodna ;] Wiem, że nie powinno się oceniać po wyglądzie, ale nasłuchałem sie sporo o okradaniu puszek i wole dać jakiejś kobiecie pieniądze. Zapewne zbyt generalizuje (sam sobie zdaje z tego sprawę), ale jeśli powierzam komuś pieniądze, to nie po to aby sobie kupił nowe ciuchy, alkohol, sprzęt, itp.

W tym roku bardziej nastawiają się na aukcje imho. Poza tym uważam, że taka orkiestra powinna być organizowana w troche innym czasie- albo okres przedświąteczny albo najwcześniej w marcu, gdy jest ciepło i więcej ludzi na ulicach.

W każdym razie akcje popieram, jak tylko moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie rozumie dlaczego na priv a nie możesz jej nazwy (lepiej link) umieścić na forum

2. Dziwnie to brzmi, bynajmniej nie jak organizacja pożytku publicznego a jak jakaś grupa wzajemnej adoracji

3. Najważniejszym miernikiem organizacji humanitarnych jest ich efektywnośc, sory, ale ten twój przykład to heh, najpierw musisz być członkiem i wpłacać na konto żeby potem dostać pomoc (coś ala kasa zapomogowa, przy państwowych zakładach), natomiast WOŚP zbiera dla WSZYSTKICH dzieci, efektywnie działając przez cały rok, np kupując sprzęt po preferencyjnych, niższych cenach, dzięki czemu wartośc uzbieranych środków wzrasta, gdyż w efekcie więce sprzętu można kupić

4. Na koniec co do Owsiaka, to od 14 lat są oskarzenia pod jego adresem, do tej pory nikt, nic nie udowodnił, patrząc na to jak udało mu się ową akcje wypromować zarówno w Polsce jak i zagranicą to można powiedzieć o cichym bohaterze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Blanka

1. Nie rozumie dlaczego na priv a nie możesz jej nazwy (lepiej link) umieścić na forum

2. Dziwnie to brzmi, bynajmniej nie jak organizacja pożytku publicznego a jak jakaś grupa wzajemnej adoracji

3. Najważniejszym miernikiem organizacji humanitarnych jest ich efektywnośc, sory, ale ten twój przykład to heh, najpierw musisz być członkiem i wpłacać na konto żeby potem dostać pomoc (coś ala kasa zapomogowa, przy państwowych zakładach), natomiast WOŚP zbiera dla WSZYSTKICH dzieci, efektywnie działając przez cały rok, np kupując sprzęt po preferencyjnych, niższych cenach, dzięki czemu wartośc uzbieranych środków wzrasta, gdyż w efekcie więce sprzętu można kupić

4. Na koniec co do Owsiaka, to od 14 lat są oskarzenia pod jego adresem, do tej pory nikt, nic nie udowodnił, patrząc na to jak udało mu się ową akcje wypromować zarówno w Polsce jak i zagranicą to można powiedzieć o cichym bohaterze

Zaproponowałam podać nazwe na priv, bo nie ma potrzeby podawac jej publicznie, gdyz działalnosc fundacji prowadzona jest dla w skali procentowej dla waskiej grupy zainteresowanych. Nie znacza to również, ze taka działalnosc nie jest potrzebna - wrecz przeciwnie - właśnie potrzeba powołała ją do działania.

Efektywnośc jest zależna od charakteru konkretnej działalnosci - a ta nie zawsze przelicza sie na pieniądze. W tym konkretnym przypadku tak własnie jest.

 

 

Trudno sie zgodzić z tym 'cichym bohaterstwem' Owsiaka B) - ono jest przeciez bardzo głośne, wrecz orkiestrowe, jakby grające role reprezentatywną - bo w Polsce istnieje potrzeba zbierania datków dosłownie na wszystko - czy sadzisz , ze nikt inny nie widzi takiej potrzeby obok Owsiaka?

Być moze takich pomysłów i przedsiewziec byłoby znacznie więcej - ale z jakichś względów dozwolono na przeprowadzenie takiej jednej zbiórki w roku. To zastanawiajace - w obliczu narastajacych potrzeb. Przynajmniej dla ludzi dociekliwych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałam podać nazwe na priv, bo nie ma potrzeby podawac jej publicznie, gdyz działalnosc fundacji prowadzona jest dla w skali procentowej dla waskiej grupy zainteresowanych. Nie znacza to również, ze taka działalnosc nie jest potrzebna - wrecz przeciwnie - właśnie potrzeba powołała ją do działania.

Efektywnośc jest zależna od charakteru konkretnej działalnosci - a ta nie zawsze przelicza sie na pieniądze. W tym konkretnym przypadku tak własnie jest.

Trudno sie zgodzić z tym 'cichym bohaterstwem' Owsiaka B) - ono jest przeciez bardzo głośne, wrecz orkiestrowe, jakby grające role reprezentatywną - bo w Polsce istnieje potrzeba zbierania datków dosłownie na wszystko - czy sadzisz , ze nikt inny nie widzi takiej potrzeby obok Owsiaka?

Być moze takich pomysłów i przedsiewziec byłoby znacznie więcej - ale z jakichś względów dozwolono na przeprowadzenie takiej jednej zbiórki w roku. To zastanawiajace - w obliczu narastajacych potrzeb. Przynajmniej dla ludzi dociekliwych.

 

1. Nie żyjemy w czasach II Wojny Światowej i konspiracja nam nie potrzebna, nie rozumie dlaczego organizacja pożytku publicznego mająca na w statucie szczytne cele miała by nie zostać wymieniona z nazwy i nie miały by być podane jej namiary :angry:

2. W dalszym ciągu wątpie iż jest to organizacja pożytku publicznego <_<

3. Im więcej beneficjentów pomocy tym organizacja jest bardziej efektywna, nie jest to jedyny miernik efektywności ale jeden z najważniejszych

4. Czy ono jest aż takie głośne ??, powiedz mi ile razy w roku słyszysz widzisz Owsiaka w tv??

5. Faktem jest że w Polsce jest wiele rzeczy na które warto zbierać, ale zdrowie dzieci jest jednym z najważniejszych celów

6. Nie rozumisz fenomenu tej akcji, na początku miał być to hepening, jednorazowy, a stał się niejako już świętem w naszym kalendarzu, pozatym nie tylko pomysł się liczy, liczy się też wykonanie, w Polsce róznego rodzaju kwest, zbiórek jest dużo, twoje aluzje jakoby Owsiak miał gdzieś jakieś przywileje są pozbawione podstaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych co uważają że Jurek nie może( lepiej żeby nie) brał żadnych pieniędzy dla siebie.

A co on jest Matka Teresa czy co? :blink:

Należy mu się wynagrodzenie. Zobaczcie tak czy siak ile zebrał kasy do tej pory, ile sprzętu kupili. (...)

A jednak nie powinien nic z tego brać. Wyobraź sobie, że pieniądze, które to właśnie TY dałeś ze szczerego serca on bierze dla siebie. Jakbys sie poczuł w takiej sytuacji? Dlatego myślę, że Owsiak nie powinien nic z tego brać.

Pozdrawiam B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO za to powinno byc odpowiedzialne panstwo, kasa zebrana podczas orkiestry to zapewne marny procent comiesiecznych dochodow panstwa z podatkow, jednak wielu osobom wrzucenie jakiegos grosza przypomina ze sa jeszcze ludzmi... Jak Owsiak pokaze oficjalnie swoje zeznanie podatkowe, to uwierze, ze nie zarabia na tym kokosow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Blanka

1. Nie żyjemy w czasach II Wojny Światowej i konspiracja nam nie potrzebna, nie rozumie dlaczego organizacja pożytku publicznego mająca na w statucie szczytne cele miała by nie zostać wymieniona z nazwy i nie miały by być podane jej namiary :angry:

2. W dalszym ciągu wątpie iż jest to organizacja pożytku publicznego <_<

3. Im więcej beneficjentów pomocy tym organizacja jest bardziej efektywna, nie jest to jedyny miernik efektywności ale jeden z najważniejszych

4. Czy ono jest aż takie głośne ??, powiedz mi ile razy w roku słyszysz widzisz Owsiaka w tv??

5. Faktem jest że w Polsce jest wiele rzeczy na które warto zbierać, ale zdrowie dzieci jest jednym z najważniejszych celów

6. Nie rozumisz fenomenu tej akcji, na początku miał być to hepening, jednorazowy, a stał się niejako już świętem w naszym kalendarzu, pozatym nie tylko pomysł się liczy, liczy się też wykonanie, w Polsce róznego rodzaju kwest, zbiórek jest dużo, twoje aluzje jakoby Owsiak miał gdzieś jakieś przywileje są pozbawione podstaw

Jeśli będzie kiedyś taka potrzeba, a wyniknie ona z konkretnego problemu, ktory zostanie poruszony na forum, to podam nazwe fundacji - teraz nie ma takiej potrzeby, a skoro tego 'nie rozumiesz', to przyjmij do wiadomosci.

 

Zdrowie dzieci jest jednym z najwazniejszych celów - i przy tej okazji dobrze jest wspomniec stara i sprawdzona zasade: lepiej zapobiegac niz leczyc. Szkoda, ze w tym kraju nikt nie popiera akcji na rzecz prowadzenia na przykład badan prenatalnych, które sa w stanie zdiagnozowac wiele chorób w stadium rozwojowym - szkoda, że tutaj Jurek Owsiak nie wykorzystuje swojej popularnosci i nie popiera takiej akcji, co wskazywałoby na konsekwencje w trosce o poprawe stanu zdrowia dzieci i to juz od najwczesniejszych stadiów rozwoju, a woli zachecac do brania udziału w przedsięwzieciach typu 'przystanek woodstock'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie powinien nic z tego brać. Wyobraź sobie, że pieniądze, które to właśnie TY dałeś ze szczerego serca on bierze dla siebie. Jakbys sie poczuł w takiej sytuacji? Dlatego myślę, że Owsiak nie powinien nic z tego brać.

Pozdrawiam B)

Przepraszam, że pytam, ale kto wg ciebie ma sfinasować działalność WOSPu? Owsiak z własnej kieszeni? Normalnym jest, że pewien odsetek zebranych pieniędzy idzie na przeprowadzenie samej kwesty, nie tylko WOSP działa w ten sposób. Panie W., życia pan nie zna czy jeszcze nie poznał? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będzie kiedyś taka potrzeba, a wyniknie ona z konkretnego problemu, ktory zostanie poruszony na forum, to podam nazwe fundacji - teraz nie ma takiej potrzeby, a skoro tego 'nie rozumiesz', to przyjmij do wiadomosci.

 

Zdrowie dzieci jest jednym z najwazniejszych celów - i przy tej okazji dobrze jest wspomniec stara i sprawdzona zasade: lepiej zapobiegac niz leczyc. Szkoda, ze w tym kraju nikt nie popiera akcji na rzecz prowadzenia na przykład badan prenatalnych, które sa w stanie zdiagnozowac wiele chorób w stadium rozwojowym - szkoda, że tutaj Jurek Owsiak nie wykorzystuje swojej popularnosci i nie popiera takiej akcji, co wskazywałoby na konsekwencje w trosce o poprawe stanu zdrowia dzieci i to juz od najwczesniejszych stadiów rozwoju, a woli zachecac do brania udziału w przedsięwzieciach typu 'przystanek woodstock'.

 

1. Myslałem że rozmawiamy merytorycznie, argument za argument, niestety tak nie jest, sory, nie chce cie obrazić ale gadki w stylu "wiem ale nie powiem, albo mam ale wam nie podam" to sobie daruj, albo gramy w otwarte karty albo po co wogóle coś pisać

2. Gdybyś nie była odmiennej płci to teraz bym cie normalnie wyśmiał, bo to Owsiak, który oragnizuje jedną z największych kwest na świecie jest winny złego stanu polskiej służby zdrowia, sory ale to tak zabrzmiało, bez obrazy ale to jest idotyzm, WOŚP jest organizacją użytku społecznego mającą w statusie takie a nie inne cele, przed chwilą dawałaś przykłady jakichś organizacji które to wspierają TYLKO swoich członków, twierdząc iż są lepsze, teraz znów zarzucasz że WOSP nie finansuje wszystkiego, troche konsekwencji w swych wypowiedziach

3. A co do Wodstoku to każdy gra tam za symboliczną 1 zł, nie widze nic złego iż owy koncert jest organizowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Blanka

1. Myslałem że rozmawiamy merytorycznie, argument za argument, niestety tak nie jest, sory, nie chce cie obrazić ale gadki w stylu "wiem ale nie powiem, albo mam ale wam nie podam" to sobie daruj, albo gramy w otwarte karty albo po co wogóle coś pisać

2. Gdybyś nie była odmiennej płci to teraz bym cie normalnie wyśmiał, bo to Owsiak, który oragnizuje jedną z największych kwest na świecie jest winny złego stanu polskiej służby zdrowia, sory ale to tak zabrzmiało, bez obrazy ale to jest idotyzm, WOŚP jest organizacją użytku społecznego mającą w statusie takie a nie inne cele, przed chwilą dawałaś przykłady jakichś organizacji które to wspierają TYLKO swoich członków, twierdząc iż są lepsze, teraz znów zarzucasz że WOSP nie finansuje wszystkiego, troche konsekwencji w swych wypowiedziach

3. A co do Wodstoku to każdy gra tam za symboliczną 1 zł, nie widze nic złego iż owy koncert jest organizowany

Nie ma potrzeby, zebyś do moich wypowiedzi dobudowywał własna ideologie.

Oczywiście, ze jestem w tanie podać nazwe fundacji - ale nie ma potrzeby robic tego publicznie w tej chwili. Jesli taka zaistnieje, wtedy podam.

A cóż moja płec ma tu do rzeczy? Nie napisałam nic takiego, co skłaniałoby do wybuchu smiechu, no chyba, ze ktoś lubi sie smiac bez powodu.

Woodstock to nie jest przedsiewziecie, które nalezałoby promowac i to bynajmniej nie z powodu tego, że ktoś tam grywa za przysłowiowa złotówke. Jestem przeciwna takim spędom, gdzie młodzież jest puszczona 'na żywioł' i wiekszośc energii traci na zachowania, które nie przynosza zadnych pozytywnych efektów, oprócz wyżycia sie w niekontrolowany sposób, ale to akurat do pozytywów trudno zaliczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby, zebyś do moich wypowiedzi dobudowywał własna ideologie.

Oczywiście, ze jestem w tanie podać nazwe fundacji - ale nie ma potrzeby robic tego publicznie w tej chwili. Jesli taka zaistnieje, wtedy podam.

A cóż moja płec ma tu do rzeczy? Nie napisałam nic takiego, co skłaniałoby do wybuchu smiechu, no chyba, ze ktoś lubi sie smiac bez powodu.

Woodstock to nie jest przedsiewziecie, które nalezałoby promowac i to bynajmniej nie z powodu tego, że ktoś tam grywa za przysłowiowa złotówke. Jestem przeciwna takim spędom, gdzie młodzież jest puszczona 'na żywioł' i wiekszośc energii traci na zachowania, które nie przynosza zadnych pozytywnych efektów, oprócz wyżycia sie w niekontrolowany sposób, ale to akurat do pozytywów trudno zaliczyc.

 

Ideologie?? heh, a według mnie to są fakty :D

 

1. N/c co do twojej organizacji, nie chcesz nie będe naciskał, ale coś mi tu ściemą zalatuje

2. Co do płci, to dla tej piekniejszej jest bardziej wyrozumiały

3. A co należy promować??, sprawa jest tu prosta, chcesz dać coś na WOŚP dajesz, nie chcesz nie dajesz, powszechnie wiadomo że Owsiak organizuje Wodstock, więc skoro jest taki złym człowiekiem i niegodziwcem dlaczego tylu ludzi chce brać w tym udział?

 

edit

Ta organizacja to pewnie RM :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje najpierw zaznajomic sie z zasadami na jakich działają fundacje , a dopiero później pisac swoje wywody , najłatwiej nawymyslac ile en Owsiak nie ukradnie , a ile do kieszeni , a ile na organizacje. Popytajcie też lekarzy z oddziałów dla dzieci co by było gdyby Pan OWsiak ich nie wyposarzył (osobiscie znam dwóch którzy mówią , że bez niego nie uratowaliby nawet połowy tych malutkich istnien) , porozmawiajcie z rodzicami dzieci które wyzdrowiały , albo unikneły chorób/kalectwa dzięki tej pomocy , a pozniej piszcie swoje brednie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Blanka

Ideologie?? heh, a według mnie to są fakty :D

 

1. N/c co do twojej organizacji, nie chcesz nie będe naciskał, ale coś mi tu ściemą zalatuje

 

Bo tak sobie to imaginujesz, Twój problem.

 

2. Co do płci, to dla tej piekniejszej jest bardziej wyrozumiały

 

No to prawidłowo :)

 

3. A co należy promować??, sprawa jest tu prosta, chcesz dać coś na WOŚP dajesz, nie chcesz nie dajesz, powszechnie wiadomo że Owsiak organizuje Wodstock, więc skoro jest taki złym człowiekiem i niegodziwcem dlaczego tylu ludzi chce brać w tym udział?

 

Nie daje, bo lubie wiedziec, na co konkretnie idzie moja kasa.

 

A co do kolejnego pytania - to bardzo dobre jest! Ludzie szukaja sposobu, by choć na chwilę zapomnieć o otaczajacej ich rzeczywistosci! chca sie poczuć - wolni od poczucia odpowiedzialnosci (głównie moralnej) za życie własne i innych, a takie miejsce jak 'przystanek woodstock' im te atrape luzu na chwile proponuje.

 

 

(...) a pozniej piszcie swoje brednie ...

 

Troche sie zagalopowałeś. Po to jest forum, by dzielić sie własnymi uwagami i przemysleniami.

Nie ma powodu nazywac ich 'bredniami' tylko dlatego, że sa rozbieżne z Twoim punktem widzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawidłowo :)

Nie daje, bo lubie wiedziec, na co konkretnie idzie moja kasa.

 

A co do kolejnego pytania - to bardzo dobre jest! Ludzie szukaja sposobu, by choć na chwilę zapomnieć o otaczajacej ich rzeczywistosci! chca sie poczuć - wolni od poczucia odpowiedzialnosci (głównie moralnej) za życie własne i innych, a takie miejsce jak 'przystanek woodstock' im te atrape luzu na chwile proponuje.

Troche sie zagalopowałeś. Po to jest forum, by dzielić sie własnymi uwagami i przemysleniami.

Nie ma powodu nazywac ich 'bredniami' tylko dlatego, że sa rozbieżne z Twoim punktem widzenia.

 

1. No nie wiem czy prawidłowo wkońcu równouprwnienie :)

2. Twoja sprawa

3. Ktoś tu coś mówił o ideologi :)

4. To jakiego typu imprezy należy priomować że tak się spytam ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak nie powinien nic z tego brać. Wyobraź sobie, że pieniądze, które to właśnie TY dałeś ze szczerego serca on bierze dla siebie. Jakbys sie poczuł w takiej sytuacji? Dlatego myślę, że Owsiak nie powinien nic z tego brać.

Pozdrawiam B)

Czułbym się jak ktoś kto napędza wielką machinę dającą zdrowie i radoche małolatom, którzy są za bardzo 'doświadczeni' przez życie... B) I choćby wszystko co dam, nie poszło dla dzieciaków a dla Owsiaka to byłbym z siebie dumny, że wrzuciłem przysłowiową 'złotówę' do puchy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

:twisted2:

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Blanka

1. No nie wiem czy prawidłowo wkońcu równouprwnienie :)

2. Twoja sprawa

3. Ktoś tu coś mówił o ideologi :)

4. To jakiego typu imprezy należy priomować że tak się spytam ??

- Równouprawnienie?

Prowokujesz mnie do nowych wyzwan i zaraz ktos mnie skrzyczy, ze robie OT :)

 

Życie składa sie z ideologii czy ktos sobie tego życzy , czy nie, bo my - zwykli ludzie - jesteśmy jak trybiki w machinie... B)

Ważne , by wybrać te właściwą.

 

Takie, które maja konkretne cele dobroczynne - ale niekoniecznie sa realizowane poprzez wyciaganie reki po cudze pieniadze.

 

Czułbym się jak ktoś kto napędza wielką machinę dającą zdrowie i radoche małolatom, którzy są za bardzo 'doświadczeni' przez życie... B) I choćby wszystko co dam, nie poszło dla dzieciaków a dla Owsiaka to byłbym z siebie dumny, że wrzuciłem przysłowiową 'złotówę' to puchy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

I nie widze w tym postawy, która należałoby skrytykować. Dajesz w szczerości serca, to piekne.

Ty jesteś usprawiedliwiony i kazdy , kto chce czynić dobrze.

Dlatego problem maja ci, którzy sprzeniewierzaja takie dary płynace z serca - to uwaga ogólna - dotyczaca tylko tych, którzy dokonuja nadużyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje sie Wam, ze w tym roku jakaś cicha ta orkiestra?

Tak, racja. Jest cicha i na dodatek TVP daje ciała, bo transmisje ubogie. Ci, którzy musieli zostać w domu(sic!) mają baaaardzo zubożone informacje :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Aż tak Was to boli, ze Owsiak bierze (zakladam, ze bierze) czesc kasy dla siebie?? Zazdroscicie mu, czy o co Wam chodzi? Tysiace ludzi moze dzieki Orkiestrze badac sie na drogim sprzecie, ktory bez pomocy Owsiaka nie zostalby zakupiony. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe, ile istnien ratowanych jest dzieki jego dzialalnosci. Wydaje sie Wam, ze prowadzenie tak wielkiej fundacji to spacerek po parku?? Nalezy mu sie wynagrodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Równouprawnienie?

Prowokujesz mnie do nowych wyzwan i zaraz ktos mnie skrzyczy, ze robie OT :)

 

Życie składa sie z ideologii czy ktos sobie tego życzy , czy nie, bo my - zwykli ludzie - jesteśmy jak trybiki w machinie... B)

Ważne , by wybrać te właściwą.

 

Takie, które maja konkretne cele dobroczynne - ale niekoniecznie sa realizowane poprzez wyciaganie reki po cudze pieniadze.

I nie widze w tym postawy, która należałoby skrytykować. Dajesz w szczerości serca, to piekne.

Ty jesteś usprawiedliwiony i kazdy , kto chce czynić dobrze.

Dlatego problem maja ci, którzy sprzeniewierzaja takie dary płynace z serca - to uwaga ogólna - dotyczaca tylko tych, którzy dokonuja nadużyc.

1. Nie prowokuje, tylko tak zagaiłem

2. Tak ale ważne aby ta ideologia brała pod uwagę fakty, a nie od nich abstrachowała, tak jak ty to czynisz, póki co skaczesz z kwiatka na kwiatek, próbujesz coś udowodnić, a kiedy ktoś troche przycisnie od razu go zbywasz, przez co jesteś niewiarygodna w swoich poglądach

3. Wykorzystanie częsci środków na działalnośc nie jest nadużyciem tak działają wszystkie wielkie znane organizacje z PAH i PCK na czele, po raz n-ty tu to pisze a ty dalej swoje normalnie :mur: , miałas podac przykład ?? i co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Owsiaka, przecież jego PIT jest jawny i pewnie wszystkie gazety to sprawdzają, bierze on podobno około 10 000zł (jego żona drugie 10 000zł jest głóną księgową fundacji) ale pomyślcie może kurde ile pracy kosztuje przez cały rok jeżdżenie, negocjowanie umów, pilnowanie całego interesu (przecież fundacja także musi się zmagać z próbami oszustw), przygotowanie imprezy czy gdyby nie Owsiak to sprzęt kupiłby NFZ? :) nie sądzę. Przecież ten człowiek przysłużył się wcale nie mniej niż Wałęsa, pomyslcie ile dzieci może być zdrowe, cieszyć się NORMALNYM życiem (np cukrzycy), to dzięki niemu (dlatego, że on to zapoczątkował, bo przecież w akcję zaangażowana jest masa ludzi i sponsorów)

 

A sam Owsiak robi witraże, jest psychoterapeutą dziennikarzem i tym zarabiał na życie (choć już dziś to nie jest jego jedyne źródło utrzymania). Jak wyznał w wywiadach nigdy nie chodzi na zakupy, aby nikt mu nie zarzucił że to za pieniądze z finału. Fakt, suma jest może nie mała jaką pobiera, ale porównajcie to z POSŁAMI - biorą 100 000 PLN a jak niewspółmiernie mniejszy jest ich wkład w ludzki interes - oni tez pracują za NASZE pieniądze.

 

Ja zachęcam do udziału akcji, od kąd tylko pamiętam to swoje 5zł zawsze wrzucałem (w tym roku pokusiłem sie licytację i nieco więcej wydam :) i będę to robił póki ta orkiestra będzie grać.

 

Osobiście uważam, że fenomen Owsiaka to także namacalność osiągnięć tej fundacji. Nie ma szpitala w Polsce gdzie nie byłoby sprzętu zakupionego za pieniądze z finału: a to karetka, a to urządzenia do podtrzymywania życia itd. itp. Widać, że te pieniądze nie idą na marne i ja nie mam nic przeciwko aby te 10 000zł za jeden finał Jurek dostał należy mu się jak nikomu innemu. Mam tylko wątpliwości co do tych fajerwerek w Wawie ale byc może te fajerwertki tez ktoś sponsoruje :)?

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Blanka

1. Nie prowokuje, tylko tak zagaiłem

2. Tak ale ważne aby ta ideologia brała pod uwagę fakty, a nie od nich abstrachowała, tak jak ty to czynisz, póki co skaczesz z kwiatka na kwiatek, próbujesz coś udowodnić, a kiedy ktoś troche przycisnie od razu go zbywasz, przez co jesteś niewiarygodna w swoich poglądach

3. Wykorzystanie częsci środków na działalnośc nie jest nadużyciem tak działają wszystkie wielkie znane organizacje z PAH i PCK na czele, po raz n-ty tu to pisze a ty dalej swoje normalnie :mur: , miałas podac przykład ?? i co ??

Bardzo jesteś chaotyczny. Wyjaśniłam wcześniej sprawe fundacji i to w pierwszym poscie - a Ty dalej... Kogo to interesuje?

Nigdzie nie 'skacze'. Dyskutuje. Co jest niewiarygodnego w moich poglądach?... - konkretnie w jakich? Powiedziałam juz kiedy podam dane tej konkretnej fundacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jesteś chaotyczny. Wyjaśniłam wcześniej sprawe fundacji i to w pierwszym poscie - a Ty dalej... Kogo to interesuje?

Nigdzie nie 'skacze'. Dyskutuje. Co jest niewiarygodnego w moich poglądach?... - konkretnie w jakich? Powiedziałam juz kiedy podam dane tej konkretnej fundacji.

1. Widze ze to nie ma sensu, powodzenia w dalszym życiu i wytrwałości w udzielaniu się w kwestiach społecznych, oby one rzeczywiście były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to chyba nie prawda z jego wynagrodzeniem on prawdopodobnie nie pobiera żadnych pieniędzy z konta fundacji przynajmniej, może dostaje coś od telewizji, sponsorów ale poczytałem trochę na ten temat i wydaje mi się że z tego co fundacja uzbiera to on nic nie inkasuje ani jego żona. Tak mówi na stronie fundacji on sam i tak się doczytałem w kilku artykułach w gazetach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nawet jeśli bierze, to ma do tego święte prawo!

9Jak ktoś napisał - Owsiak to nie matka Teresa z Kalkuty)

2. Przestańcie się kłócić!

3. WOŚP to świetna sprawa!

4. Przez 13 poprzednich finałów i innych akcji uratowano wiele ludzkich istnień!

5. Owsiak wraz z WOŚP zrobili więcej przez te 13 finałów niż nasza kochana służba zdrowia przez dłuuugi czaaaas...

6. Jestem ZA Owsiakiem i podziwiam Go za wytrwałość i zapał!

7. Peace! :razz:

Edytowane przez KrokOboK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak jak Owsiak cos bierze dla siebie to pewnie jakis niewielki procent ,ktory ginie przy wydatkach tej fundacji oczywiscie dla dzieciakow,sprzet do szpitali itp. szczytne cele ,wiec nie widze tu nic zlego. Oby WOSP gral jak najdluzej bo to swietny pomysl, choc mogli by tak organizowac w kwietniu albo maju jak jest cieplej. Dzis lekko przymarzlem ogladajac swiatelko do nieba :)

 

Edit: narcyz na debili nic nie poradzisz niestety :?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...