Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Mi wlasnie mija tydzien poprawnej pracy karty - akurat w te upaly - max testowana w 3D markach i grach (FEAR, BF2 itp) - ZERO problemu.

No nie kumam o oc chodzi!! :mur:

Sypala artami az milo i resetowala kompa a teraz miodzio...

I to w tak nagrzanym kompie!! :huh:

Chlodzenie standardowe.

Mialem nie bawic sie w krecenie - no ale musze wiedziec co sie dzieje :) - dla testu polecial mark 06 na ustawieniach 580/1860 (!) i kilka gierek...

Zero problemu, zero artow - miodzio!! Wydajnosc masakryczna B)

Dziwne to 7900GT :blink:

 

A 3D marka 2003 przechodzi bez problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotr-san, a raczej piotrusiu, widzę, że bez rynsztokowego słownictwa się w twoich postach nie obejdzie? Ceny na dzień dzisiejszy podawane za AB wyglądają następująco- XT 1250 netto, XTX 1700 netto, piszę o szafirze, inne marki mnie w odniesieniu do ati nie interesują.

 

PS. Jeżeli PWC, to sklep komputerowy, to faktycznie pracuję w sklepie.

 

Wybaczcie ten o/t, ale młody gniewny w dosyć brzydki sposób mnie tu zaatakował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie mija tydzien poprawnej pracy karty - akurat w te upaly - max testowana w 3D markach i grach (FEAR, BF2 itp) - ZERO problemu.

No nie kumam o oc chodzi!! :mur:

Sypala artami az milo i resetowala kompa a teraz miodzio...

I to w tak nagrzanym kompie!! :huh:

Chlodzenie standardowe.

Mialem nie bawic sie w krecenie - no ale musze wiedziec co sie dzieje :) - dla testu polecial mark 06 na ustawieniach 580/1860 (!) i kilka gierek...

Zero problemu, zero artow - miodzio!! Wydajnosc masakryczna B)

Dziwne to 7900GT :blink:

Mnie też minął tydzień jak dostałem kartę z serwisu (napisali mi, że była sprawna) i do tej pory działa super :) , więc też nic z tego nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

No i właśnie mnie się sypie na drugim ale reszta markow śmiga i giery chodzą

niewiem wysyłać na reklamacje czy nie? :unsure:

ja tylko w jednym teście się grafa sypie to pewnie jest to wina testu a nie grafy B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 7900GT Gigabyte juz druga;-( Z kazda mam taki sam problem. Otoz po wlaczeniu kompa karta spokojnie podkreca sie na 560, 800Mhz i gierki chodza. Po jakims czasie gry np w Obliviona wywala mnie z gry i wtedy juz nie moge jej podkrecic nawet o 1 MHZ, wywala mi test sterownika. Zalozylem radiatorki na pamieci oraz Zalmana 900CU i dalej to samo. Z ciekawosci zrobilem test bez podkrecania karty tzn. zapuscilem 3Dmarka2003 na cala noc bez podkrecania karty i chodzil dobrze. Rano go wylaczylem i przy wyjsciu z Marka zwis tzn. pulpit/ekran caly czas sie przelaczal (wlaczal i wylaczal) i totalny zwis, tylko reset pozostal. Dodam ze jak karta pochodzi chwile to nie chce mi juz przechodzic testu sterownika (wykrywanie optymalnych ustawien)- zwis i przelaczanie sie pulpitu. Czy moze to byc wina plyty? Dzisiaj chce ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>i potestowac LanParty. Bo ciezko mi uwierzyc ze trafilem na dwie wadliwe katy pod rzad. Czy ktos spotka sie z takim samym problemem? Czy Asus jest lepszy jakosciowo od tego Gigabyte i czy dobrze sie kreci? Pozdrawiam.

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 7900GT Gigabyte juz druga;-( Z kazda mam taki sam problem. Otoz po wlaczeniu komopa karta spokojnie podkreca sie na 560, 800Mhz i gierki chodza. Po jakims czasie gry np w Obliviona wywala mnie z gry i wtedy juz nie moge jej podkrecic nawet o 1 MHZ, wywala mi test sterownika. Zalozylem radiatorki na pamieci oraz Zalmana 900CU i dalej to samo. Z ciekawosci zrobilem test bez podkrecania karty tzn. zapuscielem 3Dmarka2003 na cala noc bez podkrecania karty i chodzil dobrze. Rano go wylaczylem i przywyjsciu z Marka zwis tzn. pulpit/ekran caly czas sie przelaczal (wlaczal i wylaczal) i totalny zwis, tylko resrt pozostal. Dodam ze jak karta pochodzi chwile to nie chce mi juz przechodzi testu sterownika (wykrywanie optymalnych ustawien)- zwis i przelaczanie sie pulpitu. Czy moze to byc wina plyty? Dzisiaj chce ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> potestowac LanParty. Bo ciezko mu uwierzyc ze trafilem na dwie wadliwe katy pod rzad. Czy ktos spotka sie z takim samym problemem? Czy Asus jest lepszy jakosciowo od tego Gigabyte i czy dobrze sie kreci? Pozdrawiam.

 

To są właśnie klasyczne objawy. W pewnym momencie karta staje się całkowicie niepodkręcalna, a po wyjściu z programu (gry) "miga". Zazwyczaj nie da sie juz wtedy nawet zamknąć poprawnie kompa. Jakbys odpalił 3DMarka 2006 to na bank sypie się pod koniec deep freeze. Raczej nie ma to nic wspólnego z pamięciami. Raczej rdzeń lub zasilanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są właśnie klasyczne objawy. W pewnym momencie karta staje się całkowicie niepodkręcalna, a po wyjściu z programu (gry) "miga". Zazwyczaj nie da sie juz wtedy nawet zamknąć poprawnie kompa. Jakbys odpalił 3DMarka 2006 to na bank sypie się pod koniec deep freeze. Raczej nie ma to nic wspólnego z pamięciami. Raczej rdzeń lub zasilanie.

2006 jeszcze nie testowalem, jak wroce dzisiaj z pracy to sproboje. Piszesz, ze ma to zwiazek z zasilaniem - czyli co mam zrobic Vmoda zeby karta mi chodzila na ustawieniach default? Nie wierze ze 2 karty pod rzad trafily mi sie wadliwe. Czy moze to byc wina za slabego zasilacza - Chief400W? Mam plyte Asusa A8NE- moze to jej wina? Dzisiaj chyba wezme LanPArty i zoabcze co bedzie sie dziac. Bo juz mnie szlag trafia z ta karta;-( Jeszcze jedno pytanko, czy GT Asusa bedzie lepszy jakosciowo czy to jest to samo co Gigabyte? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz;-)

Edytowane przez moulder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moulder

 

to normalka po jakims czasie to jej minie u mnie tez byly takie objawy pwenego razu wieczorem nudzilo mi sie i zaczolem ja krecic i odziwo chciala sie krecic i nawet ladnie sie kreci pare postow w tyl pisalem o tym zobaczysz odmini sie twojej karcie i zacznie sie znow pieknie krecic pozdrawiam

 

rafiki20 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moulder

 

to normalka po jakims czasie to jej minie u mnie tez byly takie objawy pwenego razu wieczorem nudzilo mi sie i zaczolem ja krecic i odziwo chciala sie krecic i nawet ladnie sie kreci pare postow w tyl pisalem o tym zobaczysz odmini sie twojej karcie i zacznie sie znow pieknie krecic pozdrawiam

 

rafiki20 :D

Dzieki za info. Mam nadzieje, ze sie polepszy. Dzisiaj jeszcze potestuje na LanParty, bo mam taka mozliwosc. ALe to skandal zeby karta sprawaiala problemy nawet w defaulcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moulder : tez mam gigabita i ten sam problem wszytsko oki ale przy wyjsciu z niektorych gier miganko i restarcik , nie ma roznicy czy karta podkrecona czy nie , ostatnio zauwazylem ze nieraz w filach mi sie podobnie robi :/ nie wiem ja swoja odsylam jak pojade na urlop :)

 

Sprobuj podkrecac na 84.21 mi na tych sie kreci ale tylko rdzen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od kart na czym sie lubia krecic u mnie na coolbits-ie kiepsko sie kreci sa objawy jak u innych userow ale na rivie i powerstripie jest rewelacyjnie pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od kart na czym sie lubia krecic u mnie na coolbits-ie kiepsko sie kreci sa objawy jak u innych userow ale na rivie i powerstripie jest rewelacyjnie pozdrawiam :D

hmmmm ja uzywam Coolbits do zmiany wpisu w rejestrze zeby uzyskac niedostepne opcje sterownika, to plik modyfikujacy rejestr , raczej sie nim nie kreci grafy :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam 7900GT Gigabyte juz druga;-( Z kazda mam taki sam problem. Otoz po wlaczeniu kompa karta spokojnie podkreca sie na 560, 800Mhz i gierki chodza. Po jakims czasie gry np w Obliviona wywala mnie z gry i wtedy juz nie moge jej podkrecic nawet o 1 MHZ, wywala mi test sterownika. Zalozylem radiatorki na pamieci oraz Zalmana 900CU i dalej to samo. Z ciekawosci zrobilem test bez podkrecania karty tzn. zapuscilem 3Dmarka2003 na cala noc bez podkrecania karty i chodzil dobrze. Rano go wylaczylem i przy wyjsciu z Marka zwis tzn. pulpit/ekran caly czas sie przelaczal (wlaczal i wylaczal) i totalny zwis, tylko reset pozostal. Dodam ze jak karta pochodzi chwile to nie chce mi juz przechodzic testu sterownika (wykrywanie optymalnych ustawien)- zwis i przelaczanie sie pulpitu. Czy moze to byc wina plyty? Dzisiaj chce ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>i potestowac LanParty. Bo ciezko mi uwierzyc ze trafilem na dwie wadliwe katy pod rzad. Czy ktos spotka sie z takim samym problemem? Czy Asus jest lepszy jakosciowo od tego Gigabyte i czy dobrze sie kreci? Pozdrawiam.

No niestety moja się teraz nie kręci się nawet 1 Mhz zaraz arty są 3dmarka 2001 i 2003 nie przechodzi (zwis)

idzie do serwisu :cry:

Edytowane przez marox66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety moja się teraz nie kręci się nawet 1 Mhz zaraz arty są 3dmarka 2001 i 2003 nie przechodzi (zwis)

idzie do serwisu icon_cry.gif

 

 

@marox66

 

Raczej serwis ci nie uzna tego ze sie niekreci>gwarancja nie obejmuje podkrecania :mur:

no chyba ze na dyfultowych ustawieniach ci sypie artami to ci uzna serwis gwarancje no chyba ze stwierdza ze karta jest dobra jak to bylo u innych userow ze wyslali grafe na gware i serwis stwierdzil ze wszystko jest git i odsylali je spowrotem

 

pozdrawiam: rafiki20 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wlasnie mija tydzien poprawnej pracy karty - akurat w te upaly - max testowana w 3D markach i grach (FEAR, BF2 itp) - ZERO problemu.

No nie kumam o oc chodzi!! :mur:

Sypala artami az milo i resetowala kompa a teraz miodzio...

I to w tak nagrzanym kompie!! :huh:

Chlodzenie standardowe.

Mialem nie bawic sie w krecenie - no ale musze wiedziec co sie dzieje :) - dla testu polecial mark 06 na ustawieniach 580/1860 (!) i kilka gierek...

Zero problemu, zero artow - miodzio!! Wydajnosc masakryczna B)

Dziwne to 7900GT :blink:

No właśnie, u mnie to samo było :sad: Mam kartę Gigabyta. Karta wykręciła się przyzwoicie. Poszła na 550/800 i było fajnie przez parę dni. Potem zaczęły się klasyczne objawy i musiałem wrócić do standardowych ustawień karty, a właściwie to trochę gorszych, bo Deep Freeze nie sypał artami dopiero przy ustawieniach dla pamięci 650 (default powinno być 660). No to myślę sobie, że miarka się przebrała :angry: Zdjąłem swojego Pentagrama XC-80, zdjąłem vmoda, którego jeszcze w międzyczasie założyłem, żeby sprawdzić możliwości rdzenia i poszedłem z moim "cudem" :wink: do sklepu gdzie kupiłem kartę. Panowie w sklepie kartę włożyli do testowego kompa, zainstalowali 3Dmarka 2006 bo powiedziałem im, że na tym benchmarku najszybciej wyłapiemy problem z jakim przyszedłem B-) i czekaliśmy spokojnie na nadejście "sędziego" o imieniu Deep Freeze. Sędzia nadszedł i co? I moja karta została uniewinniona :blink: :blink: Wszystko przeszło OK i to kilkukrotnie. Poczułem się jak prokurator, któremu mocne dowody zbrodni wyśliznęły się z rąk. :blink: Myślę sobie KU...A co się dzieje? Po powrocie do domu okazało się, że karta chodzi świetnie i tak już jest od 3 TYGODNI. Teraz mam ją na ustawieniach 650/800 i żadnych artefaktów w CZYMKOLWIEK! I tylko lęk mi został przed wciskaniem przycisku optymalnych ustawień taktowania karty w sterach bo od tego wszystko się zaczęło. Zatem podsumowując jest nadzieja, że karta ozdrowiała i nic jej nie jest i co najważniejsze NIE BĘDZIE. Pozdro i nie traćcie nadziei Ci co ją już stracili :lol:

Edytowane przez JohonyDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kartami jest bardzo dziwnie. U mnie też po po jakimś czasie sie okazało, że karta jest sprawna, tylko teraz to mnie mogą cmoknąć, siedzi teraz MSI i ma sie dobrze. Na pierwszych jednak testach u nich wyszło, że nie działa, dopiero po kilku dniach jak potestowali raz jeszcze okazało sie, że działa. Wyglada na to, że te karty poprostu potrzebują sobie zrobić przerwe w pracy na jakiś czas, odpocząć i następnie juz działać dobrze :D Oj dziwne to, bardzo dziwne.

 

Ja mam takie wyniki na konfiguracji jak w podpisie:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...