Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

Nvidia zaleca nie przekraczać 115c, więc podejrzewam, że zanim GPU by padło od pracowania w nadmiernej temperaturze, to prędzej spaliłyby się układy zasilające, które przy słabo wentylowanej obudowie/braku nadmuchu lubią się mocno nagrzewać, a po pewnym czasie spalać...

dokladnie kiedyś próbowałem splaić specjalnie GPU kiedy uwaliłem memki Vmodem żeby szybciej zrealizowali gware

po 5 minutch przy wyłączonym zalmanie vf-900cu karta parzyła - poślinilem palec dotchełem radiatora i słychać było tylko "psssyt" :lol:

smarzyłem ją 30 minut na koniec zdjełem całkiem radiator a i tak działała - sypała artami ale po biosie mogłem sie poruszać B)

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie help. bo wlasnie bede kompa zmienial ale troche wypadlem z obiegu. mam zamiar kupic grafe galaxy 7900gs. jeszcze sie zastanawiam.

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+CM

albo

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GALAXY+7900GS+256+D3

i teraz pytanie. tu jakis ziom napisal komus: "mykel-karta Ci odpali, ale kupujesz super kartę do chipsetu NVIDIA nForce 550, który obsługuje tylko 8 potoków renderujących, aby wykorzystać pełną wydajność karty musiałbyś mieć chipset NForce 590"

prawda czy fałsz? ze aby 2 chodzily w sli na pciexpresie *16 to trzeba 590 czipset miec to slyszalem, ale tego powyzej nie (czy 570 sli nie styknie?). moze ktos obeznany pomoze. bo kopac sie za takimi informacjami w necie to troche czasu zejdzie szczegolnie jesli to tylko wymysl a kupowac 590 to dla mnie troche drogo.

z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy 7900GS 256/256 Coolermaster zmieniony na Zalmana czy jak przekręciliście troszke zegar miał prawo komp sie zrestartować w 3d Mark ? Ponieważ zegary ustawiłem na 660/1800 i przy którymś teście komp sie zrestartował obnizyłem na 660/1760 i przeszły testy do konca tylko nie wiem czy to była wina karty ze ja przekreciłem czy coś z OC kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mocno podkręciłeś kartę imho, też tak mam na 605/915, resy co jakiś czas w 3D Marku i grach. Przy więcej V raczej by ich nie było, chyba, że się mylę, to niech ktoś sprostuje ewentualnie. Koniec końców, sami zobaczcie: http://kdo.pl/product_info.php/products_id/11516

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 600/1600 nie powinno być problemów, nie wiem jak na tej karcie z napięciami ale wątpie by pamiątki latały aż na 1800/1900 jak to jest w wersji CM. Mimo wszystko za tą cene to tylko brać ;)

Edytowane przez arczi_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zmieniłem Gigabyte 7600 GT na Galaxy 7900 GS CM 600/1600.

Na byłej 7600 GT używałem wentylatora Pentagram Freezone XC-80 Cu. Nową kartę Galaxy 7900 zainstalowałem w kompie wraz z oryginalnym chłodzeniem Coolermaster. Zastanawiam się czy warto zmieniać Coolermastera na Pentagrama?

Aktualnie mam w iddle ok 58-59* a w stresie o dziwo niewiele więcej ok 62-64*.

Ostatecznie ten Freezone XC-80 Cu to kawał radiatora, na pudełku napisane jest: waga 302g miedzi.

Jedyne co to zainstalowałem narazie radiatorki na pamięci, które były w zestawie z Freezone - ładnie weszły wszystkie 8 szt.

EDIT:

temperatury w stresie to sprawdzałem PO WYJŚCIU z gry/benchmarka - czyli źle.

w trakcie testowania karty programem ATITool 0.26 temperatura po OC dochodzi do 97* w stresie!

Dołączona grafika

Edytowane przez anx239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle,na procku dobrze zainstalowałem chłodzenie bo jedna zaślepka dobrze nie wchodziła :damage_wall: i mam po 35C w biosie,to teraz mi karta odwala numery :mur: .Trochę się boję podkręcać pamięci bo nie mam radiatorów,rdzeń na 660 wywala trochę arty w tym tescie atitool,będę go miał na 650 bo ma przy tym 91C,no ale widzę że to norma:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokusilam sie na ta karte z nizszymi taktami (konkretnie w Proline) ale co mnie zaskoczylo karta wystartowala z taktami 546 MHz na rdzeniu i 708 MHz na pamieciach zate wcale nie jest tak zle.

 

Na plycie jest dodatkowy sterownik dajacy wpis do rejestru (dziala jak coolbits) i pojawiajacy sie pozniej z opcja przetaktowania zegarow recznie.

 

Temperatury to hmm od 46-56 C w idle.

Na razie mocno jej nie podkrecam (jakies 560 i 748) bo cos mi fiksuje (ekran mi sie zweza :mur: )

 

Generalnie nie moge sie jeszcze do konca wypowiedziec czy karta poleci na 600/800.

 

BTW karta ma dodatkowe zasilanie w postaci wyjscia na 2 molexy i tu moje pytanie czy podlacza sie obydwa czy tylko 1 bo moze tu wlasnie tkwi problem?

 

EDIT

 

zaraz podlacze 2 i moze wtedy cos sie ruszy oooppppsss co za fo pa :angry:

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie podlaczylam wcale to sie zalaczyla opcja oszczednosciowa w karcie ;-) (pojawilo sie info ze jest niedosilona)

Jak podlaczylam 1 to wszystko spox dziala i z delikatnym podkrecaniem sie nie wiesza

Teraz sa podlaczone 2 i jakos ten poki co zyje

 

Jak ktos sie orientuje to niech zdradzi czy konieczne jest podlaczenie obydwu kabli czy nie?

I co to daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie podlaczylam wcale to sie zalaczyla opcja oszczednosciowa w karcie ;-) (pojawilo sie info ze jest niedosilona)

Jak podlaczylam 1 to wszystko spox dziala i z delikatnym podkrecaniem sie nie wiesza

Teraz sa podlaczone 2 i jakos ten poki co zyje

 

Jak ktos sie orientuje to niech zdradzi czy konieczne jest podlaczenie obydwu kabli czy nie?

I co to daje

tak naprawdę można wogóle nie podłaczać

kiedyś sprawdzałem napięcie miernikiem i było stabilne zawieszek brak

 

a jak macie za mało molexów to przeróbcie sobie przejściówkę polutujcie ze sobą kabelki i bedzie git

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie interesuje kwestia podlaczania "dwa czy jeden", bo mam akurat wolnego jednego molexa w budzie - przy dwoch musialbym juz dokladac kabel do zasilki.

 

BTW, taka niestandardowa prosba do posiadaczy tego 7900GS od Galaxy za 400zl: czy moglby ktos zmierzyc, liczac od strony sledzia, w jakiej odleglosci konczy sie chlodzenie? Tzn. dlugosc odcinka miedzy sledziem a koncem radiatora (lacznie z cala dlugoscia radiatora ofkors ;) ).

Z gory dzieki :)

 

EDIT: poprawiony numer karty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz masz :-P

 

po 1-e karta spokojnie chodzi podlaczona only do jednego molexa (wczoraj caly dzien ja testowalam i nie robila mi zadnych wymowek)

 

po 2-e cala karta ma dlugosc ok 21 cm (+/- bo mam ja juz zamontowana)

a dlugosc od sledzia do konca wentyla to 15 cm

 

Swoja droga to dokladnie ta sama karta (wizualnie) co 600/1600 roznica jest w:

taktowaniu (nizsze)

pamieciach (ja mam Hynixy a ta 'lepsza' ma zdaje sie samsungi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to jeszcze jedno pytanie z gatunku dziwnych: grubosc karty w okolicach sekcji zasilania (daleki koniec od sledzia).

 

Dopytuje sie tak, bo jest szansa, ze uda mi sie ja wepchnac bez krzywdzenia Zalmana na chipsecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie kondensy? jakies 1.8 cm

tam gdzie jest wentyl ok 2 cm

 

licz tak generalnie kolo 2cm troszke ponad (koma 0.2-0.4 max) wyglada na dosc rowna ;-)

post-147380-1181300626_thumb.jpg

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak fota za slaba postaram sie dodac lepsza (cinko mi wychodzi tym aparatem albo mi sie lapki za bardzo trzesa ;-))

 

Dalam mu opcje wykrycia optymalnych czestoliwosci i sam z siebie zrobil co nastepuje :

 

poki co wlasnie zakupilam pamieci 2x1GB i teraz mam dopiero zabawe z ustawianiem

 

Powiem wprost karta za ta kase to IMHO naprawde dobry zakup ale zdaje sie, ze bez vmodow dla lepszej podkrecalnosci sie nie obejdzie.

Mnie poki co styknie ale walcze dalej :-D

post-147380-1181300852_thumb.jpg

Edytowane przez avoid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...