Skocz do zawartości
seba1983

Geforce 7900

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra greg nie wymadrzaj sie tak -_-

 

btw. moze i nie ten temat ale zaciekawil mnie gigabyte 76gt silentpipe2 :) ciekawa konstrukcja zamiast kupowac tego badziewiaka jakim jest normalny 76gt (chodzi mi oczywiscie o chlodzniee) mozna miec bardzo wydajne (no bo heat pipe ;) ) i walnac mu wiatraczek jakis na gore bankowo bedzie wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem fajnego moda. 1.3@1.5 z mozliwoscia wlaczenia/wylaczenia.

Postaram sie w najblizszym czasie cos takiego porobic, ale pogadam ze znajomymi, aby zrobic to w sposob odwracalny...

 

EDIT: mialem kupe roboty dzis i chcialem to teraz postnac...ale mnie ubiegles

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem fajnego moda. 1.3@1.5 z mozliwoscia wlaczenia/wylaczenia.

Postaram sie w najblizszym czasie cos takiego porobic, ale pogadam ze znajomymi, aby zrobic to w sposob odwracalny...

Skoro znalazłeś to mogłeś dać też zdj.

Dołączona grafika

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ali, wybacz ale jesteś "lekkim" fanatykiem ;), przeanalizuj wszystkie testy i wyciągnij sobie z nich średnią ważoną... będziesz w stanie? Bez urazy, ale mnie to "loto", kto tam wygra, mogę grać i na ati i na nV, jednak wnioski są oczywiste... pozdr i bez urazy ;)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma ati i nv oraz amd i intela w jednym pokoju? :P

 

edit- nic nie wyszło, pewnie dostrzegłeś ;) na końcu zdania? I Ty i ja ironizowaliśmy sobie :)

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już był dawany ten link :!:

I dlatego takie gigantyczne taktowania uzyskali bo:

1. Dali równie gigantyczne napięcie

2. To jest referencyjna karta prosto od nV czyt. większy potencjał OC, takiego potencjału sprzedawane karty w sklepach praktycznie nie mają :P

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, koleś pisze ze spokojnie mozna ja schlodzic powietrzem :] szkoda ze nie pisze jaka jest temperatura na cewkach zasilania :D

 

Na xfx 7900 GT na 1,5 V (a to duuza roznica do 1,7 :]) cewki maja po 80 C :D - w tym momencie szkoda ze na uklady zasilania na GT'ku nie można wrzucić bloczka jak na GTX'ach. A ten XFX na 1,5 V i tak robi "ledwo" 650 MHz :/

 

Zoaczymy jak jutro do mnie gainwardzik przyjedzie :D

 

BTW. a propos modów: moze ktos juz tu o nim napisał, ale sorki - wlasnie wrocilem z pracy, zaraz bede kąpał dziecko i naprawde wybaczcie to ze nie mam chwilowo czasu czytac calego tematu :D

 

Fajny modzik tu:

To na 1,4 V core

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

To na 1,55V

Dołączona grafika

 

 

A powyższy bez tej cieńszej"dolnej" poziomej kreski daje nam 1,5V

 

 

Operacja banalna - do przeprowadzenia przy uzyciu lakierów do naprawy np. ogrzewania szybw sacmochodach, a jeszcze lepiej lakierami bazującymi na srebrze - do naprawy ściezek na PCB. ( mniejszy opor stawiaja niz te do szyb)

 

We wrocku taki lakier na srebrze jest do kupienia np. w AXELU na dworcowej - maja tam dwa rodzaje - ten drozszy jest fajniejszy :D (ładniej się marze) koszt - koło 23 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo pociągnie na 1.5v. W tej chwili 1.4v wystarczy, ale zastanawiam się nad 1.55v, bo tylko takiego mogę jeszcze zrobić, chyba tutaj już nie ma czegoś takiego jak bezpieczna temperatura. Po modzie 1.4v temperatury wzrosły: Idle o 4 stopnie, Stres o 11 stopni, więc robi sie nie zawesoło. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Gigabyte puszczony na szybko na stockowych zegarach:

3DMark2001 - 27563

3DMark03 - 16907

3DMark05 - 7879

3DMark06 - 4054

Aquamark3 - 87082

Sprzęt jak w podpisie, jedynie procek chwilowo puszczony na 2700MHz.

Na dniach biorę się za moda + na grafikę wskoczy Zalman VF700Cu.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh chyba trafil mi sie dobry egzemplarz gry dzialaja na 590/1860 na suszarkowym chlodzeniu, jedynie 3dmark03 mother nature kaze zejsc na rdzeniu do 575(powyzej pojawiaja sie mikroskopijne artefakciki, dopiero przy 600Mhz jest ich wiecej)

jutro zmiana na VF-700cu karta sie wygrzewa do 68 C (mam niewentylowaną bude)

ciekawe co pokaze po Vmodzie, ale narazie sie waham bo moze byc problem z usunieciem tego Vmoda

Edytowane przez co oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl by ktos tak mily i dal tu zdjecia/linki do modow na pamieci ? Bo sporo tego do przegladania jest. Pozatym moze cos drgnelo w tym temacie i cos nowego sie pojawilo. A ja ze swoim 7900GT mam dziwny motyw bo jak ma 630 na rdzeniu to powoduje mi teraz Blue Screeny :| . Na 615 jak narazie idzie bez problemu. Najdziwniejsze jest to ze na 630 jak jest ustawiony w windosowskim panelu nvidia to kiedy uruchomie GoldMemory test w DOSie to pamieci (2x 1GB GSkill idace na 498) generuja mi bledy w tescie quick (na domyslnych taktowaniach grafiki bledow juz nie ma). Nie wiem o co chodzi z tym ale ja glupieje totalnie od tego :| .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz niemozliwe stalo sie mozliwe. Pojawily sie 7900GT w dosc umiarkowanej cenie. Tym razem:

 

GALAXY GeForce 7900GT 256MB 450 / 660 (1320) MHz - cena 1215zl (wysylka gratis) :)

 

Po dalsze info zapraszam oczywiscie na PM lub GG :)

 

Update:

 

XFX 7900GT taktowania 520/1500 - 1279zl

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś strzeliłem sobie SLI z 79Gt, teraz mam nie lada problem, cięzko mi znaleźć chlodzenie, które mi się zmieści na te 2 grafy, XC-80Cu już odszedł do lamusa, ze względu na wysokośc 34mm, powróciło oginalne chłodzenie, temperatury na defaultowych zegarach- max 61stopni w 3DM, mimo wszystko wydajnośc jest lepsza na default, niż na podkreconym sprzecie w snglu do 670/800, jednak marzy mi się mod na 1.4 i podobne zegary, tylko że bez jakiegoś lepszego chłodzenia nawet sie nie zabieram za to. Może ktoś z was widział jakieś chłodzenie co by weszło miedzy dwie grafy i by zostało troche luzu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...