Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalny nie będę jak polece MX400. Do 50 zł nic lepszego nie ma. No chyba że chcesz zaszaleć i MX500. Miałem oba i IMO warto dopłacić.

 

No i czeka cię wygrzewanie, tak ze 100 godzin żeby membrany się dobrze uformowały wtedy dźwięk jest na prawdę super. (Mówię o MX500 bo 400 są jednak trochę gorsze, ale na pewno lepsze niż mx300)

Dzięki,

 

Możesz podać przykładowe aukcje z oryginałami po rozsądnej cenie ? Bo wiem że szerzy się plaga podrób, a nie bardzo wiem które to które ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fake (najczęściej bez pudełka, złoty prosty wtyk cena ponizej 50zł)

http://allegro.pl/item199115514_mx_500_slu...nalne_nowe.html

http://allegro.pl/item199737269_mx500_senn...k_warszawa.html

http://allegro.pl/item200308542_mx500_senn...k_warszawa.html

http://allegro.pl/item201392428_mx_500_sen...wyprzedaz_.html

http://allegro.pl/item198900123_sennheiser...wki_mx_400.html

http://allegro.pl/item201320962_nowe_sluch...wersja_oem.html

http://allegro.pl/item198210793_sluchawki_...ryginalne_.html (to chyba też fake przynajmniej wynika ze zdjęcia to)

 

prawdziwe (łamany srebrny wtyk, pudełko, gwarancja itd)

http://allegro.pl/item198766255_mx_500_sal...zawa_mx500.html

http://allegro.pl/item199278051_sluchawki_...0_oryginal.html

http://allegro.pl/item198597323_sluchawki_...0_oryginal.html

 

Ogólnie trzeba spytać czy maja blister oryginalny i łamany srebrny wtyk wtedy są prawdziwe...

 

Opisy...

http://www.audiostereo.pl/Podrobki_Sennhei...egro_28037.html

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Daron, MX500 to najbardziej naturalnie brzmiące douszne słuchawki na rynku ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>jąc w to tez dokanałowe. Różnica między MX400 a nimi jest zauważalna (brak metalicznych wysokich tonów i lepszy bas) czy warto dopłacać do MX500 IMO warto bo po wygrzaniu grają świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzieki, wezme te MX 400 :) na MX 500 nie mam kasy. Swoją drogą to mam pytanie co robić żeby one się w uszach trzymały. Jak mają dłuższy kabel z jednaj strony to nie ma probelemu- owine o szyje, albo tak jak te "nokiowe" zaczep, ale te ? Można taki zaczep "krokodylek" kupić gdzieś i założyć na kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne maja kabel symetryczny. Podróby może są niesymetryczne o_O Kabel ma długość 1m, więc do długich nie należy :D Mi siedzą w uszach na prawdę dobrze jeszcze same z siebie nie wypadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie długość kabla przez ciebie wymagana (2m) poleciłbym KOSS PORTa PRO. No ale jeśli naprawdę nie można dokupić kawałka przedłużki to nic :? Te KOSSy spełniają bynajmniej 2 z twoich 3 punktów :D bo wygodne są i nauszne (nie wokół uszne :wink: ).. I byłyby do MP3 przy okazji :)

Warto się zastanowić :) Bo jak dla mnie za taką kaske grają ładnie...

Co do AKG nie będę się wypowiadał bo nie słuchałem...

Omijaj Senki HD202 jeśli nie chcesz dominacji basu :)

Ewentualnie zlutowałbym sobie przedłużkę i dodatkowo potencjometr. Jednak doczytałem się, że KOSS PP pod samą dźwiękówką nie zagrają za dobrze. Wysokie tony są podobno stłumione, a wybity jest średni bas.

Co do HD202 to wiem że słyną z basu ;) HD205 są podobno zrównoważone.... ale cena :/

 

 

Porównywał ktoś te AKG K-66 z konkurencją? Proszę o odp. ;) Na jakie inne słuchawki zwrócić uwagę?

 

Jeszcze 1... Co powiecie o KOSS UR29? Podobno bdb słuchawki, tylko martwi mnie impedencja... 100Ohm. Czy SB Live sobie z nimi poradzi?

Edytowane przez Klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakie sluchawki polecacie do IFP-a 895,

 

:arrow: Koss Porta Pro

:arrow: Koss UR40

:arrow: Sennheiser PX100

 

Poza tym chciałbym uzywac sluchawek do kompa, ale to juz mniej istotne.

 

Co do wymagan - muzyka - wszelaka ;) (no.. moze oprocz metalu) , na tych sluchawkach bede sluchac tylko w domu, wiec izolacji nie potrzebuje... na pewno nie bede tez dodatkowo wzmacniacza kupowal... tak, wiec... co polecacie? :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po waszych komentarzach w zeszlym tygodniu zdecydowalem sie zamowic shp8900 na alledrogo, dzisiaj (dopiero dzisiaj, wysylka niby na drugi dzien a wyslali po 5 dniach, nie liczac soboty i niedzieli to po trzech) przyszla paczka i ku mojemu zdziwieniu listonosz zaspiewal mi 230zl a powinno byc 198zl :D :D kazalem mu sprawdzic czy sie nie pomylil, no niestety sie nie pomylil. Paczki oczywiscie nie przyjalem bo z jakiej racji mam placic 30zl dodatkowo (co to jakis bonus czy co?!). A co najlepsze, raczej sie nie trachneli przy wysylce po w jakims komentarzu tez sie koles skarzyl ze z jakiej racji zaplacil 230zl. Negatyw juz polecial. Pod sluchaweczki nawet sobie wzmaka zmontowalem, pieknie gra. Zamowilem drugi raz u innego kolesia i mam nadzieje ze we wtorek przyjda, podziele sie wrazeniami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz nie wiem co robic :/ Na oku miałem słuchawki z mikrofonem, poczytałem duzo recenzji i komentarzy i tak:

 

1. Icemat Siberia - delikatne, mało żywotne, przereklamowane

2. Steel Sound 5H V2 - słabe wykonanie, podobno słaba jakość dźwięku

3. Creative HS-600 - niewygodne

 

No i nie wiem co mam kupic :| Wpadły mi w oko everglidy S-500, które w promocji sprzedawane są z klawiaturą everglide t-1000 za 1zł (poważnie), czy ktos moze sie wypowiedziec na ich temat?

 

Aha, sennheisery odpadaja, bo mikrofonów nie mają (prosze o zadne rady typu weź sennheisery i dokup mikrofon - NIE!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icemat Siberia - praktycznie wszystkie recenzje były sponsorowane. Możesz też dodać "tragiczna jakość dźwięku".

 

Niestety, słuchawki z mikrofonem dedykowane są graczom i tylko w takich zastosowaniach będą się spisywać dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, sennheisery odpadaja, bo mikrofonów nie mają (prosze o zadne rady typu weź sennheisery i dokup mikrofon - NIE!)

Nie mają?

 

http://www.komputronik.pl/Sluchawki/Sennhe...talog,kat,5453/

 

Chyba, że czegoś nie zrozumiałem.

 

Przy okazji:

Porównywał ktoś może przypadkiem... Sennheiser MX450 z MX500?

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, osobiście wybrałbym te creative - miałem je na głowie i jak dobrze je sobie "usadzisz" to będą wygodne. Na pewno bardziej niż Icematy, wierz mi. Kuzyn sprzedał Icematy, bo go cisnęły, kupił te HS-600 i jest naprawdę zadowolony.

Hmm... Steelsoundy wydaja się być fajne i niby nawet gracze cośtam mieli do powiedzenia przy tworzeniu ich, ale to ta sama firma, co icemat, zatem nie ufałbym zadnej recenzji. Co do jakości dźwięku, to ponoć specjalnie niektóre tony są wyeksponowane - niby po to, żeby lepiej slyszeć przeciwnika...

 

I co do deliktaności i słabej żywotności icematów to ja nie wiem jak ludziom się one kruszą - rzucają nimi? Miałem je przez 1,5 roku - nic się nie działo, a na dodatek wyglądały prawie jak nowe.

 

Everglide - czy doczepiany mikrofon w tym przypaku nie mija się z celem :o ?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaZZeo ,a mozesz napisac dlaczego przekreslasz z gory osobny mikrofon ?? Bo powiem ci tak myslalem podobnie do ciebie zadnych sluchawek bez mikrofonu ,ale wczoraj postanowilem kupic sluchawki bo juz mnie wkurzala gra na glosnikach. Poszedlem do MM i widze Creative HS600 za 99 zl mowie niezla cena otwieram pudelko i jak przymierzylem te sluchawki to zrezygnowalem jakos mi nie przypasowaly. Kumpel namowil mnie aby zobaczyc sluchawki bez mica no i poszlismy do stoiska ze sluchawkami do muzy i tak moja granica to bylo 120 zl znalazlem w tym przedziale cenowym Sennheisery HD 201 99 zl HD 202 99zl i jakies Tehnicsy za 109 zl dlugo sie zastanawialem i wybralem HD 202 powiem tak sa zarabiste jak dla mnie w tym przedziale cenowym do tego dokupilem mikrofonik doczepiany do ubranka za 6 zl (balem sie tego wynalazku) ,ale o dziwio ludzie w CSie normalnie mowia ,ze slychac mnie BARDZO dobrze i sie dziwia ze jest to mikrofon za 6 zl. Wiec moze tez sie przekonasz do takiego zestawu. ? Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD201/202 + doczepiany mikrofon to bardzo dobre rozwiązanie. Różnica pomiędzy nimi to że 202 > 201 bas ale za to mniej kontrolowany i inna budowa 201 > 202 bardziej dopasowane nauszniki ale trochę większe. A i do muzyki się nadadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a moze jednak... bo widze ze duzo osob zachwala te HD 202. Powiedz tylko jak to wszystko podpiales? Bo słuchawki z mikrofonem np Stell Sound mają dwie wtyczki (słuchawki i mikrofon - różowy i zielony bodajze). Jak ty podłączyłeś swój zestaw?

 

Aha i jak mógłbyś to daj linka na allegro do tego mikrofonu.

 

A może inne snnheisery hd? Np. HD 437/457?

Edytowane przez MaZZeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak sluchawki sa oryginalnie wyposazone w malego Jacka i dodatkowo w pudelku znajduje sie przejsciowka z malego na duzego Jacka, a mikrofon to tez kupilem w Media Market i jest to firma bodajze Maxclip (jakis chinski szit ale dziala wysmienicie ) i posiada tez malego jacka wiec wszystko podpinasz normalnie pod dzwiekowke :) i wszystko dziala tak jak w sluchawkach z mikrofonem w grach :) Hmm na allegro ni eznalazlem tej firmy co ja mam tylko takie cos wyglad jest ten sam co moj tylko ze na moim sa troche inne dane niz na tym http://www.allegro.pl/item202755712_1e8_mu...gwar_f_vat.html

A moj to Mikrofon Multimedialny MaxClip AC 11 w Media powinien byc za 5.99 zl

A co do tych Senek co podales to nie wiem jak graja bo ich nie slyszalem i nawet nie wiem jaka cena ale senki to senki pewni i tak beda lepsze niz jakies sluchawki do gierc :). Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to bym wybrał Philipsy HP8900, skoro już chciałeś wtdać ~200zł

Dobre będą i do muzy i do gier ;)

HD201 to średnie słuchawki, osobyście wolałbym nieco bardziej się wypłacić, ale kupić coś lepiej brzmiącego i duuuużo lepiej wykonanego, wykończonego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kicha --> to powiedz mi czy te HD 202 nie cisną ci mocno w uszy, i czy słyszysz dźwięki z otoczenia? (dla mnie bardzo wazne to jest, bo chce slyszec domofon, albo telefon).

 

pwlj --> i te philipsy właśnie takie są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD202 izolują od otoczenia w takim stopniu, że trzeba naprawdę bardzo cicho słuchać muzyki żeby usłyszeć jak ktoś do ciebie mówi czy kiedy telefon dzwoni. Do tego mnie cisnęły w uszy i gniotły po oprawkach z okularów więc je zmieniłem na KOSSy UR40 (otwarte, trzymają się na czaszcze wokół małżowin)... HD202 jak dla mnie miały przesycony bas który za bardzo wjeżdżał na środek pasma. Do gier nie wiem czy będą jak za taką kaskę najlepsze...

Te philipsy są otwarte, nie cisną w uszy i do gierek chyba się lepiej nadadzą niż HD202. Popatrz może jeszcze na KOSS UR40. Ale to byś już musiał przesłuchać co dla ciebie gra lepiej :) Każdy ma inny słuch i gust ;)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, Philipsy niedawno odsłuchiwałem i przymierzałem w Saturnie. Tak z głupia frant poszedłem i niestety mieli strasznie lipną płytę (jakaś składanka operowa za 5zł T_T), więc o dźwięku zbytnio nie będę się rozpisywał, ale były wygodne i naprawdę dobrze wykonane - zupełnie inna klasa niż HD201, czy 202 ;)

Polecam sprawdzić samemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te philipsy są otwarte, nie cisną w uszy i do gierek chyba się lepiej nadadzą niż HD202.

No raczej nie, jeśli są otwarte to nie izolują od otoczenia. Zamknięty izoluja głównie szum i inne krzaczki które w niektórych grach liczą się bardzo. Pozatym HD202 nie nadają się do gier bo maja za bardzo podbity bas, i za mocno cisną. Można co prawda equalizerem go przyciszyć ale po takiej ingerencji na łeb naszyje spada też pozostałe pasmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...