Skocz do zawartości
[Dante]

Słuchawki Do Muzyki - Temat Zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej neckbandy. Są bardziej elo dla mnie. Kumpel kupił od jakiegoś tam gostka PMX100 niedawno no i po prostu chcieliśmy skonfrontować dźwięk z innymi.

 

Na TPC.pl widzielipśmy test, ale no - czy są jakieś inne jeszcze?

Prócz TDK - bo to gra żałośnie :D Zresztą kosztuje też skromnie ;]

 

EDYTA: lukam po guglach na wszelakich stronach, czyli nie obijam się.

Prośba jest jednak - chce mieć absolutnie wszystkie lepsze takie słuichawki.

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja kojaze to Koss Sporta Pro, iGrado (chyba najlepsze), Philips SHS8200 (swietny stosunek cena/jakosc) i PMX200. Wszystko zalezy od osobistych upodoban.

 

---EDIT---

 

W takim razie mozna jeszcze sporo innych modeli dopisac, ale czy lepszych!? Raczej nie :)

Edytowane przez Piter6576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja kojaze to Koss Sporta Pro, iGrado (chyba najkepsze), Philips SHS8200 (swietny stosunek cena/jakosc) i PMX200. Wszystko zalezy od osobistych upodoban,

Już prostuję dlaczego mówie wszystki - ze względu na wybór.

Zwykle jak coś kupuję to najpierw konfrontuję ze sobą masę produktów, czytam na ich temat tyle ile wie wielki google i już jestem do przodu o "cośtam".

 

Jedynie Technicsy kupiłem okazyjnie i porywczo - ale za tę cenę lepszych nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjechały KOSSy UR-40. Wrażenia? Będę musiał chyba jeszcze raz odsłuchiwać całą muzykę, którą trzymam we flacu czy .ape, hehe. Słyszę perkusję i inne fajne rzeczy tam, gdzie jej wcześniej nie było. Gorzej mp3 - wyczuwa się swego rodzaju przytłumienie i brak przestrzeni w porównaniu z formatami bezstratnymi... na poprzednich słuchawkach miałem problem ze znalezieniem różnicy. No ale to nie tak istotne, zobaczymy jak w grach się sprawdzą. I nieszczęsny przedłużasz muszę kupić - zaszaleli z kablem trochę... Solidność też budzi zastrzeżenia, ale z tego co wiem nie tylko ja takie wrażenie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O solidność tych KOSSów sie nie martw :) U mnie już nejedno przeszły i... kabel siostra albo brat nożem nadcięli, ale tylko kawałeczek izolacji to taśmą izolacyjną zakleiłem.. i farba sie starła w miejscu na którym przylegają do blatu biurka kiedy leżą :) I tyle im sie podziało :) Jak na moje rodzeństwo to niewiele :D Wyjazd na Słowację z Zespołem przeżyły a to już nie lada wyczyn :D

 

A teraz przejdźmy do rzeczy :D

Mam obecnie KOSSy UR40 no i grają bardzo ładnie (szczerze to nic lepszego nie słyszałem ale na takim zadupiu jak ja mieszkam to ciężko usłyszeć coś lepszego :mur: ), ale chciałbym kupić jakieś lepsiejsze słuchaweczki. Słucham głównie ROCKa, Metalu (nie najcięższych), symfoniki i trochę klasyki. Jakie słuchawki byście polecali? Górny przedział cenowy w granicach 400 zł. Posiadam wzmaka słuchawkowego więc impedancja nie jest problemem :) Za źródło będzie służył komp oczywiście :D

Moje typy:

1) KOSS R-80

2) Grado SR 80

Może ktoś posiada te KOSSy ? Bo o Grado słyszałem już wiele dobrego :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite te KOSSy, nie sądziłem że człowiek może tak wiele tracić z odbioru muzyki. Przestrzeń, czyste brzmienie, dynamika, fantastyczna perka... Ciężko mi już teraz z głośników korzystać.

 

Cviek - sterczałem nad wyborem słuchawek ponad miesiąc, gdzie granicą cenową było również 400zł... O ile do muzyki delikatniejszej jako najlepsze wymieniane były Grado SR60, o tyle - kiedy w grę wchodziły brzmienia cięższe - jednoznacznie polecano mi UR-40. Mimo, że próg cenowy sięgał 2x wyżej niż kosztują... Obyś nie wydał pieniędzy na próżno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello...

Właśnie się boję żeby nie puścić kasy w błoto. Bo to się tak mówi że Senki grają niewiadomo jak czy inne słuchawki... A ludzie się opierają nie na własnych odczuciach a na czymś co ktoś napisał :) Chyba na razie sie wstrzymam... Pojade do Kraka pod koniec czerwca może będę miał okazję przesłuchać GRADO SR 80, tamte KOSSy i coś co mnie najbardziej męczy - BEYERy DT 150 :)

Ale to za miesiąc :) Dzięki za opinie Cruel :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ohhhh Panie i Panowie, gdybyscie byly w stanie wyobrazic sobie jak tera szczesliwy jestem :D

1) Te HD205 sie rozegraly po prawie miesiacu, dzwiek jest duzo fajniejszy.

Ale nie to jest najwazniejsze. Bawilem sie dzisiaj jakimis bajerami w YoupPaxach i znalazlem jakis suwak o nazwie "Bass" :) W sumie to nie wierzylem, ze to cos da, bo juz wszedzie podbijalem bas gdzie sie dalo i bida byla, ale...

2) ...przesunalem z 50% na 70% i me serce sie rozradowalo :D Nareszcie "tapnelo" jak trzeba, basik poprostu miodzio !!! HD 205 to jednak jest sprzecik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie KOSSy UR40 no i grają bardzo ładnie (szczerze to nic lepszego nie słyszałem ale na takim zadupiu jak ja mieszkam to ciężko usłyszeć coś lepszego :mur: ), ale chciałbym kupić jakieś lepsiejsze słuchaweczki. Słucham głównie ROCKa, Metalu (nie najcięższych), symfoniki i trochę klasyki. Jakie słuchawki byście polecali? Górny przedział cenowy w granicach 400 zł.

Koniecznie posłuchaj Pionieer SE-A1000 cena ok 300 zł a dzielnie stawiają czoła takim tuzom jak AKG701. Też nie wierzyłem, ale postanowiłem zaryzykować, bo kwota niewielka i nie żałuję nic a nic. I potwierdzam bardzo pozytywne opinie o tych słuchawkach ( porównywałem "własnousznie" z AKG701 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tych Pionkach też tyle, że z tego co się dowiedziałem to grają one cholernie analitycznie i chłodno. Nie wiem na ile to prawda... Ale coś się zobaczy :) Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tych Pionkach też tyle, że z tego co się dowiedziałem to grają one cholernie analitycznie i chłodno. Nie wiem na ile to prawda... Ale coś się zobaczy :) Pozdro.

Grają bardzo neutralnie i jak dla mnie jest to zdecydowana zaleta. Do jazzu wole AKG 701 ( grają cieplej i czarują wokalami ), do rocka i metalu Pionieery ( szybkie, bez zaciemnień i oddają to co na płycie ). Cena wręcz zabawna jak na tą klasę słuchawek

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem też te Pioneery przed zakupem - zniechęciły mnie powtarzające się opinie, że to ich analityczne granie strasznie obnaża bardziej rozrywkową muzykę... I myślę tutaj o cięższym graniu, niekoniecznie popie, heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Zmiana słuchawek się przeciągnie bo kupie pewnie jakieś nowe dopiero jak przesłucham coś może w MM w Kraku. Czyli najszybciej w połowie czerwca.. Na pewno wezmę te Pionki pod największą uwagę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejszy wzorzec obecnie dobrego przekazu to typ HK + JBL czyli ścięta góra, mało szczegółowa. podbite wysokie basy i lekko cofnięta średnica. Jeżeli do takiego wzorca się porównuje to nie ma się co dziwić, że Pionieery są uważane za analityczne. Zwróć uwagę, że na CA tez jest uważany za sprzęt analityczny a jest tylko znacznie bliżej neutralności niż HK. Na 100% nie jest to sprzęt dla ludzi nie osłuchanych czy do zestawów budżetowych.

 

Osobiście lubię słyszeć każde dotknięcie struny, każde westchnienie i każdy błąd realizatora czy muzyka. A jednocześnie nie lubię żadnego uszczuplenia skali. Ma być jak najbliżej oryginału. Jak muzyk grać nie umie, to ja tez chcę to usłyszeć

Edytowane przez Skibi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po twoim poście Skibi to chyba te Pionki zawitają u mnie szybciej niż w połowie czerwca :lol: Ja lubię naturalne brzmienie właśnie (0 jakichkolwiek equalizerów :mur: ) Zobaczymy jak to zagra przy budżetowym zestawiku :) Może dźwiękówka pokaże jeszcze więcej pazurków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają grać z kompem ? Na pokładzie Audigy ? W sumie to trzeba by posłuchać tych Philipsów i KOSSów .. Każdy lubi co innego :)

Edytowane przez Cviek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z kompem i tym nieszczęsnym audigy. Jak się uda to z Aureonem space :P

Niestety nie za bardzo mam mam możliwość sprawdzenia obu, myślałem więc, że ktoś może miał styczność z oboma modelami.

Kossy cieszą się renomą, a Philipsy też ponoć fajne, tylko 100razy lepiej wykonane, mają gąbki pokryte matriałem i fajny kabelek...

Oczywiście wolałbym, takie które zapewnią mi najbardziej naturalny i detaliczny dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philipsy porownywane sa z HD555. Niezle to wrozy. Sluchalem tylko koss'y, ale mysle, ze jak zalezy ci na detalach philipsy beda lepsze. Przynajmniej moga robic wrazenie, graja bardzo jasnym dzwiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - to prawda. Jeśli chodzi o detaliczność i klarowność dźwięku to 8900 dość dobrze sobie tutaj radzą. Wadą ich jest to, że jeśli chodzi o dół pasma, to pokazują dopiero co potrafią z dobrym napędem - napadzenie 50mm przetwornika z karty dźwiękowej mija się z celem ;) Przy dobrze zrealizowanych nagraniach przestrzeń powala na kolana. Mam jedną płytkę nagraną w konwencji "odsłuch w kawiarni", gdzie w tle są dodane odgłosy publiczności, stuki sztućów o talerze, czasami jakieś rozmowy - w pierwszej chwili gdy słuchałem tej płyty byłem przekonany, że za moimi plecami ktoś zrzucił łyżkę na podłogę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dziś rozwaliłem niechcący moje Sennheisery MX300 :( zahaczylem słuchawka o coś w plaecaku i pocianelem -.-, odpadl ten przyklejony kawalek i membrama z nim :-/

 

Postrzebuje słuchawek do 50 zł do Mp3 (wlasciwie to n-gage ale co za roznica)...

 

Jakość chciałbym podobną do tego co miałem (nie interesują mnie te "głeboko douszne" co tłumią dźwięk) co polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny nie będę jak polece MX400. Do 50 zł nic lepszego nie ma. No chyba że chcesz zaszaleć i MX500. Miałem oba i IMO warto dopłacić.

 

No i czeka cię wygrzewanie, tak ze 100 godzin żeby membrany się dobrze uformowały wtedy dźwięk jest na prawdę super. (Mówię o MX500 bo 400 są jednak trochę gorsze, ale na pewno lepsze niż mx300)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie chce sobie kupic philipsy hp8900 i tak przegladam allegro ale za duzo ofert to nie widze. znalazlem cos takiego (najtansza) http://allegro.pl/item197846944_philips_hp...ancja_nowe.html jak myslicie, jest jakas mozliwosc ze to sa podrobki? nie chcialbym sie naciac jak w przypadku ep630 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z wyborem słuchawek. Mój budżet to ok. 100zł.

Wymagania:

 

-Dźwięk jak najbardziej naturalny, nie muszą schodzić bardzo nisko (gitara basowa ma dobrze zagrać smilies/wink.gif). Chodzi mi głównie o dobry wokal i partię instrumentalną, do gier będą wykorzystywane raczej sporadycznie. Nie chce dominacji basu smilies/wink.gif

-Słuchawki nauszne, nie muszą dobrze izolować od otoczenia

-Wygodne

-Kabel min. 2m

C

o powiecie o AKG K-44, K-55, K-66.

K-44 mają podobno lepszą średnicę od 55. Czy warto dopłacać do K-66?

 

Słuchawki na razie będą grały pod SB Live.

 

Czy może brać coś innego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie długość kabla przez ciebie wymagana (2m) poleciłbym KOSS PORTa PRO. No ale jeśli naprawdę nie można dokupić kawałka przedłużki to nic :? Te KOSSy spełniają bynajmniej 2 z twoich 3 punktów :D bo wygodne są i nauszne (nie wokół uszne :wink: ).. I byłyby do MP3 przy okazji :)

Warto się zastanowić :) Bo jak dla mnie za taką kaske grają ładnie...

Co do AKG nie będę się wypowiadał bo nie słuchałem...

Omijaj Senki HD202 jeśli nie chcesz dominacji basu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...